دانلود کتاب نیلوفر و مرداب: هنر دگرگون کردن رنج‌ها


خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی کتاب نیلوفر و مرداب: هنر دگرگون کردن رنج‌ها و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب نیلوفر و مرداب: هنر دگرگون کردن رنج‌ها

کتاب نیلوفر و مرداب: هنر دگرگون کردن رنج‌ها به قلم تیک نات هان در تلاش است تا با الهام از آمیزه‌های بودایی، راهکارهایی مناسب برای کنار آمدن با رنج و مشکلات ارائه کند و شما را به سوی زندگی شاد سوق دهد.

معرفی کتاب نیلوفر و مرداب:

افراد بسیاری هستند که رنج‌هایی عظیم دارند و از طرفی هم نمی‌دانند که چگونه آن‌ها را مدیریت کنند. برای بسیاری از افراد این مسئله در سنین جوانی رخ می‌دهد. با این تفاسیر چرا مدارس شیوه‌ی مدیریت رنج‌ها را به جوانان یاد نمی‌دهند؟ اگر دانش‌آموزی بسیار غمگین باشد نمی‌تواند تمرکز کند و چیزی بیاموزد. رنج‌های مدیریت نشده‌ی انسان امروزی بر دیگران هم تأثیر می‌گذارد. پس هرچه بیشتر هنر درست رنج کشیدن را یاد بگیریم، رنج‌های کمتری در جهان وجود خواهند داشت.

رنج و شادی، هر ‌دو ماهیتی طبیعی دارند، به این معنا که ناپایدار هستند و مدام تغییر می‌کنند. راز خوشبختی نیز در همین نکته نهفته است و باید بیاموزید که رنج را تغییر دهید و کنترل نمایید، نه اینکه از آن فرار کنید. در کتاب نیلوفر و مرداب (No mud, no lotus) تیک نات هان (Thich Nhat Hanh) تمرینات الهام بخشی را برای تغییر رنج و یافتن شادی واقعی ارائه می‌دهد.

تیک نات هان که راهب بودایی و مبارزی صلح‌طلب محسوب می‌شود به شما می‌آموزد که در زمینه‌ی مقابله کردن با رنج‌ها، مهارت لازم را به دست بیاورید.

از طرف دیگر، بنیادی‌ترین مشکل انسان‌ها این است که خود و دنیای خود را به خوبی درک نمی‌کنند و کتاب نیلوفر و مرداب شما را با دنیای شگفت‌انگیز درون‌تان آشنا می‌سازد تا این‌گونه بتوانید با آرامش و صلحی درونی به زندگی خود ادامه دهید.

تیک نات هان را بیشتر بشناسیم:

او را به عنوان شاعر، نویسنده، پژوهشگر و راهب بودایی ذن می‌شناسند. تیک نات هان که در زمره‌ی نویسندگان پرفروش نیویورک تایمز قرار دارد کتاب‌های بسیاری نوشته است که تمامی آن‌ها همواره با استقبال خوبی مواجه شده‌اند. این راهب بودایی در سال 1967 نامزد جایزه‌ی صلح نوبل شد و مارتین لوتر کینگ نیز چنان تحت تأثیر افکار او قرار گرفت که لب به تحسینش گشود. از میان سایر آثار این نویسنده می‌توان به مواردی مانند مدیتیشن راه رفتن، هنر دلبستگی و زندگی‌کردن، وفاداری‮‬ و... اشاره کرد.

جملات برگزیده کتاب نیلوفر و مرداب:

- هنگامی که عاشق کسی باشید، می‌خواهید به او چیزی بدهید که بتواند شادش کند.
- هیچ قلمرویی نیست که در آن تنها شادی باشد و بس، بی‌هیچ رنجی.
- شاد بودن مستلزم این نیست که تمام رنج‌ها به پایان برسند.

مطالعه‌ی کتاب نیلوفر و مرداب به چه کسانی پیشنهاد می‌شود؟

اگر می‌خواهید زندگی شادی داشته باشید و بیاموزید که رنج‌های خود را کنترل کنید، بدون شک کتاب حاضر بهترین گزینه برای شما است.

در بخشی نیلوفر و مرداب می‌خوانیم:

در زندگیِ هر یک از ما برخی بیماری‌ها ریشه در آزردگی‌ها و رنج‌های خودمان دارند، اما برخی از آن‌ها از اجدادمان به ما منتقل شده‌اند. به ساقهٔ ذرت بیندیشید که از رویش یک دانه پدید می‌آید. هر خوشه و برگ ذرت، طبیعت آن بذر نخستین را در بر دارد. و در مورد تک‌تک سلول‌های گیاه نیز همین‌طور است. دقیقاً همان‌طور که گیاه ذرت دنبالهٔ بذر ذرت است، شما نیز دنبالهٔ والدین خود هستید.

هنگامی‌که عکس پنج‌سالگی خود را می‌بینید، ممکن است از خودتان بپرسید: «آیا من همان کسی هستم که در کودکی بودم؟» نمی‌توان با «بله» یا «خیر» به این سؤال پاسخ داد. آنچه اکنون هستید یعنی ظاهر، احساسات، حالات روانی، ادراک و آگاهی شما  با زمان کودکی‌تان خیلی تفاوت دارد. واضح است که شما دقیقاً همان فرد، آن کودک پنج‌ساله، نیستید. البته اگر بگویید فردی «کاملاً» متفاوت نسبت به آن دوران هستید، در اشتباهید. آنچه اکنون هستید دنبالهٔ همان کودک است.

پیش از آنکه مادرم مرا به دنیا بیاورد یک سقط جنین داشت. آیا آن کودکی که نتوانست به دنیا بیاید برادرم بود یا خود من بودم؟! آن کودک من نبودم اما تفاوت بسیاری هم بین من و او نبوده است. به بیانی، پاهایم را از اجدادم به ارث برده‌ام. به‌درستی می‌دانم که وقتی قدم می‌زنم با پاهای خودم گام بر‌می‌دارم اما این پاها به آن‌ها نیز تعلق دارد. بازوان پدرم را در بازوانم می‌بینم. دست‌های مادرم را در دستانم می‌بینم. من دنبالهٔ والدینم هستم.

 ۱۳۹ صفحه، ۲ مگابایت، زبان فارسی، EPUB، 
شابک: 978-622-686339-1 

چاپ ۱۳۹۹: ۲۵۰۰۰ ت قیمت الکترونیکی: ۱۳۰۰۰ ت - 4.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

فهرست مطالب

مقدمۀ مترجم
فصل اول: هنر دگرگون کردن رنج‌ها
فصل دوم: سلام کردن به رنج‌ها
فصل سوم: عمیق نگریستن به رنج‌ها
فصل چهارم: آسودگی
فصل پنجم: پنج شیوه برای آبیاری بذر شادی
فصل ششم: شادی مسئله‌ای شخصی نیست
تمرین‌هایی برای شادی
پی‌نوشت

راهنمای دانلود کتاب نیلوفر و مرداب: هنر دگرگون کردن رنج‌ها

برای دانلود کتاب نیلوفر و مرداب: هنر دگرگون کردن رنج‌ها و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  نیلوفر و مرداب: هنر دگرگون کردن رنج‌ها

نظرات کتاب نیلوفر و مرداب: هنر دگرگون کردن رنج‌ها

shahpour rezaei
۱۳۹۹/۱۰/۹
کتاب بسیار خوبیه. تفاوت کلیت مکتب و نگاه شرق با غرب کاملا آشکار است. شرق به درون و آرامش روحی روانی و اصل زندگی که شادی و محبت به هم نوع است توجه می‌کند به پرورش روح و روان و جسم از طریق صحیح و میراثی برای هزاران سال برای استفاده آیندگان به جا می‌گذارند... اما غرب: مصرف گرایی و توجه به منیت و حرص و خودخواهی، شهوت، تلاش و تلاش در جهت سیر کردن منیت، غرور، نژاد پرستی و...
اینو به راحتی می‌توان در نوع نوشته‌های نویسندگان غربی و شرقی مشاهده کرد. کلا وقتی یک کتاب از یک نویسنده غربی از نوع پیشبرد شخصی رو مطالعه می‌کنیم فشار خونمون بالا میزنه و احساس عقب افتادگی احساس عدم برخورداری کافی از زندگی به فرد دست میده که این یک باور کاذب و اشتباهه. امیدوارم از استثمار نویسندگان غربی هرچه زودتر بیرون بزنیم.
| رُز |
۱۴۰۰/۱/۲
جملاتی از کتاب که بنظرم جالب بود
🌱 فراموش نکنید که خشم تنها نوعی انرژی است و تمام انرژی‌ها را میتوان دگرگون و به نوع دیگری از آن تبدیل کرد
🌱 به خشمتان چنان بنگرید که گویا به کودکتان مینگرید آن را پس نزنید و از ان متنفر نباشید
🌱ما با غم‌ها، رنج‌ها و پریشانی‌هایمان همان کاری را میکنیم که با
حیوانات نشخوار کننده غذایشان میکنند. جویدن، بلعیدن، بالا آوردن و سپس دوباره خوردن آنها!!
🌱نخستین معنای عشق همان «حضور» در کنار دیگری است. برای دستیابی به آن به تمرین نیاز داریم
این کتاب ارزش یبار خوندن و بعد اعمالش توی زندگیمونو داره
ممنون کتابراه ⁦🙏🏻⁩
farzaneh farbi
۱۴۰۰/۱/۱۴
به نظرم در دین خودمون خیلی کاملتر و جامعتر به برخی مباحث کتاب اشاره شده چقدر در دین خودمون به محاسبه نفس که همون مراقبه هست اشاره شده
مشاهد همه نظرات (۸)