دانلود کتاب صوتی پاسخ‌هایی مختصر به پرسش‌هایی بزرگ


خرید کتاب صوتی

برای دانلود قانونی کتاب صوتی پاسخ‌هایی مختصر به پرسش‌هایی بزرگ و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب صوتی پاسخ‌هایی مختصر به پرسش‌هایی بزرگ

کتاب صوتی پاسخ‌هایی مختصر به پرسش‌هایی بزرگ مجموعه‌ای از دست‌نوشته‌ها و نظریه‌های کیهان‌شناس نامدار و دانشمند بزرگ استیون هاوکینگ است که به سوالات متداول بشر پاسخ می‌دهد. این کتاب صوتی به صورت مشترک با همکاری کتابراه و ماه آوا تولید شده است.

کتاب صوتی پاسخ‌هایی مختصر به پرسش‌هایی بزرگ (Brief answers to the big questions) بعد از مرگ هاوکینگ منتشر شد و اثری علمی و محبوب است. از نظر علمی، هاوکینگ جزو یکی از برترین ذهن‌های تاریخ و نابغه‌های عصر حاضر به شمار می‌آید اما سوای علم، هاوکینگ نیز همانند هر انسان دیگری دیدگاه‌هایی شخصی داشت؛ مانند رویکرد انتقادی او به دین و مذهب که اعتراضات زیادی نیز به وی شد و از دایره‌ی علم و منطق به دور بود.

ما از کجا آمده‌ایم؟ جهان هستی چطور شروع شد؟ در پس این جهان چه نقشه و معنایی نهفته است؟ آیا سفر در زمان شدنی است؟ بیرون از این جهان موجود دیگری هم وجود دارد؟ بشر همیشه به دنبال جواب‌هایی برای سوالاتی از این قبیل بوده است.

این کتاب فقط اثری علمی در زمینه‌ی فیزیک و یا اخترشناسی نیست، بلکه هم جنبه‌ی علمی و هم جنبه‌ی عمومی دارد. هاوکینگ نویسنده‌ی کتاب پرفروش تاریخ مختصر زمان، در این کتاب به ده پرسش مهمی که بشر با آن‌ها رو به ‌رو است پاسخ می‌دهد.

بیشتر افراد از جمله دانشمندان، کارآفرینان فناوری، شخصیت‌های ارشد کسب‌وکار، رهبران سیاسی، جویای نظر استیون هاوکینگ درباره‌ی پرسش‌های عظیم و مهم روز می‌شدند. استیون آرشیو گسترده‌ای از پاسخ‌هایش را در قالب سخنرانی‌ها، مصاحبه‌ها و تألیفات در نزد خود نگاه داشت.

این کتاب آخرین اثر استیون است که از آرشیو شخصی او برگرفته شده و پیش از مرگش، در حال تکمیل شدن بود. اکنون این کتاب با همکاری خانواده‌ی استیون و همکاران دانشگاهی او تکمیل شده است.

استیون هاوکینگ (Stephen Hawking) فیزیکدان نظری، کیهان‌شناس و نویسنده‌ای بریتانیایی بود. او به مدت 30 سال استاد کرسی ریاضیات لوکاسی دانشگاه کمبریج بود و در طول زندگی‌اش، جوایز و عناوین بسیاری از جمله نشان افتخار آزادی ریاست جمهوری دریافت کرد. کتاب تاریخچه زمان او که با رکوردی 237 هفته‌ای به عنوان پرفروش‌ترین کتاب در بریتانیا باقی ماند باعث شهرتش شد. از جمله آثار او در باب کیهان‌شناسی عبارت‌اند از: «تاریخچه مختصر زندگی من»، «تاریخچه مختصر زمان»، «دریچه‌ای به سوی کیهان»، «جهان در پوست گردو» و... .

در بخشی از کتاب صوتی پاسخ‌هایی مختصر به پرسش‌هایی بزرگ می‌شنویم:

چه چیزی باعث می‌شود تعدادی از افراد موفق به گذراندن دورۀ تخریب زیرآبی شوند و عده‌ای دیگر طاقت نیاورده و تسلیم شوند؟ در کمال تعجب باید بگویم نیروی دریایی علت آن را نمی‌دانست و این خود مشکل بزرگی بود. پس از فاجعۀ 11 سپتامبر ارتش به تکاوران بیشتری نیاز داشت ولی پایین‌آوردن استانداردها باعث می‌شد نتوانند به اهداف خود برسند. آن‌ها سؤالاتی داشتند که باید برایشان پاسخی پیدا می‌کردند: باید چه کسانی را به خدمت می‌گرفتند؟ باید به افراد چه چیزی را آموزش می‌دادند که به آن‌ها کمک کند مبارزات را با موفقیت پشت سر بگذارند؟

در نهایت پاسخی که یافتند کاملاً بر خلاف انتظارشان بود. نیروی دریایی به افراد قوی‌تر و شجاع‌تر نیازی نداشت؛ بلکه روش هوشمندانه‌تر این بود که فروشندگان بیمۀ بیشتری را به خدمت بگیرند؛ بله، درست شنیدید: فروشندگان بیمه. چند دقیقه‌ای به این مسئله فکر کنید. یکی از تحقیقات نیروی دریایی برخی از کارهایی را نشان داد که افراد ثابت‌قدم (معمولاً بدون اینکه خودشان هم بدانند) انجام می‌دهند؛ کارهایی که با انجام آن‌ها حتی وقتی شرایط سخت‌تر می‌شود هم به مسیرشان ادامه می‌دهند. یکی از آن‌ها را بارها و بارها در برخی تحقیقات روان‌شناسی شنیده‌اید: «گفتگوی درونی مثبت». بله، تکاوران نیروی دریایی باید محکم و جدی باشند، ولی یکی از کلیدهای رسیدن به این هدف این است که شبیه فیلم لوکوموتیو کوچکی که توانست فکر کنند.

در هر دقیقه در ذهن شما چیزی حدود 300 تا 1000 کلمه وجود دارد که شما به خودتان می‌گویید؛ این کلمات می‌توانند مثبت باشند (من می‌توانم انجامش دهم.) یا منفی (آه خدای من... دیگر نمی‌توانم این وضع را تحمل کنم.) طبق نتایج به‌دست‌آمده وقتی این کلمات مثبت هستند تأثیر بسیار زیادی روی مقاومت ذهنی و توانایی شما برای ادامۀ مسیر خواهند داشت. مطالعات بعدی کارمندان ارتش هم این مسئله را تأیید می‌کنند.

وقتی نیروی دریایی به متقاضیان دورۀ تخریب زیرآبی آموزش داد در کنار بقیۀ ابزارهای ذهنی با خودشان گفتگوی درونی مثبت هم داشته باشند آمار قبولی در آن حدود 10% افزایش یافت. لازمۀ قبولی در دورۀ تخریب زیرآبی کار فیزیکی بسیار سخت است اما تسلیم نشدن و رها نکردن آن مسئله‌ای ذهنی‌ست. لابد می‌پرسید این مسئله چه ربطی به فروشندگان بیمه دارد؟ فکر کنید وقتی از مردم می‌پرسند درمورد فروشندگان بیمه چه فکر می‌کنند پاسخ آن‌ها چیست؟ «اه!» فقط تکاوران نیستند که در شرایط سخت قرار می‌گیرند؛ فروشندگان بیمه همیشه با عدم پذیرش دیگران روبه‌رو می‌شوند.

اگرچه شما ممکن است فکر کنید راز یک فروشندۀ خوب بودن مهارت‌های فردی و برون‌گرا‌ بودن است ولی تحقیقات نشان می‌دهند فروشندگان ممکن است فقط به‌خاطر خوش‌بینی‌شان استخدام شوند. محققین به این نتیجه رسیده‌اند که «نمایندگانی که جزو 10% اول افراد خوش‌بین قرار داشتند نسبت به بدبین‌ترین ‌همکاران خود 88% فروش بیشتری داشتند.» درنتیجه خوش‌بینی به ما کمک می‌کند مسیرمان را ادامه دهیم؛ ولی باور اینکه خوش‌بینی چنین تأثیر زیادی دارد کار سختی است. به همین خاطر هم بهتر است نگاهی بیندازیم به بهترین دوست انسان‌.

 ۶ ساعت و ۲۰ دقیقه، ۳۵۹ مگابایت، زبان فارسی، MP3، 
چاپ ۱۳۹۸، قیمت الکترونیکی: ۱۵۰۰۰ ت - 5.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب صوتی

فهرست مطالب

۲۸ دقیقه
مقدمه
۳۸ دقیقه
چه ضرورتی برای پرسیدن سؤالات مهم وجود دارد؟
۲۱ دقیقه
سؤال 1: چه چیز در پس این جهان وجود دارد؟
۴۷ دقیقه
سؤال 2: همه‌چیز از کجا آغاز شد؟
۳۸ دقیقه
سؤال 3: آیا زندگی هوشمندانه دیگری در جهان هستی وجود دارد؟
۱۶ دقیقه
سؤال 4: آیا می‌توانیم آینده را پیش‌بینی کنیم؟
۴۱ دقیقه
سؤال 5: درون یک سیاه‌چاله چیست؟
۳۳ دقیقه
سؤال 6: آیا سفر در زمان امکان‌پذیر است؟
۳۳ دقیقه
سؤال 7: آیا روی زمین دوام می‌آوریم؟
۲۹ دقیقه
سؤال 8: آیا لازم است به فضا مهاجرت کنیم؟
۲۴ دقیقه
سؤال 9: آیا هوش مصنوعی از ما سبقت می‌گیرد؟
۲۲ دقیقه
سؤال 10: آینده را چطور بسازیم؟
۱۱ دقیقه
سخن پایانی: لوسی هاوکینگ

راهنمای دانلود کتاب صوتی پاسخ‌هایی مختصر به پرسش‌هایی بزرگ

برای دانلود کتاب صوتی پاسخ‌هایی مختصر به پرسش‌هایی بزرگ و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب صوتی  پاسخ‌هایی مختصر به پرسش‌هایی بزرگ

نظرات کتاب صوتی پاسخ‌هایی مختصر به پرسش‌هایی بزرگ

Matin Darigan
۱۳۹۸/۶/۲۸
من نسخه pdf اصلی انگلیسی این کتاب رو چند ماه پیش مطالعه کردم. متاسفانه بسیار تفاوت داره با این نسخه. و یک فصل این کتاب کلا حذف شده در ترجمه. که در مورد این قضیه میپرسه که " آیا خدا وجود دارد؟" که ایکاش این فصل هم ترجمه میشد که اگه میشد مجوز نشر پیدا نمی‌کرد!
Arian Ebrahimi
۱۳۹۹/۹/۲۱
در بخش وجود داشتن یا نداشتن خدا به نظر من علم هنوز قدرت کافی برای اثباتش یا ردش رو نداره حداقل باید در فاز اول ماشین زمان داشته باشن تا بتونن مثلا وجود پیامبرا رو اثبات کنن یا ردش کنن و همچنین بتونن وجود روح یا عدم وجود اون رو اثبات کنن حتی با وجود این آزمایش‌ها ممکنه نتیجه قطعی نباشه و در گذر زمان نتیجه تغییر کنه که طبیعی هست. هر چند من شاید اطلاعاتم بالا نباشه ولی خب حداقل توی برخی بخش‌ها اثباتش نیاز به تجهیزات بیشتری داره من کلا نه طرفدار دینم نه علم طرفدار حقیقت هستم میخوام بدونم حقیقت چی هست دین که یه طوری شده هی علم میگه اینش درست نیست اونش درست نیست و نمیدونم کلی درگیری دارن دیگه ولی خب بازم من به هیچ کدومشون اعتماد نمیکنم بدون وجود مدرک محکم.
سینا منافی
۱۳۹۹/۲/۱۴
بی شک کتاب پر محتوا و غنی است که باید در ذهن تجزیه و تحلیل شود، شاید بهتر است بگویم که چندی از بزرگ‌ترین سوالات زندگی من را جواب داد انهم خیلی ساده! من امروز به جرعت میگویم که مفتخرم که این کتاب را مطالعه میکنم و از این پس محکم تر اظهار نظر میکنم. اگر انسانی هستید که به درس علاقه مند هستید این کتاب مناسب شماست اگر اهل صافی لاک ناخن یا تقارن خط ریشتان هستید بیخیال کتاب بشید... کتاب بخش استیون و خدا هم دارد، مهم نیست حذف شود یا نشود شما خود فکر کنید... علم راست میگوید یا روحانی مسجد سر کوچه؟؟؟
مشاهد همه نظرات (۱۰۴)