معرفی و دانلود کتاب پرنده به پرنده: درس‌هایی چند درباره نوشتن و زندگی

عکس جلد کتاب پرنده به پرنده: درس‌هایی چند درباره نوشتن و زندگی
قیمت:
۱۹۰۰۰ تومان - 3.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50

برای دانلود قانونی کتاب پرنده به پرنده: درس‌هایی چند درباره نوشتن و زندگی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب پرنده به پرنده: درس‌هایی چند درباره نوشتن و زندگی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب پرنده به پرنده: درس‌هایی چند درباره نوشتن و زندگی

آن لاموت در کتاب پرنده به پرنده: درس‌هایی چند درباره نوشتن و زندگی به تمام کسانی که آرزوی نوشتن دارند، می‌آموزد که چطور می‌توان نوشتن را به بخشی از زندگی تبدیل نمود. او دوست‌داران نویسندگی را تشویق می‌کند، تعلیم می‌دهد و الهام می‌بخشد.

این اثر که در گروه پرفروش‌ترین و محبوب‌ترین کتاب‌های حوزه‌ی نویسندگی قرار دارد، قدم به قدم شما را با دستورالعمل اصلی نویسندگی آشنا می‌کند.

مطالبی که آن لاموت (Anne Lamott) در کتاب پرنده به پرنده (Bird by Bird) مورد بررسی قرار داده است به سه بخش عمده تقسیم‌بندی می‌شوند: نخستین بخش کتاب شما را با دنیای نویسندگی، بایدها و نبایدها و همچنین اصول و قوانینی آشنا می‌کند که اگر آن‌ها را رعایت کنید، مسیر نویسندگی را کوتاه‌تر و البته اثربخش‌تر طی خواهید نمود.

بخش دوم، مدل ذهنی یک نویسنده را نشان داده و در تلاش است تا نحوه‌ی صحیح فکر کردن به موضوعات و مسائل گوناگون را به طور تمام و کمال شرح دهد. مطالعه‌ی دقیق این بخش به شما کمک می‌کند تا دنیای نویسندگی را از زاویه دید لاموت نگاه کنید.

در نهایت آخرین بخش بر دیگران متمرکز است. به عبارت بهتر، آن لاموت در این بخش به شما نشان می‌دهد به عنوان یک نویسنده چگونه می‌توانید از دیگران کمک بگیرید و رشد بهتر و بیشتری را در فعالیت‌هایتان تجربه کنید.

لاموت در این کتاب سعی دارد تا از جزئیات ارزشمندی که در طی سال‌ها نویسندگی بدان دست یافته پرده بردارد و تجربیاتش را در قالب طرح داستان در اختیار شما قرار دهد.

کتاب پرنده به پرنده شبیه به سایر کتاب‌های نوشتن و نویسندگی که اتفاقاً بعضی‌هایشان محشر هم هستند، نیست. این کتاب شخصی‌تر است و بیشتر شبیه کلاس‌هایی است که آن لاموت برگزار می‌کرده. پرنده به پرنده تقریباً همۀ آن چیزهایی است که لاموت دربارۀ نوشتن می‌داند.

آنچه سبب تمایز این کتاب نسبت به دیگر کتب موجود در این حوزه می‌شود آن است که لاموت فقط به نویسندگی و اصول آن نمی‌پردازد بلکه به همان میزان از زندگی خود نیز سخن می‌گوید.

نکوداشت‌های کتاب پرنده به پرنده:

- یک راهنمای گرم، سخاوتمند و فوق‌العاده مفرح از خلال جهان نویسنده و باتلاق‌های پرخطر آن. (لوس‌آنجلس تایمز)

- مجموعه‌ای از نکات و نصایح عالی در زمینه‌ی نوشتن و نویسندگی... فوق العاده مفرح، مفید و محرک (نقد کتاب نیویورک تایمز)

- پیشکشی به همۀ ما میرندگانی که یا می‌نویسیم یا برای یک‌بار هم که شده خواهان نوشتن بوده‌ایم... کتابی به غایت مفرح، عاقل اما صبور، و به تناوب کج‌خلق و مهربان. بیدارباشی برای آنکه به خودمان تکانی بدهیم و همین حالا، یعنی زمانی که هنوز جانی داریم، شروع به نوشتن کنیم. (سیاتل تایمز)

آن لاموت را بیشتر بشناسیم:

آن لاموت در سال 1954 در سن‌فرانسیسکو دیده به جهان گشود. از او چندین کتاب رمان و نیز چندین اثر غیر‌ داستانی منتشر شده است. در سال 1980 نخستین رمانش، خندۀ سخت، انتشار یافت، و در ادامه رمان‌های رُزی (1983)، جو جونز (1985) و همۀ مردم جدید (1989).

خاطره‌نوشت او، کتاب حاضر، که حاوی درس‌ها و دستورالعمل‌های فراوان است، در سال 1993 به بازار آمد. رمان دیگرش با نام قلب کج کوچک نیز در سال 1997 انتشار یافت. لاموت این مسیر رمان‌نویسی را در قرن بیست ‌و یکم نیز ادامه داده و یک بار هم برندۀ جایزۀ گوگنهایم شده است.

در سوابق نویسندگی او می‌توان به نقدنویسیِ کتاب برای مجلۀ مادمازل، نقدنویسیِ رستوران برای مجلۀ کالیفرنیا و ستون‌نویسی برای مجلات سن‌فرانسیسکو کرانیکل و سالن اشاره کرد. لاموت در سر‌تا‌سر ایالات متحده کلاس‌ها و کنفرانس‌های متعدد نویسندگی داشته است، زاده و ساکن ایالات متحده است و هم‌اکنون در سن‌رافائلِ کالیفرنیای شمالی زندگی می‌کند.

در بخشی از کتاب پرنده به پرنده می‌خوانیم:

کمال‌گرایی صدای سرکوبگر است، دشمن مردم است. کمال‌گرایی شما را در همۀ عمرتان منقبض و معذب نگاه خواهد داشت، و این مهم‌ترین مانع بین شما و یک پیش‌نویس افتضاح ابتدایی است. به گمانم پایه و اساس کمال‌گرایی این باور وسواسی است که اگر در همه حال با دقت و احتیاط کافی حرکت کنید، در مسیری که می‌روید پایتان را درست و دقیق روی تک‌تک جای پاهای ایمن بگذارید، دیگر مجبور نخواهید بود که بمیرید!

حقیقت این است که شما در‌ هر‌ صورت خواهید مُرد؛ و اینکه بسیاری کسان که حتی جلوی پایشان را نیز نگاه نمی‌کنند اوضاعشان بسیار روبه‌راه‌تر از شماست، و وقتی هم که دارند این کار را انجام می‌دهند، یا درواقع نمی‌دهند، به آن‌ها بسیار بیشتر خوش می‌گذرد.

این همۀ قصه نیست. کمال‌گرایی کار نوشتن شما را نابود خواهد کرد، قوۀ ابداع و روح بازیگوشی و نیروی حیاتی شما را مسدود خواهد نمود (این‌ها کلمات و عبارات شسته‌ رُفته‌ای است که ما در کالیفرنیای محافظه‌کار اجازه داریم از آن‌ها استفاده کنیم).

کمال‌گرایی بدان معناست که شما عاجزانه تلاش می‌کنید خراب‌کاریِ خیلی زیادی نکنید تا مجبور به پاک کردنش بشوید. این در حالی است که خراب‌کاری و آشغال به ما نشان می‌دهد که زندگی در حال زیسته شدن است. آشغال زمینِ فوق‌العاده حاصل‌خیزی است  شما همچنان می‌توانید گنج‌های تازه‌ای زیر همۀ آن کپه‌ها کشف کنید، خراب‌کاری‌هایی که کرده‌اید را تمیز کنید، چیزهای اضافی را بردارید، چیزهای معیوب را درست کنید، بر خودتان مسلط شوید. نظم و ترتیب بیانگر آن است که دیگر بهتر از این نمی‌شود و همین است که هست. نظم و ترتیب مرا به یاد نفس حبس‌شده یا تحرک معلق‌مانده و قفل‌شده می‌اندازد، در‌ حالی‌ که نوشتن به نفس کشیدن و حرکت کردن نیاز دارد.

فهرست مطالب کتاب

سپاسگزاری‌ها
مقدمه
بخش اول: نوشتن
دست به‌ کار شدن
تکالیف کوتاه
پیش‌نویس‌های افتضاح ابتدایی
کمال‌گرایی
ناهارهای مدرسه
عکس‌های پولاروید
شخصیت
طرح
دیالوگ
طراحی صحنه
شروع‌های غلط
پرداختِ طرح
چطور می‌فهمید کِی کارتان تمام شده است؟
بخش دوم: چهارچوب ذهنیِ نوشتن
نگاه کردن به دور‌و‌بر
نظرگاه اخلاقی
کلم بروکلی
ایستگاه رادیویی کِی‌اف‌کِی‌دی
حسادت
بخش سوم: کمک گرفتن‌های بین راه
برگه‌های یادداشت
زنگ زدن به این‌و‌آن
گروه‌های نگارش
پیدا کردن کسی که پیش‌نویس‌هایتان را بخواند
نامه‌ها
انسداد ذهنی نویسنده
بخش چهارم: انتشار کتاب  و دلایل و انگیزه‌های دیگری برای نوشتن
نوشتنِ هدیه
یافتن صدای خودتان
بخشیدن
انتشار کتاب
بخش پنجم: درس آخر
دربارهٔ نویسنده
منابع نقل‌قول‌ها

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب پرنده به پرنده: درس‌هایی چند درباره نوشتن و زندگی
نویسنده
مترجممهدی نصراله زاده
ناشر چاپیانتشارات بیدگل
سال انتشار۱۳۹۹
فرمت کتابEPUB
تعداد صفحات۳۰۸
زبانفارسی
شابک978-622-6863-27-8
موضوع کتابنگارش، کتاب‌های زندگی نامه
قیمت نسخه الکترونیک
۱۹۰۰۰ ت - 3.99 یورو
خرید کتاب الکترونیک

نقد، بررسی و نظرات کتاب پرنده به پرنده: درس‌هایی چند درباره نوشتن و زندگی

امید بختیاری
۱۳۹۹/۹/۲۰
کتاب بی نظیری بود. در تمام مدت مطالعه آن غرق لذت و اشتیاق بودم
فاطمه نجفی
۱۳۹۹/۷/۱۷
یه سوال من الان یه رمان نوشتم چهطور چاپش کنم و نویسندگی مدرک داره؟
ایدا منبری
۱۳۹۹/۴/۶
کتاب خوب و زیبایی
مشاهده همه نظرات ۳

راهنمای مطالعه کتاب پرنده به پرنده: درس‌هایی چند درباره نوشتن و زندگی

برای دریافت کتاب پرنده به پرنده: درس‌هایی چند درباره نوشتن و زندگی و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.