دانلود کتاب گتسبی بزرگ


خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی کتاب گتسبی بزرگ و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب گتسبی بزرگ

کتاب گتسبی بزرگ اثر اسکات فیتز جرالد، رمانی فاخر از ادبیات کلاسیک امریکاست. تجدید چاپ‌های ‌مکرر این کتاب در سراسر دنیا ‌و قرار گرفتن آن در لیست صد کتاب برتر جهان گواه این ادعاست. این اثر، خاطره‌ایست ‌جاویدان؛ از هوس، هرزگی، تباهی و بی‌قیدی که همه و همه در ثروت نهفته است.

گتسبی قهرمان کتاب، مردیست خود‌ساخته و بزرگ که چون هر انسان دیگری مجموعه‌ای ‌از خوبی‌ها ‌و بدی‌هاست، اما خوبی‌های ‌او بر بدی‌هایش ‌رجحان دارد و بزرگترین اشتباه او لجاجت و پافشاری بر روی یک آرزوی محال از دست رفته است. گاه باید با دنیا و ناملایمات و نا‌خراشیدگی‌های ‌آن سازگار شد و دنیا را دور زد! کاری که گتسبی نکرد و خواست از نزدیکترین راه به مقصدش برسد و حریف دنیا نشد و زمین خورد.

رمان گتسبی بزرگ (The Great Gatsby) چون هر رمان دیگری داستان زندگیست، همان زندگی مرسوم و جاری انسانی اما به نظر می‌رسد درس‌های ‌انسانی عمیقی می‌آموزد که ربطی به زمان و مکان ندارد و هر کسی در هر شرایطی می‌تواند از آن بیاموزد و درس بگیرد و اصلا راز جاودانگی و شهرت این اثر چیزی جز این آموزندگی نیست. البته از این نیز نگذریم که اثر، اثری خلاقانه، شیرین و خواندنیست.

گتسبی مرد خود ساخته‌ای ‌بود که در زمان خودش به خاطر مهمانی‌های ‌پر زرق و برقش شهرتی به هم زده بود، علی‌رغم اینکه ‌غرق نور و زیبایی تنگه‌ی ‌زیبای لانگ آیلند بود، خودش تنها و تنها دلبسته‌ی ‌دی زی بیوکنن بود. فیتس جرالد در کلامی متموج و درخشان نشان می‌دهد که گتسبی آن قدر رویایش را دنبال می‌کند تا به آن پایان غم‌انگیز می‌رسد.

ریچارد یاتس می‌گوید: "این اثر روشنایی خیره کننده‌ی ‌جهان است... نه تنها اعجازیست در شکوفایی استعداد بلکه خودش به خودی خود فتحیست در شیوه و اسلوب."

اف. اسکات. فیتس جرالد (Fitzgerald Francis Scott) در سال ‌1896 متولد شد. در پرینستون تحصیل کرد و در سال 1917 به ارتش پیوست. زمانی که در آلاباما مستقر بود با زلدا سایر آشنا شد و کمی بعد در نیویورک با او ازدواج کرد. زوج جوان، زیبا و مشهوری بودند و به سرعت در آن منطقه‌ای ‌که فیتس جرالد " قصه‌های ‌عصر جاز" را نوشت، معروف شدند. اولین رمان او "این سوی بهشت" در سال 1920 چاپ شد. نقد‌های ‌توفنده‌ای ‌به آن شد و موفقیت اقتصادی برای او به ارمغان آورد. او "زیبا رویان و لعنت شدگان"، "گتسبی بزرگ" و "شب دلاویز است" را به همراه چندین جلد داستان کوتاه منتشر کرد، همچنین منتخبی از دست نوشته‌های ‌اتو بیوگرافانه به نام "چنین ادعا شده" را نیز به چاپ رساند. فیتس جرالد قبل از مرگش که در سن 44 سالگی در سال 1940 اتفاق افتاد، داشت روی "آخرین قانون" کار می‌کرد.

در بخشی از کتاب گتسبی بزرگ می‌خوانیم:

همیشه آن محل به طرزی مبهم آدم را مضطرب می‌کرد، حتی زیر نور خیره‌ی ‌کننده بعدازظهر. وقتی برگشتم به پشت سرم نگاهی انداختم دیدم که چشم‌های غول‌پیکر دکتر تی. جی. اکلبرگ همچنان از فراز کپه‌های خاکستر همه چیز را زیر نظر داشت، اما یک لحظه بعد متوجه شدم که چشم‌های دیگری هم کمتر از دوازده قدم آن طرف‌تر دارد ما را ورانداز می‌کند. پرده‌ی ‌یکی از پنجره‌های بالای گاراژ کنار رفته بود و چشم‌های مرتل ویلسون روی ماشین متمرکز شده بود.

 ۲۱۸ صفحه، ۷۳۷ کیلوبایت، زبان فارسی، EPUB، 
شابک: 978-964-374-502-8 

چاپ ۱۳۹۴: ۱۴۰۰۰ ت قیمت الکترونیکی: ۷۰۰۰ ت - 2.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

راهنمای دانلود کتاب گتسبی بزرگ

برای دانلود کتاب گتسبی بزرگ و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  گتسبی بزرگ

نظرات کتاب گتسبی بزرگ

نیلوفر معتبر
۱۳۹۹/۷/۲۷
پرکشش و جذاب بود و غیرقابل پیش بینی... اینکه آخرش، همه چی گل و بلبل نبود، جذابترش کرده👌
و یه نکته‌ای هم که درباره ترجمه هست اینه که وقتی مترجم به اسم مثلا یه شخصیت معروف می‌رسه تو متن، علاوه بر نوشتن اسمش به زبان اصلی تو پانوشت، یه توضیح کوتاه هم ازش میاره و معرفیش می‌کنه اما متاسفانه تو این نسخه از ترجمه، تمام پانوشت‌ها بدون هیچ توضیحی بود...
مجید نصیری
۱۳۹۸/۱۲/۱۸
اون چیزی که تعریف میکردن نبود واقعا. به نظر من خیلی معمولی بود داستانش ولی قلم نویسندش خوبه. شما این کتابو با سینوحه. سه شنبه‌ها با موری. وقتی نیچه گریست. کیمیاگر مقایسه کنی واقعا چیزی برای گفتن نداره. یک داستان ساده و قابل پیش بینی. ارزش یک بار خوندنو داری ولی این همه تعریف نه
آوا غلامی
۱۳۹۸/۱۱/۹
من ترجمه قبلی این کتاب رو نخوندم اما به نظرم این ترجمه خیلی ضعیفه ادم رو گیج میکنه نمیشه از داستان لذت برد هنوز دو فصل رو خوندم نمبدونم ایراد از ترجمه است یا؟؟؟!!!!
مشاهد همه نظرات (۳۵)