معرفی و دانلود خلاصه کتاب داستان دو شهر

عکس جلد خلاصه کتاب داستان دو شهر
قیمت:
۴۸۰۰ تومان - 0.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی خلاصه کتاب داستان دو شهر و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی خلاصه کتاب داستان دو شهر و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی خلاصه کتاب داستان دو شهر

کتاب داستان دو شهر نوشته چارلز دیکنز، در لندن و فرانسه و در طول انقلاب فرانسه اتفاق می‌افتد و دو قهرمان مرد به نام‌های دارنی و کارتون دارد که هر کدام از آن‌ها حکایت دو روی تاریک و روشن انسان هستند. این داستان که دقیقا همزمان با تغییرات بزرگ زندگی دیکنز بوده از نظر منتقدان ادبی، بهترین اثر او شناخته می‌شود.

میکروکتاب داستان دو شهر (A Tale of Two Cities) با فروشی بیش از 200 میلیون نسخه از زمان اولین چاپ، در کنار کتاب شازده کوچولو، رکورد پرفروش‌ترین کتاب دنیا را دارد. همچنین به عنوان پرفروش‌ترین کتاب تک جلدی انگلستان هم شناخته شده است. این رمان آخرین اثر دیکنز است و او پس از تمام شدن کتابش گفته بود: در تمام مدتی که این کتاب را می‌نوشتم هیجان‌زده و غمگین بودم. من تمام تلاشم را برای آن کردم.

چارلز دیکنز (Charles Dickens)، برجسته‌ترین و تاثیرگذارترین نویسنده بعد از ویلیام شکسپیر است. در تمام کتاب‌های دیکنز می‌توان تلفیقی از واقعیت‌های اجتماعی، خیال‌پردازی، و دوران کودکی خودش را دید. رمان‌های دیکنز اغلب شما را در گوشه‌ای از داستان با رخدادهای ناگهانی شگفت‌زده می‌کنند و در پایان حقیقتی را به شما نشان می‌دهند که کامل درک می‌کنید.

در تمام کتاب‌های دیکنز می‌توان تقابل شخصیت‌های آرمان‌گرا را با افراد بد ذات دید. در داستان دو شهر، نویسنده از واقعیت یک لندن کثیف پرده‌برداری می‌کند و در رمان الیور توئیست می‌بینیم که فردی که به اصول اخلاقی پایبند بماند از آینده خوبی بهره‌مند می‌شود. از مهم‌ترین آثار چارلز دیکنز می‌توان داستان دو شهر، سرود کریسمس و الیور توئیست را نام برد.

در بخشی از میکروکتاب داستان دو شهر می‌خوانید:

دکتر مانه چهار روز بعد برگشت و خلاصه‌ای از اتفاقاتی که برایش افتاد را توصیف کرد. او به دادگاه محاکمه زندانیان رفت و خود را زندانی پیشین باسیل معرفی کرد و جایزه ویژه دادگاه را دریافت کرد. او دید که دارنی را برای محاکمه آوردند. در نهایت مجازات دارنی ماندن در زندان بود. دکتر مانه گفت که هیچ عدالتی در دادگاه وجود ندارد و افراد حاضر تنها به دنبال انتقام بودند. او تصمیم گرفت تا از تمام قدرتش برای نجات دارنی استفاده کند. او مسئول درمان یک سری از زندانیان شد و به این ترتیب توانست با دارنی ملاقات کند. مدت‌ها بود که لوسی از او مراقبت می‌کرد و حالا نوبت او بود که به لوسی کمک کند. اما با وجود تمام تلاش‌ها دکتر، دارنی باز هم در زندان ماند. در این دوره زمانی پرکارترین وسیله در فرانسه، گیوتین بود. همه افرادی که به نحوی با اشراف‌ زادگان در ارتباط بودند، زیر تیغ گیوتین می‌رفتند و دوران حاکمیت انتقام بود.

یک سال و سه ماه گذشت و چیزی تغییر نکرد. لوسی اوضاع خوبی نداشت و شرایط به نحو مناسبی پیش نمی‌رفت. دکتر مانه به لوسی قول داده بود که دارنی را نجات دهد. در یکی از روزها دکتر مانه گفت که می‌توان هر روز ساعت سه بعد از ظهر دارنی را در یکی از پنجره‌های زندان دید. از آن روز به بعد هر روز لوسی به نزدیکی پنجره می‌رفت و با دارنی ملاقات می‌کرد. در یکی از روزها مادام دفارج لوسی و دکتر مانه را دید و به سرعت از آن جا خارج شد. دکتر مانه گفت که در روز بعد دارنی دادگاهی خواهد شد. در دوردست صدای قطع شدن گردن با گیوتین شنیده می‌شد. دکتر مانه نزد آقای لوری رفت تا برای دادگاه نقشه بکشند.

فهرست مطالب کتاب

میکروکتاب چیست؟
درباره کتاب
درباره نویسنده
فصل اول: روزگار
مِی‌فروشی
فصل دوم: ریسمان طلایی
شغال
سر مدوسا
دو سوگند
دو شیوه دوستی
تاجر درستکار
بافندگی
نه روز
فصل سوم: دریای پرخروش
آرامشی در طوفان
نقشه سیدنی کارتون
پیشنهاد میکروکتاب بعدی
پایان

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابخلاصه کتاب داستان دو شهر
نویسنده
ناشر چاپی سبکتو
سال انتشار۱۳۹۷
فرمت کتابEPUB
تعداد صفحات۱۵۴
زبانفارسی
موضوع کتابخلاصه کتاب داستان و رمان خارجی
قیمت نسخه الکترونیک
۴۸۰۰ ت - 0.99 یورو
خرید کتاب الکترونیک

نقد، بررسی و نظرات خلاصه کتاب داستان دو شهر

Davood Momeni
۱۴۰۱/۸/۱۸
راستش با وجود بزرگی و ابهت نویسنده.. لذت نبردم
سید احسان رایگان
۱۴۰۱/۳/۱۷
زیاد جالب نبود، کتاب بیشتر موضوع گنگ و مبهمی داشت.
کامران بخت آور
۱۴۰۱/۱/۲۰
اصلا نپسندیدم وسط خواندن رها کردم
یگانه کی نیا
۱۴۰۰/۱۰/۱۶
ممنون از کتابراه عالی
مشاهده همه نظرات ۴

راهنمای مطالعه خلاصه کتاب داستان دو شهر

برای دریافت خلاصه کتاب داستان دو شهر و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.