معرفی و دانلود خلاصه کتاب جرات داشته باش

عکس جلد خلاصه کتاب جرات داشته باش
قیمت:
۲۸۰۰ تومان - 0.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50

برای دانلود قانونی خلاصه کتاب جرات داشته باش و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی خلاصه کتاب جرات داشته باش و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی خلاصه کتاب جرات داشته باش

میکروکتاب جرات داشته باش به قلم فردریک فانژه، راهکارهایی را در اختیار شما قرار می‌دهد که به کمک آن می‌توانید اعتماد‌ به نفس خود را به میزان قابل توجهی بالا ببرید.

فردریک فانژه میکروکتاب جرات داشته باش (Oser: therapie de la confiance en soi) را در سه بخش مجزا تقسیم‌بندی کرده است. او در نخستین بخش این میکروکتاب مکانیسم‌های اعتماد به نفس را به طور کامل شرح می‌دهد. این بخش دارای نکات اساسی و مهمی است که مطالعه‌ی آن برای تمامی خوانندگان الزامی است. یکی از مهم‌ترینِ این نکات دورِ باطل شکست است که فردریک فانژه آن را گام به گام مورد مطالعه و بررسی قرار می‌دهد.

فردریک فانژه در دومین بخش، نگاه‌های گوناگون و بعضاً اشتباهی را به نمایش می‌گذارد که از دوران کودکی به خود داشته‌اید. او همچنین موضوعات و مسائلی بنیادی همچون نیاز به دوست داشتن و پذیرفته شدن را واکاوی می‌کند.

او به شما نشان می‌دهد که خودشیفتگی چیست و عقیده دارد که خودشیفتگی نیز نوعی کمبود اعتماد به نفس محسوب می‌شود. از نگاه فانژه خودشیفته‌ها افرادی هستند که یکی از جنبه‌های شخصی خود را برجسته دانسته و به آن افتخار می‌کنند.

در نهایت فانژه در بخش آخر این کتاب درمان‌های کارآمدی را جهت بالا بردن اعتماد به نفس پیش روی شما می‌گذارد. او معتقد است که هر کسی باید کارآمدترین روش را برای خود انتخاب کند.

میکروکتاب جرات داشته باش مناسب چه کسانی است؟

فردریک فانژه این کتاب را مناسب تمام افرادی می‌داند که برای دنبال کردن اهداف و آرزوهایشان در زندگی به شهامت و اعتماد به نفس بیشتری نیاز دارند.

فردریک فانژه را بیشتر بشناسیم:

فردریک فانژه (Frederic Fanget) نویسنده، پژوهشگر و روانشناس در آوریل سال 1955 در فرانسه دیده به جهان گشود. او پس از اینکه در رشته روانشناسی و عصب‌شناسی فارغ‌التحصیل شد، به انتشار مقالات در برترین نشریه‌های دنیا روی آورد.

این نویسنده به روان‌درمانی بیماران گوناگون می‌پرداخت. کتاب‌های مختلفی از او منتشر شده که معروف‌ترین آن «جرأت داشته باش» است. از این کتاب استقبال فراوانی شد و به زبان‌های مختلفی در سراسر دنیا ترجمه گردید.

میکروکتاب چیست؟ چرا میکروکتاب‌ها مفید هستند؟

میکروکتاب‌های سبکتو در حقیقت چکیده‌ای مهم از کتاب‌ها هستند که شما بتوانید آن‌ها را در زمانی معقول بخوانید. همه ما در روز زمان‌های پرت زیادی داریم که می‌توانیم با میکروکتاب آن را به زمان طلایی تبدیل کنیم.

میکروکتاب‌ها شامل بخش‌های ثابتی هستند، در ابتدا توضیحاتی در مورد نویسنده وجود دارد چرا که وقتی شما با نویسنده آشنا باشید بهتر با کتاب ارتباط برقرار می‌کنید. بخش بعدی، توضیحی کلی در مورد کتاب است که شما بتوانید در یک نگاه با مبحث کلی کتاب آشنا شوید و بخش آخر هم چکیده مفید آن است.

در بخشی از میکروکتاب جرات داشته باش می‌خوانیم:

وقتی بتوانید برای خودتان تصمیمات بزرگی بگیرید، یعنی دارای عزت‌نفس هستید. عزت‌نفس، بخش مهمی از اعتمادبه‌نفس افراد را تشکیل می‌دهد. در این نوع از اعتمادبه‌نفس شما ارزش‌های خودتان را داوری می‌کنید. مثلا می‌گویید: «من دارای ارزش هستم، اعتمادبه‌نفس بالایی دارم و به نقاط ضعف و قوت خودم آگاهی کامل دارم».

پایه و اساس عزت‌نفس از دوران کودکی شکل می‌گیرد. مهم‌ترین راهی که بتوانید به اعتمادبه‌نفس دست پیدا کنید، این است که ابتدا عزت‌نفس داشته باشید. در صورت نداشتن عزت‌نفس، حتی اگر از طرف دیگران مورد تشویق قرار بگیرید، باز هم احساس خوبی نخواهید داشت.

عزت‌نفس متعلق به خودتان است و باید آن را در اعماق وجودتان پیدا کنید. هیچ فرد دیگری نمی‌تواند آن را درون شما پیدا کند. عزت‌نفس هر کسی خاص خودش است و انسان‌های دیگر نباید در مورد آن حرف بزنند.

این احساس به این برمی‌گردد که آیا شما می‌توانید بهترین عملکرد را در شرایط دشوار از خود نشان دهید؟ قابلیت‌های شما با اعتمادبه‌نفس‌تان ارتباط مستقیمی دارد. هر کاری که انجام می‌دهید با این موضوع در ارتباط است.

یعنی خوب بتوانید آشپزی کنید، درس بخوانید، بازی کنید، به تنهایی به سفر بروید، سفر کردن با قطار را تجربه کنید، تنهایی به مغازه بروید و بتوانید تخفیف بگیرید. عملکردهای شما نباید به دیگران وابسته باشند. همه این کارها را باید به تنهایی و بدون همراهی دیگران انجام دهید. همه ما می‌توانستیم خیلی سریع به اعتمادبه‌نفس برسیم، اگر از کودکی این موضوع را به ما یاد می‌دادند.

فهرست مطالب کتاب

میکروکتاب چیست؟
درباره کتاب
درباره نویسنده
مقدمه
فصل اول: ساز و کارهای اعتمادبه‌نفس
متوقف شدن‌ها، فرار کردن‌ها و شکست خوردن‌ها
شکست‌ها را روی همدیگر تلنبار می‌کنید
مشکلاتی که در روابط ما وجود دارد
نبود اعتمادبه‌نفس روی همه جنبه‌های زندگی‌تان تاثیر منفی می‌گذارد
3 بُعد مهم اعتمادبه‌نفس
من: عزت‌نفس
آزمون: آیا شما اعتمادبه‌نفس دارید؟
آیا باید افراد را براساس عملکرد یا شخصیت‌شان مورد قضاوت قرار دهیم؟
چگونگی اعتمادبه‌نفس در فرزندان
نشانه‌هایی از کمبود اعتمادبه‌نفس
روش‌های کمک به فرزندان برای داشتن اعتمادبه‌نفس
فصل دوم: پیش‌داوری‌ها، عامل اصلی کمبود اعتمادبه‌نفس
پیش‌داوری اول: نمی‌توانم
پیش داوری دوم: من به دوست داشته شدن از طرف دیگران نیاز دارم
برقراری تعادل میان دو نوع اعتمادبه‌نفس
پیش‌داوری سوم: من انسان بی‌خاصیتی هستم
پیش‌داوری چهارم: همیشه باید در انجام هر کاری بهترین باشم
پیش‌داوری پنجم: توانایی تصمیم گرفتن را ندارم
پیش‌داوری ششم: دائم باید نگران هر چیزی باشم
پیش‌داوری هفتم: من انسان شکاکی هستم
فصل سوم: درمان مشکل کمبود اعتمادبه‌نفس
کلید شماره یک: خودتان را بهتر دوست داشته باشد
کلید شماره دو: جرأت عمل کردن داشته باشید
لباس و صدا در اعتمادبه‌نفس
کلید سوم: خود را در برابر دیگران اثبات کنید
جرأت «نه» گفتن را داشته باشید
سخن پایانی
پیشنهاد میکروکتاب بعدی

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابخلاصه کتاب جرات داشته باش
نویسنده
مترجمفاطمه فراهانی
ناشر چاپی سبکتو
سال انتشار۱۳۹۹
فرمت کتابEPUB
تعداد صفحات۲۱۰
زبانفارسی
موضوع کتابخلاصه کتاب روانشناسی و موفقیت
قیمت نسخه الکترونیک
۲۸۰۰ ت - 0.99 یورو
خرید کتاب الکترونیک

نقد، بررسی و نظرات خلاصه کتاب جرات داشته باش

پیام بهمنی
۱۴۰۰/۲/۲۶
کتاب بسیار خوبیه. خیلی مختصر و مفیده. درش مثال‌هایی از کمبود اعتماد بنفس زده شده که عینا میتونه مشکل شماهم باشه و حتی اگه نباشه مثالها باعث میشه ضعفهایی رو در درون خودتون پیدا کنید. حتما ضعف‌هایی رو که پیدا میکنید یادداشت کنید و راجعبشون فکر کنید و سعی کنید دیدگاههای درستی رو جایگزینشون کنید و هرجا هم که نیاز به اقدام عملی هست حتما وارد عمل بشید و به ترسها و ضعفهاتون غلبه کنید. همینکه شما خوب درک کنید که دقیقا در چه مواردی مشکل و ضعف دارید نصف مشکل رو حل کردید.
آرش مقدس
۱۳۹۹/۷/۲۶
این کتاب بهتون یاد میده که چطور جرات این رو پیدا کنید تا با افکار منفی که قبلا با انها سرو کله میزدید و روز به روز موجب تضعیف اعتماد به نفس میشد رو دیگه کنار بزارید. این کتاب فوق العاده هست. جرات پیدا کردن و پررو بودن در عین احترام به دیگران رو خیلی خوب توضیح داد. و اینکه پیش داوری‌های بینظیری داره. من که خیلی خوشم اومد پیشنهاد میدم حتما چند بار بخونیدش!
Fatemeh Khosravinia
۱۳۹۹/۱۱/۱
این کتاب برای کسی نوشته شده که عدم اعتماد به نفس داره نه کمبود اعتماد به نفس
متن کتاب و مثال‌هایی که کتاب زده برای کسیه که کاملا منزوی شده و در تمام زندگیش شکست خورده
برای کسی که اینطور نیست کتاب بیشتر نا امید کننده و القا کننده حس منفیه
در کل پیشنهاد نمیکنم
Sh Nazari
۱۳۹۹/۷/۱۱
با سلام این کتابو دیشب مطالعه کردم واقعا بی نظیر بود انگار رفتی پیش مشاور و جملاتی رو بهتون یاد میده ک میتونید یادداشت کنید و هر روز بخونیدش و جرعت و اعتماد ب نفس بهتون یاد اوری بشه واقعا ممنون🙏🏻❤️
شکوه سیدی
۱۴۰۰/۱۲/۷
کتاب فوق العاده بود تکنیک هاش اسون بود خیلی از مطالب مهمی داشت ک با کار گرفتنش میتونه حالتو خوب کنه
من نه گفتن برام خیلی سخت بود با این کتاب نه گفتن ب موقع رو اموختم ممنون از کتابراه
فاطمه قربانی
۱۴۰۱/۴/۲۴
کتاب خوبی بود و شما را با زوایای پنهان عدم اعتماد بنفس اشنا میکرد ولی تنها عیبی که داشت این بود که راه حلی برای عدم اعتماد بنفس نداشت و بیشتر از راه‌های کلیشه‌ای استفاده کرده بود
مهتا سالمی
۱۴۰۰/۱۰/۳
من تعریف این کتاب و خیلی شنیدم اما به نظرم کتاب سطحی بود و فقط مثال‌هایی درباره افرادی که در موضوعات مختلف اعتماد به نفس ندارن اورده بود و به راه حل مشکلشون زیاد نپرداخته بود
زهرا ناصری
۱۴۰۰/۱۲/۲۲
سلام به همه به نظرم کتاب خوبی بود حداقل آدم میفهمه چقدر اعتماد به نفس داره کلا خوب بود خوشم اومد ارزش خوندن داره ولی راهکار کمه
ریحانه حاج هاشمی
۱۴۰۱/۲/۱۸
به نظرم فقط در مورد اینکه چه کسانی اعتماد به نفس ندارند توضیح داده و راهکار اصولی برای افرایش اعتماد به نفس نداده
ali d
۱۴۰۰/۴/۳
خیلی مزخرف و بی خود بود. راه کارهای کلیشه‌ای و کلی گویی ک همه از قبل میدونن. کلا بی خود و بی فایده بود
M.Reza Nikseir
۱۳۹۹/۸/۵
اگه مخاید اعتماد به نفس داشته باشید یا اون رو تقویت کنید پیشنهاد میکنم وقت بذارید و این کتاب رو بخونید.
مینا هاشمی
۱۴۰۱/۲/۲۲
فوق العاده کتاب خوبیه با این کتاب میتونیم تمام ضعف و نقص‌های خودمون بیینم و از بین ببریم
hadis H
۱۴۰۰/۱۰/۷
کتاب بسیار عالی. کمک کننده برای کسانی که اعتماد بنفسشون پایینه و میخوان بهتربشن
هادی جهاندیده
۱۴۰۰/۱۱/۲۴
در یک جمله همه وهمه افراد جامعه از این دست کتب باید یکی داشته باشند.
Maryam Salehi
۱۴۰۰/۵/۲۵
کتاب خوبی بود و در عین ساده بودن تمریناتش کمک بزرگی ب آدم میکنه
مشاهده همه نظرات ۲۲

راهنمای مطالعه خلاصه کتاب جرات داشته باش

برای دریافت خلاصه کتاب جرات داشته باش و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.