معرفی و دانلود نمایش صوتی در باب قدرت

عکس جلد نمایش صوتی در باب قدرت
قیمت:
20000 تومان - 4.49€
خرید کتاب صوتی
۳۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی نمایش صوتی در باب قدرت و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی نمایش صوتی در باب قدرت و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی نمایش صوتی در باب قدرت

نمایش صوتی در باب قدرت که یکی از بهترین آثار ویلیام شکسپیر به شمار می‌آید به بررسی تمامی زوایا و اشکال قدرت می‌پردازد؛ قدرت موجود در جنگ، عشق، خانواده، سیاست و دیگر موضوعات.

کتاب صوتی در باب قدرت (On Power) گزیده‌ای از نمایشنامه‌های شکسپیر در قالب‌هایی از قبیل کمدی، تراژدی و تاریخی و تعدادی از غزل‌های اوست که به بررسی مفهوم قدرت از دیدگاه وی در زمینه‌های گوناگون مانند دولت و خانواده می‌پردازد.

این کتاب صوتی از جاه طلبی‌های مکبث تا سلطنت سست ریچارد دوم؛ از برتری‌جویی‌های خشونت‌بار در شاه لیر تا غزل‌های عاشقانه‌ی بدیع و زیبا می‌گوید. قطعات آورده شده در این کتاب با ظرافتی حکیمانه و تیزبینی روان‌شناسانه نشان می‌دهد که انسان‌ها چگونه با یکدیگر روبه‌رو می‌شوند و بر یکدیگر غلبه می‌کنند.

باید بدانید که درک کتاب‌های شکسپیر دشوار و انتقال معنای آن بسیار دشوارتر است. کتاب حاضر برای اشخاصی که نخستین‌بار است با کتاب‌های شکسپیر آشنا می‌شوند و یا درمورد جریان کلی نمایش بی‌خبر هستند، به مراتب دشوارتر است. شاید بهتر بود که در کتاب‌های او ابتدا اشاره کوچکی به طرح کلی هر نمایش‌نامه می‌شد تا ذهن مخاطبان تازه آشنا شده با شکسپیر از آمادگی بیشتری برای قبول مفاهیم برخوردار می‌گردید.

ویلیام شکسپیر را بیشتر بشناسیم:

ویلیام شکسپیر (William Shakespeare) نویسنده‌ درخشان، شاعر برجسته و نمایشنامه‌نویس مشهور انگلیسی است که او را به عنوان بزرگ‌ترین نویسنده و نمایشنامه‌نویس در طول تاریخ می‌شناسند. سخن‌سرای آون یکی از القابی است که به دلیل زادگاهش در آون واقع در استراتفورد انگلیس به او نسبت داده‌اند.

نام و آوازه‌ی شکسپیر به گوش همگان رسیده و کمتر کسی در سراسر جهان وجود دارد که اهل کتاب باشد و کتاب‌های او را نخوانده باشد. او در دوران زندگی پر بارش توانست 37 کتاب به نگاش در بیاورد و بین آن‌ها نمایشنامه‌های اتللو، مکبث، هملت و شاه لیر بسیار معروف هستند و در طول چهار قرن گذشته بارها اجرا شده‌اند. شعرها و نمایشنامه‌های شکسپیر موجب شد کلمات و اصطلاحات بسیاری به زبان انگلیسی اضافه شود. شکسپیر هیج علاقه‌ای به انتشار و نگه داشتن نوشته‌هایش نداشت و تمامی نمایشنامه و شعرهایش بعد از مرگ او چاپ شدند.

در بخشی از نمایش صوتی در باب قدرت می‌شنویم:

شاهزاده هری: هرگز تصور‌ نمی‌کردم سخنان شما را دوباره بشنوم.

شاه هنری: این تصور، آرزوی تو برای پدرت بوده. من مدت‌هاست در کنارت مانده‌ام. ترا از خویش بیزار نموده‌ام. آیا آن قدر حریص تاج و تخت خالی من هستی، نیازمند این که افتخاراتم را از آن خویش کنی آن هم پیش از آن که لیاقت آن را بیابی؟‌ ای جوان نابخرد، تو در پی عظمتی هستی که مغلوبت خواهد نمود! تنها اندکی تأمل کن، چرا که چنان باد ضعیفی مانع از سقوط ابر فر و شکوهم گشته که هماناست سقوط نماید. روزگارم تیره و تار گشته. تو درحال ربودن چیزی هستی که اندک لحظاتی دیگر بی‌آنکه خطایی مرتکب شوی از آن تو می‌شد؛ و با این کار در دم مرگم، واهمه‌هایم را تائید کرده‌ای. تو هزار خنجر در اندیشه‌های پنهان داشته‌ای، تیز شده بر دل سنگت، تا در نیم ساعت آخر زندگی مرا از پا در افکنی. آه! تو‌ نمی‌توانی نیم ساعت مرا تاب آوری؟ پس رهسپار شو و گور مرا به دست خود برکن و فرمان ده که ناقوس‌های شادی را برایت بنوازند چرا که تو شاه شده‌ای، پیش از این که من مرده باشم.

بگذار تمام اشک‌هایی که می‌باید تابوت مرا بشویند قطره‌های روغن تدهینی شوند که سر تو را تقدیس می‌کنند. مرا با همان خاک فراموشی درآمیز. آن را که به تو زندگی بخشید به کرم‌ها وانه، امنای صلحم را به زیر کش و فرامین و قوانینم را به زیر پای بگذار؛ چرا که اینک هنگام آن شده است که نظم را به سخره بگیری: هنری پنجم تاج بر سر نهاده است! زنده باد بطالت و بیهودگی! مرده باد شأن و شکوه شاهانه!‌ای شما، تمامی مشاوران خردمند، دور شوید! و اینک در دربار انگلیس گرد آئید، از هر ولایتی، ‌ای میمون‌های بیکاره!‌ ای ولایت‌های همجوار، اینک تفاله‌ها را از خود برانید، آیا شما را اوباشی هست که ناسزا گوید، میخوارگی کند، برقصد؛ شبانگاه عیاشی کند، راهزنی کند و مرتکب شود کهن‌ترین گناهان را به نو‌ترین شیوه‌ها؟ شادمان باشید، او دیگر مایه رنج شما نخواهد بود. انگلستان زراندود خواهد کرد، گناهان نابخشودنی‌اش را. انگلستان او را مقام و قدرت و افتخار خواهد داد. چرا که هنری پنجم از هوی و هوس‌های به بند کشیده بر می‌گیرد لگام خودداری را و سگ وحشی هر معصومی را خواهد درید. آه ای کشور بینوای من! بیمار از جنگ داخلی، آن گاه که توجهات من نتواند مانع نابسامانی‌هایت شود، آن گاه که هرج و مرج و بی‌نظمی غایت تو شود، چه خواهی کرد؟ آه! تو دیگر بار بیابانی خواهی شد، که گرگ‌ها در آن سکنی گزیده‌اند، همان ساکنان دیرینت.

شاهزاده هری: شهریارا، بر من ببخشائید. اگر اشک‌هایم، موانع مرطوب گفتارم نبودند، خود این نکوهش تلخ و دل شکن را جلو گرفته بودم، هم پیش از آن که شما با اندوه سخن گفته باشید و من تا بدین جا شنونده آن باشم. اینک، تاج شما.

فهرست مطالب کتاب صوتی

نمونه 1
نمونه 2
نمونه 3
29 دقیقه
بخش اول
34 دقیقه
بخش دوم
27 دقیقه
بخش سوم
34 دقیقه
بخش چهارم
29 دقیقه
بخش پنجم

مشخصات کتاب صوتی

نام کتابنمایش صوتی در باب قدرت
نویسنده
مترجممرضیه خسروی
گویندهامین بسمل
ناشر چاپینشر روزگار نو
ناشر صوتی ژرفا
سال انتشار۱۳۹۸
فرمت کتابMP3
مدت۲ ساعت و ۳۳ دقیقه
زبانفارسی
موضوع کتابکتاب صوتی داستان و رمان خارجی، نمایشنامه
قیمت نسخه صوتی
20000 ت - 4.49 یورو
خرید کتاب صوتی

نقد، بررسی و نظرات نمایش صوتی در باب قدرت

عباس یعقوبی
۱۴۰۰/۱۱/۹
خیلی خوب. بخش‌هایی از چندین کتاب‌ و نمایشنامه مختلف هست که طبیعتا اگر قبل از گوش دادن با اونها آشنایی داشته باشید جذاب‌ترش میکنه!
معصومه کریمی یادکوری
۱۳۹۹/۲/۱۵
از وجود کتابراه بسیار خوشحالم. عالی بود متشکرم
ایدا .
۱۴۰۱/۵/۲۴
فوق العاده جذاب بود.
ساینا احتیاطی
۱۴۰۰/۴/۱۸
خیلی از کتاب راضی هستم 👍
مشاهده همه نظرات 4

راهنمای مطالعه نمایش صوتی در باب قدرت

برای دریافت نمایش صوتی در باب قدرت و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.