معرفی و دانلود کتاب تختخوابت را مرتب کن

برای دانلود قانونی کتاب تختخوابت را مرتب کن و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب تختخوابت را مرتب کن و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب تختخوابت را مرتب کن

ویلیام اچ. مک ریون، ژنرال بازنشسته‌ی نیروی دریایی آمریکا در کتاب پرفروش تختخوابت را مرتب کن، 10 درس مهم و باارزشی را که در زمان خدمتش فراگرفته شرح می‌دهد. او در این کتاب درمورد چیزهای کوچکی صحبت می‌کند که نه تنها زندگی‌ شما بلکه دنیایتان را دگرگون خواهد کرد.

درباره‌ی کتاب تختخوابت را مرتب کن:

بدون شک همه شما در زندگی با مسائل کوچکی روبه‌رو می‌شوید که هیچ توجهی به آن‌ها ندارید و به سادگی از کنارشان می‌گذرید؛ در صورتیکه همین مسائل کوچک زندگیتان را دستخوش تغییرات بزرگی خواهد کرد. ویلیام اچ. مک ریون در کتاب تختخوابت را مرتب کن (Make your bed) به شرح نکات آموزنده‌ای می‌پردازد که منجر به موفقیت در طول زندگی‌تان می‌شود؛ نکاتی کوچک مانند مرتب کردن تخت‌ خوابتان قبل از آغاز هر کاری!

همه‌ی شما می‌دانید که زندگی پر از فراز و نشیب‌های سخت و طاقت فرساست؛ اما گاهی با انجام کارهای کوچک و پیش پا افتاده‌ می‌توان آن را تحت تأثیر قرار داد. همانطور که گفته شد کار ساده‌ای مانند مرتب کردن رختخواب انگیزه‌ی درونی شما را بالا خواهد برد و رضایتی کافی برای به پایان رساندن روز را در شما ایجاد می‌کند. پس برای دگرگونی جهان، اول تختخوابتان را مرتب کنید!

این کتاب از ده درس مفید و کوتاه تشکیل شده که ژنرال در تمرینات دریایی آن‌ها را یاد گرفته است. او در هر فصل یکی از روش‌های تربیتی رهبران نیروی دریایی ایالات متحده آمریکا را شرح می‌دهد. مک ریون با تمام درس‌های این اثر زندگی کرده است.

اگر نتوانید کارهای کوچک را به درستی انجام دهید، هرگز قادر نخواهید بود دست به انجام کارهای بزرگ بزنید! مردم بارها در خیابان‌ها از مک ریون پرسیده‌اند چگونه به موفقیت دست پیدا کرده‌ای؟ یا از او خواسته‌اند تا داستان موفقیتش را تعریف کند. آن‌ها به دنبال کشف آن ده درس بزرگ زندگی بودند که با خواندن این کتاب به آن‌ها دست می‌یابید.

ویلیام اچ. مک ریون را بیشتر بشناسم:

او در کشور آمریکا به دنیا آمد و خدمت برجسته و غرورآفرینی را در نیروی دریایی ایالات متحده داشته است. ژنرال ویلیام اچ مک ریون (William H. McRaven) به مدت 37 سال به عنوان یگان ویژه کار کرد و در تمام بخش‌های مختلف از سمت فرماندهی برخوردار بود. او هم اکنون به عنوان رئیس دانشگاه تگزاس مشغول فعالیت است.

جملات برگزیده‌ی کتاب تختخوابت را مرتب کن:

- اگر می‌خواهید دنیا را عوض کنید، از تختخواب خودتان شروع کنید.
- اگر می‌خواهید دنیا را عوض کنید، یک نفر پیدا کنید که در پارو زدن به شما کمک کند.
- اگر می‌خواهید دنیا را عوض کنید، افراد را به ‌اندازه‌ی قلبشان بسنجید.
- اگر می‌خواهید دنیا را عوض کنید، بیسکوئیت شکری شدن را نادیده بگیرید و به راهتان ادامه دهید.
- اگر می‌خواهید دنیا را عوض کنید، از سیرک نترسید.

در بخشی از کتاب تختخوابت را مرتب کن می‌خوانیم:

موج‌های متلاطم به ساحل کورونادو می‌رسید و زمانی که به سمت ساحل از پهلو شنا می‌کردیم موج‌های کف‌آلود به صورتمان می‌خورد. مطابق معمول، من و رفیق شنایم درگیر آن بودیم که چطور از بقیه‌ی بچه‌های کلاس آموزشی یگان ویژه‌ی نیروی دریایی عقب نیافتیم. مربی‌هایی که در قایق نجات بودند هوار می‌کشیدند که سرعتمان را بالا ببریم، اما گویی هر چه سخت‌تر شنا می‌کردیم، دورتر می‌شدیم.

آن روز رفیق شنایم افسر مارک توماس بود. مارک هم مثل من از طریق سازمان آموزش افسران نیروی دریایی مأموریت دریافت کرده بود. او دانش‌ آموخته‌ی مؤسسه‌ی نظامی ویرجینیا و یکی از بهترین دونده‌های دو استقامت کلاس بود.

در دوره‌ی آموزشی یگان ویژه رفیق شنا یعنی کسی که هوای شمارا داشت و به او تکیه می‌کردید. رفیق شنای شما کسی بود که در شیرجه‌های زیرآب ازنظر فیزیکی به او وصل بودید. کسی که در شناهای طولانی همراه شما بود. کسی که کمک می‌کرد درس بخوانید، باانگیزه بمانید و نزدیک‌ترین حامی‌تان در سرتاسر دوره‌ی آموزشی می‌شد. و چون رفیق شنا بودید، اگر یکی از شما در رویدادی شکست می‌خورد، هر دو از پیامدهای آن رنج می‌بردید. مربی از این طریق اهمیت کار گروهی را بیشتر می‌کرد.

وقتی ‌که شنا را تمام کردیم و به ساحل رسیدیم، مربی یگان ویژه منتظرمان بود.

مربی فریاد زد، «به زمین!» این فرمان قرار گرفتن در حالت شنا بود: پشت صاف، بازوها جدا از هم و سر بالا.

فهرست مطالب کتاب

پیشگفتار
فصل 1: روز خود را با یک کار انجام ‌شده آغاز کنید
فصل 2: نمی‌توانید این راه را تنها بروید
فصل 3: فقط اندازه‌ی قلبتان اهمیت دارد
فصل 4: زندگی عادلانه نیست - ادامه دهید!
فصل 5: شکست شما را قوی‌تر می‌کند
فصل 6: باید خیلی جرئت داشته باشید
فصل 7: جلوی قُلدرها بایستید
فصل 8: از همیشه بهتر باشید
فصل 9: به مردم امید دهید
فصل 10: هرگز دست نکشید
سخنرانی جشن فارغ‌التحصیلی دانشگاه تگزاس 17 مه، 2014
قدردانی
درباره‌ی نویسنده

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب تختخوابت را مرتب کن
نویسنده
مترجمسید ناصرالدین گشتائی، ملیحه سادات رسولی
ناشر چاپیانتشارات آسمان کبود
سال انتشار۱۳۹۹
فرمت کتابEPUB
تعداد صفحات۹۴
زبانفارسی
شابک978-622-661821-2
موضوع کتابکتاب موفقیت و خودسازی
قیمت نسخه الکترونیک
۷۵۰۰ ت - 1.99 یورو
خرید کتاب الکترونیک

نقد، بررسی و نظرات کتاب تختخوابت را مرتب کن

وحید خواجوی
۱۴۰۱/۱/۴
این کتاب بهت جرات میده در مسیر هدفت از شکست‌های مقطعی نترسی و برا موفق شدنت مصر باشی
Sahar Sharafi
۱۳۹۹/۱۲/۴
کتاب خیلی خوبی بود. یه سری از نکات یادداشت کردم حتما بدردتون میخوره
faeze ghasemi
۱۴۰۰/۶/۲۴
این کتاب بهت کمک میکنه تا به زندگیت نظم بدی
سروش بنایی
۱۴۰۱/۳/۱۷
خوب و تاثیرگذار بود، ممنون از کتابراه.
Parastou Zaher
۱۳۹۹/۱۱/۱۷
فوق العاده هست عاااااااالی
مشاهده همه نظرات ۵

راهنمای مطالعه کتاب تختخوابت را مرتب کن

برای دریافت کتاب تختخوابت را مرتب کن و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.