معرفی و دانلود کتاب یادگیری یادگیری: راهنمای موفقیت تحصیلی با مطالعه‌ی کمتر

عکس جلد کتاب یادگیری یادگیری: راهنمای موفقیت تحصیلی با مطالعه‌ی کمتر
قیمت:
۲۵۰۰۰ تومان - 5.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50

برای دانلود قانونی کتاب یادگیری یادگیری و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب یادگیری یادگیری و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب یادگیری یادگیری: راهنمای موفقیت تحصیلی با مطالعه‌ی کمتر

کتاب یادگیری یادگیری به شما آموزش می‌دهد که چطور مهارت یادگیری خود را پرورش دهید. باربارا اوکلی به همراه ترنس سینوسکی و آلیستر مک کانوایل در این کتاب تلاش کرده‌اند روش‌های یادگیری را به زبان ساده توضیح دهند تا مخاطبینی که می‌خواهند ذهنی سالم و پویا داشته باشند از این تکنیک‌ها استفاده کنند. علاوه بر این مربیان و والدینی که با چالش‌ آموزش مواجه هستند از مطالب اثر حاضر برای آماده کردن ذهن شاگردان و فرزندان خود برای یادگیری بهتر بهره‌مند خواهند شد.

درباه‌ی کتاب یادگیری یادگیری

اگر احساساتی درون شما وجود دارد که باعث می‌شود به خود بگویید که: «من نابغه یا خیلی باهوش نیستم، ذاتاً آدم اهمال‌کاری هستم و اصلاً نمی‌توانم و نخواهم توانست کارهایم را به‌موقع انجام دهم؛ کندتر از بقیۀ افراد یاد می‌گیرم؛ ریاضیات، فیزیک، زبان، زیست‌شناسی یا موسیقی برایم مشکل است و به همین دلیل در آن موفق نخواهم شد؛ پایه‌ام ضعیف است، یا سنم بالا رفته است، پس برای من دیگر دیر شده و یاد نمی‌گیرم؛ نمیتوانم به‌خوبیِ بقیه تمرکز کنم و اطلاعات را سریع فراموش می‌کنم و...» این کتاب خودگویی‌های درونی‌تان را تغییر و شما را در مسیر رشد و یادگیری قرار خواهد داد.

شاید عجیب به نظر برسد که یادگیری نیز مانند سایر مهارت‌های اکتسابی به یادگیری نیاز دارد! کتاب یادگیریِ یادگیری به شما نشان می‌دهد که روش‌های آموزشی متفاوت تا چه اندازه می‌تواند در میزان فراگرفتن یک موضوع موثر باشد و تا چه حد با پرورش ذهن مسیر زندگی فرد متحول می‌شود. در واقع شیوه‌های مدرن یادگیری موفقیت تحصیلی را منوط به مطالعه بیشتر نمی‌دانند بلکه با تغییر ساختار ذهن و پرورش مغز یادگیری را بهبود می‌بخشند.

کتاب یادگیری یادگیری (learning how to learn) از زبان خود نویسنده نوشته شده و بیان می‌کند که چطور با وجود ضعفی که در دروسی مانند ریاضی و علوم مختلف داشته، توانسته در دانشکده مهندسی موفقیت زیادی به دست بیاورد.

این کتاب به نوجوانان کمک می‌کند که با تغییر روش‌های آموختن، نفرتی که از یادگیری برخی درس‌ها دارند را به اشتیاق و علاقه تبدیل کنند. علاوه بر این به آموختن فعالیت‌هایی از جمله ورزش، یاد گرفتن زبان‌های مختلف، فیزیک و ریاضیات یا حتی بازی‌های ویدیویی می‌پردازد و نحوه یادگیری آن را در مغز انسان مورد بررسی قرار می‌دهد.

باربارا اوکلی (Barbara Oakley)، ترنس سینوسکی (Terrence Sejnowski) و آلیستر مک‌کانوایل (Alistair McConville) به شما یاد می‌دهند تا ساختار مغزتان را به شکلی تنظیم کنید تا قدرت یادگیری درون شما فعال شود و بتوانید از این طریق مطالب را در کوتاه‌ترین زمان درک و تحلیل کنید.

نکوداشت کتاب یادگیری یادگیری

- یک کتاب جالب و کاربردی در مورد چگونگی کمک به فرزندان خود در ایجاد مهم‌ترین مهارت در زندگی: مهارت یادگیری. (آدام گرانت، نویسنده پرفروش نیویورک تایمز)

- رویکردی که نویسندگان این کتاب اتخاذ کردند مبتنی بر علوم اعصاب بوده و برای یادگیرندگان در هر سنی ارزشمند خواهد بود. (آدام گازالی، استاد نورولوژی، فیزیولوژی و روانپزشکی در دانشگاه کالیفرنیا، سانفرانسیسکو)

- کتابی فوق العاده‌ای است. من در سه جلسه یاد گرفتم که چگونه یاد بگیرم. (برای تفکر پراکنده، یادآوری فعال و خواب به زمان نیاز داشتم. (جف سندفر، یکی از بنیانگذاران آکادمی اکتون)

کتاب یادگیری یادگیری مناسب چه کسانی است؟

خواندن کتاب یادگیری یادگیری به همۀ افرادی که با آموزش و یادگیری درگیرند،‌ توصیه می‌شود. دانشجویان و دانش‌آموزان، والدینی که فرزند محصل دارند و همچنین معلمان و مشاوران مدارس سه گروه از مخاطبان ویژۀ کتاب هستند.

با نویسندگان کتاب یادگیری یادگیری بیشتر آشنا شویم

باربارا اوکلی استاد مهندسی در دانشگاه اوکلند در روچستر، میشیگان و محقق برجسته یادگیری دیجیتال جهانی در دانشگاه مک مستر رامون‌ای کاخال است. تحقیقات او شامل مهندسی زیستی با تاکید بر علوم اعصاب و روانشناسی شناختی می‌شود. دکتر اوکلی در کنار ترنس سجنووسکی، عصب‌شناس افسانه‌ای، دوره‌های آنلاین باز گسترده (MOOCs) "یادگیری چگونه یاد بگیریم" و "Mindshift" را تدریس می‌کند. او جوایز بسیاری را برای تدریس خود دریافت کرده و جایزه‌ی Chester F. Carlson انجمن آموزش مهندسی آمریکا برای نوآوری فنی در آموزش و جایزه پژوهشگر قرن جدید بنیاد ملی علوم به او تقدیم شده است.

ترنس سینوسکی پژوهشگر مؤسسه مطالعات بیولوژیکی سالک است که در آن جا آزمایشگاه نوروبیولوژی محاسباتی را نیز مدیریت می‌کند. او تنها در میان دوازده دانشمند زنده‌ای است که برای مؤسسه پزشکی، آکادمی ملی علوم و آکادمی ملی مهندسی انتخاب شده‌اند.

آلیستر مک کانوایل معاون مدرسه Bedales، یکی از معتبرترین مدارس خصوصی K-12 انگلستان است و سال‌هاست که در حوزه تعلیم و تربیت مشغول پژوهش و مطالعه است.

در بخشی از کتاب یادگیری یادگیری می‌خوانیم

اگر پیوندهای مغزی که می‌خواهید بسازید شامل عملی فیزیکی است، پس تمرکز کنید و انجامش دهید. به‌عنوان مثال، اگر در حال یادگرفتن انداختن توپ در سبد هستید، باید این کار را تمرین کنید. سپس باید دوباره انجامش دهید. شاید این بار بهتر باشد از زاویۀ دیگری توپ را پرتاب کنید و دوباره و دوباره... شما مدام در حال بازخوردگرفتن هستید، زیرا اگر اشتباه پرتاب کنید، توپ وارد سبد نمی‌شود.

به‌طریق مشابه، وقتی در حال یادگیری زبانی جدید هستید، لازم است لغات را بارها گوش دهید و بیان کنید و در صورت امکان از یک فرد مسلط به آن زبان بازخورد دریافت کنید. اگر در حال یادگیری نواختن یک ساز هستید، باید آهنگ‌های جدید را تمرین کنید. اگر می‌خواهید طراحی یاد بگیرید، باید تکنیک‌های مختلف را امتحان کنید و هر زمان که امکان داشت از اساتید مربوطه بازخورد بگیرید.

ایدۀ اساسی این است که هرآنچه را یاد می‌گیرید، به‌صورت فعالانه تمرین کرده و آن را وارد زندگی خود کنید. تماشاکردن دیگران، نگاه به پاسخ‌ها یا خواندن یک صفحه ممکن است کمک کند شروع کنید، ولی کمک چندانی به ایجاد ساختارهای نورونی یادگیری در درون مغز شما نمی‌کند. داستان جولیوس یگو و پرتاب نیزه را به یاد آورید. او صرفاً به‌صورت منفعلانه به تماشای دیگران در یوتیوب نپرداخت بلکه روی تکنیک‌ها متمرکز شد و فعالانه آن‌ها را تمرین می‌کرد.

مهارت‌های جدید خود را چندین روز تمرین کنید و حواستان باشد هر شب خواب کافی داشته باشید. این کار به شکل‌گیری پیوندهای مغزی سیناپسی جدید کمک می‌کند. قرار است که مسیرهای جنگلی را برای موش ذهنی وسیع‌تر (پیوندها را محکم‌تر) کنید.

فهرست مطالب کتاب

مقدمه مترجم
فصل اول: مشکل علاقۀ شدید
فصل دوم: آرام و بادقت پیش بروید
فصل سوم: بعداً انجامش می‌دهم. قول می‌دهم!
فصل چهارم: پیوندهای مغزی و لحظاتی جالب همراه موجودات فضایی‌
فصل پنجم: آن طرفِ میز معلم
فصل ششم: یادگیری در خواب
فصل هفتم: کمد و کیف مدرسه به‌همراه اختاپوس ذهنی
فصل هشتم: ترفندهای ماهرانه برای تقویت حافظه
فصل نهم: چرا پیوندهای مغزی مهم هستند؟
فصل دهم: یادگیری با گروه، یافتن هدف خود و چگونه تری نزدیک بود مدرسه را بسوزاند
فصل یازدهم: چگونه مغز خود را تقویت کنیم
فصل دوازدهم: ساختن پیوندهای مغزی
فصل سیزدهم: پرسیدن سؤالات مهم از خود
فصل چهاردهم: شگفتی‌های یادگیری
فصل پانزدهم: چگونه در امتحانات نمرات بالا بگیریم
فصل شانزدهم: گذر از «اجبار» به «اقبال»
پاسخ سؤالات پایان فصل

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب یادگیری یادگیری: راهنمای موفقیت تحصیلی با مطالعه‌ی کمتر
نویسنده، ،
مترجمحمید زعیمی
ناشر چاپی نشر نوین
سال انتشار۱۴۰۰
فرمت کتابEPUB
تعداد صفحات۲۴۸
زبانفارسی
شابک978-622-6840-83-5
موضوع کتابکتاب‌های علوم تربیتی
قیمت نسخه الکترونیک
۲۵۰۰۰ ت - 5.49 یورو
خرید کتاب الکترونیک

نقد، بررسی و نظرات کتاب یادگیری یادگیری

علی خرمی
۱۴۰۱/۶/۲۶
کتابی است که بسیاری از باور‌های مارا از نو می‌سازد، از جمله این که ما نیاز مند به حواس پرتی هستیم. این حواس پرتی و گردش فکر، اصل و اساس خلافیت را می‌سازد.
و همچنین راهکار‌های خوبی برای عاشق مطالعه شدن می‌دهد، از جمله کنار گذاشتن اهمال کاری و مطالعه با تمرکز کردن و...
Samaneh Ahmadi
۱۴۰۱/۷/۲
مسیر تحصیلم میتونست خیلی عالی باشه اگه زودتر چیزایی رو که از این کتاب یادگرفتم، می‌فهمیدم، ولی خب کتاب یادگیری یادگیری جوری نوشته شده که در هر سنی و هر مقطعی فوق العاده کاربردیه، دلم میخواد به همه معلم‌ها، دانش آموزان یا هر کسی که در مسیر یادگیری هر مهارتی هستش معرفیش کنم ❤️
عادل آتشین
۱۴۰۱/۵/۱۶
یاد گرفتن یه فرآیند مهندسی و مستلزم شناخت و تجهیز ب ابزار مناسب می‌باشد که این کتاب این مهم رو برات به ارمغان میاره، فول 5 استار
هادی حاجی امینی
۱۴۰۱/۶/۳
برای تمام کسانی که اهل مطالعه هستند و برای کنکوری‌ها و دانشجویان بسیار مفید و با کاربردی خواهد بود. کاش زودتر این کتاب رو خونده بودم
Abbas J
۱۴۰۱/۶/۲۶
کتاب خیلی خوبی است، بنده چند وقت هست این کتاب رو مطالعه میکنم و آموزش‌های آن را انجام میدهم، واقعا نتیجه گرفته ام. به همه توصیه میکنم
سهراب هلال بحر
۱۴۰۱/۵/۲۷
این کتاب هم مثل سایر کتاب‌های آموزشی، فقط وقتی بری خواننده سودمند است که مطالب آموزشی رو توی اجرا ببره
محمد یوسفی
۱۴۰۱/۷/۸
این کتاب راهنمای بسیار خوبی برای یاد گرفتن و یاد دادنه کاش هم معلم‌ها و هم دانش آموز هامون میخوندنش
زکریا ناصری
۱۴۰۱/۶/۲۳
با این کتاب می‌توانید شیوه یادگیری درست را بفهمید و به آن عمل کنید.
مشاهده همه نظرات ۸

راهنمای مطالعه کتاب یادگیری یادگیری

برای دریافت کتاب یادگیری یادگیری و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.