معرفی و دانلود کتاب راهنمای موفقیت افراد خیلی تنبل

عکس جلد کتاب راهنمای موفقیت افراد خیلی تنبل
قیمت:
24500 تومان - 4.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب راهنمای موفقیت افراد خیلی تنبل و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب راهنمای موفقیت افراد خیلی تنبل و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب راهنمای موفقیت افراد خیلی تنبل

مارک آلن در کتاب راهنمای موفقیت افراد خیلی تنبل، به شما نشان خواهد داد که چگونه می‌توانید برخی تغییرات مسلم و مفید را به شکل ساده و راحت و از راه سالم و سازنده در زندگی خود ایجاد کنید. شما حتی اگر تنبل هم نباشید، می‌توانید از این کتاب کوچک، بهره‌ی فراوانی ببرید. ابزارهای ساده‌ی این کتاب برای هر شخصی مفید هستند.

درباره‌ی کتاب راهنمای موفقیت افراد خیلی تنبل

تنبل بودن، لزوماً به معنای آشفته و گیج بودن، بی‌میل و بدون انگیزه بودن و توفیق نیافتن نیست. در واقع به شکل نسبتاً ساده‌ای ممکن تنبل باشید و با این حال بر روی هدفی تمرکز کنید و برای حرکت به سمت هدف خود و تحقق بخشیدن به آرزوی خود، هر کاری را که لازم است به صورت گام به گام و با حالت تنبلی و بی‌حالی خود انجام دهید.

برای بسیاری از مردم، واژه‌ی تنبل بر کلیه‌ی معانی ضمنی منفی دلالت می‌کند، به طوری‌ که اگر شما فرد تنبلی باشید، شما را به عنوان فردی خواهند شناخت که در انجام کارها تعلل می‌ورزد یا هرگز قبل از دیگران شروع به انجام کاری نمی‌کند یا اگر هم این کار را کند، زود دست از کار می‌کشد. بیشتر مردم معتقدند که رسیدن به موفقیت در عین تنبل بودن امکان‌ پذیر نیست. بالاخره هر چه باشد، نمونه‌های بسیار کمی از افراد موفق و تنبل در جهان یافت می‌شوند. این طور به نظر می‌رسد که بیشتر افراد موفق، انرژی فوق‌العاده‌ای داشته و از جمله افراد دارای نوع شخصیتی «الف» معتاد به کار بوده‌اند.

کتاب راهنمای موفقیت افراد خیلی تنبل (The Type-Z Guide to Success: a lazy person's manifesto for wealth and fulfillment) شامل دو بخش است: بخش اول به بررسی عمیق چهار گام ساده برای موفق شدن که شامل تخیل، تصور، باور داشتن و خلق کردن است، پرداخته و بخش دوم کتاب صوتی در رابطه با اصلاح مسیر با استفاده از راهبردهای همه جانبه است. در این بخش راهبردهایی برای حل و فصل مشاجره، آرام‌سازی و رفع تنش، هدف از نهاد خانواده و تغییر نگرش‌ها آورده شده است.

مارک الن (Marc Allen) در تمام طول زندگی خویش، یک فرد دارای تیپ شخصیتی «ی» (به شدت تنبل) بوده است. او در سال‌های دهه‌ی بیست زندگی خود، هنرپیشه و آهنگسازی بود که با چالش‌های مالی مواجه شده بود. وی در طی این سال‌ها از شغل‌های زیادی از جمله پیشخدمتی و ظرفشویی (به دلیل کندی بیش از حد در کار) و حروف‌چینی (به دلیل به موقع حاضر نشدن بر سر کار و گرفتن مرخصی‌های بیش از حد) اخراج شد.

روزی که او سی ساله شد، بدون امکانات مالی یا تجربه‌ی کاری، یک شرکت انتشاراتی را تأسیس نمود که به سبک توأم با تنبلی خویش، یک کسب و کار به شدت موفقیت‌آمیز از آن حاصل نمود. وی در طول این راه، موفق به تألیف کتاب‌های فراوانی از جمله دوره‌ی آموزش میلیونر شدن، تجارت رؤیایی، یک زندگی رؤیایی و راه‌حل ده درصدی و ضبط تعداد زیادی آلبوم از آهنگ‌های خویش از جمله تنفس، گلبرگ، لحظه‌های آرام، پرواز تکی و جدیدترین آن‌ها که بیداری است، گردید.

کتاب راهنمای موفقیت افراد خیلی تنبل مناسب چه کسانی است؟

اگر شما هم مثل مارک آلن در زمره‌ی افراد تنبل قرار دارید و درعین‌حال به‌دنبال راهی برای رسیدن به موفقیت می‌گردید، مطالعه‌ی این کتاب را به شما توصیه می‌کنیم.

در بخشی از کتاب راهنمای موفقیت افراد خیلی تنبل می‌خوانیم

چند وقت پیش برای جمع پر سر و صدا و مشتاقی که بیشتر آن‌ها را نوجوانان تشکیل می‌دادند، سخنرانی می‌کردم. من از حضور در جمع آن‌ها بسیار لذت بردم. قبل از من، یک سخنران با انگیزه شروع به سخنرانی کرد که انرژی فوق‌العاده‌ای داشت و در حین صحبت، پاهای خود را مدام به بالا برده و به زمین می‌کوبید. بالاخره وقتی که نوبت سخنرانی من رسید، چیزی شبیه سخنان زیر را بیان کردم:

من با هر چه که سخنران قبل از من گفت و خصوصاً با تأکید ایشان بر اهمیت اهداف و تدوین اهداف چالش‌برانگیز و انجام آنچه که فرد را به هیجان وا می‌دارد، کاملاً موافقم. من تک‌تک لغات سخنرانی ایشان را می‌پذیرم. با این حال، مطلبی برای اضافه کردن به این سخنان دارم که شاید هدیه‌ی منحصر به فرد من به جهانیان باشد و آن عبارت است از این‌که:

شما می‌توانید به شکلی ساده و راحت، موفق شوید. برای رسیدن به موفقیت، لازم نیست که شما از جمله افراد دارای تیپ شخصیتی معتاد به کار «الف» باشید.

در واقع، من فرد تنبلی هستم. تاکنون هیچ‌کس مرا یک فرد معتاد به کار دارای تیپ شخصیتی «الف» نخوانده است. من بیشتر دارای تیپ شخصیتی «ی» بوده‌ام.

ناگهان دختر جوانی دست خود را بالا برد و با صدای بلند گفت: «آیا شما واقعاً تنبل هستید؟» من گفتم که بلی، من فرد تنبلی هستم و به تنبل بودن خود افتخار می‌کنم. شخص دیگری فریاد زد: «امروز چه کارهایی انجام داده‌اید؟»

فهرست مطالب کتاب

مقدمه
راهنمای موفقیت فردی با نوع شخصیت «ی» (به شدت تنبل)
بخش 1: چهار گام ساده برای موفق شدن همراه با آسودگی
فصل 1: گام اول: تخیل
فصل 2: گام دوم: تصور کردن
فصل 3: گام سوم: باور داشتن
فصل 4: گام چهارم: خلق کردن
بخش 2: اصلاح پیوسته‌ی مسیر
فصل 5: اصلاح مسیر
فصل 6: سفر پیوسته و پایدار
تقدیر و تشکر
درباره‌ی نویسنده

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب راهنمای موفقیت افراد خیلی تنبل
نویسنده
مترجمشهاب شالچیان
ناشر چاپیانتشارات کتاب گوهریان
سال انتشار۱۳۹۴
فرمت کتابEPUB
تعداد صفحات144
زبانفارسی
شابک978-964-93324-8-2
موضوع کتابکتاب موفقیت و خودسازی
قیمت نسخه الکترونیک
24500 ت - 4.99 یورو
خرید کتاب الکترونیک

نقد، بررسی و نظرات کتاب راهنمای موفقیت افراد خیلی تنبل

یوسف آقاسی
۱۴۰۰/۱۱/۲۱
ممنون از جناب شالچیان به خاطر ترجمه این کتاب ارزشمند🙏
زهرا چالاک
۱۳۹۹/۲/۱۶
کتاب مفیدی بود معلوم شد تنبلها هم بجایی میرسن
محمد ایازی
۱۴۰۰/۵/۲۲
هنوز کامل نخوندمش و تازه شروع کردم
reza azadi
۱۳۹۹/۱۰/۲
بد نیست ایده‌های خوبی میده و...
سین ب
۱۳۹۸/۴/۱۹
کتاب خیلی خوبی بود. روان و کاربردی.
مشاهده همه نظرات 5

راهنمای مطالعه کتاب راهنمای موفقیت افراد خیلی تنبل

برای دریافت کتاب راهنمای موفقیت افراد خیلی تنبل و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.