معرفی و دانلود کتاب تسوکورو تازاکی بی‌رنگ و سال‌های زیارتش

عکس جلد کتاب تسوکورو تازاکی بی‌رنگ و سال‌های زیارتش
قیمت:
۱۵۸۰۰ تومان - 3.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50

برای دانلود قانونی کتاب تسوکورو تازاکی بی‌رنگ و سال‌های زیارتش و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب تسوکورو تازاکی بی‌رنگ و سال‌های زیارتش و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب تسوکورو تازاکی بی‌رنگ و سال‌های زیارتش

کتاب تسوکورو تازاکی بی‌رنگ و سال‌های زیارتش، اثری دیگر از هاروکی موراکامی است. اتفاقات عجیب، فرار از تنهایی و مرگ در انزوا، شخصیت اصلی داستان یعنی تسوکورو را در این داستان همراهی می‌کنند.

تسوکورو مرد جوان 36 ساله‌ای است که در شهر توکیو زندگی می‌کند. زمانی که دبیرستانی بود، چهار دوست صمیمی داشت، اما، اتفاقی عجیب در این بین رخ ‌می‌دهد که به این دوستی پایان می‌دهد. سوروکو بدنبال فرار از تنهایی خود، زندگی‌اش را زیرو و رو می‌کند تا این راز را کشف کند...

سال‌های زیارت عنوان قطعه پیانویی کوتاه از فرانتس لیست، آهنگساز و نوازنده مجارستانی است. تسوکورو نمی‌داند که چرا دوستان قدیمی‌اش یکباره او را ترک کردند. او اکنون تنها مانده و به شدت احساس تنهایی می‌کند، که در واقع موضوع اصلی داستان هم همین است. مرگ و تنهایی در عصر مدرن. تسوکورو تازاکی، در شوکی چندساله فرو می‌رود و ماجرای اتفاق‌ افتاده وادارش می‌کند تا به کشف رازهای گذشته‌اش بپردازد.

نام فامیل شخصیت‌های اصلی رمان (دوست‌های تسوکورو) تصادفا نام رنگ‌هاست، آبی و قرمز و … و موراکامی با قراردادن شخصیتش در موقعیتی که تک تک دوستانش را از دست داده و از همین رو به یاد مرگ افتاده، در جستجوی راهی است که آدمی بار دیگر می‌تواند به رنگ‌های زندگی بازگشت کند. بعد از گذشت سال‌ها و به خاطر ماجراهای پیش‌آمده درصدد کشف چرایی این قطع رابطه برمی‌آید و در این راه رازهای عجیبی در روابط انسانی برای او برملا می‌شوند.

«تسوکورو تازاکی بی‌رنگ و سال‌های زیارتش» یکی از جذاب‌ترین رمان‌های موراکامی است که در این اثر هم مثل آثار قبلی او، تنهایی، زبان سرد و تأثیرپذیری موراکامی از موسیقی جاز نمایان است. این رمان در سال 2014 در لیست کتاب‌های پرفروش «بوک‌اسکن»، «اِن‌پی‌آر» و «نیویورک‌تایمز» قرار گرفت...

هاروکی موراکامی (Haruki Murakami) نویسنده‌ی ژاپنی مشهوری است که به نظر می‌رسد تحت تاثیر ادبیان ملل مختلف، ادبیاتی جهانی و نه شرقی داشته باشد، با این وجود خود وی در مصاحبه‌ای می‌گوید: "ابتدا می‌خواستم یک نویسنده جهانی باشم اما بعد فهمیدم چیزی جز یک نویسنده‌ی ژاپنی نیستم. من حتی در‌ آغاز کارم هم سبک‌ها و ترفندهای داستان‌نویسی غرب را به کار نگرفتم. "با وجود آنچه خود موراکامی در مورد نوشته‌هایش گفته است، به نظر می‌رسد ادبیات او شدیداً متاثر از ادبیات غرب باشد. منتقدان نیز معتقدند که داستان‌های موارکامی بیشر آمریکایی هستند تا ژاپنی.

در بخشی از کتاب تسوکورو تازاکی بی‌رنگ و سال‌های زیارتش (Colorless tsukuru tazaki) می‌خوانیم:

تسوکورو به صورت دوست قدیمی‌اش که روبه رویش نشسته بود خیره شد، ولی چیزی از احساسات در چهره آکا نمی‌خواند.

می‌شود روی خاطره‌ها سرپوش گذاشت، ولی تاریخ را نمی‌شود پاک کرد. تسوکورو یاد حرف سارا افتاد. همین را بلند تکرار کرد.

آکا چندبار سرتکان داد."دقیقا. می‌شود روی خاطره‌ها سرپوش گذاشت ولی تاریخ را نمی‌شود پاک کرد. دقیقا همین را می‌خواهم بگویم."

تسوکورو گفت" در هرحال، آن موقع شما چهارتا من را از جمع انداختید بیرون. با بی‌رحمی."

"درست است. انداختیم بیرون. این یک واقعیت تاریخی است. نمی‌خواهم به زور توجیه کنم ولی آن موقع راه دیگری نداشتیم. داستانی که شیرو گفت خیلی واقعی واقعی بود. بازی نمی‌کرد. واقعا صدمه دیده بود. زخم واقعی خورده بود، با درد واقعی، خون واقعی. آن موقع برای ما جای هیچ جور شکی به حرف‌هایش نبود. ولی بعد که تو را انداختیم بیرون، هرچی بیشتر گذشت، کل ماجرا هی گیج ترمان کرد."

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب تسوکورو تازاکی بی‌رنگ و سال‌های زیارتش
نویسنده
مترجممرضیه خسروی
ناشر چاپینشر روزگار
سال انتشار۱۳۹۴
فرمت کتابEPUB
تعداد صفحات۳۱۲
زبانفارسی
شابک978-964-374-550-9
موضوع کتابکتاب‌های داستان و رمان خارجی
قیمت نسخه الکترونیک
۱۵۸۰۰ ت - 3.49 یورو
خرید کتاب الکترونیک

نقد، بررسی و نظرات کتاب تسوکورو تازاکی بی‌رنگ و سال‌های زیارتش

کاوه عزیزی
۱۳۹۶/۱۰/۱۲
یک کتاب فوق العاده. داستان فردی که در جوانی ناگهان از سوی دوستانش طرد میشود و سالها بعد دوباره به دنبال کشف علت این واقعه می‌گردد...
میترا شاکری
۱۴۰۱/۵/۱۳
کتاب خیلی خوبی بود، عواطف و احساسات انسان رو خیلی خوب بیان کرده، احساساتی که بیان کردنش واقعا سخته رو یه گونه‌ای قابل درک توضیح داده
فرزانه قاسمی
۱۳۹۶/۱۰/۲۸
راجع ب طرز بیان احساسات مختلف انسانی کلمه‌ای جز شاهکار ب ذهنم نمیاد... خیلی عمیق و صد البته هوشمندانه بود
کاربر هاجر
۱۴۰۰/۴/۲
دوست داشتم، خیلی خوب احساسات را بیان میکنه
ریحانه حیدری
۱۳۹۸/۶/۱۹
فوق العاده س این کتاب
فهیمه توانگر
۱۳۹۷/۴/۱۱
کتاب عالی بود
مشاهده همه نظرات ۶

راهنمای مطالعه کتاب تسوکورو تازاکی بی‌رنگ و سال‌های زیارتش

برای دریافت کتاب تسوکورو تازاکی بی‌رنگ و سال‌های زیارتش و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.