معرفی و دانلود کتاب قمارباز

عکس جلد کتاب قمارباز
قیمت:
15000 تومان - 1.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب قمارباز و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب قمارباز و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب قمارباز

کتاب قمارباز، یکی از برجسته‌ترین آثار فئودور داستایوفسکی است که در سن ۴۵ سالگی وی، تنها در مدت ۲۶ روز و با استخدام تندنویسی به نام «آنا» و با انگیزه‌ی خلاصی از مضیقه‌ی مالی که در آن گرفتار آمده بود، نگاشته شده است. این اثر ۲۶ روزه به خوبی نشان دهنده‌ی نبوغ داستایوفسکی است.

کتاب قمارباز (The Gambler) دربرگیرنده مناسبات و روابطی است که تمامی انسان‌ها در زندگی روزمره با آن مواجه هستند و مشغله‌های شخصیت‌های داستان نیز از نوع مشغله‌های ذهنی تمامی انسان‌ها است. دغدغه‌هایی همچون عشق، ثروت، شهرت و... نکته‌ی ظریفی که در قمارباز داستایوفسکی به چشم می‌خورد همزمانی اتفاقات و رویدادهای غافلگیرکننده‌ی داستان با خارج شدن از قمارخانه است. یعنی تمام اتفاقات که داستان را می‌بافند زمانی رخ می‌دهد که یکی از شخصیت‌های داستان از بازی قمار فارغ شده و در حال بازگشت از قمارخانه به مسافرخانه است. به طوری که گویی آنان به هنگام وارد شدن به قمارخانه گردون‌های زندگی را به حرکت در می‌آورند و هر بار بر‌روی عددی - شرایطی- خاصی نشان‌های گردونه می‌ایستد و چگونگی ادامه زندگی شان را رقم می‌زند.

این کتاب از روی ترجمه‌ی فرانسوی «آثار کامل داستایوسکی» از انتشارات N.R. F چاپ سال ١۹۳١، ترجمه شده است. کتاب «قمارباز» در این سلسله به وسیله‌ی هانری مونگو Henri Mongault به فرانسه درآمده و باید گفت که دقیق‌ترین ترجمه‌های این کتاب به زبان فرانسه است.

این نکته را مترجم با مقایسه‌ای که میان ترجمه‌ی این شخص و ترجمه‌ی دیگری که هالپرین کامنسکی Halferine Kaminsky کرده است دریافت. نسخه اخیر را که به وسیله کتابخانه‌ی «رولیه پلون» Relieeplon در سال ١۹۳۰ چاپ‌شده، مترجم از آقای دکتر خانلری به امانت گرفت و به این وسیله از ایشان تشکر می‌کند.

فیودور میخاییلوویچ داستایفسکی به انگلیسی (Fyodor Mikhailovich Dostoyevsky)، رمان‌نویس، نویسنده داستان کوتاه، مقاله‌نویس، روزنامه نگار و فیلسوف روسی بود. داستایوسکی آثار ادبی منحصر بفردی خلق کرده است که روانشناسی فضای آشفته‌ی سیاسی، اجتماعی و معنوی قرن نوزدهم در روسیه را بررسی می‌کند. او در بیست سالگی نویسندگی را آغاز کرد و نخستین رمان داستایفسکی مردم فقیر (Poor Folk) برای نخستین‌بار در سال ١۸۴۶ هنگامی که داستایفسکی تنها ۲۵ ساله بود، چاپ شد. آثار مهم او عبارتند از جنایت و مکافات، ابله و برادران کارامازوف. آثار او شامل ١١ رمان بلند، ۳ رمان، ١۷ داستان کوتاه و آثار متعدد دیگر است. بسیاری از منتقدان ادبی از او به عنوان یکی از بزرگترین و برجسته‌ترین روانشناسان در ادبیات جهان یاد می‌کنند. رمان یادداشت‌های زیر‌زمینی (Notes From Underground) یکی از از اولین آثار ادبی اگزیستانسیالیستی به حساب می‌آید.

در بخشی از کتاب قمارباز می‌خوانیم:

پس از دو هفته غیبت برگشته‌ام. کسان ما الان سه روز است که در رولتنبورگ سکونت گزیده‌اند. خیال می‌کردم مرا مانند مسیح انتظار می‌کشند. ولی اشتباه می‌کردم. ژنرال که رفتاری بس آسوده و فارغ با من به تفرعن صحبت داشت می‌کرد و مرا پیش خواهرش فرستاد. پیدا بود که عاقبت موفق شده‌اند پول قرض کنند و نیز به نظرم آمد که ژنرال از نگاه من پرهیز می‌کرد.

ماری فیلیپوونا که سرش خیلی شلوغ بود با من جز چند کلمه حرف نزد؛ با وجود این پول را از من گرفت، شمرد و به گزارش من تا آخر گوش داد. برای شام مجللی که به عادت مسکویی‌ها، که هروقت پولدار باشند می‌دهند، منتظر مزنتسوف مردکی فرانسوی و یک انگلیسی بودند. پولینا آلکساندرونا وقتی مرا دید پرسید که چرا این قدر دیر کرده‌ام و بی‌آن‌که منتظر پاسخ من باشد فوراً منصرف شد. پیدا بود که در این کار تعمد داشت. با وجود این می‌بایست ما با هم صحبت می‌کردیم. آن‌چه می‌باید برای او بگویم بر دلم سنگینی می‌کرد.

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب قمارباز
نویسنده
مترجمجلال آل احمد
ناشر چاپینشر روزگار
سال انتشار۱۳۹۲
فرمت کتابEPUB
تعداد صفحات184
زبانفارسی
شابک978-964-374-084-6
موضوع کتابکتاب‌های داستان و رمان خارجی
قیمت نسخه الکترونیک
15000 ت - 1.99 یورو
خرید کتاب الکترونیک

نقد، بررسی و نظرات کتاب قمارباز

حسن میرباقری
۱۴۰۱/۹/۱۰
به گفته این کتاب قمار بزرگترین اعتیاد رو میاره و به اصطلاح آدم مسخ میشه به طوریکه یادش میره هدف از قمار خود قمار نیست بلکه پول اونه در کل به شدت کیف کردم
علی باکری
۱۴۰۰/۸/۱۵
نیمه اول کتاب زیاد جالب نبود از زمانی که مادربزرگ به داستان وارد شد کمی جالب شد
داستان کشداری بود میشد کمتر داخلش توصیفات بشه
آخرشم خوب تموم نشد
ارشام مهدوی
۱۳۹۸/۱۰/۹
کتاب از نظر ترجمه و برگرداندن به زبان فارسی خیلی ضعیف کار شده ولی من ترجمه‌های دیگر این کتاب را بیشتر دوست داشتم
غزل ب
۱۳۹۷/۶/۲۹
با سلام لطفا ترجمه سروش حبیبی رو هم قرار بدهید برای دوستان. ترجمه روان تر و بی‌نقصی داره
زهرا حسنقلی زاده
۱۳۹۷/۵/۱۸
واقعا عالیه. همه کتابای آقای آل احمد خوبن به خصوص این کتاب که ترجمه‌ی کتاب داستایوفسکی هستش.
pari sepehry
۱۳۹۷/۱/۴
این از اون کتاب هاست که اگر نخوانید نیمی از عمر به فنا رفته 😄
مهدی شاه میرزایی
۱۳۹۶/۱۰/۱۱
تشریح جزییات به شیوه‌ای جذاب
مرضیه ال گز
۱۳۹۹/۸/۱۸
ترجمه عجیبی بود
سبک جالبی بود
تاثیر
سارا بینام
۱۳۹۷/۴/۵
عالی بود
البته من با صوتیش بیشتر حال کردم
مهدی خاتمی
۱۳۹۶/۹/۸
واقعا حرف نداشت. عالی
نگار غفرانی
۱۴۰۰/۱۲/۲۶
کلا کتاب‌های داستایفسکی عالین😍
مجتبی طالبی
۱۴۰۰/۵/۱۷
داستان از سبک خاصی برخوردار بود
م ب
۱۴۰۰/۶/۱۱
داستان جالبی داشت
مشاهده همه نظرات 13

راهنمای مطالعه کتاب قمارباز

برای دریافت کتاب قمارباز و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.