معرفی و دانلود کتاب صوتی خالکوب آشویتس: بر اساس داستان واقعی عشق و زنده ماندن

عکس جلد کتاب صوتی خالکوب آشویتس: بر اساس داستان واقعی عشق و زنده ماندن
قیمت:
۳۵۰۰۰ تومان - 6.49€
خرید کتاب صوتی
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50

برای دانلود قانونی کتاب صوتی خالکوب آشویتس و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب صوتی خالکوب آشویتس و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب صوتی خالکوب آشویتس: بر اساس داستان واقعی عشق و زنده ماندن

هدر موریس در کتاب صوتی خالکوب آشویتس، روایتی‌ عاشقانه و تکان‌دهنده را در دورانی آکنده از رنج و وحشت ارائه می‌دهد و خاطرات مردی یهودی را به تصویر می‌کشد که در اردوگاه آشویتس نازی‌ها زندانی شده و وظیفه خالکوبی شماره بر ساعد تازه واردان را برعهده دارد. این رمان پرفروش نیویورک تایمز موفق شد در سال 2018 نامزد جایزه گودریدز شود.

درباره کتاب صوتی خالکوب آشویتس:

در آوریل 1942 لالی سوکولوف یک یهودی اسلواکی به زور به اردوگاه‌های کار اجباری در آشویتس - بیرکناو منتقل می‌شود. زمانی که زندان‌بان‌های نازی متوجه می‌شوند او می‌تواند به چندین زبان صحبت کند، لالی را به عنوان خالکوب اردوگاه انتخاب می‌کنند تا هر زندانی جدیدی که وارد شد، بر روی دست‌شان شماره شناسایی خاص‌شان را خالکوبی کند.

لالی بیش از دو سال و نیم زندانی بوده و شاهد قساوت‌های وحشتناک و وحشیگری‌های فراوان بوده است اما تلاش می‌کند با شجاعتی شگفت‌انگیز دوام بیاورد و حتی زندگی خود را برای نجات دیگر زندانیان به خطر بیندازد؛ چرا که او به خاطر داشتن موقعیت ممتازی که در اردوگاه داشت می‌توانست از طریق تبادل جواهرات و پول کشته شدگان یهودی، با غذا، دیگر انسان‌های در بند را از گرسنگی و مرگ نجات بدهد.

سرانجام یک روز در ژوئیه 1942، لالی با زنی جوان ملاقات می‌کند که از ترس در صف انتظار می‌لرزد و منتظر است که شماره 34902 بر روی بازویش خالکوبی شود. نام آن زن گیتاست و این دیدار سبب رابطه‌ای عاطفی و زیبا میانشان می‌شود و حتی با هم قرار می‌گذارند که در صورت جان سالم بردن از اردوگاه، با هم دیگر ازدواج کنند.

کتاب خالکوب آشویتس (The Tattooist of Auschwitz) را می‌توان یک بازآفرینی زنده، دلهره‌آور و در نهایت امیدوارکننده از تجربیات لالی سوکولوف دانست که گواهی‌ است بر استقامت عشق و انسانیت در تاریک‌ترین شرایط ممکن.

این داستان زیبا که در سال 2018 منتشر شد و توانست تا اکتبر 2019 بیش از سه میلیون نسخه در سراسر جهان بفروشد، به خوبی توانسته وحشیگری‌ها و افراطی بودن رفتارهای انسانی را به نمایش بگذارد و بخشی از جنایات تاریخ جنگ جهانی دوم را نشان بدهد.

جوایز و افتخارات کتاب صوتی خالکوب آشویتس:

- شماره یک پرفروش‌ترین‌های نیویورک تایمز
- شماره یک پرفروش‌ترین آثار بین‌المللی
- برنده جایزه Audie برای داستان (2019)
- نامزد جایزه Goodreads Choice برای داستان های تاریخی و برای بهترین نویسنده (2018)

نکوداشت‌های کتاب صوتی خالکوب آشویتس:

- این یک داستان قدرتمند و دردناک است که به سختی از یاد می‌رود. (Kirkus Reviews)

- خالکوب آشویتس داستان امید و بقا در برابر اجتمالات باورنکردنی و قدرت عشق است. (Popsugar)

- این کتاب براساس داستانی واقعی، دلخراش و در عین حال پر اضطراب نوشته شده و عزم لالی برای زنده ماندن در در اردوگاه همراه با گیتا را به خوبی نشان می‌دهد که شاهدی بر قدرت مهربانی، نبوغ و امید است. (People)

- اگرچه ممکن است که گذشته‌ای که در اینجا نشان داده می‌شود، کاملا واقعی نباشد، با این حال بسیاری از پیچیدگی‌های داستان لالی باعث جذابیت هرچه بیشتر می‌شود و حتی با اینکه می‌دانیم لالی زنده خواهد ماند، موریس تعلیقی قابل توجه در رمان به وجود می‌آورد. (Booklist)

- خالکوب آشویتس سندی خارق‌العاده است و تصور کسی که مجذوب این اثر نشود و با آن همراهی نکند، بسیار سخت است. من آن را بدون هیچگونه قید و شرطی به هرکسی توصیه می‌کنم! (گرام سیمسیون، نویسنده پرفروش بین‌المللی کتاب پروژه‌ی رزی)

- این چه کتاب خارق‌العاده و مهمی است. ما همچنان نیاز داریم که خاطرات هولوکاست را حفظ کنیم. این اثر یک داستان هیجان‌انگیز در میانه جنگ است که عشق و وفاداری و دوستی را به طرز روح‌انگیزی نمایش می‌دهد. (جیل منسل، نویسنده پرفروش بریتانیایی)

کتاب صوتی خالکوب آشویتس برای چه کسانی مناسب است؟

آثار ادبی و هنری فراوانی درباره هولوکاست و جنگ جهانی دوم تولید شده است، با این حال همچنان این ژانر طرفداران خاص خود را دارد. پس اگر شما هم تاریخ این دوره از اروپا برایتان جذابیت دارد و می‌خواهید طعم انسانیت، عشق و امید را در دل تاریک‌ترین و سخت‌ترین لحظات بچشید، کتاب پرفروش خالکوب آشویتس به شما پیشنهاد می‌شود.

هدر موریس را بیشتر بشناسیم:

او نویسنده‌ی اهل نیوزلند است که با نوشتن رمان خالکوب آشویتس به شهرت رسید. هدر موریس (Heather Morris) پیش از آنکه نویسنده‌ای تمام وقت شود، در بیمارستان بزرگ دولتی در ملبورن کار می‌کرد و در کنار آن به مطالعه و نوشتن فیلمنامه مشغول بود. حتی یکی از فیلمنامه‌هایش توسط یک فیلمنامه نویس برنده اسکار در ایالات متحده انتخاب شد. موریس رمان دیگری به نام «سفر سیلکا» را نوشته است.

در بخشی از کتاب صوتی خالکوب آشویتس می‌شنویم:

زندگی روزانه لالی و لئون هنوز براساس رسیدن انتقالی‌ها از سراسر اروپا مشخص می‌شود. بهار به تابستان می‌رسد اما انتقال متوقف نمی‌شود. امروز جفت آن‌ها روی صف‌ها طولانی زنان زندانی کار می‌کنند. فرآیند جداسازی همان نزدیکی پیش می‌رود؛ آن‌ها آنقدر مشغولند که توجهی به آن نمی‌کنند. یک دست و یک تکه کاغذ جلوی آن‌ها قرار می‌گیرد و آن‌ها هم کارشان را انجام می‌دهند؛ بارها و بارها.

این اسرا به طرز غیرعادی خموش هستند؛ شاید شرارت را در هوا احساس می‌کنند. ناگهان لالی احساس می‌کند که کسی سوت می‌زد، آهنگ آشناست. شاید یک اپرا باشد. صدای سوت اوج می‌گیرد و لالی به سمت صدا نگاه می‌کند. مرد پالتو سفید به سوی آن‌ها می‌آید؛ لالی سرش را پایین می‌اندازد و می‌کوشد ریتم کارش را حفظ کند. «به صورت‌ها نگاه نکن!» کاغذ را می‌گیرد و ارقام را خالکوبی می‌کند، به همان روشی که هزاربار انجام داده است.

فهرست مطالب کتاب صوتی

نمونه
۴۱ دقیقه
بخش اول
۳۶ دقیقه
بخش دوم
۳۲ دقیقه
بخش سوم
۱۳ دقیقه
بخش چهارم
۱۴ دقیقه
بخش پنجم
۱۸ دقیقه
بخش ششم
۱۸ دقیقه
بخش هفتم
۱۳ دقیقه
بخش هشتم
۱۱ دقیقه
بخش نهم
۱۰ دقیقه
بخش دهم
۱۱ دقیقه
بخش یازدهم
۱۶ دقیقه
بخش دوازدهم
۲۱ دقیقه
بخش سیزدهم
۱۳ دقیقه
بخش چهاردهم
۷ دقیقه
بخش پانزدهم
۸ دقیقه
بخش شانزدهم
۷ دقیقه
بخش هفدهم
۱۵ دقیقه
بخش هجدهم
۲۴ دقیقه
بخش نوزدهم
۱۶ دقیقه
بخش بیستم
۱۲ دقیقه
بخش بیست و یکم
۱۰ دقیقه
بخش بیست و دوم
۸ دقیقه
بخش بیست و سوم
۱۶ دقیقه
بخش بیست و چهارم
۱۴ دقیقه
بخش بیست و پنجم
۱۲ دقیقه
بخش بیست و ششم
۳۵ دقیقه
بخش بیست و هفتم
۱۲ دقیقه
بخش بیست و هشتم
۹ دقیقه
بخش بیست و نهم

مشخصات کتاب صوتی

نام کتابکتاب صوتی خالکوب آشویتس: بر اساس داستان واقعی عشق و زنده ماندن
نویسنده
مترجمسودابه قیصری
گویندهرضا عمرانی
ناشر چاپینشر ثالث
ناشر صوتینشر ماه آوا
سال انتشار۱۴۰۰
فرمت کتابMP3
مدت۷ ساعت و ۵۳ دقیقه
زبانفارسی
موضوع کتابکتاب صوتی داستان و رمان خارجی، کتاب‌های داستان و رمان خارجی
قیمت نسخه صوتی
۳۵۰۰۰ ت - 6.49 یورو
خرید کتاب صوتی

نقد، بررسی و نظرات کتاب صوتی خالکوب آشویتس

Rahil najafi
۱۴۰۱/۱/۱۷
خواندن قصه‌های جنگ جهانی دوم بسیار متاثر کننده است
آنهمه وحشت از ساعتی نامعلوم که هستی یا نه
زنده‌ای یا مرده
کار اجباری
کتک خوردن اجباری
زندگی وحشتناک و سراسر ترس
گرسنگی مضاعف و …..
و البته بدتر از این است که پس از همه رنج و درد مجدد به کار اجباری از سمت شوروی
ادعاهای وحشتناک خیانت
و وطن فروشی
و اینکه چرا تو زنده‌ای؟
زنده ماندن در اردوگاههای کار اجباری خود جرم بود پس از جنگ
همه باز هم بعد ان همه درد محکوم شدند
آخر چرا؟؟؟
و این فکر در ذهن میچرخد که اگر در آن زمان بودیم ما چه میکردیم
اگر این سبک کتابها را دوست دارید پیشنهاد میکنم دختری که رهایش کردی و فقط برایم نامه بنویس را مطالعه نمایید بسیار تاثیر گزار ……
و متشکر از صدای بی نظیر آقای عمرانی و دیگر عوامل خصوصا خانم راضیه هاشمی
Elham Ghavami
۱۴۰۰/۱۲/۲۱
کتابی زیبا ودوست داشتنی...... از زندگی مردی که در زمان نازی‌ها در اسارتشان بوده وسختیهای زیادی را کشیده...... من واقعا این کتاب را دوست داستم..... واقعا به مخاطبان پیشنهاد میکنم گوش کنند.... صدای راوی زیبا وگوشنواز....... //ممنون از کتابراه به خاطر زخمات زیادی که میکشند........ ونظر مخاطبان برایشان مهم است........
نورا یلدایی
۱۴۰۰/۵/۱۴
با سلام. داستانِ گوش نواز و در عین حال دردآوری بود و البته تلنگری هم میزنه به انسان که قدر لحظه لحظه نعمت زندگی و آزادیش رو بدونه. من تحت تأثیر جاذبه هوش و ذکاوت و درایت قهرمان داستان قرار گرفتم؛ مخصوصا وقتی به این فکر میکردم که این یک داستان واقعیه.. صدای راوی خوب بود
hossein binkhani
۱۴۰۱/۱/۳۰
سلام. کتاب خوبیه مطالب آموزنده‌ای داره از جمله امید به زندگی در شرایط سخت ونشون میده که همیشه یه راهی هست برای نجات یافتن. البته لالی شخصیت اصلی داستانه که نشون میده چجوری از دونسته هاش استفاده میکنه و سعی میکنه دوستان خوبی برای خودش پیدا کنه. ممنونم ازکتابراه و راوی محترم باصدای گرمشون
فرزانه خراسانی
۱۴۰۱/۲/۵
داستان خیلی یکنواخت بود روی خط سیر مستقیم. وانتهای داستان انگار با دستپاچگی جمع شده بود. صدای زیبای گوینده تاحد زیادی برای داستان جاذبه ایجاد میکرد ولی یکنواختی وکسالت داستان را کاملا نمی‌پوشاند.
باتشکر وقدردانی از کتابراه، ماه آوا و جناب عمرانی.
ماندانا ناظمی
۱۴۰۱/۲/۱۱
کتاب خوب جذابی بود
من‌تاریخها رو با دقت دنبال می‌کردم تا به تاریخ پایان جنگ نزدیک بشه ببینم زنده می‌مونن یا نه
اما عیب کتاب این بود که بعضی شخصیت‌ها کلا گم می‌شدن و یهو اثری ازشون نبود مثل خالکوب قبلی
مریم مهرشاد
۱۴۰۰/۴/۳۰
برای من که هیچ اطلاعاتی از آشویتس و اتفاقات اون نداشتم، کتاب جالبی بود. البته نمی‌دونم تا چه حد واقعیت بود. اما مخلوط کردن ماجرا با داستان عشقی موجب میشد که خواننده از اتفاقات روزمره و یکسان خسته نشه.
ریحانه عابدی
۱۴۰۱/۱/۲۹
داستان فوق العاده گیرایی بود، و البته با صدای راوی، رضا عمرانی
صحنه‌ها خیلی غم انگیزی رو متصور میشدم برای زندانیان آشویتس متاسفانه
چه خوب که اون دوران سیاه تموم شد..
کورش فرودی
۱۴۰۰/۳/۲۷
ضمن اینکه یک روایت واقعیست و تاریخی معنای انسان در بین دو بی نهایت را بطور واقعی نشان میدهد بی نهایت مهربانی و عطوفت و بی نهایت قصی القلب بودن
مژده لشگری
۱۴۰۱/۲/۲۵
کتابی بسیار عالی که چنان توصیفی دقیق داشت که خودمان را در همان زندان و کنار شخصیت اصلی تصور میکردیم. همچنین خوانش بسیار شیوایی داشت. ممنونم از شما
محمدعلی کلوندی
۱۴۰۰/۴/۱۷
من باشنیدن این کتاب ناخودآگاه یاد کتاب امپراطوری خورشید اثر جی جی بالارد افتادم وبه نظرم این کتاب درمقایسه با کتاب بالارد کتابی سطح پایین محسوب میشه ودرکل هم یک رمان متوسط محسوب میشه و من این داستان رو واقعی نمی‌دونم چون اتفاقی به اسم هولوکاست زیر سواله واثبات نشده هستش
Monir Naghikhani
۱۴۰۰/۴/۱۱
جنگ زشت وکریه است وتعجبم در این است که انسانها اگر فانی نبودن چه میکردن، البته خوشحال شدم که این پایانی خوش داشت، سپاس فراوان از شما
علیرضا تفضلی
۱۴۰۰/۸/۱۷
داستان فوق العاده. حکایت رنج بی پایان انسانهایی که عاشق زندگی و زنده بودن هستند و دردهای عبث که حاصل کج فهمی بردگان تاریخ است
ساناز اسعدی
۱۴۰۰/۷/۲۳
چقدر غم انگیز، باور کردنی نیست این همه ظلم
خیلی کتاب روان و زیبایی بود و وقتی میدونی واقعیه احساس عجیبی داره روای هم که حرف نداشت
Briar Rose
۱۴۰۰/۴/۱۹
قسمت جالب این داستان برای من واقعی بودنش بود طوری که تونستم با سرچ اسم شخصیت‌های اصلی چهره‌های اونها رو ببینم، با سپاس از کتابراه
مشاهده همه نظرات ۳۵

راهنمای مطالعه کتاب صوتی خالکوب آشویتس

برای دریافت کتاب صوتی خالکوب آشویتس و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.