معرفی و دانلود کتاب صوتی مسابقه فضایی

عکس جلد کتاب صوتی مسابقه فضایی
قیمت:
58000 تومان - 6.49€
خرید کتاب صوتی
۳۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب صوتی مسابقه فضایی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب صوتی مسابقه فضایی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب صوتی مسابقه فضایی

کتاب صوتی مسابقه فضایی اثر ناتان آسنگ از مجموعه تاریخ جهان، به شرح مختصری از رقابت‌های فضایی کشورهای مختلف با یکدیگر و پای نهادن اولین انسان بر سطح کره ماه و چگونگی پایان این رقابت پرهزینه می‌پردازد.

در حدود 1850 سال پیش، فردی یونانی به نام لوکیان نخستین روایت تخیلی از سفر به جهانی را نوشت. در قرن‌های پس از آن سفر به ماه و سایر سیاره‌ها همچنان موضوع تخیلی محبوبی برای این نویسنده‌ها بود. آن‌ها خبر نداشتند که کار روی موتوری که نهایتا انسان را به ماه می‌برد از مدت‌ها پیش و حتی پیش از زمان لوکیان شروع شده بود. در قرن دوم پیش از میلاد، چینی‌ها کشف کرده بودند که آتش زدن گرد سیاه (مخلوطی از زغال چوب، گوگرد و شوره) می‌تواند جسمی را با نیرویی عظیم در هوا پیش ببرد تا قرن سیزدهم، چینی‌ها آن‌قدر در کنترل مسیر این وسایل، که موشک نام داشتند، مهارت پیدا کرده بوند که از آن‌ها هم در جشن‌ها و هم به عنوان سلاح استفاده می‌کردند.

ژول ورن، نویسنده فرانسوی، در سال 1865 کتابی نوشت با عنوان سفر به ماه که در آن شرح سفر سه نفر به ماه و فرودشان بر آن آمده بود. چیزی که این کتاب را از آثار علمی، تخیلی پیشین متفاوت می‌ساخت این بود که او روایتش را پر از جزئیات علمی کرده بود و این سفر را امکان‌پذیر نشان داده بود.

آثار این نویسنده‌ها جرقه کنجکاوی را در ذهن هزاران خواننده جوان زد و بسیاری از آن‌ها تصمیم گرفتند به دنبال کار و حرفه علمی بروند. یکی از آن‌ها دانشمند و معلمی روسی به نام کنستانتین تسیولکوفسکی بود که در سال 1857 به دنیا آمده بود. تسیولکوفسکی ابتدا به طراحی هواپیما پرداخته بود اما در سال 1895 علاقه‌اش به کار روی سفینه فضایی جلب شد. او اولین کسی بود که ریاضی و فیزیک را در طرح پرواز موشکی به سوی فضای خارج از جوّ به کار بست.

در سال‌های بعد از جنگ جهانی دوم رقابت بین ابر قدرت‌های جهان شکل دیگری به خود گرفت. رقابت برای تصاحب مکانی خارج از جو زمین. پیشگامان این رقابت دو کشور بزرگ آن عصر، اتحاد جماهیر شوروی و آمریکا بودند که به رقابت در خارج از جو زمین پرداختند و با فرستادن فضاپیماها به فضا سعی در نشان دادن برتری خود داشتند.

در قسمتی از کتاب صوتی مسابقه فضایی (The space race) می‌شنویم:

یکی از بزرگ‌ترین وارونگی‌های طنزآمیز تاریخ معاصر این است که تلاش و رقابت برای تسخیر فضا با این دو مرد، یکی روسی و دیگری آمریکایی، شروع شد که در انزوا کار و تلاش می‌کردند. اما هیچ کدام نمی‌توانست دولت متبوعش را قانع کند که کار او را جدی بگیرد. تنها در اواخر قرن بیستم بود که کشورهای آنان، تقریبا همزمان، به ارزش کار تسیولکوفسکی و گادارد پی بردند.

فهرست مطالب کتاب صوتی

نمونه 1
نمونه 2
12 دقیقه
پیشگفتار: جرقه‌های مسابقه فضایی
3 دقیقه
ضمائم پیشگفتار
32 دقیقه
فصل اول: علاقه‌ی نظامی به موشک
2 دقیقه
ضمائم فصل اول
33 دقیقه
فصل دوم: مسابقه موشکی آمریکا و شوروی
3 دقیقه
ضمائم فصل دوم
22 دقیقه
فصل سوم: بخش اول - مسابقه‌ی ماهواره‌ای
19 دقیقه
فصل سوم - بخش دوم
4 دقیقه
ضمائم فصل سوم
21 دقیقه
فصل چهارم: بخش اول - مسابقه برای سفر فضایی با سرنشین
17 دقیقه
فصل چهارم - بخش دوم
6 دقیقه
ضمائم فصل چهارم
23 دقیقه
فصل پنجم: بخش اول - حرکت به سمت ماه
20 دقیقه
فصل پنجم - بخش دوم
5 دقیقه
ضمائم فصل پنجم
17 دقیقه
فصل ششم: بخش اول‎ - جایزه‌ی بزرگ
18 دقیقه
فصل ششم - بخش دوم
3 دقیقه
ضمائم فصل ششم
5 دقیقه
سخن آخر: رقابت تا همکاری

مشخصات کتاب صوتی

نام کتابکتاب صوتی مسابقه فضایی
نویسنده
مترجمآرش عزیزی
گویندهفرناز مرکباتی
ناشر چاپیانتشارات ققنوس
ناشر صوتی آوانامه
سال انتشار۱۳۹۷
فرمت کتابMP3
مدت۴ ساعت و ۲۶ دقیقه
زبانفارسی
موضوع کتابکتاب صوتی تاریخی، فلسفی و اجتماعی، کتاب‌های تاریخ جهان
قیمت نسخه صوتی
58000 ت - 6.49 یورو
خرید کتاب صوتی

نقد، بررسی و نظرات کتاب صوتی مسابقه فضایی

ش شهبازی
۱۳۹۸/۳/۱۲
کتابی بسیار زیبا و با نثری عالی و نویسندگی قوی که جریانات موازی به وقوع پیوسته در سالهای پایانی جنگ جهانی دوم تا اوایل دهه هفتاد میلادی را بصورتی فوق العاده زیبا بیان میکند شنیدن این کتاب را به تمام آن‌ها که علاقه مند وقایع تاریخی و علمی هستند به شدت توصیه میکنم و اطمینان دارم از خواندن آن دلزده نخواهند شد
مانی آرش راد
۱۳۹۷/۱۲/۲۴
مختصر، مفید، جامع، با متنی روان و شیوا.
تمام مسایلی که یک انسان عادی باید در مورد پیشرفت صنعت موشکی و انگیزه و تاریخچه‌اش باید بدونه، بسیار زیبا تو این کتاب نوشته شده. اگر به نجوم و یا جنگ سرد علاقه دارید، بشدت پیشنهاد میکنم، و اگرعلاقه هم ندارید، باز بسیار لذت خواهید
Somayeh Binaeifar
۱۴۰۰/۵/۴
من دوست نداشتم، در واقع اشتباه خریدم، پس نظری ندم مناسبتره
مشاهده همه نظرات 3

راهنمای مطالعه کتاب صوتی مسابقه فضایی

برای دریافت کتاب صوتی مسابقه فضایی و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.