معرفی و دانلود کتاب پنجمین پیمان: راهنمای کاربردی تسلط بر خود

عکس جلد کتاب پنجمین پیمان: راهنمای کاربردی تسلط بر خود
قیمت:
۲۱۰۰۰ تومان - 4.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب پنجمین پیمان و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب پنجمین پیمان و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب پنجمین پیمان: راهنمای کاربردی تسلط بر خود

کتاب پنجمین پیمان، اثر دون میگوئل روئیز و دون خوزه روئیز، به ما کمک می‌کند تا با استفاده از خرد سرخپوستان تولتک دنیای متفاوتی را برای خود بسازیم. این اثر به پنج قاعدۀ کلی اشاره دارد که می‌توان با آن‌ها زندگی را دگرگون کرد و در مسیر خوشبختی، ثروت و موفقیت قرار گرفت.

دربارۀ کتاب پنجمین پیمان

دون میگوئل روئیز (Don Miguel Ruiz) در کتاب چهار پیمان، به چهار اصل مهم اشاره دارد: در صحبت کردنتان دچار گناه نشوید، چیزها را به خود نگیرید، تصورات باطل خود را دور بریزید و همواره تا جای ممکن تلاش کنید. او در کتاب پنجمین پیمان (The Fifth Agreement) اصل مهمی را به چهار اصل قبلی اضافه می‌کند. اصلی که به یاری ما می‌آید تا به اصل خودمان بازگردیم و زندگی‌مان را به بهشتی شخصی تبدیل کنیم. نویسنده این کتاب را با همراهی فرزند خود، دون خوزه روئیز (Don Jose Ruiz) نوشته است. او در اثر حاضر با پسرش گفت‌وگو می‌کند و ذیل این مکالمه به ما آموزش می‌دهد که دنیای متفاوتی بسازیم؛ دنیایی که در آن باور‌های غلط دوران کودکی را کنار بگذاریم و به انسانی قدرتمند و توانمند بدون محدودیت‌ بدل شویم.

کتاب پنجمین پیمان با قلمی روان و ساده تألیف شده و با بیانی گویا به ما یاد می‌دهد که چطور باور‌های غلط را دور بریزیم. کتابی که در عین سادگی مانند یک معلم دلسوز کنار ما است. همراه ما قدم بر‌می‌دارد و در هر قدم ما را راهنمایی می‌کند تا به همان اصالت ایام کودکی بازگردیم. این کتاب خودشناسی عمیق و متفاوتی را به ما نشان می‌دهد.

از وقتی که به دنیا می‌آییم، پیغامی را به جهان مخابره می‌کنیم. آن پیغام چیست؟ آن پیام خود ما هستیم، همان نوزادی که تازه متولد شده است. این تولد، حضور یک فرشته را نوید می‌دهد. فرشته‌ای که خداوند او را با برنامه‌ای مشخص به دنیا فرستاده است. از آغاز ورود به این جهان با انجام فعالیت‌های مختلف، تبدیل به همان شخصی می‌شویم که از پیش برای ما در نظر گرفته شده است. هر مرحله از زندگی ما و اتفاقاتی که برایمان می‌افتد، بخشی از برنامۀ مخصوصی است که خداوند آن را برایمان تنظیم کرده. این برنامه در درون جسم ما نهفته شده است و در سیر زندگی به مرور آشکار می‌شود.

ما به دنیا می‌آییم، رشد می‌کنیم، جفت می‌‌شویم‌، به کهنسالی می‌رسیم و در پایان به بی‌نهایت باز می‌گردیم. هر ذره از ما خود یک جهان هوشمند است، به تکامل می‌رسد تا به همان چیزی تبدیل شود که باید باشد. ما برنامه‌ریزی شده‌ایم تا خودمان باشیم و برای برنامه هم فرق ندارد که ذهنمان گمان می‌کند چه کسی هستیم. زیرا برنامه در ذهن نیست، در جسم است. جایی که آن را دی‌ان‌ای می‌گوییم.

ما به عنوان کودکی خردسال می‌دانیم چه می‌خواهیم و چه زمانی باید آن را دنبال کنیم. ما غریزه داریم و این غریزه ما را به سمت لذت از زندگی و رفع دغدغه‌هایمان راهنمایی می‌کند. بدنمان کم‌کم رشد می‌کند، ذهنمان پرورش می‌یابد و ارسال پیام را با نماد شروع می‌کنیم. درست همانطور که حیوانات از طریق نماد قادر به درک هم هستند. اگر ما در یک جزیره تنها هم باشیم روی آن اسم می‌گذاریم و با تولید زبان شروع به ارتباط می‎‌کنیم. چرا؟ چون انسان هوشمند است. چون ما برنامه‌ریزی شده‌ایم تا زبان خلق کنیم. نویسندگان کتاب پنجمین پیمان تمام تلاش خود را به کار می‌گیرند تا با تکنیک‌های بیان شده و ارائه‌ی خودآگاهی‌هایی از این دست به ما کمک کنند به اصالت دوران خردسالی بازگردیم و زندگی مطلوب‌تری داشته باشیم.

نکوداشت‌های کتاب پنجمین پیمان

- دون میگوئل روئیز در کتاب پنجمین پیمان دیدگاه تازه‌ای درخصوص کتاب چهارمین پیمان مطرح کرده و با ارائۀ پیمانی جدید زندگی ما را به بهشت شخصی خودمان تبدیل می‌کند. (آمازون)

- در سنت کاستاندا، روئیز خرد اساسی تولتک‌ها را خلاصه می‌کند و با وضوح و بدون عیب و نقص بیان می‌کند که زندگی برای مردان و زنان به عنوان جنگجویانی صلح‌جو در دنیای مدرن به چه معناست. (دن میلمن، نویسندۀ کتاب جنگجوی صلح‌جو)

کتاب پنجمین پیمان مناسب چه کسانی است؟

اگر برای رسیدن به آرزوهایتان به راهنمایی و انگیزه احتیاج دارید و دنبال موفقیت و کشف قدرت درونتان هستید، این کتاب ساده و روان و در عین حال عمیق را از دست ندهید. طرفداران ژانر خودسازی، از دیگر مخاطبان کتاب پنجمین پیمان هستند.

با نویسندگان کتاب پنجمین پیمان بیشتر آشنا شویم

دون میگوئل روئیز متولد سال 1952 در مکزیک است. او وارد دانشکدۀ پزشکی شد و چندسالی به پزشکی و جراحی مشغول بود. به دلیل وقوع یک تصادف مرگبار، رویکرد میگوئل به امور اخلاقی و تغییر در مسیر زندگی متمرکز شد. او شاگرد آئین شمن شد و آموزه‌های اخلاقی و باستانی را با هم درآمیخت تا کتاب جامعی به انسان‌ها ارائه کند. او با انتشار کتاب چهار میثاق به یکی از معروف‌ترین نویسنده‌های جهان بدل شد. دون میگوئل در سال 2018 به عنوان یکی از صد چهرۀ معنوی تأثیرگذار واتکینز معرفی شد. از دیگر آثار روئیز می‌توان به کتاب‌ «استادی در عشق»، «حلقۀ آتش»، «استادی زندگی» و ... اشاره کرد.

دون خوزه رویز از همان دوران کودکی تحت‌تأثیر آموزه‌های پدر و مادرش به حکمت تولتک‌ها علاقه‌مند شد. او در نوجوانی برای تحصیل به هند سفر کرد. وی باقی زندگی خود را وقف به اشتراک گذاشتن آموزه‌های تولتک‌های باستانی کرد. او اکنون در سراسر ایالات متحده و مکان‌های مقدس در جهان سخنرانی می‌کند.

جملات برگزیده‌ی کتاب پنجمین پیمان

- ما از خودمان آغاز می‌کنیم، اما هدف، تغییر کل بشریت است، نه فقط دنیای خودمان.

- شما همواره در حال پیام‌رسانی به هر کس و هر چیز در پیرامون خود هستید، اما در اصل، پیوسته به خودتان پیام می‌دهید.

- می‌توانید دنیا را با عشق ورزیدن به خودتان، لذت بردن از زندگی و ساختن دنیای شخصی‌تان با رؤیای بهشت، تغییر دهید.

- شهامت پرسیدن و ابراز خواستۀ واقعی‌تان را بیابید. برای اجتناب از سوء تفاهم، اندوه و داستان نمایشی، تا حد ممکن در برقراری ارتباط با دیگران شفاف باشید.

- آن چه واقعاً اهمیت دارد، بودن خویشتن واقعی‌تان، یعنی اصیل بودن، از زندگی لذت بردن و عشق بودن است. نه آن نماد عشقی که انسان‌ها تحریف کرده‌اند، بلکه عشق واقعی.

در بخشی از کتاب پنجمین پیمان می‌خوانیم

طی قرن‌ها یا شاید هزاران سال، بشر بر این باور بوده است که در ذهن او یک تضاد و درگیری وجود دارد؛ تضاد میان خیر و شر، اما این موضوع حقیقت ندارد. خیر و شر فقط نتیجۀ تضاد هستند، زیرا تضاد واقعی میان حقیقت و دروغ است. شاید باید بگوییم همۀ تضادها نتیجۀ دروغ هستند، چون حقیقت به هیچ رو متضادی ندارد. حقیقت، نیازی به اثبات خود ندارد و چه باور کنیم، چه نکنیم، وجود دارد. دروغ فقط هنگامی وجود دارد که ما، آن را بیافرینیم و فقط در صورتی به حیات ادامه می‌دهد که ما، آن را باور کنیم. دروغ فقط تحریف کلام است؛ تحریفِ معنای پیام و تحریف در بازتاب ذهن بشر. دروغ، واقعی نیست، بلکه آفریدۀ خود ماست، اما ما به آن حیات می‌بخشیم و آن را در واقعیت مجازی ذهنمان به صورت واقعیت درمی‌آوریم.

وقتی نوجوان بودم، پدربزرگم این حقیقت ساده را به من گفت، اما سال‌ها طول کشید تا آن را به درستی بفهمم، چون همیشه در حال فکر کردن به این موضوع بودم: «چگونه می‌توانیم حقیقت را بشناسیم؟» من سعی می‌کردم از نمادها برای درک حقیقت استفاده کنم، در حالی که حقیقت واقعی این است که نمادها در بارۀ حقیقت، هیچ حرفی برای گفتن ندارند. حقیقت، پیش از این که بشر نمادها را بسازد، وجود داشته است.

ما همیشه به عنوان هنرمند، در حال تحریف حقیقت از طریق نمادها هستیم، اما مسأله این نیست. همان گونه که پیش‌تر گفتیم، مسأله هنگامی پدید می‌آید که ما، آن تحریف را باور کنیم، زیرا برخی از دروغ‌ها بسیار بی‌آزار و برخی دیگر، مرگبار هستند. بیایید در نظر بگیریم که چگونه می‌توانیم از کلام برای آفریدن یک داستان، یک خرافه در بارۀ یک صندلی استفاده کنیم.

فهرست مطالب کتاب

پنج پیمان
آشنایی با نویسندگان
تلتک‌ها
پیش‌گفتار
بخش یکم. قدرت نمادها
1. آغاز کتاب
همه چیز در برنامه گنجانده شده است
2. نمادها و توافق‌ها
هنر انسان‌ها
3. داستان شما
نخستین پیمان. کلام خود را پاک کنید
4. هر ذهن، یک دنیاست
دومین پیمان. هیچ چیزی را به خود نگیرید
5. حقیقت یا افسانه
سومین پیمان: فرضیه‌بافی نکنید
6. قدرت باور
نماد بابانوئل
7. با تمرین می‌توان به مهارت رسید
چهارمین پیمان: همیشه نهایت کوشش خود را بکنید
بخش دوم. قدرت شک کردن
8. قدرت شک
پنجمین پیمان: شکاک باشید، اما گوش دادن را بیاموزید
9. رؤیای نخستین توجه
قربانی‌ها
10. رؤیای دومین توجه
جنگجویان
11. رؤیای سومین توجه
استادان
12. بیننده شدن
یک دیدگاه نو
13. سه زبان
چگونه پیام‌آوری هستید؟
سخن پایانی. به من کمک کنید تا دنیا را تغییر دهیم

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب پنجمین پیمان: راهنمای کاربردی تسلط بر خود
نویسنده،
مترجمهنگامه آذرمی
ناشر چاپیانتشارات کلک آزادگان
سال انتشار۱۴۰۰
فرمت کتابEPUB
تعداد صفحات۱۶۸
زبانفارسی
شابک978-964-7974-95-0
موضوع کتابکتاب موفقیت و خودسازی
قیمت نسخه الکترونیک
۲۱۰۰۰ ت - 4.49 یورو
خرید کتاب الکترونیک

نقد، بررسی و نظرات کتاب پنجمین پیمان

هیچ نظری برای این کتاب ثبت نشده است.

راهنمای مطالعه کتاب پنجمین پیمان

برای دریافت کتاب پنجمین پیمان و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.