معرفی و دانلود کتاب فراسوی کنار آمدن با زندگی: مسیر پیش روی خودت را پیدا کن

عکس جلد کتاب فراسوی کنار آمدن با زندگی: مسیر پیش روی خودت را پیدا کن
قیمت:
۶۰۰۰ تومان - 1.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50

برای دانلود قانونی کتاب فراسوی کنار آمدن با زندگی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب فراسوی کنار آمدن با زندگی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب فراسوی کنار آمدن با زندگی: مسیر پیش روی خودت را پیدا کن

کتاب فراسوی کنار آمدن با زندگی نوشته بن اسکات، آدریجانا بیباربولج و گرگ اوبریک به کسانی که با احساس تردید و استرس دست و پنجه نرم می‌کنند کمک می‌کند زندگیشان در زمان حال و آینده را به نحو احسن مدیریت کنند.

درباره کتاب فراسوی کنار آمدن با زندگی:

ویروس کووید 19 و همه‌گیری بیماری کرونا زندگی ساکنان کره زمین را در ابعاد مختلف به خصوص در زمینه آموزش، تفریح، معاشرت، سر کار رفتن، حمل و نقل و... تحت تاثیر قرار داده است.

زندگی همه ما تحت تاثیر این بیماری و قرنطینه و محدودیت‌های ناشی از آن تغییرات بسیاری کرده است و در این مدت به مراتب با احساس عمیق از دست دادن و فقدان مواجه شده‌ایم. محدودیت در انجام تفریحات‌، ندیدن عزیزان، از دست دادن شغل، مرگ اطرافیان و... همگی تبعات ناشی از همه‌گیری این ویروس در جهان است که چیزی جز انزوا، غم، دلسردی و ناامیدی را در ما ایجاد نکرده است.

اگر به دقت بررسی کنید می‌بینید که ارتباطات اجتماعی بسیار محدود شده‌اند و مجالی برای زیر نظر داشتن دیگران شده تا ببینید فاصله‌شان با هم چقدر است و اینکه آیا ماسک زده‌اند یا نه! باورش سخت است اما هنگام صرف یک چای و عصرانه در کنار دوستان حتی در فضای باز هم احساس راحتی نمی‌کنید. با این حال هنوز هم می‌شود امیدوار بود به راه‌های ارتباطی دیگر چون صحبت‌های تلفنی و تصویری، ارسال پیام و...

کتاب فراسوی کنار آمدن با زندگی (Beyond Coping: Finding Your Way Forward) داستانی از زندگی یک دونده‌ی سخت‌کوش است که زندگی‌اش به زندگی آدم‌های دور و بر شما شباهت بسیاری دارد.

او در لحظات مختلف زندگی‌اش می‌تواند به بهترین شیوه ممکن با مشکلاتش کنار بیاید و راه حل موثری برای آن‌ها پیدا کند و به عنوانی فردی الهام‌بخش عمل می‌کند. علاوه بر داستان این دونده که محور اصلی کتاب را تشکیل می‌دهد، مثال‌ها و فعالیت‌هایی هم برای تمرین و ارزیابی شما وجود دارد. با پیشرفت روند داستان، مسیر پرسش‌های مطرح شده و تاثیر آن‌ها در زندگیتان مشخص خواهد شد و در خواهید یافت که چگونه می‌توانید با تغییرات ایجاد شده در زندگی به سبب ظهور کرونا کنار بیایید و زندگیتان را با آن وفق دهید.

نکوداشت‌های کتاب فراسوی کنار آمدن با زندگی:

- در وهله‌ی اول این کتاب برای بیشتر افرادی که با احساس تردید و استرس خود مواجهند، کمک بزرگی خواهد بود و در ادامه درس‌هایی به همگان می‌آموزد که به نحوه‌ی مدیریت زندگی‌مان در زمان حال و آینده مربوط است. (هاروی راتنر، بنیانگذار مرکز بریف لندن)

- کتاب «فراسوی کنارآمدن با زندگی، مسیر پیش روی خودت را پیدا کن» در دوره‌ی زمانی خاصی متولد شده است ولی می‌توان گفت که راهنمایی‌های ارزشمند آن حتی درپایان همه‌گیری نیز قابل استفاده خواهد بود. (ایوان جورج، بنیان گذار مرکز بریف لندن)

کتاب فراسوی کنار آمدن با زندگی مناسب چه کسانی است؟

چنانچه می‌خواهید در زمان همه‌گیری کرونا و پس از آن تغییراتی در خود و زندگیتان به وجود آورید، این کتاب را مطالعه کنید.

با بن اسکات، گرگ اوبربک و آدریجانا بیباریبولج بیشتر آشنا شویم:

بن اسکات (Ben Scott) از سال 2015 تاکنون از تمرین‌های راه‌حل محوری در یاری‌رسانی مقدماتی و مداخلات زودهنگام استفاده کرده است. او آموزش‌هایی را به مددکاران اجتماعی، کارورزان مداخلات زودهنگام و کارمندان بخش داوطلبانه ارائه می‌دهد، خدمات راه حل محور را برای مدارس هدایت می‌کند و به هماهنگی دو بار در ماه «انجمن تمرین راه حل محور» کمک می‌کند. بن همچنین با Azalea همکاری می‌کند. موسسه خیریه‌ای که به زنان و مردان کمک می‌کند تا از بهره‌کشی جنسی رها شوند.

گرگ اوبربک (Greg Oberbeck) یک متخصص راه حل محور است که با خانواده‌های تحت مراقبت‌های اجتماعی در اسکس به عنوان تسهیلگر گروه کار می‌کند. او مسئول ادامه پیگیری تمرین‌ها و نیز ارائه‌دهنده‌ی آموزش‌های راه حل محور به «انجمن تمرین راه حل محور» در سراسر سازمان است. همچنین در زمینه اعتمادسازی زنان جوان کار می‌کند و یکی از وزنه‌های انجمن تمرین راه حل محور در انگلستان است.

آدریجانا بیبا ریبولج (A. Biba Rebolj) تنها یک سال پس از اولین دوره راه حل محور خود در سال 2014 در کشورش اسلوونی و بعد در سراسر جهان شروع به آموزش سایر متخصصان کرد. او سخنران اصلی کنفرانس‌های بین المللی، عضو هیات مدیره مجله تمرین‌های راه حل محور و سرمربی برنامه‌های اراسموس و همچنین متخصص در کارگروهی برای جوانان و نوجوانان است.

جملات برگزیده کتاب فراسوی کنار آمدن با زندگی:

- آینده متعلق به کسانی است که به زیبایی رویاهای خود ایمان دارند.
- گاهی اوقات آنچه که می‌خواهید درست در مقابل شماست. تمام کاری که باید انجام دهید این است که چشمان خود را باز کنید و آن را ببینید.
- ما هم اکنون هر آن چه که به آن نیاز هست را داریم.
- سعی کنید انتخاب‌های شما بازتابی از امیدهایتان باشد نه ترس‌هایتان.
- اگر به خاطر آن‌چه دارید شکرگزار باشید، در نهایت نعمت بیشتری خواهید داشت.

در بخشی از کتاب فراسوی کنار آمدن با زندگی می‌خوانیم:

دونده و خانواده‌اش به زندگی خود ادامه دادند بدون این که بدانند همه گیری کرونا چه مدتی طول خواهد کشید و آینده چه چیزی با خود به همراه خواهد داشت. دونده ماجرای دویدن شگفت انگیز خود را فراموش نکرده بود اما زندگی پر مشغله‌ای داشت و نتوانسته بود برای دویدن دیگری بیرون برود. داشتن یک برنامه‌ی منظم تر برای دویدن به دلیل مشغله‌های زندگی به طور موقت کنار گذاشته شده بود؛ مثل خیلی از برنامه‌های دیگرش برای داشتن زندگی سالم‌تر.

او همان‌طور که به سمت ماشینش می‌رفت تا برای خرید کمی مواد غذایی به فروشگاه برود، بیل را در حالی‌که مثل همیشه مشغول تمیز کردن ماشینش بود دید. او برای هر رهگذری دست تکان می‌داد و مثل همیشه نسبت به روزمرگی دیگران کنجکاوی نشان می‌داد. نگاهش را از دستمال کشیدن و برق انداختن ماشین برداشت و وقتی دونده را دید لبخند زد. چهره‌ی تابناکش امروز حتی درخشان‌تر هم به نظر می‌رسید. دونده همان طور که به طرفش می‌رفت به او لبخند زد. حالا دیگر دونده از گفتگو با بیل استقبال می‌کرد.

بیل: «صبحتون بخیر!»
دونده: «صبح بخیر بیل. چطوری؟»
بیل: «رو به راهم. ممنونم. تو چطوری؟ این اواخر چی برات بهتر شده؟»
دونده لبخند گرمی زد: «چیز زیادی نیست بیل. این همه‌گیری همچنان اوضاع رو آشفته کرده. اما به هر حال ما راه خودمون رو می‌ریم. خودمون رو با بچه‌ها مشغول می‌کنیم. می‌تونی تصور کنی.»
بیل: «خیلی خب. پس اوضاع از این قرار بوده. از اون باری که ‌دیدمت و داشتی می‌دویدی ما با هم گفتگوی کوتاهی داشتیم، چی برات بهتر شده؟»
از این که می‌دید بیل دوباره سوال می‌پرسد کمتر از قبل تعجب کرد.
دونده: «چی بهتر شده؟ خیلی از چیزهایی که قبلاً دربارش صحبت کرده بودیم الان داره اتفاق میفته. حالا که خوب فکر می‌کنم می‌بینم کمتر نگران اوضاع هستم و احساس آرامش بیشتری نسبت به قبل دارم.»
بیل: «فوق العاده است. بیشتر بهم بگو. آرامش بیشتری داشتن برات چطور به نظر می‌رسه؟»
دونده: «خب. نمی‌دونم خبر داشتی یا نه اما قبلاً احساس می‌کردم خیلی تحت فشار قرار گرفتم و از این که منظم حملات وحشتزدگی داشتم کلافه بودم. اما الان خوشحالم از این که بگم از وقتی که اون بار برای دویدن بیرون رفتم حتی یه مورد هم حمله نداشتم.»
بیل: «اوووو. این عالیه. چه کاری انجام دادی که کمک کرد این اتفاق‌های خوب بیفته؟»

فهرست مطالب کتاب

پیش گفتارها
معرفی
فصل اول: این غیرقابل تحمله! 
فصل دوم: همه چیز با امید آغاز می‌شود
فصل سوم: تصویری از زندگی ارزشمند آینده
فصل چهارم: غلبه کردن برچالش‌ها
فصل پنجم: از هرآن چه داری استفاده کن
فصل ششم: از کنار آمدن تا خلق کردن
فصل هفتم: چه چیزی نسبت به قبل بهتر شده است؟ 
فصل هشتم: یک دقیقه جادویی
فصل نهم: فراتر از کنارآمدن
اختتامیه: مرحله بعدی چیست؟ 
ضمیمه: درباره رویکرد راه حل محور
سپاسگزاری‌ها
درباره نویسندگان
سخنی با خواننده

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب فراسوی کنار آمدن با زندگی: مسیر پیش روی خودت را پیدا کن
نویسنده، ،
مترجمآزاده بابایی، اعظم مرادی
ناشر چاپیانتشارات آکادمیک
سال انتشار۱۴۰۰
فرمت کتابEPUB
تعداد صفحات۱۴۴
زبانفارسی
شابک978-622-7609-34-9
موضوع کتابکتاب موفقیت و خودسازی، کتاب‌های داستان و رمان خارجی
قیمت نسخه الکترونیک
۶۰۰۰ ت - 1.49 یورو
خرید کتاب الکترونیک

نقد، بررسی و نظرات کتاب فراسوی کنار آمدن با زندگی

Fatemeh Naji
۱۴۰۱/۳/۲۹
با سلام و تشکر از اینکه این کتاب ارزنده را بصورت الکترونیک در اختیار علاقمندان به مطالعه کتاب قرار دادید. این کتاب، بسیار روان و قابل فهم است و در موقعیتهای مختلف زندگی می‌توان از تکنیکها و تمرینهای آن استفاده نمود. مشاوران و روانشناسان می‌توانند
کتاب فراسوی کنار آمدن با زندگی را به مراجعان خود و
پیشنهاد دهند. یافتن معنایی برای زندگی دید زیبابین داشتن را می‌توان از این کتاب آموخت. با تشکر از نویسندگان، مترجمان محترم این کتاب و کتابراه🙏
کاربر sha
۱۴۰۰/۱۲/۷
مفید و تاثیر گذار بود از مطالعه‌اش لذت بردم
مشاهده همه نظرات ۲

راهنمای مطالعه کتاب فراسوی کنار آمدن با زندگی

برای دریافت کتاب فراسوی کنار آمدن با زندگی و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.