معرفی و دانلود کتاب مردان مریخی و زنان ونوسی در عصر نوین

عکس جلد کتاب مردان مریخی و زنان ونوسی در عصر نوین
قیمت:
۲۵۹۰۰ تومان - 5.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50

برای دانلود قانونی کتاب مردان مریخی و زنان ونوسی در عصر نوین و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب مردان مریخی و زنان ونوسی در عصر نوین و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب مردان مریخی و زنان ونوسی در عصر نوین

جان گری در کتاب مردان مریخی و زنان ونوسی در عصر نوین، رابطه مبتنی بر عشق را به جای رابطه مبتنی برای انجام وظیفه به شما می‌شناساند. این کتاب نیازهای عاطفی مردان و زنان را بررسی می‌کند.

برای داشتن زندگی مشترک فارغ از هرگونه گله و شکایت، درک این دیدگاه جدید امری ضروری است، زیرا اگر بدانید مهم‌ترین خواسته همسر شما چیست، تمام توان خود را به کار خواهید بست تا به گونه‌ای از او حمایت کنید.

در کتاب اول یعنی مردان مریخی و زنان ونوسی مهم‌ترین چالش‌های رایج، اختلافات و سوءتفاهم‌های موجود بین زنان و مردان را بررسی کرده‌ایم و راه‌حل‌هایی ارائه نموده‌ایم که به زندگی حدود بیست سال پیش مربوط بود. از آن زمان تاکنون روابط بین زن و مرد تفاوت بسیاری کرده است، طوری که محدودیت‌های سنتی برای زنان و مردان وجود ندارد، لذا خصوصیاتی که روزگاری برای زنان و مردان در نظر می‌گرفتند خیلی مشخص و روشن نیست.

حتی نیازهای فردی و جمعی ما نیز تغییر کرده‌اند و چون از این تغییرات خبر نداریم یا نمی‌دانیم چگونه با آن‌ها برخورد کنیم، در زندگی و روابط خود با یکدیگر دچار استرس روز افزون می‌شویم و رضایت خاطر نداریم. از این‌ رو باید آگاهی‌های جدید پیدا کنیم و بدانیم الگوهای قدیمی بین زن و مرد چه تغییری کرده‌اند تا همچنان احترام و جایگاه هر یک را حفظ کنیم و چالش‌های ناشی از درک نکردن این تفاوت‌ها را به مسیر درست و مثبت هدایت کنیم.

بسیاری از ایده‌هایی که در کتاب مذکور مطرح کردیم همچنان به قوت خود باقی هستند؛ اما باید به نحوی روزآمد شوند که با چالش‌های امروز ما هماهنگ شوند. ایده‌هایی که در کتاب مزبور گفتیم بخشی از فرهنگ مردم شده‌اند و به میلیون‌ها زن و مرد کمک کرده‌اند روابط بهتری داشته باشند؛ اما علی‌رغم محبوبیتی که این ایده‌ها کسب کرده‌اند، گذر زمان باعث شده است مفهوم آن‌ها اهمیت خود را از دست بدهد و حتی گاهی تحریف شود.

بسیاری از کسانی که کتاب مردان مریخی و زنان ونوسی را نخوانده‌اند، به‌ اشتباه تصور کرده‌اند، مفهوم این عنوان این است که ما آن قدر با یکدیگر تفاوت داریم که هرگز نمی‌توانیم یکدیگر را درک کنیم، در حالی‌ که واقعیت این‌گونه نیست. ما وقتی با تفاوت‌هایی روبه‌رو می‌شویم که به هر دوی ما مربوط است، اگر بتوانیم برداشت درست و منطقی از آن‌ها داشته باشیم،‌ یعنی برداشتی که برای هر دوی ما قابل درک باشد، در این صورت تعامل و ارتباط بهتر شکل می‌گیرد.

جان گری (John Gray) کتاب مردان مریخی، زنان ونوسی را 25 سال قبل نوشت و تا امروز جزء پرفروش‌ترین کتاب‌ها بوده است و به 50 زبان در سراسر جهان ترجمه شده است. در جهان تحولاتی بزرگ روی داده است و این تحولات پیامدهای مهمی در روابط ما ایجاد کرده است. سرعت روز افزون تغییر در محیط کار و زندگی موجب افزایش استرس زنان و مردان شده است. در این مدت میلیون‌ها زن وارد محیط کار شده‌اند و مسئولیت‌های بیشتری نیز بر عهده مردان قرار گرفته است. این تغییرات بر روابط زوج‌ها نیز تأثیر گذاشته است.

برای آن‌که روابط ما همچنان رضایت‌ بخش باشد، شرایط دیگری باید لحاظ شود. زن و مرد در محیط خانواده به حمایت عاطفی جدید نیاز دارند تا هر یک برای رشد توانایی‌های خود فرصت بیشتری داشته باشند. گذشت آن روزگاری که زنان ملزم به اطاعت و فرمان‌ برداری بودند، تحت تکفل مردان قرار داشتند و مردان بار تأمین زندگی خانواده را به‌ تنهایی بر دوش می‌کشیدند.

این تغییر در زندگی فردی زوج‌ها و روابط آن‌ها فرصت‌های جدیدی ایجاد کرده است. به همین دلیل انسان‌ها فرصت دارند به هویت خودشان بپردازند و خصلت‌هایی را در درون خود کشف کنند که در نقش سنتی خود از آن آگاه نبودند. این امر می‌تواند بین زن و مرد صمیمیتی به وجود آورد که در گذشته سابقه نداشته است.

البته این تغییرات چالش‌هایی را نیز به همراه دارد. ما باید خصلت‌های زنانه و مردانه خود را به‌ نحوی ابراز کنیم که استرس ما را افزایش ندهد، بلکه موجب کاهش آن شود. ما باید یاد بگیریم همان‌‌گونه که همسر ما نیازهای جدید ما را تأمین می‌کند، ما نیز پاسخگوی نیازهای جدید او باشیم.

البته هنوز مردان در برخی موارد همان مردان مریخی و زنان نیز همان زنان ونوسی هستند و بسیاری از دیدگاه‌های کتاب اول جان گری همچنان اعتبار دارند؛ اما برای آن‌که بتوانیم با آزادی بیشتر هویت خودمان را آشکار کنیم، به مهارت‌های جدیدی در زندگی زناشویی و زندگی مشترک نیاز داریم. کتاب مردان مریخی و زنان ونوسی در عصر نوین (Beyond Mars and Venus relationship skills for today's complex world) این مهارت‌ها را به شما خواهد آموخت.

صرف این‌که زنان امروز دوشادوش مردان در محیط کار تلاش می‌کنند و مردان در امور خانه، از جمله تعلیم و تربیت فرزندان، نقش بیشتری بر عهده دارند، به این معنا نیست که زن و مرد برابر و یکی هستند. نقش ما به‌ طور قطع تغییر کرده است. بیولوژی و ساختار خلقتی ما متفاوت است و از آن‌جا که زن و مرد متفاوت هستند، واکنش ما در مقابل تغییرات نقشی که بر عهده داشته‌ایم هم متفاوت است؛ اما معمولا همسر ما این تغییرات را درک نمی‌کند یا اشتباه تعبیر می‌کند. در کتاب مردان مریخی و زنان ونوسی در عصر نوین، نیازهای جدید عاطفی و نیز چالش‌های جدید ناشی از این نیازهای عاطفی را بررسی خواهیم کرد.

این چالش‌ها هم به افراد مجرد مربوط می‌شود هم به افراد متأهل، زیرا تغییرات ایجاد شده در روابط دو طرف، بازتاب تغییراتی است که هم‌ اکنون در درون هر یک از ما در حال وقوع است. دیدگاه‌های جدیدی که در این کتاب پیدا می‌کنیم،‌ الزاما فقط مربوط به زندگی مشترک ما نیست، بلکه به خوشبختی ما و خوشبختی فرزندان‌مان نیز مربوط می‌شود. این دیدگاه‌ها به ما کمک می‌کنند دیگران را بهتر درک کنیم و در نتیجه همکار بهتری برای یکدیگر باشیم. لذا، چه مجرد باشیم چه متأهل، با جنس مخالف سر و کار داریم.

اگر مجرد هستید و در پی کسی می‌گردید تا با او ازدواج کنید، این کتاب به شما کمک می‌کند، اگر فرد مورد نظرتان را پیدا کردید، شریک زندگی خوبی برای او باشید؛ اگر هم مجرد هستید اما قصد ازدواج ندارید، این کتاب به شما کمک می‌کند نیازهای عاطفی خودتان را درک کنید و بدین‌ وسیله بتوانید استرس و هیجانات خود را کاهش دهید و از زندگی بیشتر لذت ببرید.

دیدگاه‌های جدید برای روابط زناشویی و خوشبختی شما ضروری هستند. بسیاری از افراد مجرد طالب ازدواج هستند، در حالی‌ که بسیاری از افراد متأهل در آرزوی آزادی‌هایی هستند که قبل از ازدواج داشتند؛ اما چه مجرد باشیم چه متأهل، زندگی امروز ما سخت‌تر از روزگار گذشته است. این سختی فقط به دلیل مسائل مادی نیست، بلکه به این دلیل است که می‌خواهیم از زندگی لذت بیشتری ببریم و چون این نیاز تأمین نمی‌شود، احساس یأس و ناامیدی می‌کنیم.

امروزه شاهد تحولی بزرگ هستیم که در روابط ما رخ داده است. تلاش برای داشتن زندگی مشترک موفق با مهارت‌ها و دیدگاه‌هایی که طی هزاران سال گذشته شکل گرفته‌اند، امری بیهوده است. زن و مرد برای کمک به یکدیگر به منظور داشتن زندگی زناشویی پربار، کاری سخت پیش رو دارند. بیشتر مردان هیچ الگویی برای این نوع حمایت ندارند و هر آموزه‌ای که دارند از پدران خود آموخته‌اند که ممکن است در زمان خود مهارت محسوب می‌شده است اما امروزه کارایی ندارند.

پدران ما با کار هر روزه برای تأمین مایحتاج خانواده خود، بیشتر انتظارات مادران ما را برآورده می‌کردند. زنان نیز الگویی ندارند تا بتوانند حمایتی را که امروزه نیاز دارند کسب کنند یا حمایت مورد نیاز مردان را تأمین کنند. مهارت‌های ارتباطی مؤثری که بتوانند خواسته‌های خود را مطرح کنند، در آموزش زنان دیده نشده است.

در گذشته اگر مردی می‌توانست مایحتاج خانواده خود را تأمین کند، نقش خود را ایفا کرده بود و همسرش درخواست دیگری از او نداشت. اگر مردی نقش خود را ایفا نمی‌کرد، تنها کاری که از دست همسر او برمی‌آمد، شکایت و نق‌ زدن بود که به‌ طور حتم رابطه آن‌ها را بهتر و نزدیک‌تر نمی‌کرد.

فهرست مطالب کتاب

مقدمه مترجم
مقدمه نویسنده
فصل 1: مردان مریخی و زنان ونوسی در عصر نوین
فصل 2: رابطه مبتنی بر عشق به‌ جای رابطه مبتنی بر انجام وظیفه
فصل 3: شخصیت منحصربه‌فرد شما
فصل 4: تفاوت‌های زن و مرد عامل جذب و محبت پایدار است
فصل 5: تستوسترون هورمون مردانه است
فصل 6: استروژن هورمون زنانه است
فصل 7: خطرهای ناشی از مصرف انواع هورمون
فصل 8: هورمون‌های زنانه و شادی و نشاط آن‌ها (بررسی چهار هورمون مهم)
فصل 9: ارتباط در محیط کار، ارتباط دو سویه و ارتباطات اجتماعی
فصل 10: زنان نیاز دارند به سخنان‌شان توجه شود و مردان به همدلی نیاز دارند
فصل 11: نیازهای زن و مرد به محبت متفاوت هستند
فصل 12: مردان مریخی و زنان ونوسی با یکدیگر هماهنگ می‌شوند
فصل 13: زندگی مشترک عاری از هرگونه گله و شکایت
کلام آخر: همراه با عشق و محبت در کنار یکدیگر رشد کنیم

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب مردان مریخی و زنان ونوسی در عصر نوین
نویسنده
مترجمعلی علی پناهی
ناشر چاپیانتشارات نسل نواندیش
سال انتشار۱۳۹۶
فرمت کتابEPUB
تعداد صفحات۳۷۶
زبانفارسی
شابک978-964-236-855-6
موضوع کتابکتاب‌های خانواده و روابط
قیمت نسخه الکترونیک
۲۵۹۰۰ ت - 5.49 یورو
خرید کتاب الکترونیک

نقد، بررسی و نظرات کتاب مردان مریخی و زنان ونوسی در عصر نوین

Bijan M
۱۳۹۸/۹/۱۴
این کتاب که بروز شده همون کتاب اولیه مردان مریخی زنان ونوسی هست فوق العاده مفید و کاربردی هست و با تغییرات بسیاری که در سبک زندگی انسانها در دو دهه اخیر روی داده تطبیق داده شده که کارایی ش رو بی‌نهایت زیادتر میکنه. با همسرم هر روز چند صفحه میخونیم و راجع به نکاتش تبادل نظر میکنیم و میتونم به جرات و بگم بهترین حرکتی بوده که در زمینه فهم مقابل بعد از سه سال زندگی مشترک انجام دادیم. به نظرم حتی برای زوجهایی که نیم قرن باهم زندگی کردند ولی زندگی مملو از عشق تفاهم و آرامش رو هنوز تجربه نکردن هم مفید و بسیار کاربردی خواهد بود چه رسد به زوجهای جوان. خواندن این کتاب رو بهتون توصیه میکنم.
البته باید بگم متاسفانه ترجمه این کتاب ضعف‌هایی داره که مطمئنا چیزی از ارزش این کتاب کم نمیکنه ولی گاهی اوقات حتی کلمات برعکس معنی شده و یا مفهوم جمله باشتباه تغییر کرده. اگر به همچینن مواردی برخوردید خودتون نتیجه گیری درست کنید.
Amirreza Falaki
۱۳۹۸/۳/۲۰
واقعا جالب توضیح داده با اینکه من هنوز ازدواج نکردم برایم خیلی جذاب بود نوشته هاش و همش فامیل و افراد موفق و غیر موفق اطراف خودم رو با نتایج کتاب مقایسه می‌کردم به نظرم واقعا کتاب منطقی‌ای هستش و رفتم خریدمش از انقلاب. حتما در آینده به همسرم توصیه میکنم بخونتش.
neda bagheri
۱۳۹۹/۴/۱۵
عالی بود، اگه همه‌ی ما انسانها بجای وقت تلف کردن در دنیای مجازی کتاب میخوندیم قطعا زندگی بهتری رو شاهد بودیم و آرامش رو توی زندگیمون بیشتر درک میکردیم چون نیمی از خوشبختی فهم و شناخت از زندگیه پیشنهاد میکنم حتما این کتاب رو مطالعه کنید
faezeh karimi
۱۳۹۹/۱/۲۱
خیلی کتاب خوب و پر محتواییه. واقعا من ک متحول شدم با خوندنش. ارزش چند بار خوندن رو داره. پیشنهاد میکنم ک همه حتما بخونن👍👍👍
سحر یاسمی
۱۳۹۸/۹/۲
این کتاب وسیله‌ای برای دستیابی به ناشناخته‌های ویژگی‌های شخصیتی زنان و مردان است تا در روابط مسیر مشخص تری را برگزینند.
SHler Doudkanlouyemilan
۱۳۹۸/۳/۱۷
کتابی فوق‌العاده عالی که به نظر شخص بنده لازمه همه بخوننش و هر چندسالی یکبار مرور کنند و ملکه‌ی ذهنشون بشه، فوق‌العاده 🌹👌👌👌
ژاله قربانی
۱۳۹۸/۳/۱
خیلی کتاب خوبیه. ارزش خوندن رو داره و همینطور تغییر دادن شخصیت منفی انسان توی زندگی مشترک و حتی فردی!
Mostafa Ahangari
۱۳۹۶/۱۲/۸
عالی و بسیار فرار
پیشنهاد میکنم حتما نت برداری کنید
ندا رحیم پناه
۱۴۰۰/۳/۱۵
عالی است کمک میکنه زنان و مردان در عصر جدیپ خیلی بهتر همدیگرو درک کنند و بهم دیگه توجه کنند
Dokhtare Darya
۱۳۹۹/۷/۱۹
جالب بود فقط خیلی کلماتش تو مغز بود هی قاطی میکردی
ameneh h
۱۳۹۷/۹/۱۲
هر چی این کتابو بخونی بازم کمه. فوق العاده هست
میلاد چراغی
۱۳۹۷/۶/۲۸
کتاب خیلی خوب و مفیدی بود: ) )
sahel kalantari
۱۳۹۹/۱۱/۱۴
احساس میکنم با خوندن این کتاب برای زندگی اینده م اماده تر سدم
fatemeh ghazvini
۱۳۹۹/۶/۱۲
من تعریف این کتابو شنیدم خیلی خوب باید باشه
wahideh azhang
۱۳۹۹/۵/۲۸
عالیه
هر کسی این کتاب خونده باشه موفق تره
مشاهده همه نظرات ۳۰

راهنمای مطالعه کتاب مردان مریخی و زنان ونوسی در عصر نوین

برای دریافت کتاب مردان مریخی و زنان ونوسی در عصر نوین و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.