معرفی و دانلود کتاب صوتی استراتژی اقیانوس آبی

عکس جلد کتاب صوتی استراتژی اقیانوس آبی
قیمت:
۳۶۰۰۰ تومان - 6.99€
خرید کتاب صوتی
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50

برای دانلود قانونی کتاب صوتی استراتژی اقیانوس آبی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب صوتی استراتژی اقیانوس آبی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب صوتی استراتژی اقیانوس آبی

کتاب صوتی استراتژی اقیانوس آبی نوشته‌ی دبلیو چان کیم و رنه ای. مابورنی، یکی از پرفروش‌ترین کتاب‌های جهان در زمینه‌ی تجارت و مدیریت استراتژیک است که با استفاده از مثال‌های ملموس، دو مفهوم اقیانوس آبی و سرخ را برایتان شرح می‌دهد تا بتوانید کسب‌وکار خود را در فضای رقابتی دنیای امروز به رشد و پیشرفت برسانید.

درباره کتاب صوتی استراتژی اقیانوس آبی:

هر کسی که بخواهد کسب‌وکاری را راه اندازی کند، در همان ابتدا به فکر بازار رقابت و میزان فروشش است و همواره با کم کردن هزینه‌های خود، طوری عمل می‌کند که از رقبای قوی و قدیمی خود عقب نماند. اما کتاب صوتی استراتژی اقیانوس آبی (Blue Ocean Strategy) به شما راهکار جدیدی را برای موفقیت و رهبری تیم‌تان می‌آموزد.

درواقع شما با شنیدن این کتاب صوتی متوجه می‌شوید، لازم نیست در فضایی شروع به کار کنید که تعداد زیادی کسب‌وکار مانند شما وجود دارد. چنین محیطی شبیه به یک اقیانوس سرخ است که به خاطر فضای متشنج و خسته کننده آن، خونین و کشنده شده است اما مابورنی و چان کیم نویسندگان کتاب استراتژی اقیانوس آبی، با استفاده از مفاهیمی استعاری به شما یادآوری می‌کنند که به سراغ قسمت‌های کمتر شناخته شده اقیانوس تجارت بروید و به جای اصرار بر بازارهایی مملو از رقیب، به سمت کسب‌وکارهایی بروید که هنوز بازار مشخصی برای آن‌ها شکل نگرفته و می‌توانید به راحتی در آن به رشد برسید.

اغلب کسب‌وکارها در زمان توسعه استراتژی‌ها به اشتباه، بیشتر بر روی رقبایشان متمرکز می‌شوند، در حالی که کسب‌‌وکار اقیانوس آبی، شما را به سمت ایجاد ارزش‌های جدید برای مشتریان می‌برد. بنابراین عبارت اقیانوس‌ آبی از اینجا سرچشمه می‌گیرد که فضای کسب‌ و کارِ کشف نشده، مانند قسمت‌های دست نخورده اقیانوس به شمار می‌رود. در کتاب استراتژی اقیانوس آبی، فضاهای رقابتی به اقیانوس قرمز (خونین) تشبیه شده‌اند که رقابت‌ها و برتر‌خواهی‌های ناسالم آن را خروشان و پرتلاطم کرده است.

به بیان چان کیم و مابورنی فقط ارائه محصول یا خدمات جدید کافی نیست؛ آن‌ها معتقدند که تنها راه موفقیت، تلاش نکردن برای پیروزی در رقابت است. این کتاب با استفاده از 150 حرکت استراتژیک شما را از اقیانوس شلوغ و کم درآمد قرمز رنگ به اقیانوس بی‏کران آبی می‌برد که در آن خبری از شکست نیست و شما به‌ راحتی می‌توانید به رشد و پیشرفت برسید.

افتخارات کتاب صوتی استراتژی اقیانوس آبی:

- کتابی پرفروش در پنج قاره جهان
- ترجمه به چهل و شش زبان زنده دنیا
- فروش بیش از چهار میلیون نسخه در سراسر کشورها
- برنده جایزه Carl S. Sloane برای ایجاد رشد و تعالی در علم مدیریت
- برنده جایزه مدیرت و استراتژی Thinkers50 برای بهترین کتاب تجاری دهه اخیر
- کتاب پرفروش The Wall Street Journal، BusinessWeek و Fast Company

نکوداشت‌های کتاب صوتی استراتژی اقیانوس آبی:

- یکی از پرفروش‌ترین کتاب‌های تجاری قرن. (Financial Times)
- استراتژی اقیانوس آبی موفق‌ترین کتاب در زمینه برنامه ریزی برای کسب‌وکارهاست. (The Economist)
- یک مطالعه عالی و مفید برای رهبرانی که می‌خواهند در دنیای تجارت و رقابت موفق شوند. (Qantas The Australian Way)

دبلیو چان کیم و رنه ای. مابورنی را بیشتر بشناسیم:

یکی از نظریه پردازان و استادان برجسته جهان در زمینه مدیریت و تجارت رنه ای. مابورنی (Renée Mauborgne) نام دارد. او یکی از مدیران موسسه استراتژی INSEAD Blue Ocean به شمار می‌رود که در دو دوره ریاست جمهوری باراک اوباما به عنوان یکی از مشاوران علمی و دانشگاهی رئیس جمهور خدمت می‌کرد.

او همچنین یکی از اعضای مجمع جهانی اقتصاد است و در فهرست برترین معلمان و اساتید مدیریت جهان به انتخاب Thinkers50 قرار دارد. به غیر از این افتخارات رنه ای. مابورنی در سال 2013 در رتبه بندی MBA به عنوان یکی از پنج استاد برتر مدرسه تجارت جهان انتخاب شد.

نویسنده دوم کتاب صوتی استراتژی اقیانوس آبی دبلیو چان کیم (W. Chan Kim) نام دارد. این نظریه‌پرداز اهل کره جنوبی در زمینه تجارت و مدیریت، تحقیقات متنوعی انجام داده و مجله مدیریت بین الملل او را یکی از تاثیرگذارترین نویسندگان این حوزه می‌داند. همچنین چان کیم در رتبه بندی MBA به عنوان یکی از اساتید برتر مدرسه تجارت جهان انتخاب شده است.

او یکی از اعضای مجمع جهانی اقتصاد و گروه مشاوره اتحادیه اروپا است و در فهرست Thinkers50 در میان سه معلم برتر جهان در حوزه مدیریت قرار دارد.

کتاب صوتی استراتژی اقیانوس آبی به چه کسانی پیشنهاد می‌شود؟

اگر مدیر یک کسب‌وکار هستید و می‌خواهید هم از نظر تجاری و هم مدیریتی به بهترین درجات موفقیت و پیشرفت برسید، این کتاب برای شما مناسب است.

در بخشی از کتاب صوتی استراتژی اقیانوس آبی می‌شنویم:

اگر استراتژی اقیانوس آبی عملی نشود، ارزشی ندارد. وقتی شرکتی یکی از این استراتژی‌ها را دنبال می‌کند تمام طرفین حاضر باید بتوانند مسیر جدید را درک کرده و آن را برای خودشان به زبان ساده و صریح تعریف کنند. شرکت هرگز نباید تغییرات در استراتژی را از پرسنل خود مخفی کند.

تجسم، ابزار مهمی برای ایجاد درکی در مسیر اجراست. ممکن است یک شرکت بخواهد جدول ساده‌ای برای کارکنان خود فراهم کند که منحنیِ ارزشیِ استراتژیِ جدیدِ اقیانوس آبی را نشان دهد. شرکت می‌تواند از طریق ارتباطات روشن با کارکنان، شرکا و عموم، اطمینان حاصل کند هیچ تلاشی برای کارشکنی یا مقاومتِ تغییر در مسیرِ اجرایِ استراتژی وجود نداشته باشد.

مطالعات به صورت مکرر نشان داده‌اند یادگیری دیداری، نسبت به توضیحات کلامی می‌تواند منجر به یادگیری و درک بهتر حقایق شود. اخیراً تحقیقی در سال 2015 از دانشگاه واشنگتن نشان داده زمانی که قبل از کلاس درس، برای دانشجویان نمودار یا تصویری ارائه شده است، آن‌ها موضوع را بهتر درک و در سطح بالاتری تحلیل می‌کنند تا زمانی که موضوعات فقط با خلاصه‌ها و شنیدن مباحث درس ارائه می‌شود. برای یک شرکت بسیار بهتر است هنگام مطرح کردن روش اجرای هدف‌های جدید، از ابزارهای ساده، اما کارآمد بصری برای انتقال موضوع به شرکا استفاده کند، تا اینکه تغییرات را صرفا در جلسه‌ای برای کارکنان توضیح دهد.

فهرست مطالب کتاب صوتی

۱ دقیقه
معرفی
۳۳ دقیقه
پیش درآمد
۸ دقیقه
مقدمه چاپ اصلی
۶۷ دقیقه
بخش اول: استراتژِی اقیانوس آبی - فصل یک: خلق اقیانوس‌های آبی
۶۲ دقیقه
فصل دو: ابزارهای تحلیلی و چارچوب‌ها
۶۱ دقیقه
بخش دوم: تدوین یا فرمول بندی - فصل سوم: تجدید ساختار مرزهای بازار
۵۰ دقیقه
ادامه فصل سوم: تجدید ساختار مرزهای بازار
۶۱ دقیقه
فصل چهارم: تمرکز روی تصویر کلان به جای اعداد
۴۷ دقیقه
فصل پنجم: رسیدن به مرزی فراتر از تقاضای موجود
۸۲ دقیقه
فصل ششم: رعایت ترتیب استراتژِی درست
۷۸ دقیقه
بخش سوم: اجرای استراتژِی اقیانوس آبی - فصل هفتم: غلبه بر موانع کلیدی سازمانی
۵۹ دقیقه
فصل هشتم: اجرا را در درون استراتژِی جای دهید
۴۸ دقیقه
فصل نهم: هم راستایی ارزش، سود و مشوق‌ها
۴۰ دقیقه
فصل دهم: تجدید اقیانوس‌های آبی
۳۶ دقیقه
فصل یازدهم: اجتناب از دام‌های اقیانوس سرخ
۶۶ دقیقه
پیوست الف: نمایی از الگوی تاریخی خلق اقیانوس آبی
۱۲ دقیقه
پیوست ب: نوآوری در ارزش، دیدگاه تجدید ساختارگرایانه از استراتژِی
۹ دقیقه
پیوست ج: دینامیک بازار برای نوآوری در ارزش

مشخصات کتاب صوتی

نام کتابکتاب صوتی استراتژی اقیانوس آبی
نویسنده،
مترجمعلیرضا پورممتاز
گویندهمتین بازرجانی
ناشر صوتیانتشارات آریاناقلم
سال انتشار۱۳۹۹
فرمت کتابMP3
مدت۱۳ ساعت و ۴۱ دقیقه
زبانفارسی
موضوع کتابکتاب صوتی اقتصاد و مدیریت، کتاب‌های کارآفرینی
قیمت نسخه صوتی
۳۶۰۰۰ ت - 6.99 یورو
خرید کتاب صوتی

نقد، بررسی و نظرات کتاب صوتی استراتژی اقیانوس آبی

حمیدرضا کشانی
۱۳۹۹/۱۱/۲۱
درود
من کتاب‌های صوتی زیادی خواندم، اصل بحث کتاب بسیار مفید است، منتها موارد زیر را به عنوان انتقاد به نسبت آن کتاب‌ها معرفی می‌کنم:
* مباحث کتاب بسیار سنگین است و نیاز به تمرکز در گوش کردن داره، اگر از کسانی هستید که با کار دیگری کتاب صوتی گوش می‌کنید اصلا توصیه نمی‌کنم!
* صدای گوینده ‌و لحن
خشک ایشان بسیار خسته کننده است
* خواندن پاورقی‌ها! و حتی نوشته‌های عکس‌هایی که شنونده فقط باید تصور کنه! بسیار کسل کننده است و باعث میشه شنونده از بحث اصلی دور بشه
.
بهتر بود به گوینده اختیار بیشتری جهت تغییرات صدا و... داده می‌شد
سپاس
Mohammad Kani
۱۴۰۰/۱/۱۳
نوشتار خوب، ترجمه خوب، ناشر خوب و گویندگی و خوانش مناسب همگی یک متن تخصصی را شنیدنی کرده است. البته برای فهم بهتر کتاب حتما نیاز به مطالعات پیشینی در حوزه مدیریت و برنامه ریزی استراتژیک و همچنین تجربه اجرایی حداقلی هستید.
سارا حیدری
۱۴۰۰/۱/۲۶
خیلی ثقیله من به سختی دارم‌میخونم چیز زیادی دستگیرم‌نشد مدام میگه استراتژی اقیانوس ابی همرو موفق کرده شمارو هم موفق میکنه ولی دقیق و واضح توضیح نمیده...... شاید ترجمش خوب نیست...... من راضی نبودم زیاد
شفیقه رحیمی
۱۳۹۹/۱۲/۲۴
خیلی دنبال کتاب صوتی این اثر بودم، از کتابراه ممنون هستم و خواندن این کتاب را به تمامی کسب و کارها پیشنهاد می‌کنم. اگر امکانش هست بقیه کتابهای استراتژی مثل جنگل استراتژی را هم به صوتی تبدیل کنند.
Za Ma
۱۳۹۹/۱۰/۸
سلام ب دوستان کتابراه اگه کسی این کتاب رو گوش داده نظرش رو بگه معرفی کتاب رو خوندم ظاهرا کتاب خوبی میتونه باشه ممنون اگه نظراتتون رو بگید ببینیم ارزش وقت گذاشتن داره
حسین حیدری
۱۳۹۹/۱۰/۱۸
عالی فقط عالی بهترین کتابی هستش که تو عمرم خوندم به نظر من هر کی این کتاب و گوش نده نصف عم
محسن صالحی
۱۴۰۰/۲/۲۷
خوب بود
فقط بجای توضیح ریز اینکه این شرکت چه کرد چه نکرد خیلی صریح باید راهکار رو میگفت
خیلی بیراهه میره
Enad Asadi
۱۳۹۹/۱۰/۱۰
این کتاب راهنمای کسایی ک میخوان دنیارو جور دیگه بسازن و یا از نو بسازن
مشاهده همه نظرات ۲۲

راهنمای مطالعه کتاب صوتی استراتژی اقیانوس آبی

برای دریافت کتاب صوتی استراتژی اقیانوس آبی و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.

مدیریت استراتژیک، خرید کتاب استراتژی اقیانوس آبی، استراتژی اقیانوس آبی، دانلود کتاب استراتژی اقیانوس آبی، اقیانوس آبی و قرمز، دانلود pdf کتاب استراتژی اقیانوس آبی آریانا قلم، قیمت کتاب استراتژی اقیانوس آبی، اصول استراتژی اقیانوس آبی، کتاب چگونه فضای بازاری بدون مدعی خلق کنیم که در آن رقابت معنایی ندارد، خرید کتاب راهبرد اقیانوس آبی، دانلود کتاب راهبرد اقیانوس آبی، کتاب پرفروش، کتاب پرفروش کارآفرینی، کتاب پرفروش استراتژیک، استراتژیک مدیریت، مدیریت کسب و کار، موفقیت در کسب و کار، روش های مدیریتی، اصول مدیریت، رهبری کارکنان، بازاریابی و فروش، کسب و کار، تئوری مدیریتی، دانلود کتاب کارآفرینی، مدیریت فروش و بازاریابی، ایده های کارآفرینی، ایده کسب و کار، دانلود کتاب موفقیت شغلی، نکات مدیریتی، رهبری گروه، جان کیم، دبلیو جان کیم، دابلیو چان کیم، رنی مابورنه، رنه موبورنی، رنه مابورنی، رنه مابورنیا، blue ocean strategy، دانلود کتاب blue ocean strategy، Renee Mauborgne، W Chan Kim، Renee A Mauborgne