معرفی و دانلود کتاب صوتی پدرکشتگی

عکس جلد کتاب صوتی پدرکشتگی
قیمت:
43000 تومان - 7.99€
خرید کتاب صوتی
۳۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب صوتی پدرکشتگی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب صوتی پدرکشتگی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب صوتی پدرکشتگی

کتاب صوتی پدرکشتگی نوشتهٔ سلمان امین، روایتی است که از حماسه رستم و سهراب الهام گرفته شده و ماجرای مردی را تعریف می‌کند که پس از مرگ همسرش در هنگام زایمان، پسر به دنیا آمده را مقصر می‌داند و نمی‌تواند این موضوع را بپذیرد.

درباره کتاب صوتی پدرکشتگی:

موضوع داستان از زمانی شروع می‌شود که پسر به دنیا می‌آید و تا بزرگسالی او ادامه پیدا می‌کند. اگر اصطلاح «عقدهٔ ادیپ» را در روان‌شناسی شنیده باشید، متوجه حضور ملموس این مسئله در این کتاب می‌شوید. نویسنده سعی کرده با تطابق روان‌شناسی و اسطوره رستم و سهراب، داستانی جذاب خلق کند.

داستان پدرکشتگی را «سیاوش» نقل می‌کند. یعنی همان پسری که در زمان به‌دنیا آمدن، مادر خود را از دست داد. او مشکلات روحی زیادی دارد و این موضوع در تمام وجوه زندگی‌اش سایه انداخته است. سیاوش بعد از جدایی از همسر اول خود، با فردی دیگر ازدواج می‌کند؛ اما باز هم زندگی شاد و آرامی ندارد و از دست‌دادن مادرش تأثیر عمیقی در او گذاشته است. تا به جایی می‌رسد که تصمیم می‌گیرد خانه را ترک کند...

زبان داستان طنزآمیز است و نویسنده سعی کرده تلخی حوادث داستان را با زبانی طنز کمی از بین ببرد. سلمان امین توانسته با داشتن احاطه نسبتاً بالایی که نسبت به محیط پیرامون و جامعه و علوم مختلف ازجمله روان‌شناسی دارد، روند داستان خود را به‌خوبی پیش ببرد. او طوری ماجراهای رمان را روایت می‌کند که مخاطب حس می‌کند بخشی از این داستان است و با رنج‌های شخصیت رنج می‌کشد و در خود فرو می‌رود.

وقایع داستان در شهر تهران اتفاق می‌افتد و برای ملموس‌تر شدن قصه از نام واقعی کوچه‌ها و خیابان‌های معروف استفاده شده است. به‌طورکلی در آثار سلمان امین موقعیت داستان از اهمیت خیلی بیشتری نسبت به شخصیت‌ها برخوردار هستند؛ چراکه او باور دارد انسان در رابطه است که معنی می‌شود، آسیب می‌بیند و حتی می‌میرد...

شنیدن کتاب صوتی پدرکشتگی به چه کسانی پیشنهاد می‌شود؟

اگر به داستان‌های فارسی و رمان ایرانی علاقه دارید، شنیدن این کتاب می‌تواند برای شما لذت‌بخش باشد.

سلمان امین را بیشتر بشناسیم:

او در سال 1363 به دنیا آمد و نویسنده‌ای است که دغدغه‌ها و مسائل اجتماعی و بعضاً فردی را با زبانی طنز در کتاب‌هایش بیان می‌کند. آثار او واقع‌گرایانه و با موضوعات اجتماعی هستند و همه آن‌ها پس از انجام تحقیقات زیاد و مطالعات و یادداشت‌برداری‌ها پدید آمدند. سلمان امین نویسنده‌ای بی حاشیه است که سعی کرده به‌دور از هیاهوی جامعه ادبی تنها به نوشتن فکر کند.

این نویسنده توانا تا به امروز آثار متعددی به چاپ رسانده و اولین اثرش که یک دفتر شعر بود به نام «اونی که نشسته از راست» منتشر شد. همچنین نخستین رمان او به نام «قلعه مرغی، روزگار هرمی» در سال 1392 جایزه ادبی هوشنگ گلشیری را از آن خود کرد. از دیگر آثار وی می‌توان به «بورس‌باز»، «انجمن نکبت‌زده‌ها» و «کارتن‌خواب» اشاره کرد.

در بخشی از کتاب صوتی پدرکشتگی می‌شنویم:

آدم‌های سالم همه یک‌جورند. اما دیوانه‌ها صدهزار گونهٔ ناشناخته‌اند. آدم‌های سالم دنیا را خراب نمی‌کنند. ولی دیوانه‌ها هستند که دنیا را می‌سازند. برای همین سالم‌ها از دیوانگان کینه‌ای به دل دارند که تا خدا، خدایی می‌کند پابرجاست. آن‌ها ما را دیوانه می‌خوانند که بر حماقت ذاتی خود سرپوش بگذارند. به همین دلیل اینکه بخواهم برای تبدیل‌شدن به آدمی سالم با آن خفتی ذاتی خودم را این‌قدر شکنجه کنم، دیگر توجیه عقلی نداشت.

چند روز پس از قطع خودسرانهٔ داروها به خلق‌وخوی سابقم برگشتم. پریشان و ناپایدار. بی‌تعادلی من و فرزانه در کنار هم نوعی از توازن را به وجود می‌آورد که در حقیقت شکل تازه‌ای از یک به‌هم‌ریختگی روحی بود. اگر قرار بود هر دو سالم نباشیم فکر کردم بد نیست که هر دو بیمار بمانیم. حالا مثل دو زامبی در کنار هم زندگی می‌کردیم. آرام‌آرام به هم زخم می‌زدیم و سعی می‌کردیم دیگری را به شکل خود دربیاوریم. رنج‌آور بود. اما قواعد این‌جور زندگی‌کردن را بیشتر از جهانی که دکتر سرخوش سعی داشت برایم بسازد می‌شناختم. پس در آن راحت‌تر بودم. این‌چنین است که گاهی یک نفر به‌تنهایی می‌تواند عاشقانه‌ترین رابطه‌ها را در کوتاه‌ترین زمان به نابودی بکشد و پیروزمندانه بالای سر جنازهٔ یک پیوند رؤیایی نیشخند بزند...

فهرست مطالب کتاب صوتی

نمونه
45 دقیقه
فصل اول: یک / دو
47 دقیقه
فصل اول: سه / چهار
44 دقیقه
فصل اول: پنج / شش
32 دقیقه
فصل اول: هفت / هشت
29 دقیقه
فصل اول: نه / ده
52 دقیقه
فصل دوم: یک / دو
37 دقیقه
فصل دوم: سه / چهار
36 دقیقه
فصل دوم: پنج / شش
26 دقیقه
فصل دوم: هفت / هشت
56 دقیقه
فصل دوم: نه / ده
49 دقیقه
فصل دوم: یازده / دوازده

مشخصات کتاب صوتی

نام کتابکتاب صوتی پدرکشتگی
نویسنده
گویندهحسن همایی
ناشر چاپیانتشارات ققنوس
ناشر صوتی نوین کتاب گویا
سال انتشار۱۴۰۰
فرمت کتابMP3
مدت۷ ساعت و ۳۲ دقیقه
زبانفارسی
موضوع کتابکتاب صوتی داستان و رمان ایرانی، کتاب‌های داستان و رمان ایرانی
قیمت نسخه صوتی
43000 ت - 7.99 یورو
خرید کتاب صوتی

نقد، بررسی و نظرات کتاب صوتی پدرکشتگی

Masoum Ghafari
۱۴۰۱/۲/۲۵
راستش اوایل رمان خیلی توی ذوقم خورد. در مقایسه با رمان قلعه مرغی شروعش جذاب نبود و حتی اجرا را هم دوست نداشتم. اما از نیمه دوم کتاب هم رمان جذاب تر شد و هم اجرا هنرنمایی بهتری از آب درآمده بود. فکر می‌کنم اگر برای شخصیت زن داستان از صدای خانم استفاده می‌شد در کل اجرای موفق تری میشد.
مشاهده همه نظرات 1

راهنمای مطالعه کتاب صوتی پدرکشتگی

برای دریافت کتاب صوتی پدرکشتگی و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.