معرفی و دانلود کتاب صوتی ماجراجو در البرز

عکس جلد کتاب صوتی ماجراجو در البرز
قیمت:
۱۴۲۰۰ تومان - 2.99€
خرید کتاب صوتی
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50

برای دانلود قانونی کتاب صوتی ماجراجو در البرز و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب صوتی ماجراجو در البرز و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب صوتی ماجراجو در البرز

کتاب صوتی ماجراجو در البرز نوشتۀ موسی زمان‌زاده دربان و محمد جولایی تهرانی، به جاذبه‌های گردشگری، آب‌وهوا، محصولات کشاورزی، تاریخچه و ویژگی‌های خاص این استان می‌پردازد.

دربارۀ کتاب صوتی ماجراجو در البرز:

در تیر سال 1389 استان البرز به عنوان یک استان جدید در ایران معرفی شد، این ناحیه به دلیل قدمت زیاد و آثار تاریخی‌اش دارای اهمیت خاصی است. کرج، طالقان، اشتهارد، هشتگرد و نظرآباد از شهرستان‌های این استان به شمار می‌روند. جاده چالوس از میان شهر کرج رد می‌شود.

کرج به معنای چاک و شکاف است و به بنا یا محلی گفته می‌شود که در کنار شکاف به وجود آمده توسط رود باشد. به عبارت دیگر به این علت که رود بر روی زمین شکاف ایجاد می‌کند، به اطراف آن کرج می‌گویند.

گویش اصلی و قدیمی البرز زبان تات بوده و بر این مبنا کلمه‌ی کرج از واژه‌ی کاوک به معنای میان‌تهی گرفته شده و این نام‌گذاری به این دلیل می‌باشد که کرج در میان دره قرار گرفته است.

استان البرز به دلیل موقعیت جغرافیایی‌ای که دارد از آب‌وهوای معتدلی برخوردار است، از این رو محصولات کشاورزی بسیار خوب در این استان به بار می‌نشینند. آب‌وهوای آن به دلیل قرار گرفتن رشته‌کوه زاگرس در شمال آن، در زمستان‌ها سرد و در تابستان‌ها معتدل است. از نقاط دیدنی البرز می‌توان به دریاچه و سد امیرکبیر و باغ‌ها و بناهای تاریخی اشاره کرد.

صنایع دستی چوبی، قالی‌بافی، خراطی، گلیم‌بافی، سفالگری، میناکاری، خاتم‌کاری، قلم‌زنی روی مس و برنج و... از مهم‌ترین صنایع دستی این استان به شمار می‌روند. جمعیت استان البرز بیش از سه میلیون نفر و تراکم جمعیت آن در هر کیلومترمربع 471 نفر و مساحتش 5122 کیلومترمربع است.

کتاب صوتی ماجراجو در البرز به چه کسانی پیشنهاد می‌شود؟

این کتاب به تمام افرادی که به گردشگری و سفر و آشنایی با شهرهای دیگر علاقه‌مند هستند پیشنهاد می‌شود.

در بخشی از کتاب صوتی ماجراجو در البرز می‌شنویم:

بخش بیرونی کاخ و یا ساختمان دیوانخانه در چهار تراز طراحی شده است. یکی ورودی شاهی است که در تراز اول به شکل نیم‌دایره دیده می‌شود. دیگری تراز دوم که حیاطی است با یک حوض مدور و طرفین آن باغچه‌ای قرار دارد و در گوشه‌ شمال غربی حیاط، حمام خصوصی شاه به شکل سنتی اجرا شده است.

با بالا رفتن از 12 پله با یک استراحت در میانه‌ی راه به تراز سوم با حیاط مقابل کاخ می‌رسیم. در مرکز این حیاط حوضی قرار گرفته که با پایین آمده آب (آبسره) از پلکان اصلی کاخ و انتقال آن به حوض‌های دیگر جلوه ویژه‌ای پدید آورده است. این کاخ در شکل اولیه به صورت دو طبقه بوده و به مرور زمان یک طبقه آن تخریب شده است.

تراز چهارم، ایوان اصلی کاخ است که با دهانه تقریبی 12 متر با دو ستون رو به سوی چشم‌انداز زیبای دره قرار دارد. پلکانی به صورت سرتاسری در مقابل دهانه ایوان قرار گرفته که با ایجاد آبسره، امکان حرکت آبی را که از پشت بنای کاخ روی محور ایوان حرکت می‌کرد به سمت پایین فراهم می‌آورد.

بخش اندرونی یا (حرمسرا) با مساحت 4680 متر مربع دارای دو حیاط مشتمل بر فضاهایی است و در اطراف دو حیاط و متصل به بخش دیوانخانه 19 اطاق تعبیه شده که عملکرد خدماتی داشته و تعدادی سرویس بهداشتی و همچنین سیستم آبرسانی اندرونی در این حیاط و یک حمام در این بخش در جبهه غربی ساخته شده است.

در ساخت بنا از آجرهای ختایی و نمای بخش اندرونی سنگ و گچ نیم‌پخت و در ساخت حوض‌ها و حمام‌ها هم از نوعی ملات ساروج استفاده شده است.

فهرست مطالب کتاب صوتی

نمونه
۳۱ دقیقه
قسمت اول
۳۰ دقیقه
قسمت دوم

مشخصات کتاب صوتی

نام کتابکتاب صوتی ماجراجو در البرز
نویسنده،
گویندهحدیثه حیدری
ناشر صوتیانتشارات شکیب
سال انتشار۱۳۹۹
فرمت کتابMP3
مدت۱ ساعت و ۱ دقیقه
زبانفارسی
موضوع کتابکتاب صوتی تاریخی، فلسفی و اجتماعی، کتاب‌های جهانگردی و گردشگری
قیمت نسخه صوتی
۱۴۲۰۰ ت - 2.99 یورو
خرید کتاب صوتی

نقد، بررسی و نظرات کتاب صوتی ماجراجو در البرز

هیچ نظری برای این کتاب ثبت نشده است.

راهنمای مطالعه کتاب صوتی ماجراجو در البرز

برای دریافت کتاب صوتی ماجراجو در البرز و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.