معرفی و دانلود کتاب صوتی هوپاتیا

عکس جلد کتاب صوتی هوپاتیا
قیمت:
24000 تومان - 4.99€
خرید کتاب صوتی
۳۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب صوتی هوپاتیا و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب صوتی هوپاتیا و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب صوتی هوپاتیا

کتاب صوتی هوپاتیا اثر سندی دونوان، شما را با شخصیتی ناشناخته و شجاع، زنی فیلسوف و آزاده و دانشمند در سده‌های نخستین میلادی آشنا می‌کند و شما را به اندیشیدن درباره‌ی راه پر سنگلاخ و دشوار تکامل دانش بشری و زنان و مردان دلیر و آزاداندیشی که این راه را با شجاعت و استواری پیمودند و برای دیگران هموار کردند، وا می‌دارد.

هوپاتیا (Hypatia)، زنی یونانی که به‌عنوان نخستین زن برجسته ریاضی‌دان شناخته می‌شود. او استاد فلسفه در شهر اسکندریه بود و در علم نجوم تبحر داشت. وی در دوران حکومت روم بر مصر در اسکندریه زندگی می‌کرد و به دست مسیحیان و با تحریک کلیسا به اتهام جادوگری کشته شد.

هوپاتیا به علت تسلط کامل به علوم زمان خود و نطق بی‌نظیرش معلم محبوبی بود. افراد بسیاری از کشورهای مختلف برای شرکت در کلاس‌های او به اسکندریه می‌آمدند و بسیاری از مردم برای شنیدن سخنان او جمع می‌شدند. سقراط مورخ می‌نویسد: «او معلم محبوبی بود، در خانه او همانند اتاق کنفرانسش سخت‌کوش‌ترین دانشجویان آن روز آمد و شد داشتند.»

بخشی از مقبولیت هوپاتیا به دلیل ذهن تیزبین و خرد او بود، ولی مردم او را به خاطر زیبایی و نیز رفتار مودبانه‌اش هم دوست داشتند. "به گفته‌ی یکی از مورخان هم عصرش او چنان زیبا بود که تمام شاگردانش عاشقش می‌شدند. اما تنها عشق او، آموزش، نگارش و تفکر بود." به باور برخی پژوهشگران، او دو ماشین، یکی برای تقطیر آب و دیگری برای اندازه‌گیری سطح آب اختراع کرده است. تمام دانشگاهیان آن دوران به جز هوپاتیا مرد بودند.

در بخشی از کتاب هوپاتیا نوشتۀ سندی دونوان (Sandra Donovan) می‌شنویم:

درباره دوران کودکی هوپاتیا اطلاعات ناچیزی در دست است، ولی آن‌چه مسلم است این‌که او دختر بچه‌ای معمولی نبوده است؛ در دورانی که اغلب دختران جوان در خانه کنار دیگر زنان خانواده می‌ماندند، هوپاتیا از پدرش درس‌هایی در مورد جهان می‌گرفت. در آن زمان تفاوت طبقاتی در اسکندریه کاملا مشهود بود. هوپاتیا که عضوی از جامعه فرهیخته بود، احتمالا با رهبران سیاسی و صاحبان توانگر بازرگانی‌های بزرگ در ارتباط بوده ولی با مردم عادی ارتباطی نداشته است.

فهرست مطالب کتاب صوتی

نمونه
9 دقیقه
بخش اول - قتل در خیابان ها
12 دقیقه
بخش دوم - شهر دانش
11 دقیقه
بخش سوم - دختر تئون
9 دقیقه
بخش چهارم - افلاطونیان، کافران و مسیحیان
10 دقیقه
بخش پنجم - درگیری بین علم و دین
11 دقیقه
بخش ششم - ویرانی یک معبد
12 دقیقه
بخش هفتم - اسقف اعظم بی رحم
11 دقیقه
بخش هشتم - پایانی غم انگیز
10 دقیقه
بخش نهم - میراث یک فیلسوف

مشخصات کتاب صوتی

نام کتابکتاب صوتی هوپاتیا
نویسنده
مترجمفاطمه شاداب
ناشر چاپیانتشارات ققنوس
ناشر صوتی آوانامه
سال انتشار۱۳۹۶
فرمت کتابMP3
مدت۱ ساعت و ۳۶ دقیقه
زبانفارسی
موضوع کتابکتاب صوتی شعر، ادبیات و زندگینامه، کتاب‌های زندگی نامه
قیمت نسخه صوتی
24000 ت - 4.99 یورو
خرید کتاب صوتی

نقد، بررسی و نظرات کتاب صوتی هوپاتیا

mohsen ebi
۱۳۹۷/۷/۷
کتاب خوبی بود. برای اینکه یک ساعت به یک کتاب گوش بدی چیز خوبی بود ولی خوب اسناد درست حسابی از حرفاش ارائه نشده بود. هر چند در خود کتاب سعی شده بود به ارای همه افراد نگاه بشه ولی خوب میشد اگه رفرنس‌هایی ارائه میشد هر چند بصورت جزیی چند مطلبی به نقل از کتابی معرفی شده بود. بیان خانم گوینده خیلی خوب بود.
مینوپرنیانی
۱۴۰۱/۱/۲۱
متشکرم متأسفانه بانو هوپاتیا را نمی‌شناختم. از این بابت سپاس. کاش کمی موسیقی همراه کتاب بود. از نویسنده، مترجم و ناشر متشکرم. موفق باشید 📚🙏
آناهیتا مستوفی
۱۴۰۰/۴/۱۳
خیلی جذاب بود با صداهای قوی گوینده‌های آوانامه
سمیه کامیاب
۱۳۹۸/۸/۲
چقدر خوب نبود مخصوصا گوینده کتاب
مشاهده همه نظرات 4

راهنمای مطالعه کتاب صوتی هوپاتیا

برای دریافت کتاب صوتی هوپاتیا و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.