معرفی و دانلود کتاب صوتی مقدمات روانشناسی آدلر

عکس جلد کتاب صوتی مقدمات روانشناسی آدلر
قیمت:
37000 تومان - 4.49€
خرید کتاب صوتی
۳۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب صوتی مقدمات روانشناسی آدلر و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب صوتی مقدمات روانشناسی آدلر و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب صوتی مقدمات روانشناسی آدلر

کتاب صوتی مقدمات روانشناسی آدلر اثر ایوا درایکورس فرگوسن عمدتا بر پایه مطالب مطرح شده در مجموعه‌ای از سخنرانی‌ها در زمینه نظریه آدلر در مدرسه تابستانی رودولف درایکورس است که توسط کمیته بین‌المللی موسسات و مدارس تابستانی آدلری در بدگایستن اتریش در سال 1982 برگزار شد.

هدف‌ این سخنرانی‌ها، تکمیل دو کتابی است که قبلا توسط ایوا درایکورس فرگوسن (Eva Dreikurs Ferguson) در مورد نظریه آدلر منتشر شده است: «مبانی روانشناسی آدلر» و «مفاهیم بنیادی روانشناسی فردی».

آلفرد آدلر (Alfred Adler) در شهر وین و در خانواده‌ای از طبقه متوسط متولد شد. در سال 1895 میلادی به دریافت درجه دکترای پزشکی از دانشگاه وین و سپس در رشته چشم‌ پزشکی به درجه تخصصی نائل آمد. بعدها در روان پزشکی نیز تخصص گرفت و یک جهت‌گیری اجتماعی را در زمینه روان‌شناسی و روان درمانی تعقیب کرد. آدلر، به درخواست فروید به عضویت انجمن روانکاوان وین درآمد. اما به زودی آدلر به تدوین عقاید جدیدی پرداخت که با عقاید فروید و دیگر روانکاوان جامعه وین مغایرت داشت. آدلر مکتب خود را روانشناسی فردی نامید.

کتاب اصول تجربی و نظری روان شناسی فردی، که در سال 1927 به چاپ رسید معرف نظریه‌اش در زمینه شخصیت است. برخلاف فروید، که اعمال بشر را نتیجه غرایز می‌دانست و یونگ که رفتار انسان را ناشی از طرح‌های ارثی می‌پنداشت، آدلر اعمال و رفتار انسان را زاییده کشش‌های اجتماعی می‌داند. آدلر پس از عمری پربار و آثاری بسیار، سرانجام در سال 1937 در اسکاتلند، و در حالی که برای سخنرانی به آنجا مسافرت کرده بود، بر اثر سکته قلبی درگذشت.

آدلر معمولاً به عنوان نخستین پیشگام گروه روانشناسی اجتماعی در روانکاوی تلقی می‌شود، زیرا در 1911 از زیگموند فروید جدا شد. او نظریه‌ای را تدوین کرد که «علایق اجتماعی» در آن نقش عمده‌ای را ایفا می‌کند و او تنها روانشناسی است که یک گروه چهار نفری تشکیل داد که به نام او نامیده می‌شود.

فهرست مطالب کتاب صوتی

نمونه 1
نمونه 2
1 دقیقه
شناسنامه
2 دقیقه
متن پشت جلد
4 دقیقه
پیشگفتار
8 دقیقه
پیشگفتار مترجم
14 دقیقه
مقدمه
20 دقیقه
علاقه‌ی اجتماعی و رفتار هدف‌مند
24 دقیقه
شهامت، احساس حقارت و تلاش برای برتری
19 دقیقه
منطق خصوصی، عرف عام و سبک زندگی
19 دقیقه
منظومه‌ی خانواده و روابط هم‌شیرها
18 دقیقه
خاطرات اولیه، روان‌شناسی فایده، هشیار و ناهشیار
16 دقیقه
هیجانات، وجدان و احساس گناه
12 دقیقه
پیامدهای طبیعی و منطقی، آسیب‌شناسی روانی و مشاوره

مشخصات کتاب صوتی

نام کتابکتاب صوتی مقدمات روانشناسی آدلر
نویسنده
مترجمسهیلا خداوردیان
گویندهشهره روحی، آسمان مصطفایی
ناشر چاپیانتشارات آینده درخشان
ناشر صوتیانتشارات جیحون
سال انتشار۱۳۹۷
فرمت کتابMP3
مدت۲ ساعت و ۳۶ دقیقه
زبانفارسی
موضوع کتابکتاب صوتی روانشناسی و موفقیت، کتاب‌های روانشناسی بزرگسالان
قیمت نسخه صوتی
37000 ت - 4.49 یورو
خرید کتاب صوتی

نقد، بررسی و نظرات کتاب صوتی مقدمات روانشناسی آدلر

سعید کبیریائی
۱۳۹۸/۶/۲۴
کتابهای روانشناسی که داری اطلاعات بسیار پیچیده و مفهومی هستند و باید روی هر مطلب کمی مکث کرد تا ذهن موضوع را برای خودش حل کند (متوجه شود) نباید سریع خوانده شود باید مکث داشته باشد و آهسته خوانده شود. کتاب صوتی نباید یک روخوانی ساده باشد باید کاملا آگاهانه باشد تا از کمبود نبود نوشته کتاب سودمندی باشد
Mahsa Parsae
۱۴۰۱/۱۰/۱۱
کاش کتاب‌های بیشتری از ادلر بصورت صوتی بود این کتاب به تنهایی بار علمی خاصی نداره باید کتاب‌های دیگر این روانشناس و رویکرد هاش هم خونده بشه تا کامل با مسیر فکریش اشنا شد
Ali Satariyan
۱۴۰۱/۸/۲۰
یه جاهایی تاکید افراطی آدلر بر روی فردگرایی و ندیدن
تاثیر شرایط اقتصادی، سیاسی و فرهنگی جامعه بر روی فرد و تقلیل دادن پیچیدگی‌های روان به یک یا چند عامل مشخص آزار دهنده هست.
Maryam Ir
۱۴۰۱/۶/۸
روانشناسی آدلری با اون مثبت گرایی گاهی افراطی‌اش برایم جذاب است. ممنون که نسخه صوتی این کتاب را تهیه نمودید. صدای گوینده هم بسیار دلنشین است.
ehsan amin
۱۳۹۷/۸/۱۹
البته هر کسی با فهم متوسط از اصول روانشناسی راحت مطالب این کتاب رو متوجه میشه
Maedeh Habibi
۱۳۹۹/۱۲/۲۹
بنظرم همه روانشناسان باید سر گذشت بزرگان این مسیر رو بدونن
سیده سپیده رمضان نیا
۱۴۰۱/۱۱/۲۳
بسیار عالی بود. لذت بردم
مشاهده همه نظرات 7

راهنمای مطالعه کتاب صوتی مقدمات روانشناسی آدلر

برای دریافت کتاب صوتی مقدمات روانشناسی آدلر و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.