معرفی و دانلود کتاب صوتی دوازده داستان سرگردان

عکس جلد کتاب صوتی دوازده داستان سرگردان
قیمت:
59000 تومان - 6.49€
خرید کتاب صوتی
۳۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب صوتی دوازده داستان سرگردان و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب صوتی دوازده داستان سرگردان و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب صوتی دوازده داستان سرگردان

کتاب صوتی دوازده داستان سرگردان، مجموعه‌ای از چند داستان کوتاه و هیجان‌انگیز از نویسنده نامدار آمریکای جنوبی، گابریل گارسیا مارکز است.

آقای رئیس‌جمهور، سفر بخیر، قدیسه، هواپیمای زیبای خفته، خواب تعبیر می‌کنم، فقط آمدم تلفن کنم، وحشت‌های ماه اوت، اتومبیل مشکی، هفده انگلیسی مسموم شده، باد سرد شمالی، تابستان سعادتمند خانم فوربس، نور مثل آب است و رد خون تو روی برف، عنوان دوازده داستانی‌اند که در این مجموعه می‌شنوید.

گابریل گارسیا مارکز (Gabriel Garcia Marquez) نوشتن کتاب دوازده داستان سرگردان (Twelve Stories) را در دهه 1970 آغاز کرد. آن‌ها ابتدا هجده داستان بودند که پنج داستان را برای فیلم بلند و یکی را برای سریال تلویزیونی نوشته بود.

مارکز در مورد این کتاب چنین توضیح می‌دهد: سپتامبر گذشته، پس از دو سال کار جسته و گریخته‏‌ی دیگر، آماده‏‌ی چاپ بودند و بدین‌گونه، آوارگی آن‌ها در رفت و بازگشت مداوم میان میز تحریر و سطل زباله سرانجامی می‌‏یافت؛ البته اگر در آخرین دم تردیدی نهایی سایه نمی‏‌افکند. چون شهرهای مختلف اروپایی را که داستان‌ها در آن‌ها به وقوع می‏‌پیوندند، متکی به قوه‏‌ی حافظه‏‌ی خود و از دور تشریح کرده بودم، میل داشتم وفاداری خاطراتم را تقریباً پس از گذشت بیست سال محک بزنم و از این رو، برای بازشناسی آن شهرها، اقدام به سفر سریعی به بارسلون، ژنو، رم و پاریس کردم.

هیچ‏ یک از این شهرها با آن‏چه که من به خاطر داشتم، تطبیق نمی‏‌کرد. همگی، مثل همه‏‌ی اروپای کنونی، به دنبال تغییری شگفت‏‌انگیز، بیگانه شده بودند. خاطرات حقیقی به نظرم اشباحی خیالی جلوه می‏‌کردند؛ در حالی‌که خاطرات دروغین چنان قانع‏‌کننده می‏‌نمودند که جایگزین واقعیت شده بودند. از این رو برایم میسر نبود خط تفکیک‏‌کننده‏‌ای میان توهم و حسرت گذشته بکشم. این راه‌‏حل نهایی بود. بالاخره آن‏چه را که برای تمام کردن کتاب، سخت به آن نیاز داشتم، یافته بودم؛ چیزی که فقط گذشت سال‏‌ها می‏‌توانست به من بدهد: چشم‏‌اندازی در زمان.

این مجموعه اولین بار در سال 1992 در بارسلون اسپانیا به چاپ رسید و داستان‌هایش بلاخره از سرگردانی درآمدند.

گابریل خوزه گارسیا مارکز، رمان‌نویس، نویسنده، روزنامه‌نگار، ناشر و فعال سیاسی کلمبیایی بود. وی در سال ۱۹۸۲ موفق به کسب جایزه نوبل شده است. وی در طول حیات خود به شهرتی بی‌بدیل در سراسر جهان دست یافت که قسمت اعظم آن را مدیون خلق کتاب صد سال تنهایی است. بسیاری از صاحب‌نظران این کتاب را شاهکار مارکز و همچنین دنیای ادبیات می‌دانند. فروش بی‌نظیر این اثر در تمام کشورها گواه این مطلب است.

از جذابیت‌های آثار گابریل گارسیا مارکز درگیر کردن مخاطب در روند داستان است. بسیاری از اتفاقات و جزئیات مهم و سرنوشت‌ساز در کتاب نوشته نشده و چگونگی آن‌ها به تخیل نویسنده واگذار شده است. همچنین اینکه وی در طول کتاب به یک سبک خاص بسنده نکرده و سبک‌های مختلف را در موقعیت‌های مقتضی به کار گرفته است. کارهای ابتدایی او به سبک رئالیسم و تاثیر پذیرفته از ویلیام فالکنر بوده است ولی به تدریج سبک رئالیسم جادویی قالب اصلی داستان‌هایش شده است.

بسیاری از آثار گابریل گارسیا مارکز به فارسی ترجمه شده و در ایران با اقبال عمومی مواجه شده‌اند، از جمله: صد سال تنهایی، پاییز پدر سالار، عشق سال‌های وبا، گزارش یک آدم‌ربایی، خاطرات دلبرکان غمگین من، ژنرال در هزارتوی خود هستند.

در بخشی از این کتاب صوتی دوازده داستان سرگردان می‌شنویم:

زیبا بود و پر فراز و فرود با پوستی نرم به رنگ نان و چشم‌هایی چون دو بادام سبز. گیسوانش نرم و مشکی بود و تا کمرش می‌رسید. حالتی باستانی داشت مثل اهالی اندونزی یا کشورهای سلسله جبال آند در آمریکای جنوبی. بسیار باسلیقه لباس پوشیده بود. کت پوست، پیراهنی از ابریشم با گل‌های کمرنگ، شلواری از کتان خام و کفش‌هایی به رنگ گل کاغذی. در صف ایستاده بودم تا از فرودگاه شارل دوگل پاریس به مقصد نیویورک سوار هواپیما شوم که دیدم با قدم‌های ساکت چون ماده شیر رد شد.

فکر کردم: این زیباترین زنی است که به عمرم دیده‌ام. چون حضوری مافوق‌الطبیعه در یک لحظه ظاهر شد و بعد در میان جمعیت ناپدید گشت. ساعت نه صبح بود. برف از شب قبل همچنان می‌بارید و ترافیک در خیابان‌های شهر سنگین‌تر از معمول بود و در اتوبان از آن سنگین‌تر. کامیون‌ها پشت سر هم صف کشیده بودند و از روی ماشین‌ها در برف بخار بلند می‌شد. برعکس در سالن فرودگاه هوا بهاری بود.

فهرست مطالب کتاب صوتی

نمونه
74 دقیقه
آقای رییس جمهور، سفر بخیر
40 دقیقه
قدیسه
19 دقیقه
هواپیمای زیبای خفته
18 دقیقه
خواب تعبیر می‌کنم
41 دقیقه
فقط آمده‌ام تلفن کنم
10 دقیقه
وحشت‌های ماه اوت
41 دقیقه
اتومبیل مشکی
38 دقیقه
هفده انگلیسی مسموم شده
15 دقیقه
باد سرد شمالی
35 دقیقه
تابستان سعادتمند خانم فوربس
10 دقیقه
نور مثل آب است
57 دقیقه
رد خون تو روی برف

مشخصات کتاب صوتی

نام کتابکتاب صوتی دوازده داستان سرگردان
نویسنده
مترجمبهمن فرزانه
گویندهمحمدرضا قلمبر
ناشر چاپیانتشارات ققنوس
ناشر صوتی نوین کتاب گویا
سال انتشار۱۳۹۷
فرمت کتابMP3
مدت۶ ساعت و ۳۸ دقیقه
زبانفارسی
موضوع کتابکتاب صوتی داستان و رمان خارجی، کتاب‌های داستان و رمان خارجی
قیمت نسخه صوتی
59000 ت - 6.49 یورو
خرید کتاب صوتی

نقد، بررسی و نظرات کتاب صوتی دوازده داستان سرگردان

حسین طوّافی
۱۴۰۱/۳/۱۱
اثری عالی با اجرایی نه چندان قوی و با اشتباهاتی فاحش در خوانش ترکیبات و تلفظ کلمات و برخی اسامی. از این که بگذریم مارکز در این داستانها سعی داشته رئالیسم جادویی رقیق شده‌ای را در محیط مادر ادبیات اسپانیایی یعنی سرزمین اسپانیا پیاده کند. و البته در این کارموفق بوده
مونا ح
۱۴۰۲/۲/۹
بی نظیر همانند دیگر آثار استاد بی بدیل ادبیات کلاسیک و سبک رئالیسم. داستانهایی جذاب و بعضا بسیار کوتاه که پایانشان قابل حدس نمیباشد. تنها ایراد راوی بود که بعضی کلمات را اشتباه تلفظ میکرد و بعضی اوقات طوری میخواند که انگار روزنامه‌ای را بلند میخواند.
رها نادری
۱۴۰۰/۷/۲۱
صدای ایشون دلنشین اما نوع اجرای این گوینده زیاد جالب نیست، انگار اخبار میگه یا اینکه دوست داره بخون ک تموم بشه، و حس میشه خود گوینده کتاب رو باور ندار و فقط رو خوانی میکنه🤷
کاربر Z
۱۳۹۸/۹/۱۷
درسته داستان‌ها ایرانی نیستن و از فرهنگ ما دور هستن، ولی برای من خیلی جالب بودن. از گوینده توانا هم سپاسگزارم. اصلا خسته کننده نبود.
Noosh Far
۱۳۹۸/۴/۱۸
گوینده خیلی خوب و مسلط داستانها را می‌خواند ولی داستانها لحن جدی تری می‌طلبد.
Nahid Ghovanloo
۱۴۰۱/۳/۲۸
فکر کنم بیش از سه بار هر داستان را گوش کردم، پیشنهاد میکنم
نیما امیدفر
۱۳۹۸/۳/۲۰
داستان‌هایی با پایانی و مضمونی بی‌معنی
hasan salemi
۱۳۹۷/۱۱/۱۲
عالی گویندگی خیلی خوب و متن عالی کتاب
Ali Rezaee
۱۴۰۰/۴/۲۵
بسیار زیبا و شنیدنی
Ali Azizy
۱۳۹۷/۱۱/۱۲
عالللللللللللللللی
مشاهده همه نظرات 10

راهنمای مطالعه کتاب صوتی دوازده داستان سرگردان

برای دریافت کتاب صوتی دوازده داستان سرگردان و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.