معرفی و دانلود کتاب صوتی داستان‌هایی از عزیز نسین

عکس جلد کتاب صوتی داستان‌هایی از عزیز نسین
قیمت:
۱۹۰۰۰ تومان - 3.99€
خرید کتاب صوتی
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50

برای دانلود قانونی کتاب صوتی داستان‌هایی از عزیز نسین و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب صوتی داستان‌هایی از عزیز نسین و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب صوتی داستان‌هایی از عزیز نسین

گزیده‌ای شنیدنی از داستان‌های نویسنده‌ی محبوب ترک‌ زبان! در کتاب صوتی داستان‌هایی از عزیز نسین، به پنج قصه‌ی منتخب و شنیدنی از این نویسنده‌ی نامدار و طنزپرداز قهار گوش خواهید سپرد. همچون سایر آثار نسین، داستان‌های گردآمده در این کتاب نیز از تمِ انتقادی - اجتماعی پررنگی برخوردارند.

درباره کتاب صوتی داستان‌هایی از عزیز نسین:

در میان چهره‌های بزرگ ادبیات معاصر ترکیه، عزیز نسین (Aziz Nesin) یکی از شناخته‌شده‌ترین‌هاست. آثار او امروزه‌ وجهه‌ای بین‌المللی یافته‌اند و نه فقط در میان هموطنانش، بلکه بین بسیاری از مخاطبین در سرتاسر جهان پرخواننده و پرطرفدارند. در زبان فارسی نیز اقبال فراوانی به داستان‌های نسین شده است؛ حتی می‌توان گفت که توجه به آثار این نویسنده در ایران، بیشتر از بسیاری از کشورهای دیگر بوده است.

یکی از اصلی‌ترین دلایل محبوبت عزیز نسین در کشور ما، طبعاً شباهتِ محیط فرهنگی - سیاسی ترکیه با فضای فرهنگی - سیاسی حاکم بر ایران است. می‌دانیم که اکثر آثار عزیز نسین از محتوای انتقادیِ پردامنه‌ای برخوردارند. حملات تند و تیز و بی‌رحمانه‌ی او، تمام شئونات زندگی مردم سرزمینش را نشانه گرفته است. او به عنوان یک هنرمندِ دغدغه‌مند، منتقد سفت و سخت باورهای خرافی، دگم‌های مذهبی و عقب‌افتادگی‌های اجتماعی بود. در این میان سیاستمداران نیز از یورش‌های قلمِ گزنده‌ی او در امان نبودند. نسین همان اندازه که در مقام منتقد علیه باورهای نادرست مردم ایستادگی می‌کرد، در مقام نویسنده حامی آنها و دادخواهِ ظلم‌هایی بود که بر ایشان می‌رفت.

با این وصف عجیب نیست که عزیز نسین در ایران چنین جایگاهی دارد. آنچه او درباره‌اش می‌نوشت و به عنوان سوژه‌ی طنزپردازی‌های خویش انتخاب می‌کرد، کم و بیش در ایرانِ دیروز و امروز نیز به چشم می‌خورد. به همین خاطر است که اقبال مخاطبین فارسی زبان به کتاب‌های عزیز نسین هر روز بیشتر از قبل می‌شود.

در کتاب صوتی مجموعه داستان‌های عزیز نسین پنج گوینده‌ی متفاوت، پنج داستان کوتاه منتخب از کتاب تاکسی پنج ریالی را برای شما خوانده‌اند. عنوان داستان‌ها به ترتیب از این قرار است: «احمق‌ها موفق‌ترند، آدم واقع‌بین، داماد سرخانه، معماری که آمریکا را ساخت، واه واه واه».

طنز بُرنده‌ای که خصیصه‌ی تقریباً تمام آثار درخشان عزیز نسین است، در پنج قصه‌ی گردآمده در کتاب حاضر نیز مشهود و مشخص است. خلاصه که علاقه‌مندان به قلم این نویسنده‌ی نامدار ادبیات ترکیه، قطعا از گوش سپردن به این کتاب صوتی لذت خواهند برد.

کتاب صوتی داستان‌هایی از عزیز نسین مناسب چه کسانی است؟

دوست‌داران ادبیات طنز بی‌تردید مجذوب این اثر خواهند شد.

با عزیز نسین بیشتر آشنا شویم:

عزیز نسین، با نام اصلیِ محمت نصرت، در 20 دسامبر 1915 دیده به جهان گشود. او در طول دوران حیاتِ خود، منتقد سفت و سختِ سنت‌گرایی و جزم‌اندیشی بود. دیدگاه‌های سیاسی نسین چندین بار پایش را به زندان نیز کشاند، اما قلم وی هرگز بر اثر فشارها کند نشد. طنز، اصلی‌ترین سلاح عزیز نسین برای مبارزه با جهل و ظلم بود. آثار او تاکنون به زبان‌های گوناگونی ترجمه شده است. برخی از کتاب‌های مشهوری که از او به فارسی ترجمه شده عبارتند از: «دندان‌های مردم را نشمارید، خانه‌ای روی مرز، عروس محله، خاطرات یک مرده، مگه تو مملکت شما خر نیس؟، بره‌ای که گرگ شد».

برخی از افتخارات عزیز نسین:

- برنده نخل طلای مسابقه‌ی بین‌المللی طنز ایتالیا
- برنده جایزه خارپشت طلایی بلغارستان

در بخشی از کتاب صوتی داستان‌هایی از عزیز نسین می‌شنویم:

توی مدرسه معلم همیشه می‌گفت: «بچه‌ها، سعی کنید آدم واقع‌بینی باشید تا به جایی برسید. توی خانه، پدر، مادر و بزرگ‌ترها هم دائم این جمله را تکرار می‌کردند: «آدم باید واقع‌بین باشه تا به جایی برسه.» اما اینکه چه کار کنیم تا واقع‌بین باشیم، هیچ‌کس این را نمی‌دانست. یک روز از معلم پرسیدم: «آقا، چطور واقع‌بین بشیم؟». معلم یک ساعت تمام درباره واقع‌بینی حرف زد، اما نگفت که چطور باید واقع‌بین بود. و لاجرم، من هم از حرف‌های او چیزی دستگیرم نشد. از پدرم پرسیدم. او هم نتوانست قانعم کند. اشخاصی هم که می‌دانستند، حاضر نبودند این راز بزرگ را فاش کنند. وقتی از امتحان مردود شدم همه به من گفتند: «آدم واقع‌بینی نیستی». اما من فکر کردم آنهایی که در امتحان قبول شدند چه گلی به سرشان زدند که من محروم مانده‌ام؟ آنها بیکارند، من هم بیکارم...

فهرست مطالب کتاب صوتی

نمونه
۱۴ دقیقه
احمق‌ها موفق‌ترند
۵ دقیقه
آدم واقع‌بین
۱۳ دقیقه
داماد سرخانه
۷ دقیقه
معماری که آمریکا را ساخت
۱۴ دقیقه
واه واه واه

مشخصات کتاب صوتی

نام کتابکتاب صوتی داستان‌هایی از عزیز نسین
نویسنده
مترجمرضا همراه
گویندهمریم حسینی جوادی، فربد حمیدی، فریبا صدری، علی مشهدی، یاسمن نوع پرور
ناشر صوتی واوخوان
سال انتشار۱۴۰۰
فرمت کتابMP3
مدت۵۲ دقیقه
زبانفارسی
موضوع کتابکتاب صوتی داستان و رمان خارجی، کتاب‌های داستان و رمان خارجی
قیمت نسخه صوتی
۱۹۰۰۰ ت - 3.99 یورو
خرید کتاب صوتی

نقد، بررسی و نظرات کتاب صوتی داستان‌هایی از عزیز نسین

Davoud Tofighipour
۱۴۰۰/۱۰/۱۹
خب مثل بقیه آثارش عالی بود، من از نوجوانی با آثار این نویسنده آگاه ترک آشنا بودم وهمیشه از خواندن آثار او لذت برده‌ام، انگار مو به مو وصف کشور خودمان است با نثری روان وگویا ودلچسب والبته طنز و طنزی تلخ، سپاس از شما 🙏
Soghra Nouri
۱۴۰۰/۱۱/۲۲
با توجه به نزدیکی فرهنگی بین ایران وترکیه به راحتی می‌توان با داستانها ارتباط برقرارکرد. خود داستانها هم طنز هستند البته از نوع تلخش.
siamak Farahmandi
۱۴۰۰/۵/۱۷
خوندن کتاب‌های عزیز نسین و تفکر در اون رو مدیون کتابراه هستم.. واقعا ممنونم
مهران راستی
۱۴۰۱/۱/۶
بدک نیست ولی صدای گوینده عامل اصلی جذابیتشِ
Maryam Khazan
۱۴۰۰/۱۱/۲۷
جالب بود. یاد کتابهای استاد جمالزاده خودمون افتادم.
jale moradi
۱۴۰۰/۱۱/۱۲
باتشکر داستان زیبا وشنیدنی توصیه میکنم گوش کنید
زینب حسینی
۱۴۰۰/۶/۲۶
جالب بود، کتابهای عزیز نسین ب فرهنگ ما نزدیکن
داریوش پژوهش
۱۴۰۰/۸/۱۲
تمام داستان‌ها عالی هست.
Mahdi Amini
۱۴۰۰/۱۱/۲۳
سلام کتاب خوبی بود
مشاهده همه نظرات ۹

راهنمای مطالعه کتاب صوتی داستان‌هایی از عزیز نسین

برای دریافت کتاب صوتی داستان‌هایی از عزیز نسین و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.