معرفی و دانلود کتاب صوتی پیدایش هند نوین

عکس جلد کتاب صوتی پیدایش هند نوین
قیمت:
56000 تومان - 5.99€
خرید کتاب صوتی
۳۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب صوتی پیدایش هند نوین و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب صوتی پیدایش هند نوین و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب صوتی پیدایش هند نوین

کتاب صوتی پیدایش هند نوین اثر جان ام. دان، هفتاد و دومین عنوان از مجموعه تاریخ جهان است که به تاریخ پیدایش هند جدید می‌پردازد.

در اواخر دهه 1940، بریتانیای کبیر به دلیل دو جنگ جهانی، جنگ جهانی اول (1914-1918) و جنگ جهانی دوم (1939-1945) و هزینه اداره یک امپراتوری از کار افتاده بود. گسترس آشوب، شورش و سرکشی، با یک جنبش استقلال خواهی پایدار بریتانیایی‌ها را به این نتیجه رساند که باید هند را ترک کنند. در این زمان، ماهتما گاندی، جواهر لعل نهرو، و محمدعلی جناح سه تن از مهم‌ترین بنیانگذاران هند، درباره شرایط خروج بریتانیایی‌ها، مشغول مذاکره بودند.

سرانجام شبه قاره هند در سال 1947 در حالی آزاد شد که به دو کشور تقسیم شد. شبه قاره هند برای هندوها، سیک‌ها و دیگران و پاکستان برای مسلمانان. جان ام. دان (John M Dunn) در این کتاب، چگونگی پیدایش و استقلال هند نوین را به تصویر می‌کشد.

کتاب پیدایش هند (The birth of modern India) نوین علاوه بر رویدادهای مهم در جریان پیدایش هند نوین و پیشگفتار: میراث بزرگی و ناسازگاری، ۶ بخش اصلی دارد که به ترتیب عبارت اند از: هند کهن و کمپانی هند شرقی، برآمدن جنبش‌های ملی، سه بنیانگذار، کنگره ملی هند تغییر روش می‌دهد، هند تجریه می‌شود، جنون و مهاجرت.

مجموعه‌ی تاریخ جهان می‌کوشد چشم‌اندازی گسترده و ژرف از سیر تاریخ عرضه کند. این مجموعه با ارائه‌ زمینه‌های فرهنگی رخدادهای تاریخی، خواننده را مجذوب خود می‌سازد. مجموعه تاریخ جهان اندیشه‌های سیاسی، فرهنگی و فلسفی تاثیرگذار را در گذر مشعل تمدن از بین‌النهرین و مصر باستان به یونان، روم، اروپای قرون وسطی و دیگر تمدن‌های جهانی تا روزگار ما پی می‌گیرد. این مجموعه نه‌تنها برای آشنایی خوانندگان با مبانی تاریخ تدوین شده است، بلکه همچنین در پی آگاه‌ساختن آن‌ها از این واقعیت است که زندگی‌شان بخشی ازسرگذشت کلی انسان‌هاست. هر جلد از این مجموعه برداشتی جامع و روشن از یک دوره‌ی مهم تاریخی را به خوانندگان ارائه می‌کند.

در قسمتی از این کتاب صوتی پیدایش هند نوین می‌شنویم:

در این میان، بسیاری از مسلمانان هند نیز ناراحت بودند، اما به دلایلی متفاوت. جوانان مسلمان برخلاف همتایان هندوی خود، خواهان پذیرش فرهنگ بریتانیایی نبودند. جوامع آن‌ها هنوز درد شکست ناشی از شورش را، که باعث شد نیروهای بریتانیا حکومت مسلمانان را براندازند، احساس می‌کردند. از آن گذشته، آن‌ها از این که یک قدرت خارجی مسیحی به جای حکومتی مسلمان بر هند فرمانروایی می‌کرد آزرده و خشمگین بودند.

افزون بر آن، بسیاری از مسلمانان، که یک پنجم هند را تشکیل می‌دادند، احساس می‌کردند در «کنگره ملی هند» به تعداد کافی نماینده ندارند. هرچند کنگره اعضای ادیان و فرقه‌های بسیاری را در بر می‌گرفت، در آن اکثریت با هندوها بود. بسیاری از مسلمانان از آن بیم داشتند که در «کنگره ملی هند» اینک کسانی دست بالا را دارند که هوادار ترویج ملی گرایی هندو به مثابه جایگزینی برای فرمانروایی بریتانیا هستند. همچنین بسیاری از منتقدان مسلمان به این نتیجه رسیده بودند که کنگره توانایی نمایندگی شایسته دو هویت دینی ناهمسان آیین هندو و اسلام را ندارد. آقا سید احمدخان، وکیل و پیشوای دینی مسلمان، تاکید می‌کرد که هند مانند عروسی است که دو چشم زیبا و درخشان دارد، هندوها و مسلمانان.

فهرست مطالب کتاب صوتی

نمونه 1
نمونه 2
10 دقیقه
پیشگفتار: میراث بزرگی و ناسازگاری
35 دقیقه
فصل اول: هند کهن و کمپانی هند شرقی
6 دقیقه
ضمائم فصل اول
26 دقیقه
فصل دوم: برآمدن جنبش‌های ملی - بخش اول
23 دقیقه
فصل دوم: برآمدن جنبش‌های ملی - بخش دوم
6 دقیقه
ضمائم فصل دوم
37 دقیقه
فصل سوم: سه بنیان‌گذار
6 دقیقه
ضمائم فصل سوم
34 دقیقه
فصل چهارم: گنگره ملی هند تغییر روش می‌دهد
7 دقیقه
ضمائم فصل چهارم
32 دقیقه
فصل پنجم: هند تجزیه می‌شود
6 دقیقه
ضمائم فصل پنجم
25 دقیقه
فصل ششم: جنون و مهاجرت
6 دقیقه
ضمائم فصل ششم

مشخصات کتاب صوتی

نام کتابکتاب صوتی پیدایش هند نوین
نویسنده
مترجممهدی حقیقت خواه
گویندهاکرم پریمون
ناشر چاپیانتشارات ققنوس
ناشر صوتی آوانامه
سال انتشار۱۳۹۶
فرمت کتابMP3
مدت۴ ساعت و ۱۸ دقیقه
زبانفارسی
موضوع کتابکتاب صوتی تاریخی، فلسفی و اجتماعی، کتاب‌های تاریخ جهان
قیمت نسخه صوتی
56000 ت - 5.99 یورو
خرید کتاب صوتی

نقد، بررسی و نظرات کتاب صوتی پیدایش هند نوین

سلمان بهمن دار
۱۴۰۰/۱۲/۵
کتاب خوبی بود و شناخت نسبتا خوبی نسبت به هند و همچنین پاکستان به ما میده و اینکه مثل خیلی از جنگ‌ها و درگیری‌ها ردپای مذهب کاملا پیداست و اینجاست که آدم میگه‌ای کاش هیچ دینی وجود نداشتن...
سید ناصر سید اسماعیلی
۱۳۹۷/۷/۱۰
خوب اموزنده است
فقط خیلی خلاصه است
Mehdi Tamadon Rastegar
۱۳۹۶/۱۱/۲۴
در کنار مهاتما گاندی کتاب صوتی مفیدی است.
بابک خرمدین
۱۳۹۸/۷/۱۶
کتاب مفید و مناسبی بود
فاطمه قوامی
۱۳۹۶/۱۱/۱۸
خیلی عالی. و البته جالب
ترانه کمالی
۱۴۰۲/۷/۱۰
حتما توصیه میشه.
مشاهده همه نظرات 6

راهنمای مطالعه کتاب صوتی پیدایش هند نوین

برای دریافت کتاب صوتی پیدایش هند نوین و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.