معرفی و دانلود کتاب صوتی مهمان ناخوانده

عکس جلد کتاب صوتی مهمان ناخوانده
قیمت:
51000 تومان - 5.49€
خرید کتاب صوتی
۳۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب صوتی مهمان ناخوانده و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب صوتی مهمان ناخوانده و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب صوتی مهمان ناخوانده

تریلری درخشان به قلم استادِ آثار جنایی! کتاب صوتی مهمان ناخوانده رمانی جذاب و شنیدنی از شاری لاپنا است. این کتاب که از پرفروش‌ترین عناوین نیویورک تایمز به شمار می‌رود درباره‌ی جنایت رازآلودی‌ست که در یک هتل واقع در منطقه‌ای کوهستانی و سرد رخ می‌دهد. ریتم تند این داستان به همراه تسلسل موقعیت‌های غیرقابل پیشبینی در آن، تاکنون تحسین منتقدین بسیاری را برانگیخته است.

درباره کتاب صوتی مهمان ناخوانده:

علاقه‌مندان به آثار پلیسی و معمایی یقیناً با آثار شاری لاپنا (Shari Lapena) آشنایی دارند. این نویسنده‌ی جنایی‌نویس، پیش از این با رمان‌های درخشانی چون زن همسایه و غریبه‌ای در خانه، قدرت تخیل ژرف و توانایی‌های بدیعش در قصه‌گویی را به همگان نشان داده، و تحسین بسیاری را برانگیخته بود. کتاب صوتی مهمان ناخوانده (An Unwanted Guest) که اکنون پیش روی شماست، یکی از جدیدترین آثار اوست.

این رمان نیز حال و هوایی همچون سایر آثار لاپنا دارد. فضای پرتنش و پیرنگ پرجزئیات که همگی از ویژگی‌های بارز سایر کارهای این نویسنده‌ی کانادایی به شمار می‌روند، در کتاب مهمان ناخوانده نیز مشهودند. حتی می‌توان ادعا کرد که لاپنا در این رمان قدمی فراتر نیز نهاده، و مهارت خود در ایجادِ حس تعلیق و هیجان در مخاطب را به اوج رسانده است.

ماجراهای این اثر در منطقه‌ای سرد و کوهستانی به وقوع می‌پیوندد؛ منطقه‌ای با چشم‌اندازی زیبا، که اکنون در فصل زمستان پذیرای گروه مسافرانی است که برای تفریح و سپری کردنِ اوقات فراغت خود در آخر هفته به آنجا آمده‌ و در هتل بزرگ و مجلل آن ناحیه ساکن شده‌اند. در ابتدا همه چیز خوب و شرایط بر وفق مراد است. اما اوضاع این گونه نمی‌ماند؛ کولاکی عظیم درمی‌گیرد و با وخیم شدن شرایط جوی، جاده‌ی منتهی به هتل مسدود شده و برق و تلفن نیز قطع می‌شود.

کمی پس از این جنازه‌ای در هتل پیدا می‌شود. جنازه‌ای که به وضوح خبر از ارتکاب یک قتل وحشتناک می‌دهد. حال ترس همگان را فرا گرفته است؛ اما نه فقط ترس از وجود قاتلی ناشناس، بلکه همچنین، ترس از فاش شدن رازهایی که می‌تواند نامِ هرکسی را به عنوانِ قاتلِ احتمالی مطرح سازد...

نکوداشت‌های کتاب صوتی مهمان ناخوانده:

- مملو از تعلیق و پیچ‌وتاب. (The Toronto Star)
- هوشمندانه و تعلیق‌آمیز. (PureWow)
- پیچش‌های داستانی در رمان مهمان ناخوانده چنان سریع رخ می‌دهند که شما فرصت نفس تازه کردن نیز نمی‌یابید. (People)
- از ابتدا تا انتهایش برای من جذاب بود. (Becky Masterman)
- طرفداران آگاتا کریستی عاشقش خواهند شد! (Good Housekeeping)

کتاب صوتی مهمان ناخوانده مناسب چه کسانی است؟

بدون شک، طرفداران داستان‌های جنایی و معمایی شیفته‌ی این رمان خواهند شد.

با شاری لاپنا بیشتر آشنا شویم:

او به سال 1960، در کانادا دیده به جهان گشوده و پیش از روی آوردن به عالم ادبیات، مدتی به کار وکالت و دبیری مشغول بوده است. شاری لاپنا استاد خلق رمان‌های پلیسی درخشان است. لاپنا اولین بار با چاپ کتاب زن همسایه در سال 2016 به شهرت رسید. در کارنامه‌ی او این عناوین پرفروش به چشم می‌خورد: «مهمان ناخوانده، غریبه‌ای در خانه، کسی که می‌شناسیم، پایان او ».

گفتنی است نخستین کتابی که از این نویسنده کانادایی منتشر شد، «چیزهایی که پرواز می‌کنند» نام داشت. این رمان نخستین بار در سال 2008 به چاپ رسید و یک سال بعد به عنوان یکی از کاندیداهای دریافت جایزه سانبرست اعلام شد. همچنین دومین کتاب لاپنا (اقتصاد شادمانی) نیز در مرحله نهایی جایزه استیون لیکاکِ 2012 حضور داشت.

در بخشی از کتاب صوتی مهمان ناخوانده می‌شنویم:

دانا از زیر ملحفه‌ها بیرون می‌خزد. دست متیو را کنار می‌زند، و با لبخند می‌گوید: «باید بریم پایین. گرسنه‌ت نیست؟». متیو از تخت پایین می‌آید و می‌گوید: «حالا که گفتی گرسنه‌م شد». دانا سریع لباس می‌پوشد؛ یک لباس ساده اما برازنده و زیبا. هرچه می‌پوشد به او می‌آید. وراثت با او مهربان بوده. و حالا پول هم دارد که بتواند به نحو احسن از داشته‌هایش استفاده کند.

متیو مردی خونگرم و دست‌ودل‌باز است. دانا عاشق اوست. البته پول هم چیز بدی نیست،؛ دانا اغلب فکر می‌کند چقدر خوش‌شانس بوده که مجبور نیست مثل بیشتر زن‌ها، نگران مخارج ازدواج و فرزندانش باشد. کاملاً می‌داند که با وجود متیو زندگی مرفهی خواهد داشت. از این بابت شرمنده نیست اما نمی‌خواهد به آن گند بزند. می‌‌داند خواستن چیزی که نمی‌توانی داشته باشی چه حسی دارد...

فهرست مطالب کتاب صوتی

نمونه
16 دقیقه
فصل اول
17 دقیقه
فصل دوم
19 دقیقه
فصل سوم
17 دقیقه
فصل چهارم
15 دقیقه
فصل پنجم
14 دقیقه
فصل ششم
17 دقیقه
فصل هفتم
15 دقیقه
فصل هشتم
17 دقیقه
فصل نهم
13 دقیقه
فصل دهم
20 دقیقه
فصل یازدهم
14 دقیقه
فصل دوازدهم
11 دقیقه
فصل سیزدهم
8 دقیقه
فصل چهاردهم
14 دقیقه
فصل پانزدهم
13 دقیقه
فصل شانزدهم
16 دقیقه
فصل هفدهم
19 دقیقه
فصل هجدهم
17 دقیقه
فصل نوزدهم
19 دقیقه
فصل بیستم
9 دقیقه
فصل بیست و یکم
13 دقیقه
فصل بیست و دوم
19 دقیقه
فصل بیست و سوم
11 دقیقه
فصل بیست و چهارم
13 دقیقه
فصل بیست و پنجم
10 دقیقه
فصل بیست و ششم
13 دقیقه
فصل بیست و هفتم
14 دقیقه
فصل بیست و هشتم
14 دقیقه
فصل بیست و نهم
18 دقیقه
فصل سی‌ام
18 دقیقه
فصل سی و یکم
19 دقیقه
فصل سی و دوم
11 دقیقه
فصل سی و سوم
10 دقیقه
فصل سی و چهارم
13 دقیقه
فصل سی و پنجم
28 دقیقه
فصل سی و ششم
10 دقیقه
فصل سی و هفتم

مشخصات کتاب صوتی

نام کتابکتاب صوتی مهمان ناخوانده
نویسنده
مترجمعباس زارعی
گویندهسحر بیرانوند
ناشر چاپیانتشارات آموت
ناشر صوتی آوانامه
سال انتشار۱۴۰۰
فرمت کتابMP3
مدت۹ ساعت و ۱۳ دقیقه
زبانفارسی
موضوع کتابکتاب صوتی داستان و رمان خارجی، کتاب‌های داستان و رمان خارجی
قیمت نسخه صوتی
51000 ت - 5.49 یورو
خرید کتاب صوتی

نقد، بررسی و نظرات کتاب صوتی مهمان ناخوانده

حمیدرضا صدرائی
۱۴۰۱/۵/۲۴
یک اثر پلیسی زیبا، فوق العاده زیبا، چنان که با خواندن یا شنیدن کتاب تصور میکنی با ورژن جدیدی از آگاتا کریستی روبرو هستی، ورژنی جدید که تمام نواقص و‌کمبودهای ورژن قبلی برطرف گردیده، کتابی که ایجاد حس تعلیق در خواننده را به حد اعلا میرساند گویی سوار بر خودرویی فاقد ترمز در جاده‌ای پر از پیچ و تاب‌های وحشتناک افتاده ایم و توان انجام هیچ کاری نداریم مگر سپردن خود به دست تقدیر که تقدیر در این کتاب زیبای نفس گیر، شنیدن داستان تا انتها میباشد، نویسنده در طول داستان چنان معماهایی ایجاد نموده که تشخیص قاتل یا همان شخصیت بد داستان تا به آخر کاری واقعا مشکل است، در نهایت این کتاب همانند هزارتویی سرشار از معماهای بسیار دشوار میباشد که در هر دو حالت یعنی حل آن توسط شنونده یا گوش سپردن به کتاب تا رسیدن به پاسخ معما بسیار نفس گیر اما شیرین است، به طرفداران ژانر پلیسی شنیدن یا خواندن این کتاب را توصیه میکنم. تمام
سجادعسگری
۱۴۰۲/۲/۵
همونطور که توقع میرفت این رمان شاری لاپنا هم عالی بود. رمان زن همسایه را که ازشون گوش دادم متوجه شدم بسیار نویسنده خلاق و دقیقی هستش. حساب شده مینویسه و واقعا راز داستان رو تا آخر میتونه حفظ کنه. این داستان شاید ابتداش کمی کسل کننده ب نظر شنونده بیاد شاید شلوغی اسامی کمی سردرگمش کنه ولی صبور باشید وسطای داستان ب اوج هیجان میرسه و اسامی هم در طول داستان چون زیاد تکرار میشن برای شنونده کامل معرفی میشن. لاپنا در ژانر پلیسی جنایی ب نظرم خیلی قابل باور تر و نزدیک ب واقعیتهای جوامع امروزی مینویسه و همین باعث میشه کاملا با داستان ارتباط برقرار کنی. خانم بیرانوند هم که مثل همیشه استادانه و عالی روایت کردن بدون کوچکترین نقص.
محمد اقبال نیا
۱۴۰۰/۶/۳۰
این کتاب واقعا جذابه، البته شما نمی‌توانید اخر داستان رو حدس بزنید، نه چون خیلی پیچیدس
بلکه کتاب طوری نوشته شده که شما را تا اخر داستان هوشیار نگه دارد و رازش را اخر براتون فاش کند
من شخصا همه‌ی احتمالات رو در نظر گرفته بودم و با اینکه درست درآمد اما خب جالب نبود و شبیه یک معما نیست که شما هم یکی
از کارگاه‌های حل ان هستید و راوی داستان را باید روایت می‌کند.
اما در کل شخصیت و مکانی که در ان داستان رویداده بود پر هیجان بود، هرچند تعداد شخصیت‌ها کمی زیاد بود.
به کسانی که داستان‌های پر هیجان و پر فراز و نشیب را دوست دارند و شنونده‌های پادکست چنل بی، این کتاب را پیشنهاد می‌دهم.
Nahid Ghovanloo
۱۴۰۰/۶/۷
آنچه مسلم است نویسنده در خلق لحظات دلهره‌آور بسیار تبحر دارد اما هیچ چالشی برای خواننده بوجود نمی‌آورد، هیچ داده‌ای وجود ندارد که ذهن خواننده را درگیر حل ماجرا کند و در نهایت خود شخصیت اصلی داستان را روایت میکند،
دوستانی که این اثر را با آثار آگاتا‌کریستی مقایسه کردند به‌نظرم سخت در اشتباه هستند،
در آثار آگاتا‌کریستی کلی علائم و شواهد در اختیار خواننده هست که مدام ذهن را به فعالیت و سعی در حل معما میکند اما در این اثر شما دچار ترس و دلهره میشوید و بعد کسی اصل داستان را تعریف میکند.
م هجرتی
۱۴۰۱/۱۱/۱۲
قصه را پسندیدم و میتوانستم صحنه‌ها را تجسم کنم. گاهی به نظرم تشریح جزییات زیاد از حد میشد ولی در کل فضاسازی خوبی داشت.
از قتل سوم تقریبا حدس زدم قاتل (ها) چه کسانی بودند ولی دلم میخواست داستان اونطوری تمام نشود. بلکه مسیری که کارآگاه و پلیس طی میکردند تا متوجه شوند قاتل کیست را بازگو کند.
ولی در کل کتاب خوبی بود
mohammad jaafaran
۱۴۰۱/۹/۲۰
کتاب خوبی بود و میتونست بهتر هم باشه.. اگر... اگر... کاراکترها هرکدوم صدای خودشون رو داشتن، فکر میکنم اینطوری شناخت و حس هر کارکتر بهتر انجام می‌شد... ولی در مورد داستان شاید زیاد حرفه‌ای نبود، اما بد هم نبود.. ولی بیشتر من رو یاد داستانهای خانوم مارپل مینداخت تا مثلا پوآرو و یا هولمز..
ممنون از کتابراه
رویا +
۱۴۰۱/۳/۱۷
خوب بود، من فکر کنم یک فیلم سینمایی شبیه این دیده بودم، موضوعش کلاسیک بود و ساختار کلی داستانهای معمایی و جنایی معمولا شبیه هستند این هنر نویسنده است که اجازه نده خواننده بتواند به راحتی الگوی تکراری کلیشه‌ها را به کار برده و آخر داستان را حدس بزند. روایت داستان خوب بود، ترجمه روانی هم داشت.
ماندانا رستمی
۱۴۰۱/۲/۶
سلام
داستان کتاب نواقص بسیاری دارد.
موضوع جالب و پر کشش هست ولی زیاد منطقی نیست و جزئیات داستان را بخوبی نتوانسته دربیاورد. ولی اجرای داستان خوب بود. و برای من که دوست دارم هنگام پیاده روی و دوچرخه سواری داستان گوش کنم خیلی خوب هست.
من از همراهان همیشگی کتابراه هستم و از کتابراه ممنونم
نیلوفر ملکی
۱۴۰۱/۵/۵
صدای گوینده خوب بود ولی متن کتاب خیلی توضیحی بود دیالوگ بین نقشها خیلی کم بود و کلا همه چیز توصیف شده بود معما گونه هم نبود که با توجه به اطلاعات داده شده در متن بشه قاتل رو حدس زد در آخر خود نویسنده یه داستان برای قتل‌ها سرهم کرد معمولی بود
نرمین صوفی
۱۴۰۰/۸/۲۵
کتاب فوق العاده و شنیدنی بود. نویسنده به طرزخارق العاده‌ای مهارت داشته توخلق رمانهای جنایی. خواننده اصلا نمیتونه تشخیص بده که قاتل کدوم یکی ازشخصیتاس واین باعث جذابیت هرچه بیشتر رمان میشه. ممنون از گوینده عزیزباصدای دلنشین و رساشو خیلی عالی لذت بردم
Elham Ghavami
۱۴۰۰/۱۲/۱۳
واقعا کتاب عالی ودوست داشتنی بود مخاطب را جذب میکند صدای راوی عالی وگوشنواز واقعا پیشنهاد میکنم گوش کنیدولذت ببریدمن واقعا چندین بار این کتاب را گوش کردم ممنون ازکتابراه به خاطر زحمات زیادی که میکشندونظرمخاطبان برایش مهم است
مهرداد مصطفوی
۱۴۰۱/۱۱/۲۲
به نظرم کتاب بدی نبود ولی کتابهای بهتر از این زیاد گوش کردم کوچیک بود دلیل‌های پیش پا افتاده تعلیق‌های کم جون و کلاً به نظرم به درد یک قسمت از یک سریال میخورد یا یک کتاب دنباله دار
پریا شفیعی
۱۴۰۱/۹/۲۲
راوی که واقعا‌ی هنرمند فوق العادس
داستان هم توضیحات خوبی داشت باعث میشد ادم کاملا غرق کتاب بشه و اون فضا رو تصور کنه تا یجایی میشد گفت کتاب خوبیه ولی بعد اون نکته اخر واقعا عالی شد⁩
کتایون کریمی
۱۴۰۱/۴/۲۳
داستان هیجان انگیزی بود ولی صرفا سرگرم کننده بود و بار چندانی نداشت, به افراد طالب هیجان پیشنهاد میکنم از نظر من به عنوان گاهی بین کتابهای دیگه جهت تنوع خوبه
با سپاس از کتابراه عزیز
سید علی دهقانی
۱۴۰۱/۴/۱۹
کتاب خوبی بود اما بیشتر از خود داستان اصلی لحظاتی که افراد برای تبرئه خودشون داستان زندگیشان رو تعریف میکردن جذاب تر بود همچنان در بین داستان‌های معمایی دریاچه مه آلود و همچین کوری رو پیشنهاد میکنم
مشاهده همه نظرات 90

راهنمای مطالعه کتاب صوتی مهمان ناخوانده

برای دریافت کتاب صوتی مهمان ناخوانده و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.