معرفی و دانلود کتاب صوتی پرنده خارزار

عکس جلد کتاب صوتی پرنده خارزار
قیمت:
۸۰۰۰۰ 56000 تومان ۳۰%
خرید کتاب صوتی
۳۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب صوتی پرنده خارزار و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب صوتی پرنده خارزار و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب صوتی پرنده خارزار

یک داستان عاشقانه‌ی تلخ و حماسه‌ای قدرتمند درباره‌ی مبارزه، فداکاری و فردیت. کالین مک کالو در کتاب صوتی پرنده خارزار داستان زندگی خاندان کلیری را روایت می‌کند؛ خانواده‌ای در نیوزیلندِ سال 1915 که تصمیم می‌گیرند به استرالیا مهاجرت کنند. غافل از این که این کوچ آبستن حوادث بسیاری برای آنان خواهد بود.

درباره‌ی کتاب صوتی پرنده خارزار

اثری که اکنون پیش روی شماست، پرفروش‌ترین کتاب در تاریخ استرالیا به شمار می‌رود و بیش از 33 میلیون نسخه از آن در سراسر جهان به فروش رسیده است. هسته‌ی مرکزی کتاب صوتی پرنده خارزار (The Thorn Birds) پیرامون اتفاقاتی شکل می‌گیرد که برای خانواده‌ی کلیری رقم می‌خورد. کتاب در هشتم دسامبر 1915 در نیوزیلند آغاز می‌شود؛ چهارمین سالگرد تولد مگی کلیری، تنها دختر پادریک و فیونا؛ کودکی زیبا با موهای مجعد قرمز مایل به طلایی. اما وقایع سلسله‌وار و پیچیده‌ی رمان از زمانی شروع می‌شوند که پدی، پدر خانواده، از خواهر بزرگترش که در استرالیا زندگی می‌کند پیشنهاد کاریِ فوق‌العاده‌ای دریافت می‌کند و تصمیم می‌گیرد به همراه همسرش فیونا و هفت فرزندشان از نیوزیلند به استرالیا مهاجرت کند.

کتاب صوتی پرنده خارزار در سال‌های 1915 تا 1969 روایت می‌شود و کالین مک کالو در آن به روایت وقایع سه نسل از خاندان کلیری می‌پردازد؛ قبیله‌ای رام نشدنی از دامداران که در سرزمینی زیبا روزگار می‌گذرانند، درحالی‌که باید با تلخی‌ها، ناملایمتی‌ها و اسرار خانوادگی‌شان مبارزه کنند. اما این داستان بیش از هر شخصیت دیگر، درباره‌ی مگی و کشیش جن‌زده‌ای به‌نام پدرْ رالف دو بریکاسارت است و وقایع آن پیرامون پیوند آتشین این دو قلب و دو روح رقم می‌خورند؛ رابطه‌ای که در ادامه به‌شیوه‌ای خطرناک و ناسالم از مرزهای اخلاق فراتر می‌رود.

عنوان کتاب برگرفته از افسانه‌ای سلتی درباره‌ی پرنده‌ای است که فقط یک بار در زندگی خود آواز می‌خواند، آوازی که دنیا زیباتر از آن به خود نشنیده است. این پرنده از لحظه‌ای که لانه را ترک می‌کند به دنبال درخت خار می‌گردد و تا زمانی که آن را پیدا نکرده است آرام نمی‌گیرد. سپس در میان شاخه‌های وحشی خارزار شروع به آواز خواندن می‌کند و در همین حین است که در بلندترین و تیزترین شاخه‌ی خار گرفتار می‌شود. پرنده در حال مرگ، منقار می‌گشاید تا خرچنگ و بلبل را به‌استمداد صدا کند. و این منقار گشودن زیباترین آوازی‌ست که یک موجود زنده به گوش جهان رسانده است. نغمه‌ی مرگ‌باری که استعاره‌ای غم‌انگیز از ایده‌ای است که در امثال و حکم فارسی آن را بسیار شنیده‌ایم: بهترین‌ها تنها و تنها به قیمت درد و رنج بسیار به دست می‌آیند.

ترجمه‌ی مهدی غبرایی را از این اثر با صدای شهین نجف‌زاده می‌شنویم. کتاب صوتی پرنده خارزار به همت نشر صوتی ماه‌آوا و انتشارات نیلوفر تهیه و منتشر شده است.

اقتباس تلویزیونی از کتاب صوتی پرنده خارزار

در سال 1983 یک یک مینی‌سریال تلویزیونی با اقتباس از این رمان در تلویزیون آمریکا به نمایش درآمد که کارگردانی آن را داریل دوک بر عهده داشت. این مینی‌سریال استقبال فوق‌العاده‌ی مخاطبان را برانگیخت و پس از Roots به دومین مینی‌سریال ایالات متحده با بالاترین امتیاز در تمام دوران تبدیل شد.

نکوداشت‌های کتاب صوتی پرنده خارزار

  • حماسه‌ای دلخراش و حقیقتاً شگفت‌انگیز. (شیکاگو تریبون)
  • یک داستان زیبا و یک سرگرمی قانع‌کننده. (نیویورک تایمز)
  • یک خواندنی عالی. کتابی که یک فیلم پرفروش جهانی از روی آن ساخته شد. (بوستون گلوب)

کتاب صوتی پرنده خارزار برای چه کسانی مناسب است؟

اگر به رمان‌های عاشقانه و تاریخی و همچنین ادبیات استرالیا علاقه دارید، شما را به شنیدن کتاب صوتی پرنده خارزار دعوت می‌کنیم.

با کالین مک کالو بیشتر آشنا شویم

کالین مک کالو (Colleen McCullough) نویسنده‌ای استرالیایی بود که به‌خاطر نوشتن‌ رمان‌ پرفروش خود یعنی «پرنده خارزار» به شهرت فراوان رسید. او در سال 1937 در سیدنی به دنیا آمد و از پنج‌سالگی داستان نویسی را آغاز کرد و با تحصیل در مدارس کاتولیک به رشد و شکوفایی رسید.

مک کالو در سال 1963 از دانشگاه نیو ساوت ولز مدرک فیزیولوژی خود را دریافت کرد و به‌صورت تخصصی در زمینه‌ی نوروفیزیولوژی و مطالعه‌ی عملکرد سیستم عصبی به فعالیت پرداخت. او در این میان نوشتن را رها نکرده بود، اما با از دست دادن برادر کوچک‌ترش در سال 1965، سال‌ها نویسندگی را کنار را گذاشت؛ تا اینکه سرانجام، در سال 1974 با انتشار رمانی به این عرصه بازگشت.

از کالین مک کالو یازده رمان پرطرفدار برجای مانده که پرنده خارزار، «کلئوپاترا»، «جاشواکریستین»، «بانوان عمارت میسالونکی» و... ازجمله‌ این عناوین هستند.

در بخشی از کتاب صوتی پرنده خارزار می‌شنویم

پس از رفتن پشم‌چین‌ها و در آستان زمستان، کارها سبک‌تر شد. نوبت نمایش‌ها و مسابقه‌های تفریحی سالانه رسید. این بزرگترین واقعه‌ی سال بود و دو روز ادامه داشت. فی چندان سردماغ نبود که کفش و کلاه کند. از این رو پدی مری کارسون را به‌تنهایی سوار بر رولزرویسش کرد و به شهر برد. بی‌آنکه همسرش از او حمایت کند و یا مرد را به سکوت وادارد. پدی دریافته بود که خواهرش به دلیلی نامعلوم در حضور فی همیشه ساکت می‌ماند. اکنون که فی نیامده بود او وضع نامساعدتری داشت. بچه‌ها همگی راهی شدند. به‌رغم خطری که جانشان را تهدید می‌کرد، همراه پت بشکه، جیم، تام، خانم اسمیت و خدمتکارها سوار کامیون شدند. اما فرانک صبح زود به‌تنهایی با فورد مدل تی راه افتاد. بزرگسال‌ها همگی منتظر روزم دوم بودند. مری کارسون به دلایلی که فقط خود می‌دانست، پیشنهاد رالف را مبنی بر اقامت در خانه‌ی کشیشی رد کرد. اما پدی و فرانک را مجبور کرد که این کار را بکنند. این دو گله‌دار و تام باغبان کجا مانده‌اند، بر کسی معلوم نشد. اما خانم اسمیت، مینی و کت در گیلی دوستانی داشتند که جورشان را کشیدند.

فهرست مطالب کتاب صوتی

نمونه
51 دقیقه
قسمت اول
56 دقیقه
قسمت دوم
44 دقیقه
قسمت سوم
32 دقیقه
قسمت چهارم
40 دقیقه
قسمت پنجم
58 دقیقه
قسمت ششم
50 دقیقه
قسمت هفتم
48 دقیقه
قسمت هشتم
38 دقیقه
قسمت نهم
54 دقیقه
قسمت دهم
63 دقیقه
قسمت یازدهم
44 دقیقه
قسمت دوازدهم
38 دقیقه
قسمت سیزدهم
47 دقیقه
قسمت چهاردهم
49 دقیقه
قسمت پانزدهم
27 دقیقه
قسمت شانزدهم
50 دقیقه
قسمت هفدهم
34 دقیقه
قسمت هجدهم
53 دقیقه
قسمت نوزدهم
74 دقیقه
قسمت بیستم
46 دقیقه
قسمت بیست‌ویکم
51 دقیقه
قسمت بیست‌ودوم
40 دقیقه
قسمت بیست‌وسوم
49 دقیقه
قسمت بیست‌وچهارم
59 دقیقه
قسمت بیست‌وپنجم
41 دقیقه
قسمت بیست‌وششم
48 دقیقه
قسمت بیست‌وهفتم
39 دقیقه
قسمت بیست‌وهشتم
52 دقیقه
قسمت بیست‌ونهم
51 دقیقه
قسمت سی‌ام
65 دقیقه
قسمت سی‌ویکم
49 دقیقه
قسمت سی‌ودوم
59 دقیقه
قسمت سی‌وسوم
44 دقیقه
قسمت سی‌وچهارم
36 دقیقه
قسمت سی‌وپنجم
40 دقیقه
قسمت سی‌وششم
35 دقیقه
قسمت سی‌وهفتم

مشخصات کتاب صوتی

نام کتابکتاب صوتی پرنده خارزار
نویسنده
مترجممهدی غبرایی
گویندهشهین نجف زاده
ناشر چاپیانتشارات نیلوفر
ناشر صوتینشر ماه آوا
سال انتشار۱۴۰۱
فرمت کتابMP3
مدت۲۹ ساعت و ۱۳ دقیقه
زبانفارسی
موضوع کتابکتاب صوتی داستان و رمان خارجی، کتاب‌های داستان و رمان خارجی
قیمت نسخه صوتی
۸۰۰۰۰ 56000 ت ۳۰%
خرید کتاب صوتی

نقد، بررسی و نظرات کتاب صوتی پرنده خارزار

محمد اسائیان
۱۴۰۲/۲/۱
چقدر این کتاب روان و زیبا و سرگرم کننده وخواندنی بود. یکی از علل این جاذبه، ترجمه‌ی بسیار هموار و فنی کتاب توسط آقای غبرائی است.
البته کتاب از آن دسته داستانهاست که ممکن است همه سلایق را راضی نکند.
ممکن است برخی، بابت کش دادن داستان به این کتاب خرده بگیرند لیکن هدف نویسنده نشان دادن اثرات زندگی
نسلهای مختلف بر هم و تقایل جبر و اختیار بر زندگی نسلهای قدیم و جدید است.
گویش خوب خواننده نیز در این جاذبه موثر است. سپاس از ایشان
سپاس از کتابراه
زهرا محسن زاده
۱۴۰۱/۱۲/۱۱
بسیار عالی و پر فراز و نشیب بود. چندین سال قبل فیلمش را دیده بودم. اما فایل صوتی این رمان برام جذاب تر بود. علیرغم اینکه پرداختن به جزییات را در رمان‌ها دوست ندارم اما این اثر برایم متفاوت بود و ذکر جزییات و تمثیل و استعاره‌ها از جذابیت داستان برام کم نکرد. از لحاظ مذهبی، فرهنگی و اجتماعی درس‌هایی برای من داشت. راوی داستان بسیار مسلط بودند. این کتاب را به علاقه مندان رمان توصیه میکنم. با تشکر از راوی محترم و کتابراه
عسل ر
۱۴۰۲/۲/۸
این کتاب رو میتونم بگم بهترین کتابی بود که خوندم. واقعا عالی بود، تلاش و جنگیدن دختری عاشق با تقدیر، و مردکشیشی که عشق به خدا برایش ارجعیت دارد اما مدام در میان عشق خدا و عشق زمینی در مجادله است
این کتاب اونقدر منو تحت تاثیر قرار داد که در طول شنیدنش، با اون خندیدم و گریه کردم، به شدت این کتاب را توصیه می‌کنم، ممنون از راویه حرفه‌ای و سازندگان این مجموعه، و ممنون از کتابراه عزیز
مهتاب کارشناس
۱۴۰۲/۲/۱۹
کتاب سرگذشت یک مرد خداست که تیزی عشق دختربچه‌ای، پایه‌های اعتقادش را می‌لرزاند. مگی بالغ و زیبا می‌شود، ولی کشیش به حکم آیین کاتولیک اجازه‌ی ازدواج ندارد. مگی بالاخره معنای نگاه‌های کشیش را دریافته و بارها سعی در اغوای کشیش دارد؛ ولی کشیش رالف، خدا را برمی‌گزیند.
داستانی جذاب و خواندنی است (علی رغم طولانی بودنش) به دوستان پیشنهاد میکنم.
Loebat Lotfi
۱۴۰۱/۱۱/۲۹
خیلی منتظر بودم این کتاب صوتی بشه
قبلا رمانش رو خونده و همچنین فیلمش رو دیده بودم
پر رمز و راز و عاشقانه
نوستالژی شیرینی بود سپاسگزارم❤️🙏🏻
Samira Navazani
۱۴۰۲/۱/۲۹
یک داستان فوق العاده عالی و گیرا و ۱۰۰ البته آموزنده و اینقدر جذاب هست که تا بخوایی بخودت بیای میبینی چند ساعتی رو گذراندی دوستش داشتم راوی هم عالی بود
مریم عرب پور
۱۴۰۲/۲/۲۱
خیلی کتاب سرگرم کننده ایست-فقط وقتی بحث دین مطرح میشه و تقابلش با بی دینی-و دیدگاه ادمها به نظرم بحث اصلی این کتاب رو شامل میشه
سارا حمزه لو
۱۴۰۲/۱/۱۲
کتاب فوق العاده زیبایی هست با اینکه طولانیه ولی اصلا ازش خسته نمیشی روند کتاب اصلا کند و یکنواخت نیست من که عاشقش شدم بازم دوست دارم بخونمش
مریم اسدی
۱۴۰۲/۲/۱۹
با سپاس از کتابراه، گویندگی عالی، نویسنده فوق‌العاده، هر کس این کتاب را نخواند معنای کتاب را نخواهد فهمید
A.m.amiri
۱۴۰۲/۱/۲۶
کتابی عالی با ترجمه‌ای عالی تر و خوانشی زیبا از خانم نجف زاده. بسیار سپاسگزارم، هر چند قبلا هم یکبار آنرا خوانده بودم.
Hani Khodadadian
۱۴۰۲/۱/۱۴
بسیار بسیار زیبا بود تلفیقی از دین و عقل که شاید خیلی زمان ببرد تا دریابیم
زهرا مولودی
۱۴۰۲/۲/۲
غمگین ولی زیبا بود
مشاهده همه نظرات 12

راهنمای مطالعه کتاب صوتی پرنده خارزار

برای دریافت کتاب صوتی پرنده خارزار و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.