معرفی و دانلود کتاب صوتی ایران دوران قاجار و برآمدن رضاخان

عکس جلد کتاب صوتی ایران دوران قاجار و برآمدن رضاخان
قیمت:
۱۶۰۰۰ تومان - 3.49€
خرید کتاب صوتی
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50

برای دانلود قانونی کتاب صوتی ایران دوران قاجار و برآمدن رضاخان و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب صوتی ایران دوران قاجار و برآمدن رضاخان و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب صوتی ایران دوران قاجار و برآمدن رضاخان

کتاب صوتی ایران دوران قاجار و برآمدن رضاخان نوشته‌ی نیکی آر. کدی، به‌ بررسی‌ تاریخ‌، فرهنگ‌ و تمدن‌ حکومت قاجار و علل‌ سقوط‌ آن‌ از اوج‌ قدرت‌ به‌ ژرفای‌ تیرگی‌ و گمنامی‌ می‌پردازد.

درباره‌ی کتاب صوتی ایران دوران قاجار و برآمدن رضاخان:

نیکی آر. کدی (Nikki R. ‎Keddie) استاد برجسته‌ی تاریخ و عضو آکادمی علوم و هنرهای آمریکاست که در این کتاب صوتی اطلاعات جامع و کاملی از دوران‌ قاجاریه به‌ شما ارائه می‌کند، اطلاعاتی که سراسر دوران‌ سلطنت‌ این‌ خاندان و به‌ قدرت‌ رسیدن‌ رضاخان‌ تا زمان‌ عزل‌ حتمی قاجاریه‌ از سلطنت‌ را در بردارد. نیکی آر. کدی، نویسنده‌ی این کتاب برجسته در حال حاضر 16 کتاب تالیف یا ویرایش کرده که اغلب آن‌ها در مورد تاریخ ایران است.

کتاب صوتی ایران‌ دوران‌ قاجار و برآمدن‌ رضاخان‌ (Qajar Iran and the rise of Reza Khan) به بررسی یکی از رویدادهای مهم و تأثیرگذار تاریخ ایران یعنی عزل سلطنت قاجار می‌پردازد. هم‌چنین این کتاب صوتی درباره‌ی تاریخ سیاسی، اقتصادی، اجتماعی، فکری و فرهنگی و نیز وضعیت اقلیت‌های قومی، مذهبی و زنان صحبت می‌کند.

دوران قاجاریه را بیشتر بشناسیم:

در قاره آسیا، کشور ایران، با تمدنی 2500 ساله شناخته شده و پادشاهان و سلسله‌های بسیاری را شاهد بوده است. قاجاریه یکی از سلسله‌هایی است که تاثیر به سزایی در تاریخ این کشور گذاشته و از سال 1174 تا 1304 حدود 130 سال توانسته بر این کشور سلطنت کند. کشور ایران در زمان سلطنت قاجار دوران سختی را سپری کرده؛ گاهی این سلطنت پیشرفت‌های درخشانی داشته و گاهی نیز زیان‌های جبران‌ناپذیری را به بار آورده است. گذر از جامعه و فرهنگ ایرانی پیش از مدرن به توسعه نوین ایران در این دوران اتفاق افتاده است.

در قسمتی از کتاب صوتی ایران دوران قاجار و برآمدن رضاخان می‌شنویم:

«تغییرات و آشفتگی‌های اقتصادی و اجتماعی در ایران قرن نوزدهم، که سلطه‌ی روبه‌رشد سیاسی، اقتصادی و فرهنگی کشورهای غربی، به‌ویژه روسیه و انگستان، تا حدی سبب آن بود، با سیاست‌های حکومت کوچک‌ترین تطابقی نداشت و باعث آغاز دشمنی فزاینده نسبت به حکومت و نسبت به خارجیانی که نفوذ و سلطه‌ی خود را بر ایران گسترش می‌دادند، گردید. آشفتگی‌های اقتصادی این موارد را شامل می‌شد:

- جایگزینی کالاهای صنعتی وارداتی به جای بسیاری از محصولات دست‌ساز داخلی و در نتیجه گسترش بیکاری.
- تبدیل کارکنان صنعت قالی‌بافی، که در غرب بازار پررونقی داشت، به کارگران مزد بگیری که اغلب با شرایط بد و دستمزد پایین مجبور به کار بودند.
- ....»

فهرست مطالب کتاب صوتی

۵ دقیقه
پیشگفتار
۳۰ دقیقه
فصل اول: گرایش‌های اصلی در تاریخ و فرهنگ ایران - بخش اول
۲۲ دقیقه
فصل اول - بخش دوم
۲۱ دقیقه
فصل دوم: سلسله‌ی قاجار: دوران اولیه 1231 - 1175 - بخش اول
۲۴ دقیقه
فصل دوم - بخش دوم
۳۰ دقیقه
فصل دوم - بخش سوم
۲۲ دقیقه
فصل سوم: سیاست و جامعه‌ی ایران 1269 - 1231 - بخش اول
۲۴ دقیقه
فصل سوم - بخش دوم
۲۹ دقیقه
فصل چهارم: شورش و انقلاب 1239 -1269 - بخش اول
۲۷ دقیقه
فصل چهارم - بخش دوم
۲۹ دقیقه
فصل چهارم - بخش سوم
۲۴ دقیقه
فصل پنجم: از جنگ جهانی تا کودتا 1299 - 1293 - بخش اول
۲۸ دقیقه
فصل پنجم - بخش دوم
۲۲ دقیقه
فصل ششم: رضاخان: از کودتا تا تاجگذاری 1304 - 1299 - بخش اول
۲۴ دقیقه
فصل ششم - بخش دوم
۱۸ دقیقه
نتیجه‌گیری

مشخصات کتاب صوتی

نام کتابکتاب صوتی ایران دوران قاجار و برآمدن رضاخان
نویسنده
مترجممهدی حقیقت خواه
گویندهاکرم پریمون
ناشر چاپیانتشارات ققنوس
ناشر صوتی آوانامه
سال انتشار۱۳۹۸
فرمت کتابMP3
مدت۶ ساعت و ۱۹ دقیقه
زبانفارسی
موضوع کتابکتاب صوتی تاریخی، فلسفی و اجتماعی، کتاب‌های تاریخ ایران
قیمت نسخه صوتی
۱۶۰۰۰ ت - 3.49 یورو
خرید کتاب صوتی

نقد، بررسی و نظرات کتاب صوتی ایران دوران قاجار و برآمدن رضاخان

احمد راستگار
۱۴۰۰/۱/۲۷
کتاب خوبی بود و راوی هم خوب بود. ولی از بس تاریخ و قرارداد و اسم داشت که آدم قاطی میکنه. تا بیام تاریخ میلادی و شمسی و اسمها و علل و عوامل رو کنار هم بچینم سطرها رفتن. نویسنده حداقل میتونست در بعضی موارد مهم تاریخ مقارن با شمسی رو بگه. رویدادها پشت سرهم و به خاطر سریع گذشتن، پشت سرهم هستن و این کمی ریتم مطالب رو گم میکرد. اینطور کتابها رو برای به خاطر سپاری و چیزی یاد گرفتن رو باید یکی دوبار خواند تا حلقه مطالب دستت بیاد. در کل خوب بود. مرسی از کتابراه و خانم گوینده که صداشون با کتابهای تاریخی به هم میاد.
عقیل عقیلی
۱۳۹۹/۲/۴
کتاب ایراداتِ جزئی داره به نظرم، حشاشین، حشیشیون نبودن به اون معنیِ حشیش کِش، بلکه داروفروش و داروفروشی هم، هم معنی هست با حَشَشین... نکات ریز دیگه‌ای هم راجع به مزدک بیان میشه در بینِ متن که به نظرم تأمل برانگیزه و خام دستانه نوشته شده اما صداگذاری و آهنگ و هماهنگی خوب بود 👌🏻خسته نباشید
Mazyar Abbasi
۱۳۹۹/۵/۲۶
با عرض سلام و خسته نباشید خدمت همه زحمتکشان و دست اندرکاران، گوینده خیلی با شتاب میخونه و شنونده نمیتونه تمرکز کنه رو گفته هاش، انگاری داره واسه خودش میخونه من که پول دادم خریدم ولی اصلا لذت نبردم، و فقط دو فصل رو گوش کردم. این دومین کتابه که با صدای ایشون من نصفه رها کردم.
Mosayeb Torabi
۱۴۰۰/۶/۲۴
جالب و شنیدنی
برای همه ما‌ها واجبه که از تاریخ خودمون مطلع باشیم.
مخصوصا لازمه ظهور و وجود کسی مثل رضاخان علیرغم دیکتاتور ماب بودنش در آن زمان و خیانت‌ها و روباه صفت بازی‌های دول استعمارگر غربی علی الخصوص انگلستان در اون دوران.
زهرا بابایی
۱۴۰۰/۶/۱۴
کتاب خوبی بود درعین حال اصطلاحات سختی هم داشت گوینده هم که خیلی مهمه خوب بود خیلی دوست دارم آیندگان بی‌طرفانه وبی غرض در مورد بعداز انقلاب جمهوری اسلامی بنویس.
یلدا حسین زاده
۱۳۹۹/۲/۹
من طرفدار کتابهای تاریخی هستم. صدای بی‌نظیر خانم اکرم پریمون این کتاب را کامل کرده است. لطفا کتاب خواجه تاجدار را هم با صدای خانم اکرم پریمون در لیست تهیه قرار دهید.
hossein azizvand
۱۳۹۹/۱/۱۳
کتاب‌های صوتی به خاطر اینکه تو گوشیه همه جا می‌تونیم گوش کنیم از دست اندر کاران این مجموعه بزرگ که زحمت زیادی کشیده‌اند سپاسگزارم
ناصر منصورزاده
۱۳۹۹/۴/۱۱
سلام، عمده‌ترین مزیت این کتاب نحوه خواندن صحیحو صدای رادیو فونیگ خواننده کتاب ونیز انتخاب کتابهایی است که در لیست کتابراه وجود دارد، موفق باشید
مشاهده همه نظرات ۱۹

راهنمای مطالعه کتاب صوتی ایران دوران قاجار و برآمدن رضاخان

برای دریافت کتاب صوتی ایران دوران قاجار و برآمدن رضاخان و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.