معرفی و دانلود کتاب صوتی خلاصه کتاب فرانکنشتاین

عکس جلد کتاب صوتی خلاصه کتاب فرانکنشتاین
قیمت:
49000 تومان - 5.49€
خرید کتاب صوتی
۳۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب صوتی خلاصه کتاب فرانکنشتاین و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب صوتی خلاصه کتاب فرانکنشتاین و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب صوتی خلاصه کتاب فرانکنشتاین

کتاب صوتی خلاصه کتاب فرانکنشتاین، رمانی ترسناک و تخیلی از نویسنده‌ی انگلیسی مری شلی، درباره‌ی هیولایی وحشتناک است که توسط دانشمندی بزرگ و جاه طلب از اجزای بدن مردگان ساخته شده است.

این کتاب صوتی خلاصه‌ای از رمان فرانکنشتاین (Frankenstein) است. دانشمند جوانی که با استفاده از کنار هم قرار دادن تکه‌های بدن مردگان و اعمال نیروی الکتریکی، جانوری زنده به شکل یک انسان و با ابعاد اندکی بزرگ‌تر از یک انسان معمولی می‌سازد. موجودی با صورتی مخوف و ترسناک که بر همه جای بدنش رد بخیه‌های ناشی از دوختن به چشم می‌خورد. این موجود تا بدان حد وحشتناک است که همگان، حتی خالقش از دست شرارت‌های او فرار می‌کنند. هیولایی که که خالقش نیز نمی‌تواند آن را کنترل کند و خود مقهور آن می‌شود.

تأثیر داستان فرانکنشتاین به حدی بود که این کلمه به صورت مدخلی در فرهنگ لغات درآمده‌ است. در داستان، فرانکنشتاین سازنده‌ی موجود و مخلوق یک هیولا است. هیولا فقط هیولا است و هیچ اسمی ندارد، اما به مرور زمان آن هیولا به نام خالق خویش به فرانکنشتاین معروف شده‌ است. مخلوق ویرانگری که از اختیار آفریننده‌ی خویش نیز خارج شود و حتی خالقش قادر به مهار نیروی مخرب او نباشد.

شکل صحیح‌تر دیگری که رواج یافته‌ است «هیولای فرانکنشتاین» است. اما تأثیر هیولای فرانکنشتاین در سراسر دنیا به قدری زیاد بوده که اشخاص مختلف و نویسندگان گوناگونی از آن به عنوان شخصیت کتب خود استفاده می‌کنند.

بعضی‌ها معتقد هستند که این رمان باید به عنوان اولین نمونه رمان علمی تخیلی باشد زیرا برعکس رمان‌های قبلی که تنها نشانه‌های فانتزی دارند، قهرمان اصلی داستان به صورت عمدی به سمت ایجاد تجربه‌ای ترسناک و خلق فضایی تخیلی پیش می‌رود. بنابراین این کتاب تاثیر قابل توجهی بر ادبیات و فرهنگ عمومی و هم چنین داستان‌ها و فیلم‌های ژانر وحشت گذاشته است.

مری شلی (Mary Shelley) اولین نویسنده‌ای است که اصول و قوانین علمی را در داستان به کار برد و مبتکر ژانر ادبی علمی تخیلی در تاریخ ادبیات جهان است. هیولای فرانکشتاینی که شلی توصیف می‌کند، نمادی از انسان تنها و ترسان مدرن است که در دنیایی که هرروز با سفرهای اکتشافی تازه بزرگ و بزرگ‌تر می‌شود سرگردان رها شده است.

در دورانی که شلی زندگی می‌کرد علوم طبیعی به شکل سرسام‌آوری رو به پیشرفت و کشف حوزه‌های تازه بودند؛ کشفیاتی که چند سال بعد انقلاب صنعتی اروپا را رقم زد. بشر دوران کلاسیک و قرون وسطی را پشت‌سر گذاشته بود و دنیای تازه‌ای پیش رو داشت؛ جهانی که چیز زیادی از آن نمی‌دانست و به شکل کنترل‌ناپذیری رو به جلو حرکت می‌کرد.

مری شلی، برای اولین‌بار با خلق هیولایی که محصول علم بود و نیز با استفاده از مجهولات علمی، نوع ادبی جدید ''رمانتیک ترسناک علمی'' را به وجود آورد؛ کاری که در آن زمان سابقه نداشت. از سوی دیگر فرانکنشتاین زمانی منتشر شد که بشر در آغاز راه پیشرفت‌های علمی و سرمست از باده‌ی علم بود. اما شلی از نخستین کسانی بود که بوی خطر را حس کرد و با انتشار فرانکنشتاین هشدار داد که علم تجربی گاهی نه تنها میوه‌های شیرینی به بار نمی‌آورد، بلکه چه بسا خود مایه‌ی عذاب دائمی بشر می‌شود. کتاب شلی بازتاب ترس انسان عصر اوست، ترس از علوم ناشناخته‌ای که اگر کنترل و مدیریت نشوند، فاجعه به بار خواهند آورد.

مری شلی، نویسنده‌ی این اثر، همسر شلی، شاعر بزرگ رمانتیک انگلیسی بود و رمان‌های دیگری نیز نوشت، اما فقط همین اثر او بود که شهرت ماندگار و عالم‌گیر یافت.

فرانکشتاین شهرت خود را بیش از هر چیز مدیون اقتباس‌های سینمایی خود است. اولین اقتباس سینمایی آن در سال 1910 توسط کمپانی ادیسون ساخته شد. این اقتباس 12 دقیقه طول داشت. اما اولین اقتباس مشهور از آن در سال 1931 با نقش آفرینی بوریس کارلوف و کارگردانی جیمز ویل ساخته شد. کارلوف با بازی در نقش هیولای فرانکشتاین در این فیلم به شهرت زیادی رسید. از روی این اثر بیش از 30 اقتباس سینمایی یا تلویزیونی ساخته شده‌ است.

فهرست مطالب کتاب صوتی

نمونه 1
نمونه 2
21 دقیقه
فصل اول - نامه‌های والتون
40 دقیقه
فصل دوم (داستان فرانکنشتاین) - قسمت اول
41 دقیقه
فصل دوم (داستان فرانکنشتاین) - قسمت دوم
26 دقیقه
فصل دوم (داستان فرانکنشتاین) - قسمت سوم
26 دقیقه
فصل سوم (داستان هیولا) - قسمت اول
42 دقیقه
فصل سوم (داستان هیولا) - قسمت دوم
46 دقیقه
فصل چهارم - سفر به انگلستان
38 دقیقه
فصل پنجم - مبارزه با هیولا
17 دقیقه
فصل ششم - آخرین نامه والتون

مشخصات کتاب صوتی

نام کتابکتاب صوتی خلاصه کتاب فرانکنشتاین
نویسنده
مترجممنوچهر پیرهادی
گویندهاحسان چریکی
ناشر چاپیانتشارات امیرکبیر
ناشر صوتی نوین کتاب گویا
سال انتشار۱۳۹۷
فرمت کتابMP3
مدت۴ ساعت و ۵۶ دقیقه
زبانفارسی
موضوع کتابکتاب صوتی داستان و رمان خارجی، کتاب‌های داستان و رمان خارجی
قیمت نسخه صوتی
49000 ت - 5.49 یورو
خرید کتاب صوتی

نقد، بررسی و نظرات کتاب صوتی خلاصه کتاب فرانکنشتاین

حدیث افشار
۱۴۰۱/۱۰/۳
داستان خوبی بود، اما سرگذشت غم انگیزی داشتن هم هیولا و هم خالق هیولا، هر دو مقصر نبودن و گرفتار سرگذشتی تلخ شدن؛ توصیه میکنم اگه روحیه بسیاررر حساسی دارین گوش ندین چون شاید ناراحتتون کنه، ولی بنظر من داستان تخیلی جالبی بود
Saye Roshan
۱۴۰۱/۹/۲۰
اصلا ترسناک نیست... کتابی پر از عشق نفرت و تردیدِ... و البته تأمل برانگیز‌! هیولای واقعی در واقع کسانی هستند که فقط ظاهر آدمارو میبینن... صدای آقای راوی هم بسیار عالی بود
Maryam Najafi
۱۳۹۸/۸/۳۰
من فیلمه مری شلی رو دیدم که تو فیلمش همین کتابه فرانکنشتاین نوشته میشه نمیدونم کتابش تا چه حد خوبه ولی فیلمش خیلی عالی و سنگینه چن بار یه سکانسو باید ببینی تا متوجه قضیه شی
امیرعلی بابایی
۱۳۹۸/۱۲/۱
بسیار گوینده خوبی داشت و بسیار رمان خوبی بود و مری شلی عالی این رمان را نشته بود
mohaddese maz
۱۳۹۸/۶/۲۵
آه که من عاشق این کتاب شدم
البته توی تصوراتم داستانش جور دیگه‌ای بود ولی هنوز وقتی گوش دادمش ازش خیلی خوشم اومد🤩❤
Haleh Sadat Ketabchi
۱۴۰۰/۱۲/۱
موضوع کتاب رو دوست داشتم. من حس میکنم خیلی ناعادلانه با هیولا رفتار شد. هیولای طفلکی... 😢
aLiReZa DaDbEh
۱۳۹۸/۱۰/۸
داستان باحالیه فیلمهایش هم باحاله
ALIREZA LOZOMIAN
۱۳۹۸/۶/۱۵
کتاب قشنگ و تقریبا ترسناک ولی علی
Nasrin B
۱۳۹۸/۱/۴
کتاب خوبی من قبلا به زبان اصلی خوندم
مشاهده همه نظرات 9

راهنمای مطالعه کتاب صوتی خلاصه کتاب فرانکنشتاین

برای دریافت کتاب صوتی خلاصه کتاب فرانکنشتاین و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.