معرفی و دانلود کتاب صوتی ترانه ایزا

عکس جلد کتاب صوتی ترانه ایزا
قیمت:
45000 تومان - 8.49€
خرید کتاب صوتی
۳۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب صوتی ترانه ایزا و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب صوتی ترانه ایزا و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب صوتی ترانه ایزا

تصویری دقیق از تقابل سنت و مدرنیته! ماگدا سابو در کتاب صوتی ترانه ایزا، داستان زنی به اسم «اتی» را روایت می‌کند که بعد از مرگ همسرش تصمیم می‌گیرد با دخترش «ایزا» زندگی کند. این داستان به زیبایی تنش‌های احساسی بین این دو را که نمودی از تضاد دو دنیای متفاوت است، به تصویر می‌کشد.

دربارهٔ کتاب صوتی ترانه ایزا:

اتی به همراه همسرش «وینس» در حومهٔ مجارستان زندگی خود را می‌گذرانند تا زمانی که وینس از دنیا می‌رود. اتی که حالا تنها شده به اصرار دخترش ایزا به شهر بوداپست مهاجرت می‌کند تا به همراه او زندگی کند. اما این تصمیم شروع ماجراهای عجیبی بین این دو است...

ماگدا سابو که پیش از این رمان جذاب «در» را نوشته بود، به‌خوبی نشان داد که می‌تواند دغدغهٔ خود را که تقابل سنت و دنیای مدرن است، در غالب داستان‌هایی درخشان بیان کند. تناقضی که بین دو نسل وجود دارد ممکن است دنیای هر دو را نابود کند و این موضوع از نظر نویسنده چیزی گریزناپذیر است.

در ادامه داستان، پیرزن به شیوهٔ زندگی شهری و مدرن عادت ندارد و مدام در تلاش است تا خود را با شرایط جدید وفق دهد. او سعی دارد تا جایگاهی به دست آورد تا از طریق آن به زندگی کاملاً جدید خود عادت کند. او تابه‌حال از هر پدیدهٔ مدرنی به دور بوده و در این مسیر موفقیت چندانی کسب نکرده است. این موضوع موجب ایجاد چالش‌های احساسی فراوانی میان او و دخترش نیز می‌شود. این دو با وجود نزدیکی احساسی، از نظر عقاید بسیار از هم دور هستند و این دوری هر دوی آن‌ها را اذیت می‌کند.

کتاب ترانه ایزا (Iza's Ballad) بر روی این دو شخصیت کلیدی تمرکز دارد. سابو با قلم گیرا و تاثیرگذار خود سعی کرده تا تضادهای شخصیتی را به تصویر بکشد و به‌خوبی توانسته به این هدف خود نائل شود.

نکوداشت‌های کتاب صوتی ترانه ایزا:

- ماگدا سابو در اثرش بر مرز تاریک میان زندگی شخصی و زندگی عمومی نور می‌تاباند و این‌گونه سایهٔ خیانت‌های ما، چه شخصی چه سیاسی، لرزان روی دیوارها می‌جنبند. (داستین ایلینگ وُرت)

- نوشته‌های سابو از شفافیت و صراحتی دلپذیر و کیفیتی برخوردارند که گذر زمان چیزی از تازه بودن و ارتباط آن‌ها با زمانهٔ ما نمی‌کاهد. (تایمز)

- درامی بی‌نظیر و گیرا دربارهٔ کهن‌سالی و از دست‌دادن معنا. (وال‌استریت ژورنال)

- سابو با آشکار ساختن دردهای دو شخصیت اصلی داستان شما را میخکوب کتاب خود می‌کند. شما با خواندن این کتاب به یک مطالعهٔ ادراکی از روابط خانوادگی، سوگواری و پیری می‌پردازید. (جاستینا کلسون)

- جست‌و‌جویی بی‌پروا دربارهٔ آسیب‌هایی که ما با نام عشق به دیگران وارد می‌کنیم. (ایندیپندنت)

کتاب صوتی ترانه ایزا مناسب چه کسانی است؟

اگر به رمان‌های اجتماعی و خانوادگی علاقه دارید و فرهنگ کشور مجارستان برایتان جذاب است، این کتاب صوتی به شما پیشنهاد می‌شود.

ماگدا سابو را بیشتر بشناسیم:

این نویسنده مجارستانی در سال 1917 و در خانواده‌ای پروتستانی متولد شد. او در کودکی با کمک پدرش زبان‌های آلمانی، لاتین، فرانسوی و انگلیسی را آموخت و در دانشگاه، رشتهٔ زبان و ادبیات لاتین و مجاری را ادامه داد و پس از آن معلم شد. ماگدا سابو (Magda Szabó) هم‌اکنون جزو مشهورترین نویسندگان قرن بیستم کشور مجارستان به شمار می‌آید که آثارش به بیشتر از سی زبان در سراسر دنیا ترجمه و در بیش از چهل کشور منتشر شده است.

وی در سال 1947 نخستین دفتر شعر خود را به انتشار رساند که برای آن موفق به دریافت جایزهٔ «باومگارتن» شد. اما با روی کار آمدن حکومت کمونیستی جایزه او را پس گرفتند. او اولین رمان خود را در سال 1958 نوشت که آن را «فرسکو» نام نهاد. از دیگر آثار مشهور سابو می‌توان به «در»، «داستانی قدیمی»، «خیابان کاتالین»، «شهر ممنوعه» و «آهوبره» اشاره کرد. این نویسنده برجسته در نهایت در سال 2007 از دنیا رفت.

جوایز و افتخارات ماگدا سابو:

- برنده جایزهٔ آتیلا یوژف در سال 1959 برای رمان «آهوبره»
- برنده جایزهٔ باومگارتن در سال 1947
- برنده جایزه فمینا در سال 2003 برای رمان «در»
- نامزد جایزه مستقل داستانی خارجی پدر سال 2006 برای رمان «در»
- برنده جایزه ترجمه آکسفورد - ویدنفلد در سال 2006 برای رمان «در»
- برنده جایزه وارویک در سال 2019 برای رمان «خیابان کاتالین»

در بخشی از کتاب صوتی ترانه ایزا می‌شنویم:

برنامهٔ چند روز آینده باتوجه به مراسم خاک‌سپاری محلی تنظیم شد. عزادارانی که با او به خانه برگشتند چندان در قیدوبند آداب‌و‌رسوم نبودند و از پانزده دقیقۀ مرسوم بیشتر ماندند، هرچند پیرزن مشکلی با این موضوع نداشت: او دوست داشت دربارۀ وینس حرف بزند. از مهمانانش با لیکور پذیرایی کرد، چون هوا به طرز عجیبی دوباره سرد شده بود، انگار که ماه مارس با خودش سر جنگ داشت و به‌خاطر همین روزهای سرد زمستان را با خود به همراه آورده بود تا امیدِ آمدن بهار را نا‌امید کند. ایزا می‌گفت اینکه جماعت پیش از خاک‌سپاری دور هم جمع می‌شوند، رسم وحشیانه‌ای است. از مهمان و مهمان‌داری بیزار بود و هیچ‌وقت خانه نمی‌ماند. اما چارۀ دیگری هم نبود و کلی کار بود که باید انجام می‌شد.

ایزا کل صبح را با دکتر در کلینیک گذراند تا کارهای اداری مرتبط با بیمهٔ خدمات اجتماعی را انجام بدهد و هم‌زمان ترتیب مراسم خاک‌سپاری را داد و یکریز در حال چانه زدن با مشاور املاک بود، چون فروختن خانه به این سادگی‌ها نبود.

فهرست مطالب کتاب صوتی

نمونه
35 دقیقه
خاک / فصل یک
31 دقیقه
خاک / فصل دو
31 دقیقه
خاک / فصل سه
38 دقیقه
خاک / فصل چهار
33 دقیقه
خاک / فصل پنج
51 دقیقه
آتش / فصل یک
43 دقیقه
آتش / فصل دو
40 دقیقه
آتش / فصل سه
41 دقیقه
آتش / فصل چهار
42 دقیقه
آتش / فصل پنج
57 دقیقه
آب / فصل یک
38 دقیقه
آب / فصل دو
34 دقیقه
آب / فصل سه
40 دقیقه
آب / فصل چهار
15 دقیقه
آب / فصل پنج / بخش یک
62 دقیقه
آب / فصل پنج / بخش دو
40 دقیقه
هوا / فصل یک
49 دقیقه
هوا / فصل دو
45 دقیقه
هوا / فصل سه
49 دقیقه
هوا / فصل چهار
37 دقیقه
هوا / فصل پنج

مشخصات کتاب صوتی

نام کتابکتاب صوتی ترانه ایزا
نویسنده
مترجمنگار شاطریان
گویندهشرگان انورزاده
ناشر چاپینشر بیدگل
ناشر صوتینشر ماه آوا
سال انتشار۱۴۰۰
فرمت کتابMP3
مدت۱۴ ساعت و ۱۱ دقیقه
زبانفارسی
موضوع کتابکتاب صوتی داستان و رمان خارجی، کتاب‌های داستان و رمان خارجی
قیمت نسخه صوتی
45000 ت - 8.49 یورو
خرید کتاب صوتی

نقد، بررسی و نظرات کتاب صوتی ترانه ایزا

ترانه کمالی
۱۴۰۱/۱۱/۳۰
چیزی که بیشتر از همه‌چیز جلب توجه میکند، توصیف صحنه‌ها با جزییات و فضاسازی فوق‌العاده‌ی نویسنده ست: حین خواندن کتاب اینجا نبودم، بوداپست بودم!
بُن‌مایه‌ی ترانۀ ایزا درباره‌ی رابطه‌ی یک مادر و دختر در مجارستانِ بعد از جنگ است دربارۀ آسیب‌هایی که ما با نام عشق به عزیزان خود وارد می‌کنیم. پررنگ‌تر و
از ایزا، مادر اوست: اتی؛ شخصیتی که در داستان به‌ندرت با نامی جز «پیرزن» از او یاد می‌شود. جهان اتی ساده به نظر می‌رسد، اما آنچه از سر گذرانده به‌هیچ‌وجه زندگی‌ای ساده امن نیست. ارتباطات عاطفی او عمیق‌اند اما نشان از غریزه دارند نه آگاهی.
زمان در ترانۀ ایزا به جلو و عقب می‌رود، همان‌طور که صدا و حرف‌های آدم‌های داستان جابه‌جا از زمان‌های متفاوت به گوش می‌رسد. لحظه‌ای صدای یکی را می‌شنویم و لحظه‌ای بعد صدای یکی دیگر را.
ترانه‌ای که ایزا، تاب تحمل خواندن یا حتی شنیدنش را ندارد، ترانه‌ای است پراحساس درباره‌ی رنج بشری. او نمی‌تواند زندگی خودش را آنطور تصور کند و خودش را با آن تطبیق دهد. رنج فقط وقتی فهم‌پذیر است که بتوانی برای تخفیفش کاری کنی. پروژه‌ی زندگی همین است. کتاب در چهار بخش با نام‌های خاک، آتش، آب و هوا نوشته شده است و هر بخش نمایانگر یکی از کاراکترهای داستان ست.
پی‌نویس ۱: درامی رئالیستی، بی‌نظیر و گیرا دربارۀ کهن‌سالی و از دست دادن معنا. (وال استریت ژورنال)
پی‌نویس۲: انتشار این رمان در 1963 در پی قیام شکست‌خورده‌ی مردم مجارستان (1956) صورت گرفت (بعد از تقریباً هفت سال خفقان، اعمال زور و فشار) این قیام حاکی از پایان استالینیسم در مجارستان بود.
پی‌نویس ۳: غم داستان و همزادپنداری با شخصیت‌ها خصوصا اتی و ایزا کاملا محسوس بود.
Mahsjan
۱۴۰۱/۳/۲۹
ترانه ایزا کتاب فوق العاده‌ای است داستانی از حال و مرور گذشته از زاویه دید افراد مختلف و این حجم از تفسیر‌های و نتیجه گیری‌های اشتباه و در آخر از دست داد زمان برای حرف‌های گفته نشده
این کتاب هم مثل کتاب خیابان کاتالین که از ماگداسابو خوندم بسیار حرف برای گفتن داشت💖
بهاره محمدی اسفه
۱۴۰۰/۹/۲۲
در نگاه اول داستانی ساده و تکراری است ولی داستانی عمیق است که حرف‌های زیادی برای گفتن دارد. به خصوص موشکافی رابطه افراد سالخورده با محیط اطراف و فرزندان و سایرین.
ریتم کندی دارد ولی این کندی اذیت کننده نیست.
روایت خوب بود
مشاهده همه نظرات 3

راهنمای مطالعه کتاب صوتی ترانه ایزا

برای دریافت کتاب صوتی ترانه ایزا و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.