معرفی و دانلود کتاب صوتی زندگی شما پیام شماست: هماهنگی با خود و دیگران و کائنات

عکس جلد کتاب صوتی زندگی شما پیام شماست: هماهنگی با خود و دیگران و کائنات
قیمت:
45000 تومان - 8.49€
خرید کتاب صوتی
۳۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب صوتی زندگی شما پیام شماست و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب صوتی زندگی شما پیام شماست و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب صوتی زندگی شما پیام شماست: هماهنگی با خود و دیگران و کائنات

اکنات ایسواران، متفکر و الهی‌دان هندی، در کتاب صوتی زندگی شما پیام شماست از جنبه‌های مثبت اندیشه‌های عرفانی در زندگی عملی سخن گفته و شیوه‌های دستیابی به آرامش درونی از طریق مراقبه را به علاقه‌مندان آموزش داده است. اثر حاضر به قلم فرنوش جزینی به فارسی ترجمه شده و با صدای گشتاسب امجدی روایت گشته است.

درباره کتاب صوتی زندگی شما پیام شماست:

تفاوتی نمی‌کند که از ادیان شرقی سخن بگوییم یا مذاهب غربی را مدنظر داشته باشیم. به باور اکنات ایسواران، متفکر و عرفان‌شناسِ اهل هند، هسته‌ی تمامی اندیشه‌های دینی یک پیامِ صریح و روشن و سرراست است: «به بندگی اشیاء تن ندهید و روح خود را مسخر خواسته‌های بی‌پایان جسمتان نکنید.» در کتاب صوتی زندگی شما پیام شماست (Your Life is Your Message) معنای همین پیام شرح داده شده است.

ایسواران در این اثر شنیدنی، از رهگذرِ بررسی توصیه‌های دینی و عرفانی، به تدوین دستورالعملی برای زندگی پرداخته، و این‌چنین، فواید عملی و جنبه‌های کاربردیِ آن دسته از باورهای متافیزیکی را که به گمان عده‌ای، در جهان امروز دیگر منسوخ تلقی می‌شوند، یادآوری نموده است.

کتاب زندگی شما پیام شماست ذیل سه فصل با عناوین پیش رو تنظیم گشته: «در جستجوی هماهنگی با خویشتن»، «هماهنگی با دیگران» و «هماهنگی با کائنات». همانطور از این تقسیم‌بندی پیداست، ایسواران رسیدن آدمی به شکوفایی و بلوغ معنوی را مستلزم طی کردن فرایندی سه مرحله‌ای می‌بیند: در گام نخست باید به شناخت خویشتنِ خویش مبادرت ورزید؛ چرا که بدون شناخت خود، نه جهان را خواهید شناخت، و نه خالق جهان را. پس از این اما باید به دیگرانی چون خود بیندیشید که اطرافتان را فرا گرفته‌اند، و ضمن اندیشه در باب آنان، برای سازگار شدن با ایشان نیز تلاش کنید. در این مرحله، از راز هماهنگیِ حاکم بر جهان آگاه خواهید شد، و خود را ذره‌ای در کلی بیکران خواهید یافت. پس از این، گام سوم که همانا هماهنگی با کائنات است، خود به خود برداشته خواهد شد: اینک شما از مَنیّت کاذب تهی شده و خود والای خویش را کشف نموده‌اید... این است تمامی آنچه اکنات ایسواران در کتاب زندگی شما پیام شماست در پی انتقالش بوده است. البته لازم به ذکر است که او در این مسیر، علاوه بر توضیح مبانی نظری اندیشه‌ی خود، به توصیف شیوه‌های مراقبه‌ای نیز پرداخته که به گمانش می‌‌توانند در راه رسیدن به آرامش درونی یاری‌رسان ما باشند.

کتاب صوتی زندگی شما پیام شماست مناسب چه کسانی است؟

علاقه‌مندان به آثاری با تم معنوی مخاطبین اصلی این کتاب شنیدنی‌اند.

با اکنات ایسواران بیشتر آشنا شویم:

اکنات ایسواران (Eknath Easwaran) مربی معنوی، متخصص عرفان شرقی و مترجم آثار حوزه‌ی الهیات به زبان انگلیسی است. در زبان فارسی جز کتاب زندگی شما پیام شماست، اثر ارزشمند دیگری نیز با عنوان «عشق خداست» از وی موجود است. به طور کلی، ایسواران تلاش داشته تا با مجموعه‌ی آثار خود منادی باور به صلح و عشقی جهان‌شمول باشد.

جملات برگزیده کتاب صوتی زندگی شما پیام شماست:

- عدم خشونت، والاترین قانون زندگی است.
- چه معرفت و حکمتی را می‌توانید پیدا کنید که بزرگ‌تر از مهربانی باشد؟
- بیدار شو! و سر از خواب جهل و بی‌خبری بردار؛ زیرا سپیده‌ دم حکمت و خرد سر برآورده است.
- نژاد انسان از یک خانواده است. انسان‌ها با یکدیگر برادر و خواهرند. همه‌ی جنگ‌ها، جنگ‌های داخلی هستند.

در بخشی از کتاب صوتی زندگی شما پیام شماست می‌شنویم:

گفته‌های عیسی مسیح به زنی در چاه را به یاد می‌آورید؟ هنگامی که تشنه بود، آن زن برای نوشیدن به او آب خنک داد. عیسی با حالتی تشکرآمیز گفت: «هر کسی که از این آب بنوشد، دوباره تشنه می‌شود. اما هر کسی که از آبی که من به او می‌دهم بنوشد، هرگز تشنه نخواهد شد.» روزی که از خویشتن خویش آگاه شوید، عطش شما فرو خواهد نشست. شما دیگر به هیچ‌کسی در دنیا نیازی نخواهید داشت...

چند روز پیش، هنگامی که همراه همسرم در مرکز خریدی بزرگ مشغول قدم زدن بودیم، به او گفتم که حتی اگر همه‌ی این چیزها را رایگان به من بدهند، به راستی هیچ‌یک را نمی‌خواهم. این حرف بدان معنا نیست که من دوست ندارم چیزهایی را بخرم که مفید، راحت و مورد نیازند. یا اینکه خودم را بگیرم، اما هیچ هوسی برای داشتن این چیزها ندارم. پس از سال‌ها مراقبه، اکنون رضایتم را در آن یافته‌ام و عطشم فرو نشسته است.

فهرست مطالب کتاب صوتی

نمونه
34 دقیقه
بخش اول: درجست‌وجوی هماهنگی با خویشتن - قسمت یک
32 دقیقه
بخش اول: درجست‌وجوی هماهنگی با خویشتن - قسمت دو
31 دقیقه
بخش دوم: هماهنگی با دیگران - قسمت یک
44 دقیقه
بخش دوم: هماهنگی با دیگران - قسمت دو
39 دقیقه
بخش سوم: هماهنگی با کائنات - قسمت یک
41 دقیقه
بخش سوم: هماهنگی با کائنات - قسمت دو

مشخصات کتاب صوتی

نام کتابکتاب صوتی زندگی شما پیام شماست: هماهنگی با خود و دیگران و کائنات
نویسنده
مترجمفرنوش جزینی
گویندهگشتاسب امجدی
ناشر چاپینشر البرز
ناشر صوتینشر ماه آوا
سال انتشار۱۴۰۱
فرمت کتابMP3
مدت۳ ساعت و ۴۱ دقیقه
زبانفارسی
موضوع کتابکتاب صوتی سلامت، بهداشت و تغذیه، کتاب‌های ادیان
قیمت نسخه صوتی
45000 ت - 8.49 یورو
خرید کتاب صوتی

نقد، بررسی و نظرات کتاب صوتی زندگی شما پیام شماست

Hoori
۱۴۰۲/۶/۴
من از این نویسنده، کتابی به نام: «عشق خداست»   خونده بودم که خیلی دوستش داشتم و رضایت داشتم و این کتاب رو بدلیل اینکه همون نویسنده نوشته و چون خیلی تو کامنت دوستان، ازش تعریف شده بود خریدم ولی برام جالب نبود. با اینکه تا آخر گوش کردم ولی دوست نداشتم. باز اوایل کتاب بهتر از اواخرش هست. مثلا تو آخر و فصل‌های در مورد ارتباط با کائنات، میگه با ماشین تک سرنشین بیرون نرید!!!!! اصلا توقع همچین چیزی نداشتم. کلی هم درموردش وقت میگیره توضیح میده! من فکر میکردم مثلا روش‌های مراقبه با کائنات یا در مورد یکی بودن با کائنات و راه‌های این ارتباط صحبت میشه ولی دور از انتظار من بود. کلا اوایل کتاب بهتر بود.
مصطفی عزیزی
۱۴۰۲/۲/۲
با درود. کتاب میشه گفت کتابی ست تقریبا با معنوی پنداری که بسیار تشویق به انجام مراقبه نموده‌اند نویسنده‌ی گرامی. در این کتاب از عشق ورزی به همه‌ی موجودات و سخنانی معنوی از بودا بیان شده که انرژی مثبت خوبی را منتقل می‌کنه به خواننده. در قسمت‌هایی اشاره شده به خودشناسی و اینکه بیشتر توجه به زیبایی تا درون افراد داشته باشیم ظاهرشون و در ارتباطاتتمان با انسانهای دیگر مهربان باشیم و از شناب کردن و عجله که خود نامهربانی ست دوری کنیم. از خشم و کینه را به دور بریزیم و بر رشد خود بیشتر متمرکز باشیم. ترجمه‌ی خوبی داشت و کتاب خوبی بود در کل. سپاس از راوی این اثر و تیم خوب کتابراه
سید علی حسینی
۱۴۰۱/۱/۱۵
سلام، هنوز بدرستی این کتاب رو گوش نکردم اما تا همینجا از انتخابم راضیم و دیدگاه کلی خودمو در انتها اعلام میکنم و از عوامل این برنامه تشکر میکنم. (با کمی ذکاوت از هر کتابی بهترین برداشت را میتوان داشت!)
Elham Masomi
۱۴۰۱/۸/۲۴
این کتاب به همراه صدای گوینده جاذبه‌ی خیلی خوبی داشت خوندن این کتاب رو توصیه میکنم ✌️👌
سیدمحمدرضا نعمتی
۱۴۰۱/۲/۲۳
احسنت برشما خوبان.........
حسین شهرابادی
۱۴۰۱/۲/۱۳
خیلی عالی و پر بار
Mahbobeh Kamel
۱۴۰۱/۱/۲۰
خیلی جذاب و شنیدنیه
مشاهده همه نظرات 7

راهنمای مطالعه کتاب صوتی زندگی شما پیام شماست

برای دریافت کتاب صوتی زندگی شما پیام شماست و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.