معرفی و دانلود کتاب صوتی مصائب عشق

عکس جلد کتاب صوتی مصائب عشق
قیمت:
۱۸۰۰۰ تومان - 3.99€
خرید کتاب صوتی
۴۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب صوتی مصائب عشق و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب صوتی مصائب عشق و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب صوتی مصائب عشق

کتاب صوتی مصائب عشق یکی دیگر از عناوین شنیدنی مجموعه مدرسه زندگی است که تحت نظارت آلن دوباتن، متفکر برجسته‌ی معاصر به انتشار می‌رسد. در این کتاب موضوع پردامنه‌ی عشق رمانتیک و زناشویی، از جنبه‌های گوناگون مورد تحلیل و بررسیِ روانشناختی قرار گرفته است.

درباره کتاب صوتی مصائب عشق:

اغراق نیست اگر بگوییم «عشق»، از دیرباز تا همین امروز، همواره از رازآمیزترین موضوعات برای اذهان بشری بوده است. به راستی چیست آنچه عشق نامش داده‌اند؟ یا به تعبیرِ جالب نویسنده‌ی بزرگ آمریکایی، ریموند کارور، «وقتی از عشق حرف می‌زنیم، از چه حرف می‌زنیم؟»

کتاب صوتی مصائب عشق (The Sorrows of Love) از آلن دوباتن (Alain de botton) در راستای پاسخ به پرسش فوق به رشته‌ی تحریر درآمده است. در این اثر تلاش بر آن بوده تا ماهیت عشق، خصوصاً نوعِ رمانتیک آن، با زبانی ساده و روشن برای عموم مخاطبین شرح داده شود. در این مسیر، نویسنده بیش از هر دانشی بر یافته‌های روانشناسی مدرن تکیه داشته، اما از بحث‌های فلسفی و یا حتی جامعه‌شناختیِ پیرامونِ موضوع نیز غافل نبوده است.

البته این کتاب فقط شامل بحث‌هایی کلی در باب ماهیت عشق نیست؛ بلکه چنانچه از عنوان اثر نیز برمی‌آید، در آن می‌توان به مطالبی در باب دشواری‌های نشأت‌گرفته از عشق و دلدادگی نیز برخورد. حتی باید گفت که بخش اعظم کتاب را همین مطالب اخیر تشکیل می‌دهد. در این مسیر، عمده‌ی هدف دوباتن مطرح نمودن دغدغه‌هایی بوده که بیشترِ زوج‌های عاشق پیش روی خود می‌بینند. دغدغه‌هایی از قبیلِ سرد شدن تدریجیِ آتش عشق در طول رابطه، چالش‌های برخاسته از مسائل جنسی و موضوعاتی از این دست.

خلاصه‌ی کلام این که با گوش سپردن به کتاب صوتی مصائب عشق علاوه بر آشنایی با بصیرت‌هایی بکر در باب موضوع گسترده و بی‌کران عشق، توصیه‌هایی سودمند برای ترمیم روابط عاطفی خود نیز دریافت خواهید کرد. آلن دوباتن در کتاب حاضر شما را با ماهیت حقیقی عشق روبه‌رو می‌کند تا مصائب عشق را به جای نشانه‌‌های نفرین‌شدگی، به چشم بخشی از حقایق بدیهی و اجتناب‌ناپذیر زندگی ببینید.

درباره مجموعه مدرسه زندگی:

آلن دوباتن درباره‌ی مدرسه‌ی زندگی (The School of Life Library) چنین گفته است: «مدرسه زندگی بیشتر به خاطر به چالش کشیدن دانشگاه‌های سنتی و به طور کلی، نگرش آکادمیک تأسیس شده است. با این کار می‌خواستیم دانش و فرهنگ را به نفع مردم عادی، از نو سازماندهی کنیم.» مدرسه زندگی یک برند جهانی به شمار می‌رود و با داشتن بیش از پنج میلیون مشترک در یوتیوب و ده‌ها هزار دنبال‌کننده در فیس بوک و اینستاگرام و توییتر، نزد بسیاری از افراد در سرتاسر جهان شناخته‌شده و معتبر است.

کتاب صوتی مصائب عشق مناسب چه کسانی است؟

مخاطب این کتاب عموم افرادی‌اند که به دنبال توصیه‌هایی در باب برقراری روابط عاطفی مستحکم می‌گردند.

با آلن دو باتن بیشتر آشنا شویم:

او فیلسوف و نویسنده‌ای شناخته‌شده است که در آثار خود، از منظری فلسفی به موضوعاتی نظیر عشق، مرگ، شهرت، دوستی، افسردگی، اندوه، پوچی و... می‌پردازد. ویژگی متمایز آلن دوباتن، نگاه خاص او به مسائل گوناگون، و سبک نگارش شیرین و ساده‌اش است. از دوباتن کتاب‌های متعددی به فارسی ترجمه شده که برخی از مهم‌ترین آن‌ها عبارتند از: «تسلی‌بخشی‌های فلسفه، جستارهایی در باب عشق، معنای زندگی، شغل مورد علاقه، روان‌درمانی چیست؟»

جملات برگزیده کتاب صوتی مصائب عشق:

- تنهایی شدید همواره یکی از تبعات باهوش و احساساتی بودن است.
- تنها زمانی می‌توان دلایل وصلت را واقعی دانست که تجرد و تأهل شرایط برابری داشته باشند.
- عشقی که از والدین‌ خود دریافت می‌کردیم هر‌گز نمی‌تواند الگویی کارآمد برای تجربه‌ی عشق در دوره‌ی بزرگسالی باشد.
- مشغله‌های داخل منزل نشانه‌ی مرگ عشق نیست، بلکه اموری است که هنگام عمیق‌تر شدن عشق درگیرشان می‌شویم.

در بخشی از کتاب صوتی مصائب عشق می‌شنویم:

در تاریخ ادبیات غرب، در صدها شعر و رمان، هیچ‌یک از قهرمانان رمانتیک -چه زن، چه مرد- لباس زیر خود را اتو نکرده است! شاید این نکته حرفی بدیهی و بی‌اهمیت به نظر برسد، اما مسئله‌ای بسیار ضروری و حیاتی‌ست، چرا که نشان می‌دهد برداشت‌های ما از مفهوم عشق برگرفته از روایتی اجتماعی است که در ماهیت خود اساساً ناقص و گمراه‌کننده است.

فرهنگ رمانتیک علاقه‌ای به امور «منزل» که شمارشان از صدها مورد تجاوز می‌کند ندارد. اصطلاح منزل دربرگیرنده‌ی تمام امور عملی مربوط به زندگی مشترک می‌شود، از جمله مسائل کوچک اما مهمی مثل اینکه آخر هفته باید به چه کسی سر بزنیم، چه زمانی سطل زباله را خالی کنیم، چه کسی باید گاز را تمیز کند، و چند وقت یک بار باید دوستانمان را برای شام دعوت کنیم. از منظر مکتب رمانتیک، اینها مسائل مهمی نیستند...

فهرست مطالب کتاب صوتی

نمونه
۶ دقیقه
مقدمه
۹ دقیقه
مصائب عشق - یک: هیولا می‌شویم
۷ دقیقه
دو: آن کسی نیست که در ابتدا به نظر می‌رسید
۵ دقیقه
سه: انتخابم درست نبود
۴ دقیقه
چهار: کاش هنوز مجرد بودم
۸ دقیقه
پنج: خیلی رخت چرک داریم
۹ دقیقه
شش: قرار بود اوضاع بهتر از این باشد
۶ دقیقه
هفت: نمی‌توانم هر چیزی را به شریک زندگی‌ام بگویم
۵ دقیقه
هشت: خیلی تنها هستم
۹ دقیقه
نه: رابطه‌ی سرد جنسی
۳ دقیقه
ده: چقدر کار سختی است!
۸ دقیقه
نتیجه‌گیری: بمانیم یا برویم؟

مشخصات کتاب صوتی

نام کتابکتاب صوتی مصائب عشق
نویسنده
مترجمالناز عظیمی
گویندهمحمد یاغچیان
ناشر صوتیانتشارات رخداد کویر
سال انتشار۱۴۰۰
فرمت کتابMP3
مدت۱ ساعت و ۱۹ دقیقه
زبانفارسی
موضوع کتابکتاب صوتی روانشناسی و موفقیت، کتاب‌های خانواده و روابط
قیمت نسخه صوتی
۱۸۰۰۰ ت - 3.99 یورو
خرید کتاب صوتی

نقد، بررسی و نظرات کتاب صوتی مصائب عشق

محمود اژدری
۱۴۰۱/۵/۱۱
با سلام و احترام
مصائب عشق اثر آلن دو باتن با ترجمه الناز عظیمی
کتابی در حوزه روانشناسی و موفقیت در روابط من خیلی از آثار آلن دوباتن را مطالعه کرده‌ام و به نظرم خودم آثار این نویسنده هرچه که باشد ارزش مطالعه را دارد پس هر اثری از ایشان دریافت کردید مطالعه بفرمایید. در این کتاب روابط زناشویی بعد و
از عشق مورد بحث بررسی قرار گرفته که خود جای بسیاری بحث دارد و به نظر من خیلی خوب است به زوج‌های جوان این مسائل آموزش داده شود تا در زندگی مشترک به مشکلات برخورد نکنند. این کتاب با ترجمه‌ای روان از الناز عظیمی ارائه شده که بر خواندنی شدن آن افزوده است فقط نمی‌دانم چرا نویسنده در قسمتی که به نظر من اوج کار است به نوشتن خاتمه داده است. ولی خیلی از انتظارات و مشکلات در بحث‌های خانوادگی را به چالش کشیده و توضیح داده است.
مسائلی مانند روابط نزدیک زوج، گفتار و گفتمان میان آنها، احترام‌ها و شکل درست احترام، روابط خانوادگی زوج، انواع رابطه‌ها، مدل و فرم رابطه ها. برای مطالعه این کتاب نیاز نیست که شما متاهل باشید مهم این است که میخواهید آدم درست و خوبی باشید یا خیر برای همین مطالعه این کتاب را به همه پیشنهاد میدهم چون مدل رفتار ما در جامعه آثاری را برجای میگذارد که شاید برای خیلی از ما مهم نباشد ولی وجهه اجتماعی ما را می‌سازد و به افراد می‌گوید چگونه با ما برخورد کنند.
در اینجا جا دارد از ناشر صوتی این اثر انتشارات رخداد کویر با روایت محمد یاغچیان هم تشکر کرد که این اثر را به صورت صوتی در اختیار قرار داده است. و تشکر ویژه از کتابراه جایی برای مطالعه همیشگی.
تینامون
۱۴۰۱/۵/۲۴
آلن دوباتن واقعا نویسنده خوبیه و قبل اینکه نویسنده خوبی باشه روانشناس خوبیه
اینکه به ادم اگاهی میده از شرایط زندگی هر فرد و نگاه فلسفی به هر قضیه‌ای داره، همین همون کمک بزرگیه که به ما میکنه. نتیجتا چه این کتاب چه بقیه کتابهای دوباتن خوندن داره.
Mr Meriin
۱۴۰۰/۱۱/۲۶
واقعا عالی بود قشنگ یه دید تازه از رابطه بهم داد خیلی وقتا فقط به رمانتیک بودن رابطه توجه میکنیم درصورتی که خیلی مسائل و خواسته‌ها برای دو طرف وجود داره که رمانتیک بودن درونش جایی نداره اصن
مصطفی عزیزی
۱۴۰۱/۹/۵
کتابی مختصر ولی با محتوایی عمیق و قابل درک. آلن دوباتن بدون شک یکی از متفکرین نویسندگان حال حاضر هست. ممنون از خوانش و ترجمه‌ی خوب این کتاب.
کتابراه و تیم خوبتون سپاس فراوان
Sanaz Nasiri
۱۴۰۰/۱۰/۸
بسیار روان و واقعگرایانه، یک حقیقتی از وصلت وجود دارد یک واقعیتی این مسئله به زیباترین نحو ممکن بیان شده ✔️
Soghra Nouri
۱۴۰۰/۱۱/۲۵
سلام دوستان کتاب مطالب به روز وجالبی درخصوص مسائل زوجین دارد. حتما گوش کنید.
Tara Feyz
۱۴۰۰/۱۰/۹
مطالب کتاب جالب بود، فقط لحن راوی رو نپسندیدم
مرسی از کتابراه
Ghazal Zr
۱۴۰۱/۳/۲۴
کتاب عالیه اما صدای موزیک پشت صدای گوینده خیلی ازار دهندست
سحر غلامی
۱۴۰۰/۱۱/۷
کوتاه و مفید بود. البته آلن دوباره کتاب‌های بهتری هم داره
مهدی حسینی
۱۴۰۰/۱۱/۱۰
بسیار مفید و تاثیر گذار
مشاهده همه نظرات ۱۰

راهنمای مطالعه کتاب صوتی مصائب عشق

برای دریافت کتاب صوتی مصائب عشق و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.