معرفی و دانلود کتاب صوتی دختری که رهایش کردی

عکس جلد کتاب صوتی دختری که رهایش کردی
قیمت:
50000 تومان - 9.49€
خرید کتاب صوتی
۳۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب صوتی دختری که رهایش کردی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب صوتی دختری که رهایش کردی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب صوتی دختری که رهایش کردی

جوجو مویز در کتاب صوتی دختری که رهایش کردی، به گونه‌ای زیبا و نوآورانه داستان خود را که به صورت موازی در دو زمان متفاوت با بازه زمانی 100 ساله است، روایت می‌کند.

کتاب دختری که رهایش کردی (The Girl You left Behind)، درباره یک نقاشی مربوط به دوران جنگ جهانی اول است. این اثر دو زندگی، دو انسان، دو کشور و دو سرنوشت را به هم ربط داده است. جوجو مویز (Jojo Moyes) با بهره‌گیری از خاطرات و حوادث دوران جنگ جهانی دوم، حال و هوای خاصی به شنونده داده و فضاسازی بسیار زیبایی را صورت می‌دهد.

رمان دختری که رهایش کردی از سال 1916، یعنی اواسط جنگ جهانی اول، شروع می‌شود. در شهر کوچکی از شهر‌های فرانسه، به نام پرون (Peronne)، که توسط سربازان منفعت طلب آلمانی اشغال شده است. سرباز‌هایی که هر چیز با ارزشی از شهر که البته شامل غذاها نیز می‌شد، را به تصاحب خود درآوردند و با وجود اینکه مردم شهر گرسنگی می‌کشیدند، آلمان‌ها بیشتر و بیشتر می‌خواستند.

هنرمندی به نام ادوارد در سال 1916 و در کشور فرانسه، همسر خود، سوفی را ترک می‌کند و به جبهه‌های جنگ می‌رود. شهر کوچک آن‌ها در اواسط جنگ جهانی اول به دست آلمان‌ها می‌افتد و تصویر چهره‌ی سوفی که ادوارد آن را کشیده، توجه یکی از فرماندهان آلمانی را به خود جلب می‌کند. سوفی که خود را در مخمصه‌ای بزرگ می‌بیند، حاضر است همه چیز خود - خانواده، آبرو و حتی زندگی‌اش را به خطر بیاندازد تا دوباره همسرش را ملاقات کند. حدود صد سال بعد، مردی اندکی قبل از مرگ ناگهانی‌اش، تصویر چهره‌ی سوفی را به همسر خود، لیو هالستون می‌دهد. به شکلی اتفاقی، ارزش حقیقی این نقاشی مشخص می‌شود و منازعه‌ای بر سر این که چه کسی صاحب برحق این نقاشی است، شکل می‌گیرد. در جریان این منازعه، تمامی عقاید و باورهای لیو به چالش کشیده می‌شوند.

کلمه جنگ همواره با واژه‌ غارتگری در کنار هم بکار گرفته می‌شوند، چنان که می‌توان غارتگری را یکی از پیامدهای گریز ناپذیر جنگ به حساب آورد. و این موضوع در تمام تاریخ به دفعات تکرار شده است. لیکن می‌توان گفت که جنگ جهانی دوم از نظر گستردگی و شدت در این مورد بی‌مانند بوده است. غارتگری علمی، مالی، هنری و… که با گذشته سال‌های متمادی همچنان پیامدهای آن گریبان‌گیر کشور آلمان به عنوان آغاز کننده جنگ است. جوجو مویز، موضوع اصلی داستان خود را اشغال‌ فرانسه توسط نازی‌ها و غارت اشیاء هنری فرانسه توسط آن‌ها قرار داده است.

جسارت و شجاعت و جنگیدن برای ارزش‌های خود، صفاتی هستند که در رمان دختری که رهایش کردی، خوب و پسندیده تلقی می‌شوند و جوجو مویز نشان می‌دهد که چگونه قهرمانان داستان با اتکا به این صفات به اهداف خودشان دست می‌یابند و چگونه در حالی که امیدشان را از دست دادند از جنگیدن دست بر نداشته و همچنان تلاش می‌کنند.

در قسمتی از کتاب صوتی دختری که رهایش کردی می‌شنویم:

«دختر، دخترى که ادوارد با او ازدواج کرده بود، با نگاهى به من مى‌‏نگریست که دیگر نمى‌‏شناختمش. او این نگاه را خیلى قبل از دیگران در من دیده بود: آن لبخند، خیلى چیزها مى‏‌گوید، از رضایتى که کسب کرده و داده است. از غرور سخن مى‌گوید. وقتى دوستان پاریسى‏‌اش از عشقش به من مطلع شدند، یک دختر فروشنده، برایشان غیر قابل قبول بود، در جوابشان او فقط لبخند زد، زیرا قبلاً این نگاه را در من دیده بود.

ایستادم و به آن دختر زل زدم، براى چند ثانیه، یادم آمد که جاى آن دختر بودن چه حسى دارد، به دور از گرسنگى، ترس، مشغول فکرهاى بیهوده درباره لحظه‌‏هاى خصوصى‌‏اى که ممکن است با ادوارد داشته باشم. او به یادم آورد که جهان مى‏‌تواند زیبا باشد، و اینکه زمانى چیزهایى مانند هنر، لذت و عشق وجود داشتند که به جاى ترس، سوپ گزنه و ساعت منع عبور و مرور، دنیاى من را پر مى‏‌کردند. این را در حالت چهره‌اش دیدم. و آن موقع فهمیدم که چه کارى کرده‌‏ام. او قدرتم را به یادم آورد و اینکه چقدر از آن قدرت در من مانده است که مى‏‌توانم با استفاده از آن بجنگم.

ادوارد، قسم مى‏‌خورم وقتى برگردى یکبار دیگر همان دخترى شوم که نقاشى‌‏اش را کشیدى.»

فهرست مطالب کتاب صوتی

نمونه
30 دقیقه
بخش اول
41 دقیقه
بخش دوم
34 دقیقه
بخش سوم
42 دقیقه
بخش چهارم
32 دقیقه
بخش پنجم
35 دقیقه
بخش ششم
36 دقیقه
بخش هفتم
46 دقیقه
بخش هشتم
29 دقیقه
بخش نهم
22 دقیقه
بخش دهم
32 دقیقه
بخش یازدهم
20 دقیقه
بخش دوازدهم
33 دقیقه
بخش سیزدهم
37 دقیقه
بخش چهاردهم
37 دقیقه
بخش پانزدهم
40 دقیقه
بخش شانزدهم
35 دقیقه
بخش هفدهم
29 دقیقه
بخش هجدهم
28 دقیقه
بخش نوزدهم
30 دقیقه
بخش بیستم
32 دقیقه
بخش بیست و یکم
36 دقیقه
بخش بیست و دوم
32 دقیقه
بخش بیست و سوم
30 دقیقه
بخش بیست و چهارم
26 دقیقه
بخش بیست و پنجم
35 دقیقه
بخش بیست و ششم
25 دقیقه
بخش بیست و هفتم
41 دقیقه
بخش بیست و هشتم
42 دقیقه
بخش بیست و نهم
23 دقیقه
بخش سی‌ام
23 دقیقه
بخش سی و یکم
16 دقیقه
بخش سی و دوم
31 دقیقه
بخش سی و سوم

مشخصات کتاب صوتی

نام کتابکتاب صوتی دختری که رهایش کردی
نویسنده
مترجمشیدا رضایی
گویندهرضا عمرانی، راضیه هاشمی
ناشر چاپیانتشارات جامی
ناشر صوتینشر ماه آوا
سال انتشار۱۳۹۷
فرمت کتابMP3
مدت۱۷ ساعت و ۴۱ دقیقه
زبانفارسی
موضوع کتابکتاب صوتی داستان و رمان خارجی، کتاب‌های داستان و رمان خارجی
قیمت نسخه صوتی
50000 ت - 9.49 یورو
خرید کتاب صوتی

نقد، بررسی و نظرات کتاب صوتی دختری که رهایش کردی

کاربر A
۱۳۹۸/۶/۹
به نظر من رمانی بسیار گیرا، با مفهوم و پر ماجراست. نویسنده بسیار توانمند است که رمانی به این دقت، با داستانی جالب و توصیفات دقیق نوشته است. همه ماجراها در داستان به شکلی منظم و حساب شده و زیبا پیش میرود، حوادث به خوبی پرورانده میشوند، رمان به شکلی زیبا شروع میشود و به خوبی پایان می‌یابد. پایان بندی داستان چیزی است که بعضی از نویسندگان عزیز از عهده آن برنمی آیند. همچنین ترجمه و معادل سازی آن به خوبی صورت گرفته است. بیان خانم راضیه هاشمی به خصوص در بخشهای غیر گفتگویی بسیار عالی و درجه یک بود و حس واقعی داستان را می‌رساند. فقط به نظر من بهتر بود در بخش گفتگوها، کمی بیان خود را طبیعی تر میکردند چون در بعضی از این بخش‌ها احساس میکردم گفتگوهای شخصیتهای داستانی کمی مصنوعی میشود.
در مورد بیان آقای رضا عمرانی هم فکر میکنم با شنیدن آن میتوان یک حس خوب از شنیدن یک رمان زیبا را داشت. و تغییر صدای و حالت گویش ایشان به هنگام تغییر شخصیتهای داستانی خوب و زیبا بود.
فکر میکنم (در مورد هر دو قسمت) بهتر بود که در بین پاراگراف‌ها (البته در بعضی جاها) مکث بیشتری صورت می‌گرفت.
خسته نباشید.
محمود اژدری
۱۴۰۱/۴/۲۶
با سلام و احترام
کتاب دختری که رهایش کردی اثر جوجو مویز به نظر من این اثر را اگر می‌خواهید مطالعه بفرمایید کتابی در ادامه کتاب ماه عسل در پاریس نوشته همین نویسنده است در ابتدا شاید برای شما این نظر بوجود آید که این اثر یک رمان صرفاً عاشقانه و پوشالی است ولی هرچه در داستان جلوتر می‌روید به شیرینی و
آن افزوده می‌شود کتاب در حال هوای جنگ جهانی اول روایت دارد جایی که آلمانها فرانسه را به اشغال خود در آورده‌اند و تا جایی پیش می‌رود که کوماندانت منطقه او را به شوهرش می‌رساند ولی با همه سیاه نمایی‌هایی که در داستان به آن‌ها می‌رسید. که امر نشان می‌دهد حتی در نیروهای اشغالگر آدمهایی یافت می‌گردد که برای شما باز هم خبرهای خوب را به ارمغال می‌آورند. در جایی از داستان هم میخوانید با همه کار شکنی‌ها و سیاه نمایی‌ها باید فعالیت خود را به جلو ببرید و از حق خود دفاع کنید.
اگر این کتاب را در ادامه کتاب ماه عسل در پاریس مطالعه بفرمایید حتما شیرینی آن را برای خود بیشتر و بیشتر می‌کنید چون خیلی از اتفاق‌ها از قبل گفته شده مطالعه این کتاب چه در نسخه چاپی و چه در نسخه صوتی را حتما پیشنهاد میکنم. این کتاب با ترجمه‌های زیادی در بازار موجود است ولی به نظر من شیوایی و رسایی آن با ترجمه شیدا رضایی خیلی خیلی خوب است بخصوص در نسخه صوتی آن با صدای رضاعمرانی و راضیه هاشمی از نشر ماه آوا که شیرینی کتاب را صد چندان کرده است. در اوقاتی که در ترافیک‌ها و رفتن به محل کار یا خانه هستید می‌توانید از کتاب‌های صوتی کتابراه لذت ببرید و همچنین از وقت آزاد خود به صورت خوب استفاده بفرمایید.
شعری اولیا
۱۴۰۲/۵/۹
بسیار لذت بردم! به اواخر کتاب که نزدیک شده بودم، نگران شدم که قرار است به زودی تمام شود! اجرا‌ها عالی بودند. مخصوصا قسمت اجرای آقای عمرانی، … بسیار جذاب بود برایم. از نظر روایت داستان فقط یکی دوبار تلفظ اشتباه کلمات تخصصی معماری را شنیدم (رشته‌ی خودم معماری است و حساسم) که توصیه می‌کنم قبل از نهایی ارائه‌ی داستان یک متخصص داستان را بشنود یا متن را بخواند. (مشخصا کلمه‌ی فونداسیون، که با تاکید فوندانسیون خوانده شد) اما داستان… چقدر زیبا بود… عاشقانه، تاریخی، معمایی… روانشناسی…موضوعاتی که از فضای جنگ روایت کرد در ذهنم چرخ می‌خورد! و اینکه جنگ یک محیط وحشی است. اما آدم‌هایی که در جنگ دیده می‌شوند تک تکشان آدم‌های معمولی با سلایق و داستان‌های معمولی هستند. حتی دلشان نازک است… جنگ ظاهر آن‌ها را به این صورت در آورده…داستان لئو و تلاشش برای زندگی و … ارتباطش با تاریخ و جنگ و دختری که از سالها پیش با او حرف می‌زد…و سرانجام بسیار غیرمنتظره‌ی داستان…بسیار لذت بردم. از گروه ارائه‌ی داستان سپاسگزارم.
م ف
۱۴۰۱/۱۱/۸
عالی بود. واقعا از شنیدن این کتاب لذت بردم. مدتها بود داستانی نخوانده بودم که نتوانم از اون ایرادی بگیرم خیلی داستان دختری که رهایش کردی به دلم نشست. هیچ جوری نمیتونستم انتهای داستان و حدس بزنم و از اونجایی که عادت ندارم انتهای هر رمانی را ابتدا بخونم و از این کار به شدت بدم میآید، هیجان زیادی برای به پایان رسوندن این رمان داشتم
جوجو مویز نویسنده‌ای بسیار توانمند است که داستان عاشقانه و پرماجرا را با ظرافتی خاص به تصویر قلم کشیده
روایت این عشقی که سالها ادامه خواهد داشت وقتی کسی که عاشق هست به عشقش ایمان داشته باشد و برای اون محکم بایستد.
راستش اولش متوجه نشدم دو داستان در زمانهای مختلف در راستای هم تعریف میشوند. فکر کنم فصل سه یا چهار بود که خیلی گیج شده بودم. وقتی به عقب مراجعه کردم و مجدد داستان و گوش دادم و به زمانی که گوینده‌ها اول هر فصل اعلام میکردند دقت کردم متوجه شدم نویسنده دو داستانی را که در زمانهای متفاوت هستند همزمان پیش میبره و چقدر زیبا بود. البته وجود دو گوینده خانم و آقا که باعث تفکیک راحتتر این دو داستان میشد به درک اون خیلی کمک میکرد. راوی‌های داستان آقای عمرانی و خانم هاشمی هم به زیبایی داستان را نقل میکردند و تمام حس موجود در شخصیت‌ها را با توانایی به شنونده منتقل میکنند که از آن‌ها سپاسگزارم و خدمتشون خسته نباشید میگم
من کتاب ماه عسل در پاریس از همین نویسنده را بعد از این رمان خواندم که به نظرم رمان دختری که رهایش کردی در ادامه آن نوشته شده. به دوستان پیشنهاد میکنم ابتدا رمان ماه عسل در پاریس را بخوانند یا گوش دهند بعد این رمان را تا گوش کنند تا ترتیب وقایع هر در دو کتاب رعایت شود و لذت بیشتری ببرند
لیلی راکعی
۱۴۰۱/۹/۳
کتاب جالبی بود در دو فضا و زمان جدا🌼
شهرزاد منصوری
۱۴۰۱/۴/۷
کسل کننده‌ترین کتابى که تا به امروز خونده و شنیده بودم. مجبور شدم چندین فصل از قسمت دوم رو رد کنم! و با این حال چیزى از روند داستانو از دست ندادم!!! دقیقا عین سریالهاى مسخره ى ترکى
اصلا به جدابیت کتابهایى که از جوجو مویز شنیده بودم مثل، من پیش از تو و یک بعلاوه یک، نبود.
به خصوص قسمت دوم، یک و و
داستان خسته کننده بى جهت کش دار مزخرف!
درسته که سلیقه‌ها با هم فرق میکنه ولى به نظر میاد دوستانى که تعریف و تمجید مى کنند بیشتر به خاطر کسب امتیاز از کتابراه هست نه راهنمایى دوستانى که قصد کتاب خریدن داره و این دور از شأن و شخصیت آدمهاى اهل کتاب و مطالعه هست
گویندگى خانم هاشمى زیبا بود
ولى آقاى عمرانى علیرغم صداى زیباشون، توى این کتاب نقش‌ها رو خوب از کار در نیاورده بودن
به خصوص نقش پل که بر اساس داستان انسانى مبادى آداب و شریف بود ولى گویندگى آقاى عمرانى توى این نقش، یک مرد شکم گنده ى اهل قمارو شراب رو تداعى مى کرد!
Nilliam
۱۴۰۱/۱۱/۱۵
کتاب دختری که رهایش کردی اولین کتاب نویسنده مویز بود که می‌خوندم. تعریفش رو شنیده بودم خیلی وقت بود که میخواستم بخونم. خیلی خوشحالم که موفق شدم که با تمام درگیری هام بخونمش. قسمت اول که در فضای جنگ بود خیلی گیرا بود در کل توضیحات اضافی که خیلی از نویسندگان دیگه دارند و حوصله آدم رو سر میبرند رو در نداره. قسمت دوم داستان خیلی همچنان درگیر فضای جنگ بودم و دوست داشتم زودتر به فضای جنگ برگردم و بدونم سوفی چی شد. من کتاب رو دوست داشتم کتاب خیلی حال و هوای خوبی داره. امیدوارم شما هم بخونید و دوست داشته باشید. کتاب خوب حال آدمو خوب می‌کنه
رضا خلیل نژاد
۱۴۰۱/۱۲/۲۸
به نظر من رمان بسیار گیرا، با مفهوم پر ماجراست. نویسنده بسیار توانمند است که رمانی به این دقت با داستانی جالب نوشته است کل ماجراهای غصه منظم و حساب شده و بسیار زیبا پیش میرود و حوادث به خوبی پرورانده میشود رمان بسیار زیبا شروع و به خوبی به اتمام می‌رسد. معمولا پایان داستان چیزیست که بعضی به خوبی از ازنویسندگان عهده آن بر نمی‌آیند. در ضمن ترجمه بسیار عالی و معادل سازی خوب صورت گرفته بود صدای راوی و بیان خانوم هاشمی بسیار حرفه‌ای و عالی بود
Azar Mbd
۱۴۰۰/۳/۱
چند وقتی بود این کتاب صوتی رو‌ خریداری و دانلود کرده بودم اما ترغیب نمیشدم گوش بدم ولی بالاخره اینکار رو کردم و چقدرررر متاسفم زودتر گوش ندادم بسیار کتاب خوب و عمیق و عجیبی بود و انتظار نداشتم انقدر جذبش بشم بطوری که قصد دارم یک بار دیگه با حوصله گوش بدم ممنون از صداپیشه‌ها و راوی‌های محترم و‌خانم هاشمی عزیز و تقدیر از جوجو‌ مویز که آثارشون همیشه دلنشین و شگفت زده‌ام میکنه و سپاس از کتابراه، همراه چندساله ام
سحر مهرجویی
۱۴۰۰/۱۱/۳۰
این کتاب دنباله کتاب ماه عسل در پاریس کسایی که می‌خوان به این داستان گوش بدن پیشنهاد می‌کنم اول ماه عسل در پاریس را گوش کنن موضوع داستان خیلی جذاب و ادم درگیر می‌کنه و بر خلاف کتاب من پیش از تو و پس از تو از حاشیه کم کرده به اصل داستان پرداخته کتابی است با موضوع عشق و جنگ و همون قدر که زشتی‌های جنگ نشان میدهد زبیایی عشق راهم نشان میدهد و اینکه حتی یه دشمن هم می‌تونه در اوج جنگ بهترین دوستت بشه
Shiva Nouri
۱۳۹۸/۳/۱۳
موضوع جنگ و تاثیر اون بر سرنوشت انسانها همیشه برای من یکی از موضوعات مهم و قابل تامل بوده. این کتاب صوتی رو به شدت توصیه می‌کنم از دو جهت. اول به خاطر داستان بسیار تاثیر گذارش و دوم به خاطر روایت بسیار عالی و روان راویان کتاب که در مقایسه با کیفیت کتابهای صوتی که این روزها در اینترنت دیده میشه یه سر و گردن بالاتر قرار میگیره. ممنون از ماه آوا
عاطفه خدیر
۱۴۰۱/۵/۲۴
بسیار کتاب خوب، پر از هیجان، پر از ماجرا و گیرایی است. خواننده را به دنبال خودش میکشاند و ترغیب میکند که به خواندن یا شنیدن داستان ادامه دهد‌. البته این کتاب آموزنده هم است. به انسان می‌آموزد تحت بدترین شرایط در زندگی ایمان و امید به خدا را از دست ندهیم و به عدالت خدا شک نکنیم. واقعا دوستش داشتم.
از همه عزیزانی که برای تهیه این کتاب صوتی تلاش کرده اند، بی نهایت سپاسگزارم
میم عین
۱۴۰۰/۱/۱۷
خوب بود خواننده رو به خوش بینی به آدم‌ها و جهان و بشریت دعوت میکنه آخرش هم قابل پیش بینی نیست و خواننده رو با خودش میکشونه تا ته داستان البته از اون کتابا هم نیست که اگه ورداشتین زمین نزارین تا تموم بشه و کمی طولانیه و بعضی جاها الکی روده درازی کرده و اگه هنوز آثار کلاسیک جهان رو مطالعه نکردین و وقت و بودجه زیادی ندارین برای کتابخوانی بهتره اول اونا رو بخونین
هلما معصومیان
۱۳۹۸/۱۰/۲۳
♡دچار یعنی عاشقو فکر کن که چه تنهاستاگر که ماهی کوچک، دچار آبی دریای بی‌کران باشد♡... 👤سهراب سپهریکتابی فوق العاده دلنشین و سرشار از احساس قلبی، با صدای زیبا و صریح خانم هاشمی و جناب عمرانی عزیز. من شیفته‌ی نشر ماه آوا شدم، از شما تقاضا دارم کتاب‌های دیگر جوجو مویز را با صدای شیوا‌ی خودتان زینت ببخشید. خدا حافظ و نگهدارتان باشد💚🌻💚
mostafa rostami
۱۳۹۸/۳/۱۱
فصل اول به دلیل حوادث ناگوار به شدت ناراحت کننده و خسته کننده است ولی فصل‌های بعدی ازلحاظ داستاننی به شدت جذاب و میڂکوب کننده اس - در کل جو بسیار عالی‌ای از زمان جنگ میده و فجایعی که در پی هر جنگی رخ خواهد داد - البته بنظرم پارادوکس بین وحشی گری آلمانها و هنر دوستیشون برام خیلی جذاب و عجیب بود
مشاهده همه نظرات 359

راهنمای مطالعه کتاب صوتی دختری که رهایش کردی

برای دریافت کتاب صوتی دختری که رهایش کردی و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.