معرفی و دانلود کتاب صوتی آرامش در هر قدم: گذرگاه آگاهی در زندگی روزمره

عکس جلد کتاب صوتی آرامش در هر قدم: گذرگاه آگاهی در زندگی روزمره
قیمت:
32000 تومان - 3.99€
خرید کتاب صوتی
۳۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب صوتی آرامش در هر قدم و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب صوتی آرامش در هر قدم و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب صوتی آرامش در هر قدم: گذرگاه آگاهی در زندگی روزمره

چطور می‌شود دقایق گیر افتادن در یک ترافیک وحشتناک را به لحظاتی برای رسیدن به آرامش تبدیل کرد؟ تیک نات هان، راهب بودایی مشهور، در کتاب صوتی آرامش در هر قدم، بر این باور است که هیچ لحظه‌ای از زندگی و هیچ کاری نباید به حساب تلف کردن وقت گذاشته شود. درواقع انسان‌ها باید از فکر کردن مدام به آینده یا گذشته دست بکشند، در لحظه‌ی حال زندگی کنند، از هر نفس خود آگاه باشند و بهره‌ی کافی را از آن ببرند.

درباره‌ی کتاب صوتی آرامش در هر قدم

استاد ذن، رهبر معنوی و نویسنده‌ی مشهور، تیک نات هان (Thich Nhat Hanh) در کتاب صوتی آرامش در هر قدم (Peace Is Every Step) به مخاطبان خود می‌آموزد که چگونه در مواجهه با موقعیت‌هایی که انسان را تحت فشار قرار می‌دهد و او را به چالش می‌کشد، مثبت‌اندیشی خود را حفظ کنند و استوار باقی بمانند. از نظر تیک نات هان حتی زنگ تلفن هم می‌تواند تلنگری برای بازگشت به خود واقعی‌مان باشد.

در کتاب صوتی آرامش در هر قدم، بشقاب‌های کثیف، چراغ‌های قرمز و ترافیک به‌عنوان همراهان معنوی ما طی مسیرمان به سمت ذهن‌آگاهی معرفی می‌شوند؛ مقصدی که در آن ذهن و وجودمان بر واقعیت و زمان حال متمرکز می‌شوند. تیک نات هان به مخاطبان خود وعده می‌دهد که با رسیدن به این مرحله، وجودشان در آگاهی کامل و رضایتی عمیق غوطه‌ور خواهد شد؛ چنانکه از تک‌تک نفس کشیدن‌های خود آگاه هستند.

معرفی و دانلود کتاب صوتی آرامش در هر قدم

از نکات بسیار مهم کتاب صوتی آرامش در هر قدم، آموزش‌های کاملاً کاربردی تیک نات هان است که به زندگی روزمره‌ی هر آدمی پیوند خورده‌اند. او در این کتاب نحوه‌ی مدیتیشن و رسیدن به ذهن‌آگاهی را در کارهای مختلف روزمره تشریح می‌کند. برای مثال تیک نات هان در کتاب صوتی آرامش در هر قدم از چگونگی زیستن در زمان حال و موقعیت‌هایی مثل ظرف شستن، رانندگی کردن، قدم زدن و کار کردن صحبت می‌کند.

کتاب صوتی آرامش در هر قدم با عنوان فرعی گذرگاه آگاهی در زندگی روزمره را نشر صوتی شادن پژواک با صدای وحید مرتضوی کیاسری و اعظم حبیبی و براساس ترجمه‌ی لیلی پسندیده منتشر کرده است.

نکوداشت‌های کتاب صوتی آرامش در هر قدم

  • این کتاب خیلی ارزشمند است و می‌تواند زیستن فردی و زندگی جامعه‌ی ما را متحول کند. (دالایی لاما)

  • سبک نگارش تیک نات هان، بیانگر ظرافت و باریک‌بینی اوست. باید بگویم که بعد از خواندن کتاب آرامش در هر قدم، به کیسه‌های پلاستیکی هم مثل قبل نگاه نخواهید کرد و حتی ممکن است تمایل شدیدی به در آغوش گرفتن درختان پیدا کنید. (برایان برویا، نویسنده و استاد فلسفه)

  • کتاب آرامش در هر قدم بسیار زیبا و شفاف نوشته شده است. این کتاب شامل تفسیر و تعمق‌های تیک نات هان به‌عنوان یک راهب بودایی و فعال صلح‌طلب است. (Midwest Book Review)

کتاب صوتی آرامش در هر قدم برای چه کسانی مناسب است؟

کتاب صوتی آرامش در هر قدم برای مخاطبان کتاب‌های انرژی‌درمانی، ذن، مدیتیشن و خودسازی مناسب است.

در بخشی از کتاب صوتی آرامش در هر قدم: گذرگاه آگاهی در زندگی روزمره می‌شنویم

به نظر من این ایده که شستن ظروف کار ناخوشایندیه، تنها زمانی صدق می‌کنه که شما اون‌ها رو نشورین. وقتی جلوی سینک بایستید، آستین‌هاتون رو بالا بزنید و دست‌هاتون رو در آب گرم بذارید، این کار لذت‌بخش می‌شه. من از گذران وقتم با شستن ظرف‌ها لذت می‌برم. از ظرف، آب و تک‌تک حرکات دستانم آگاهی کامل دارم. می‌دونم که اگر در شستن ظرف‌ها عجله کنم تا به دسرم برسم، این کار ارزش زیستن نداره. حیفه که دقیقه‌ای این‌طور بگذره و هر ثانیه از زندگی، درواقع یه معجزه‌ست. ظرف‌ها و حضور من در اینجا که اون‌ها رو می‌شوم، یک معجزه است. اگر نتونم ظرف‌ها رو با خوشحالی بشورم، اگر بخوام اون‌ها رو سریع تموم کنم تا دسرم رو زودتر بخورم، به همون اندازه از لذت خوردن دسرم ناتوان می‌شم. اگر با چنگال در دستم به این فکر کنم که بعدش چه‌کار کنم، بافت و طعم دسر، به همراه لذت خوردن اون از بین می‌ره. من همیشه به آینده کشیده می‌شم و هرگز نمی‌تونم در لحظه‌ی حال زندگی کنم.

فهرست مطالب کتاب صوتی

نمونه
3 دقیقه
شناسنامه - پیشگفتار
14 دقیقه
مقدمه‌ی ویراستار
39 دقیقه
فصل اول: هوا را به درون ریه‌هایت بفرست و زندگی را احساس کن - بخش اول
40 دقیقه
هوا را به درون ریه‌هایت بفرست و زندگی را احساس کن - بخش دوم
44 دقیقه
فصل دوم: تحول و شفا - بخش اول
24 دقیقه
تحول و شفا - بخش دوم
34 دقیقه
فصل سوم: آرامش در هر قدم - بخش اول
35 دقیقه
آرامش در هر قدم - بخش دوم
2 دقیقه
درباره‌ی نویسنده

مشخصات کتاب صوتی

نام کتابکتاب صوتی آرامش در هر قدم: گذرگاه آگاهی در زندگی روزمره
نویسنده
مترجملیلی پسندیده
گویندهاعظم حبیبی، وحید مرتضوی کیاسری
ناشر صوتی شادن پژواک
سال انتشار۱۴۰۲
فرمت کتابMP3
مدت۳ ساعت و ۵۵ دقیقه
زبانفارسی
موضوع کتابکتاب صوتی روانشناسی و موفقیت، کتاب موفقیت و خودسازی
قیمت نسخه صوتی
32000 ت - 3.99 یورو
خرید کتاب صوتی

نقد، بررسی و نظرات کتاب صوتی آرامش در هر قدم

نیلوفر
۱۴۰۲/۸/۱۸
آگاهی دقیقا چیزی هست که ما در زندگی شلوغ امروز فراموش کردیم. هر روز فقط دنبال زندگی می‌دویم بدون اینکه لحظه‌ای با آرامش درختان سبز و پرتو خورشید را نگاه کنیم و آگاهی را تنفس کنیم
این کتاب روح اسیری را در شما آزاد خواهد کرد که آنقدر محبت و آرامش دارد که درختان را هم در آغوش بگیرد.
درسته نویسنده و
بودایی هست اما همه ادیان شکرگزاری را بسیار محترم دانستند. اینکه قبل از خوردن غذا به گرسنه بودن بسیاری از افراد جهان فکر کنیم علاوه بر اینکه باعث میشه بیشتر شاکر باشیم می‌تونه ما را مهربان تر کنه فکر کنیم و راهی برای نجات دنیا از بی عدالتی و فقر پیدا کنیم.
ما از جنس طبیعت هستیم و برگشت ما به خاک این را تاکید می‌کنه بنابراین اگر برگی از دست رفت اگر کسی را از دست دادیم شاخه‌های جدیدی هستند که نشانه ادامه حیات هست.
با آرامش و تنفس عمیق هم خودمان را از عصبانیت و هیاهو رها میکنیم هم آرامش را به اطرافیان و زمینی که بهش مدیون هستیم هدیه میکنیم.
اگر در کنار تنفس آگاهانه که کلید این کتاب هست به نعمت‌ها و خدای بزرگ هم فکر کنیم قطعا از زندگی ارامش بیشتری گرفته و برای جهان مفیدتر خواهیم بود
کتاب ارزش شنیدن را داره و حتی باید چند باز شنید.
تشکر
مونا ابرهیم زاده
۱۴۰۲/۸/۱۴
این کتاب یاد میده آرامش چقدر لذت بهتری برای زندگی کردن تو هر شرایطی آرامش حذف کنیم
مثلا موقع رانندگی و ترافیک و جدا ما هر چقدر بد بیراه بگیم انرژی بد بفرستیم فقط و فقط اعصاب خودمون رو میریزم بهم ولی یه وقتایی میشه حتی پشت را هم چه تنها باشیم چه با خانواده لذت ببریم یا مثلا
موقع ظرف شستن اکثر غر و
خانم‌ها میزنن چقدر چه غر بزنیم چه نزنیم اون تابم برای ظرف شستن پس آرامش داشته باشیم لذت ببریم و به گفته این کتاب وقتی ظرف‌ها رو نشوریم و ببینیم آشپزخونه و سبک کثیف و بهم ریخته س که بیشتر بهم می‌ریزیم
و در کل این کتاب، تجربه‌های زیادی در مورد بهتر ساختن حالات مختلف ذهنی به شما می‌آموزد تا با آشوب و آشفتگی درون خود کنار آمده و قدر لحظه‌های حاضر را در زندگی بیشتر بدانید. همچنین به شما می‌آموزد محبت و دلسوزی را در درون خود جانشین خشم و عداوت کنید و با چشم دل، رنج دیگران را با رنج خود یکی بدانید. زدودن غم از دل دیگران کمک بزرگی است به آرامش خودمان. این کتاب راهنمای محبت است تا آن را کم‌رنگ نساخته و در برقراری دوستی، دیوار نباشیم بلکه پلی باشیم به روی رودخانه‌ی عشق. نویسنده‌ی کتاب، زیستن در کنار جمعی از دوستان یک‌دل را سرمایه‌ی بزرگی می‌داند؛ چرا که دوستان، در سختی‌ها از آلام درونی‌مان خواهند کاست و در شادی‌ها با ماشریک خواهند شد. با انرژی مثبتی که از آنان دریافت می‌کنیم، قادر خواهیم بود احساسات بدی مانند حسادت، خشم، و نا امیدی را ریشه‌یابی کنیم و شرایط رشد را از آن‌ها دور نگهداریم و...
از زندگی لذت ببریم
Melika,s
۱۴۰۲/۸/۱۱
اگر این کتاب ستاره‌های بیشتری داشت، من همش لایک می‌کردم. فوق العاده زیبا و دلنشین. صدای راوی خیلی عالی و پر از آرامش و مهارت زیبا در داستان خوانی. فوق العاده روون و با تسلط متن را می‌خواندند که مخاطب جذب داستان می‌کنه. مطالبش کتاب واقعا منطقی و با استدلال نوشته شده. نویسنده خیلی قدرتمند و مطالب در زیبایی وصف آرامش آگاهانه بیان می‌کنه که خیلی مورد توجه است. به نکات ظریفی در ساختن شخصیت فرد در این دنیای پر هیاهو بیان می‌کنه. مطالبش کلیشه‌ای نبود. برای رسیدن به آرامش باید رعایت بشه و شخص باید از پرورش خودش شروع کنه که بعد به اصلاح جامعه بپردازه. بعضی افراد فقط از همه چی ایراد می‌گیرند، بدون اینکه شناختی از خودشون داشته باشند و حتی آگاهی هم ندارند، فقط توی حرف و ظاهر بزرگی می‌کنند. من این کتاب به علاقه مندان تغییر ریشه‌ای و اساسی در خودشون، پیشنهاد می‌دهم و این کتاب باعث تفکر عمیق و.... میشه. ممنون از نویسنده که این کتاب لذت بخش نوشته و شخصیت توصیف کرده. سپاس فراوان از همه عوامل کتابراه و فرستادن انرژی مثبت برای ادامه راهشون....
مرضیه دردشتی
۱۴۰۲/۸/۹
سلام خیلی ممنون از کتاب صوتی آرامش در قدم کتاب خیلی خوبی بود واقعاً روش‌های خیلی خوبی برای آرامش درست زندگی کردن درست فکر کردن و درست رفتار کردن رو به ما پیشنهاد می‌داد که برای دنیای امروز بسیار لازم و ضروری است ته بعضی از نکات آن را من شخصاً قبول ندارم و دستوری که برای آن مورد در اسلام آورده شده و بسیار جامع‌تر بهتر کاربردی‌تر است اما در عین حال نکات ارزنده بسیار زیادی را در این کتاب ارائه کرده و به آن اشاره کرده بود اینکه این کتاب به وسیله یک راهب بودایی نوشته شده بود و او اینقدر در جامعه چرخیده و دنیا دیده بود و بسیاری از مسائل جامعه را با آن سروکله زده بود بسی جای خوشحالی است جناب نیک ناتان از کشورهای بسیاری دیدن کرد و نکات زیادی را برای ارائه اشاره کرده بود که برای تمام جوامع کاربردی است
ن د ا ز ر ن د ی
۱۴۰۲/۷/۳۰
از نظر مراقبه و به شادی رسیدن تیک نات هان در کتابش، کتاب صوتی آرامش در هر قدم با ما سخن می‌گوید. تکنیکی که در هر کجا می‌شود انجام داد و در هر زمان نیز. تکنیکی ساده اما قدرت بالا برای رسیدن به آرامش و در نتیجه رسیدن به شادی و دستاورد آخر آن رسیدن به خواسته.
نات هان فقط از مراقبه در اثرش نمی‌گوید و
بلکه از تمرکز روی پاکسازی کردن کلام ذهن و فکر و باور و بدن و انرژی نیز سخن می‌گوید.
اگر بخش‌های اولیه از چند مراقبه و روش صحیح از مدیتیشن و تن آرامی‌ به شما دستورالعمل می‌دهد این مهم در بخش‌های انتهایی نیز با پاکسازی کلام و فکر و نگاهی دیگر نویسنده، با مخاطب، مطلب می‌نویسد.
این کتاب کتابی کاربردی و اقدام گرایی است و تمرکز روی فکر، از نویسنده جایزه صلح نوبل.
ژاسمن شاهنظری
۱۴۰۲/۹/۱۸
تیک ناتهان به عنوان یک راهب ویتنامی بسیار ساده و روان در مورد اگاهی از لحظات نحوه کسب ارامش در هر قدم در این کتاب صحبت میکند و خواننده را تشویق به کسب ارامش و یگانگی با دنیای اطراف خود دعوت میکند. زندگی عجولانه و شلوغی محیط زیست باعث جدایی انسان از وجود خویش و طبیعت پیرامون خود میشود. خود من این را تجربه داشته‌ام که زمانی که به همنوع خود، حیوان یا حتی گیاه برای ادامه زندگی یا فراغت از درد و رنج کمک کرده‌ام همانگونه که تیک نات میگوید دچار انچنان شعف و خوشی شده‌ام که یاد اوری ان حتی اکنون نیز باعث به وجد امدن روح و روانم میشود. پس باید با هستی و جهان اطراف یکی شد و به اطراف خود همیشه توجه داشت، باشد که ارامش نصیبمان شود. ممنون از کتابراه.
نسرین سعادتی
۱۴۰۲/۹/۱
درود بر کتاب راهِ همیشه خوب، که خودش به تنهایی تیک نات هانیست واسه خودش و گسترش دهنده‌ی صلح شنیدن این کتاب خصوصا با صدای حرفه‌ای خانم حبیبی و آقای مرتضوی حتما پرفایده خواهد بود. قطعا شنیدنش از خواندنش موثرتره چون ضمن شنیدن، میتونیم نکات گفته شده رو اجرا و تمرین کنیم. گوش دادن به گفتار ویراستار رو و از دست ندید حتما بدقت گوش بدین.
از تیک نات هان، خانم پسندیده، آرنولد کاتلر، آقای مرتضوی، خانم حبیبی ونشر شادن پژواک و تیم کتاب راه بسیار سپاس گزارم. گوش دادن به این اثر باارزش برای من بسیار لذت بخش و مفید بود. پاینده باشید.
Rahil najafi
۱۴۰۲/۹/۹
بسیار بسیار عالی توانستم با آن آرامش را تجربه کنم توانستم تمام سردرگمی هایم را کنترل کنم بسیار خوب و جالب حتی روی رانندگی‌ام بسیار تاثیر گذار بود و توانستم بی دغدغه ترافیک رانندگی آرامی داشته باشم توانستم از لحظات جنگ رانندگی غروب‌ها به راحتی گذر کنم و از لحظاتم لذت ببرم هر کس مثل من سراسر وجودش پر از استرس تشویش است حتما آن را مطالعه کند مخصوصا نسخه صوتی که در لحظه می‌توانی روی آن تمرکز کنی و از آن لذت ببری پیشنهاد ۱۰۰٪ به تمامی دوستداران کتاب با هر سلیقه‌ای بسیار عالی واقعا بی نظیر
نسترن مرادیانی
۱۴۰۲/۷/۲۵
مطالب کتاب حول محور افزایش آرامش در زندگی و کاهش استرس میچرخد و در این راستا چند راهکار و مراقبه پیشنهاد داده میشود. با طرح مطالبی از قبیل ارتباط انسان با خود و ارتباط انسان با دیگران به تفکیک مثالها و راهبردهایی برای بهبود روابط اعضای خانواده، بهبود رابطه انسان با خود و نحوه برخورد با شرایط سختی و است که اگر مهارت برخورد با آن را داشته باشیم چندان هم سخت نیست آرامش ما را برهم نمیزند. درباره این کتاب صوتی: مطالب کتاب عالی و راهبردی، صدا و گویندگی راوی هم بسیار خوب است. با تشکر از کتابراه.
صادق
۱۴۰۲/۷/۲۰
سلام و عرض ادب خدمت تمامی دوستداران کتاب،، من قبلاً این کتاب را دست یکی از دوستانم دیده بودم که بطور تصادفی چند صفحه از مطالبش رو خوندیم و واقعا برام جذاب بود،،، همین که به انسان میفهماند که باید یک دیوار آهنی بر روی گذشته و یک پرده بر روی آینده بکشیم و در حال زندگی کنیم و از لحظه لحظه دقایق زندگی استفاده بهینه در راستای شادی داشته باشیم یک دنیا ارزشمند هستش،،، بسیااااار عااااالی،،،
iraj rahmani
۱۴۰۲/۸/۳
سلام از اوجایی که کتاب‌های روانشناسی وقانون جذب خیلی زیاد شده. اما این کتاب به دلیل این که تمریناتش با زندگی و کار همسو هست میتونه خیلی کمک کننده باشه، تمریناتش را با نوشتن راحتر میشه انجام داد ضمنا وقت و زمان زیادی هم نیاز نداره زندگی در زمان حال بهترین راهکار شه مدیتیشن به زبان ساده توضیح داده به شده دوستانی که دوست دارن راهکارهاس ساده مدیتیشن وزندگی در لحظه را تجربه کنن پیشنهاد میدم حتما این کتاب را گوش بدن
نجات
۱۴۰۲/۹/۲
1_صدای فوق العاده عالی گوینده
2_ساده‌ترین روش‌های که آدم رو به آرامش میرسونه
3_یاد میگیریم که چه طوری در لحظه زندگی کنیم و لذت ببریم
همیشه فکر میکردم مراقبه کردن سخت باشه، اما با خوندم این کتاب 180 درجه نظرم عوض شد.
روش‌های که به ساده‌ترین روش ممکن توضیح داده تو این کتاب فقط و فقط با (تمرین کردن خودمون به صورت هر لحضه) تاثییر گذار هست. به شدت پیشنهاد میکنم این کتاب رو.
صدیقه آل محمد
۱۴۰۲/۷/۲۱
سلام و درود خدا بر شما تازه شروع به خواندن کردم ولی چون در فرکانس آرامش هستم و می‌دانم در لحظه زندگی کردن و آرامش داشتن، مهم‌ترین اصل زندگی است و ما برای لذت بردن آفریده شده ایم، با شوق بسیار خواهم شنید، به همه دوستانی که تمایل دارند در زندگی آرامش و شادی و ثروت را تجربه کنند، توصیه می‌کنم حتما این کتاب را چندین بار گوش بدهید. مانا و پرفروغ باشید
فاطمه علیرضایی
۱۴۰۲/۷/۲۵
سلام و درود از این کتاب یاد گرفتم که آلارمها و زنگهایی که در طول روز به گوشم میرسند خواه زنگ تلفن خواه صدای اومدن پیامک یاصدای دینگ یک نامه تو اتوماسیون اداری و... رو برای خودم مثل یک هشدار ببینم و با خودم بگم تو لحظه باش نفس بکش دم... بازدم و لحظاتی با این هشدار خودمم رو در یابم و در لحظه حال باشم پیشنهاد میکنم شما هم امتحان کنین
T.p.4119
۱۴۰۲/۸/۵
بسیار لذت بردم. قصد حذف کردن از کتابخانه رو ندارم. تا هر وقت دچار خشم و کینه نسبت به کسی شدم با گوش دادن به این کتاب به یاد بیارم ما همه با هم یکی هستیم و با شفقت و مهربانی و درک متقابل میتونیم عشق واقعی نسبت به هر موجودی روی کره‌ی زمین داشته باشیم. به نظر شعاری میاد. ولی واقعیت داره که فقط با عمل کردن به اون جهان بهتری خواهیم داشت.
مشاهده همه نظرات 110

راهنمای مطالعه کتاب صوتی آرامش در هر قدم

برای دریافت کتاب صوتی آرامش در هر قدم و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.