معرفی و دانلود کتاب صوتی دمیان

عکس جلد کتاب صوتی دمیان
قیمت:
50000 تومان - 5.49€
خرید کتاب صوتی
۳۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب صوتی دمیان و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب صوتی دمیان و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب صوتی دمیان

کتاب صوتی دمیان یکی از پرآوازه‌ترین و پرفروش‌ترین رمان‌های هرمان هسه، نویسنده‌ی فقید آلمانی و برنده‌ی جایزه‌ی نوبل ادبیات است. این اثر حکایت زندگی جوانی پُرسودا و شاعرمسلک است که در تمام طول عمر، خویشتن را اسیر پندارهایی مغایر با واقعیتِ زندگی دیده است.

درباره کتاب صوتی دمیان:

از میان چند ده کتابی که از هرمان هسه، نابغه‌ی بی‌چون‌وچرای ادبیات معاصر اروپا به جا مانده، دمیان (Demian) یکی از پرطرفدارترین‌هاست؛ رمانی تفکربرانگیز که روایتگر احوالِ دل آدمی‌ست و به همین سبب نیز، مطالعه‌ی آن بر بی‌شمار دل‌ها خوش نشسته است. هسه این اثر را نخستین بار در سال 1919 به انتشار رساند. کتاب ابتدا نه نام اصلی مؤلف، بلکه اسمِ مستعار امیل سینکلر را به عنوان نویسنده بر جلد خود داشت. کمی بعد اما هسه اثر را با نام حقیقی خویش به انتشار رساند.

شخصیت اصلی دمیان جوانی‌ست متعلق به طبقه‌ی متوسط و به اصطلاح فرهیخته‌ی زمان خود، که تمام حیات خویش را وقف کشف معنای راستین زندگی نموده است. هسه از طریق بازگویی تفکرات قهرمان کم‌تجربه اما پرشور و پرسودای این کتاب، هم نقبی به ایام جوانی خویش زده و هم در این بین، نقدی اساسی به بنیان‌های فرهنگ غربی وارد کرده است. فرهنگی که به زعم این نویسنده، زندگی را از شور و حال تهی می‌سازد و به سطح منطقِ صرف فرو می‌کاهد.

در دمیان می‌توان رد بسیاری از دغدغه‌های فکری‌ای را که هسه در طول فعالیت ادبی خود با آنها دست‌به‌گریبان بوده مشاهده کرد؛ از جمله‌ی این دغدغه‌ها می‌توان به مسائلی نظیر رابطه‌ی ذهن و عین، ماهیت طربانک و در عین حال خطرآفرین زندگی و شاید جذاب‌تر از همه، بی‌کرانگیِ نیروی جوانی اشاره کرد.

به طور کلی جوانی برای هسه همواره موضوعی قابل تأمل بود. البته واضح است که منظور از جوانی، بیش از آنکه سن و سالی خاص باشد، سبْکی از بودن در جهان است، که سرشت‌نشانِ آن گشودگی به روی هستی، حساسیتِ بالا، تأثیرپذیری فراوان و صدالبته خامی، حماقت و چه بسا اندکی دیوانگی است. اموری که تماماً از منظر هسه ذاتیِ زندگی به شمار رفته و برای برخورداری از حیاتی اصیل، لازم و ضروری‌اند.

رمان دمیان از منظر دیگری نیز بسیار قابل توجه است: این اثر، در کنار کتاب سیذارتا، از جمله درخشان‌ترین آثار نویسنده‌اند که بر آنها حال و هوایی شرقی حاکم است. در این بستر، مرادمان از حال و هوای شرقی را باید خصوصاً با توجه به قطب مخالف آن، یعنی حال و هوای غربی دریافت. در این تقابل، شرقی مترادف است با معنوی، شورمندانه، سرمستی‌آور، و البته حکمت‌آمیز؛ و غربی یعنی مادی، خشک‌ و عبوس، زندگی‌گریز و در یک کلام، منطقی!

جان کلام اینکه کتاب دمیان تجسم رمانتیسم در عصر پسارمانتیسم است. این داستان بیش از آنکه رمان در معنای اروپایی آن باشد، یادآور قصه‌های کهن مشرق‌زمین است. بنابراین، شگفت‌انگیز نخواهد بود اگر مخاطبین فارسی‌زبان آن را بیش از هم‌زبانان و هم‌وطنان نویسنده بفهمند و بپسندند.

نکوداشت‌های کتاب صوتی دمیان:

_ ارائه‌دهنده‌ی آگاهی‌ای چنان ژرف که نمونه‌اش را در ادبیات معاصر کمتر دیده‌ایم. (Saturday Review)
- داستانی منحصر به فرد درباره‌ی تعالیِ آدمی. (Penguin Random House)
- پرتره‌ای حیرت‌انگیز از ایام جوانی. (Kirkus Reviews)

کتاب صوتی دمیان مناسب چه کسانی است؟

علاقه‌مندان به ادبیات حکمت‌آمیز و دوست‌داران داستان‌های فلسفی، بیش از سایرین دمیان را اثری باب طبع خود خواهند یافت.

با هرمان هسه بیشتر آشنا شویم:

هرمان هسه (Hermann Hesse) در سال 1877 به دنیا آمد و به سال 1962 از دنیا رفت. او آلمانی - سوئدی بود و جز ادبیات، در زمینه‌ی نقاشی نیز دستی بر آتش داشت. هسه به عنوان یکی از پرخواننده‌ترین نویسندگان اروپایی در طول قرن بیستم شناخته می‌شود. او در سال 1922 رمانی به نام سیذارتا منتشر کرد که از جمله‌ی مشهورترین آثارش به شمار می‌رود. این کتاب، به زعم بیشتر منتقدین، دربردارنده‌ی هسته‌ی اصلی تفکرات هسه در باب ماهیت زندگی است. از دیگر آثار مطرح این نویسنده‌ی نوبل‌برده و پرآوازه، می‌توان به عناوین پیش رو اشاره داشت: «سلوک به سوی صبح، گرگ بیابان، دمیان، سفر شرق، خواب نی‌لبک، جوانی زیباست، بازی مهره‌ی شیشه‌ای، نارسیس.»

در بخشی از کتاب صوتی دمیان می‌شنویم:

شاهد بودم که دمیان، همین سحر و افسون را، درباره‌ی باقی دانش‌آموزان نیز به کار می‌برد. من درباره‌ی تعبیر نادرستی که او از داستان قابیل کرده بود، چیزی به کسی نگفتم. ولی می‌دیدم که دیگران نیز به او علاقه‌مند شده بودند. به هر حال، در مورد این محصل تازه، شایعات زیادی رواج داشت. اکنون اگر می‌توانستم همه‌ی آنها را به خاطر آورم، هر یک از آن گفته‌ها می‌توانست نحوه‌ی تفکرش را برایم روشن سازد و مورد تفسیر قرار گیرد. اولین چیزی که یادم می‌آید این است که می‌گفتند مادر دمیان زنی ثروتمند است و گویا نه او و نه پسرش، هیچ‌کدام، هرگز به کلیسا نمی‌روند. یک شایعه‌ی دیگر هم این بود که آنها یهودی هستند. ولی برخی می‌گفتند که آنها در خفا مسلمانی تمام‌عیارند. ضمناً شایع بود که مکس دمیان زور و قوتی افسانه‌ای دارد...

فهرست مطالب کتاب صوتی

نمونه
31 دقیقه
فصل اول: دو قلمرو - بخش اول
32 دقیقه
فصل اول: دو قلمرو - بخش دوم
19 دقیقه
فصل دوم: قابیل - بخش اول
28 دقیقه
فصل دوم: قابیل - بخش دوم
15 دقیقه
فصل دوم: قابیل - بخش سوم
33 دقیقه
فصل سوم: در میان دزدان - بخش اول
27 دقیقه
فصل سوم: در میان دزدان - بخش دوم
27 دقیقه
فصل چهارم: بئاتریس - بخش اول
24 دقیقه
فصل چهارم: بئاتریس - بخش دوم
19 دقیقه
فصل چهارم: بئاتریس - بخش سوم
22 دقیقه
فصل پنجم: پرنده تلاش می‌کند تا از درون تخم رها شود - بخش اول
19 دقیقه
فصل پنجم: پرنده تلاش می‌کند تا از درون تخم رها شود - بخش دوم
13 دقیقه
فصل پنجم: پرنده تلاش می‌کند تا از درون تخم رها شود - بخش سوم
35 دقیقه
فصل ششم: یعقوب کشتی می‌گیرد - بخش اول
29 دقیقه
فصل ششم: یعقوب کشتی می‌گیرد - بخش دوم
30 دقیقه
فصل هفتم: حوا - بخش اول
31 دقیقه
فصل هفتم: حوا - بخش دوم
15 دقیقه
فصل هفتم: حوا - بخش سوم
29 دقیقه
فصل هشتم: نتیجه آغاز می‌شود

مشخصات کتاب صوتی

نام کتابکتاب صوتی دمیان
نویسنده
مترجممحمد بقایی
گویندهعلی دنیوی ساروی
ناشر چاپیانتشارات تهران
ناشر صوتی آوانامه
سال انتشار۱۴۰۰
فرمت کتابMP3
مدت۷ ساعت و ۵۷ دقیقه
زبانفارسی
موضوع کتابکتاب صوتی داستان و رمان خارجی، کتاب‌های داستان و رمان خارجی
قیمت نسخه صوتی
50000 ت - 5.49 یورو
خرید کتاب صوتی

نقد، بررسی و نظرات کتاب صوتی دمیان

somayyeh sabouhi
۱۴۰۱/۵/۱۷
در کتاب با جوانی جویای معنا، در طلب رسیدن به وحدت، شکلی دیگر از مفهوم تربیت، عرفان و جامعه روبه‌رو هستیم. این کتاب مختص کسانی است که در طلب یگانگی، تمامیت و وحدت وجودند.
شخصیت اصلی داستان، امیل در جستجوی یکپارچگی پاره‌های از هم گسیخته‌ی روح است. ماکس دمیان او را برای رسیدن به خواسته‌اش یاری
این
می‌رساند. کتاب راه رسیدن به یکپارچگی روح از طریق نیروهای درونی است.
دمیان یکی از مهم‌ترین کتاب‌های هرمان هسه، نویسنده نامدار آلمانی است. هسه که در سال ۱۹۴۶ برنده جایزه نوبل ادبی نیز شده است کتاب دمیان را بلافاصله پس از جنگ جهانی اول نوشت و می‌توان آن را آیینه تمام‌نمای اندیشه هسه دانست. رمانتیسم آلمانی، عرفان و شرق‌گرایی، آثار و اندیشه‌های نیچه و یونگ و همچنین زمانه‌ای که اثر در آن به نگارش درآمده است، از مضامین اثرگذار در کتاب دمیان است.
همواره یکی از روش‌های نویسندگان برای انتقال مفاهیم فلسفی، روانشناختی و موضوعات عمیق، استفاده از چاشنی داستانی درکنار آن‌ها بوده است، اما ماجرا وقتی جذاب‌تر می‌شود که بدانیم این داستان از دل ماجرایی واقعی برآمده است. که به جای شخصیت‌های مجازی از موردهایی حقیقی برای مطالعه استفاده کرده است.
مثل کتاب معروف «وقتی نیچه گریست» اثر اروین دی‌یالوم که به ماجرای درمان ذهنی نیچه و بروئر می‌پردازد یا کتاب حاضر، «دمیان» که حاصل تجربه‌های شناختی شخصی نویسنده‌اش است.
بزرگی هرمان هسه را نباید فقط محسور در جایزه نوبل دانست، چرا که او باعث خلق جایزه‌ای ادبی به نام خودش (Hermann-Hesse-Preis) است که به افتخار تلاش‌های زیاد و قلم جاودانش هرساله به نویسنده‌های برتر اهدا می‌شود و از معتبرترین جوایز ادبیات آلمان است.
فرح حقیقی
۱۴۰۱/۷/۸
قبلا کتاب صوتی سیدارتا از این نویسنده را شنیده بودم کتابهای هرمان هسه با اینکه داستان خاصی را روایت نمی‌کند اما تا به آخر انسان را بدنبال خود می‌کشد. از آنجائیکه انجیل و دین مسیحیت دچار تحریف و بدعت‌های فراوان شده به مسیحیان روشنفکر حق میدهم که در درستی انجیل و آیین‌های دینشان دچار شک و تردید شوند. صدای راوی هم خوب بود.
شادی شادباد
۱۴۰۱/۷/۱۹
متن نوشته مثل دیگر اثار هسه خشک بود
اما برای من دید بازی نسبت طرز تفکر و چگونگی شکل گیری تفکر مذهبی و هراس‌ها و عذاب وجدان‌ها به ارمغان اورد.
در کل کتاب‌های هسه با اینکه داستان خیلی خاصی ندارن اما جوری نوشته شدن که تا اخر ادامه میدی.
ممنون از کتابراه.
ابراهیم زبیری
۱۴۰۱/۵/۲۵
کتاب‌های ایشان، ما را متوجه خداوند یکتا می‌کند که مالک و خالق جهنم و بهشت است، درک این موضوع که این جهان برای خلق شدن نیاز به دو قطب دارد و هر کدام لازم و ملزوم یکدیگرند. برای فرو ریختن ترس‌هایی که از آنان فرار میکنیم و همیشه آزارمان می‌دهد....
علیرضا بلوچی
۱۴۰۱/۱۲/۱
اصل فلسفه کتاب برام جذابیتی نداشت، این حالت عرفان گونه و جدا از جمع یا به عبارتی فرد گرا بودن برام اصلا جذاب نبود. خصوصا اینکه شخصیت‌ها همش تو خواب و رویا بهشون الهام میشد باعث فاصله گرفتن بنده از کتاب میشد. اجرا هم معمولی بود
مریم خردمند
۱۴۰۲/۵/۲۰
گوش کردم کتاب خوبی بود فقط زبان ادبیاتش با زبان ادبیات ما خیلی فاصله داره
باید حتما دوبار خوانده یا گوش کرد 😍
محسن مهدوی
۱۴۰۰/۱۱/۲۰
متن مذهبی خوبی است، اماپایان جالبی نداره. دربعضی مواقع گفتمان توذوق میزنه. ودربعضی موارد مطلب ناقص میمونه
Ehssan Hosseini Koupaie
۱۴۰۱/۱۲/۴
هرمان هسه یکی از بهترین نویسندگان مورد علاقه من هست. هم صداگذاری و هم خوانش متن کتاب عالیییی بود
sarah shmhmdi
۱۴۰۰/۱۱/۸
کتابی‌ بسیار عمیق و زیبا بخصوص با صدای راوی داستان که کاملا باعث میشه میخکوب بشید پای داستان.
Net Master
۱۴۰۱/۹/۳
واقعا لذت بردم، حس کردم سر نوشت خودم من است
مشاهده همه نظرات 10

راهنمای مطالعه کتاب صوتی دمیان

برای دریافت کتاب صوتی دمیان و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.