معرفی و دانلود کتاب صوتی ندای کوهستان

عکس جلد کتاب صوتی ندای کوهستان
قیمت:
۳۸۰۰۰ تومان - 6.99€
خرید کتاب صوتی
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50

برای دانلود قانونی کتاب صوتی ندای کوهستان و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب صوتی ندای کوهستان و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب صوتی ندای کوهستان

کتاب صوتی ندای کوهستان نوشتهٔ خالد حسینی، ماجرای شگفت‌انگیز خواهر و برادری را روایت می‌کند که در کشور افغانستان زندگی می‌کنند و پدر آن‌ها به خاطر فقر و نداری، دختر سه‌ساله‌اش را به یک زوج ثروتمند می‌فروشد. این کتاب تا مدت‌ها جزو پرفروش‌ترین کتاب‌های نیویورک‌تایمز بوده و در سال 2015 نامزد جایزه ادبی جنوب آسیا شده است.

درباره کتاب صوتی ندای کوهستان:

«عبدالله» 10 ساله است و با خواهرش «پری»، رابطه نزدیکی دارد. اما پدر آن‌ها به‌خاطر فقر و مشکلات مالی مجبور می‌شود دخترش را به خانوادهٔ دیگری بفروشد. این اتفاق زندگی پری را دگرگون می‌کند و باعث می‌شود او به همراه خانواده جدیدش به فرانسه مهاجرت کند. عبدالله از دوری خواهرش بسیار غمگین است. اما طولی نمی‌کشد که به علت مشکلات کشور افغانستان زندگی خودش نیز دچار تحولات عظیمی می‌شود.

ماجرای اصلی کتاب ندای کوهستان (And the Mountains Echoed) از زمانی آغاز می‌شود که عبدالله به کالیفرنیا مهاجرت می‌کند. خالد حسینی کاری کرده که شما در همان اولین صفحات این رمان حضور خود را در فضای داستان حس کنید. او در این اثر خود نیز مانند دیگر داستان‌هایش به سختی‌ها و مشکلات مردم افغانستان پرداخته و این بار اما از سبک جدیدی در روایت داستان استفاده کرده که باعث جذابیت زیاد آن شده است.

روایت لایه‌لایه و تودرتوی این داستان باعث شده تا این کتاب نسبت به آثار دیگر حسینی متمایز شود. استفاده این نویسنده از شگردهای جدید داستان‌نویسی این رمان را به نسبت آثار دیگرش مثل «بادبادک‌باز» و «هزار خورشید تابان»، تا حدی متفاوت کرده است.

افتخارات کتاب صوتی ندای کوهستان:

- یکی از پرفروش‌ترین کتاب‌های نیویورک‌تایمز
- نامزد جایزه بهترین داستان سال به انتخاب گودریدز
- نامزد جایزه کتاب بین‌المللی (2014)
- نامزد مدال اندرو کارنگی برای داستان (2014)
- نامزد جایزه ادبی جنوب آسیا (2015)

نکوداشت‌های کتاب صوتی ندای کوهستان:

- رمانی فراموش‌نشدنی دربارهٔ یافتن بخشی گمشده از خود در فردی دیگر. (Amazon)
- روان‌تر و بلندپروازانه‌تر از کتاب «بادبادک‌باز»، و با روایتی پیچیده‌تر از کتاب هزار خورشید تابان. (The New York Times)
- داستانی حماسه گونه دربارهٔ فداکاری، خیانت و قدرت خانواده. (People)

کتاب صوتی ندای کوهستان مناسب چه کسانی است؟

اگر به ادبیات داستانی کشور افغانستان و به‌خصوص داستان‌های خالد حسینی علاقه دارید، از شنیدن این کتاب لذت خواهید برد.

خالد حسینی را بیشتر بشناسیم:

این نویسنده برجسته در سال 1965 و در کابل افغانستان متولد شد. او در سال 1970 به همراه خانواده‌اش به ایران مهاجرت کردند و پدرش در سفارت افغانستان در تهران مشغول به کار شد. در سال 1973 خانواده حسینی به کابل بازگشتند و برادر کوچک حسینی در ژوئیه همان سال به دنیا آمد. در سال 1976، زمانی که خالد حسینی (Khaled Hosseini) 11 ساله بود، پدرش در پاریس شغلی یافت و خانواده را به آن جا منتقل کرد.

حسینی در سال 1984 از دبیرستان استقلال در سن خوزه فارغ‌التحصیل شد و در دانشگاه سانتا کلارا ثبت‌نام کرد و در آن جا در سال 1988 لیسانس زیست‌شناسی گرفت. وی یک سال بعد وارد دانشکده پزشکی دانشگاه کالیفرنیا شد و در رشته پزشکی تحصیلات خود را ادامه داد؛ تا زمانی که اولین و مشهورترین رمانش یعنی «بادبادک‌باز» را به انتشار رساند.

این نویسنده در همه آثار خود به مسائل کشور افغانستان مثل مهاجرت و مشکلات معیشتی مردم پرداخته است. او سه کتاب موفق در کارنامه هنری خود دارد. کتاب‌های «کتاب بادبادک‌باز» و «هزار خورشید تابان» او از پرفروش‌ترین‌های لیست نیویورک‌تایمز بوده‌اند و کتاب حاضر نیز با استقبال زیادی از جانب مخاطبین مواجه شد.

در بخشی از کتاب صوتی ندای کوهستان می‌شنویم:

باز به دوروبر آپارتمان نگاهی می‌اندازم و چشم‌هایم به‌سوی عکس قاب گرفته‌ای در یکی از قفسه‌های کتابخانه کشیده می‌شود. عکس دخترکی است در دشتی از بوته‌های وحشی که چمباتمه زده و سخت سرگرم چیدن چیزی است؛ یک‌جور تمشک. کت لیمویی پوشیده و دکمه‌هایش را تا زیر گلو بسته که با آسمان خاکستری بالای سرش در تضاد است. در پس‌زمینه خانه‌ای سنگی با کرکره‌های بسته و توفال‌های شکسته دیده می‌شود. دربارهٔ عکس از او می‌پرسم و او پاسخ می‌دهد: «دخترمه، پری. مثل تلفظ پاریس توی فرانسه. این عکس توی سفری دوتایی به نرماندی گرفته شده. گمونم در سال 1957. گویا اونجا هشت سالش بود.»

- «در پاریس زندگی می‌کنه؟»
- «توی سوربون ریاضی میخونه.»
- «اوه... لابد بهش افتخار می‌کنید.»
لبخند می‌زند و شانه بالا می‌اندازد...

فهرست مطالب کتاب صوتی

۳۹ دقیقه
بخش یک
۳۷ دقیقه
بخش دو
۳۷ دقیقه
بخش سه
۳۰ دقیقه
بخش چهار
۲۳ دقیقه
بخش پنج
۴۰ دقیقه
بخش شش
۳۷ دقیقه
بخش هفت
۳۸ دقیقه
بخش هشت
۲۸ دقیقه
بخش نه
۲۸ دقیقه
بخش ده
۳۱ دقیقه
بخش یازده
۳۴ دقیقه
بخش دوازده
۳۷ دقیقه
بخش سیزده
۲۷ دقیقه
بخش چهارده
۳۳ دقیقه
بخش پانزده
۳۶ دقیقه
بخش شانزده
۲۶ دقیقه
بخش هفده
۲۸ دقیقه
بخش هجده
۳۳ دقیقه
بخش نوزده
۳۱ دقیقه
بخش بیست
۳۰ دقیقه
بخش بیست و یک
۳۶ دقیقه
بخش بیست و دو
۳۱ دقیقه
بخش بیست و سه
۳۴ دقیقه
بیست و چهار
۳۴ دقیقه
بخش بیست و پنج
۳۴ دقیقه
بخش بیست و شش
۳۶ دقیقه
بخش بیست و هفت
۳۶ دقیقه
بخش بیست و هشت

مشخصات کتاب صوتی

نام کتابکتاب صوتی ندای کوهستان
نویسنده
مترجممهدی غبرایی
گویندهرضا عمرانی
ناشر چاپینشر ثالث
ناشر صوتینشر ماه آوا
سال انتشار۱۴۰۰
فرمت کتابMP3
مدت۱۵ ساعت و ۲۴ دقیقه
زبانفارسی
موضوع کتابکتاب صوتی داستان و رمان خارجی، کتاب‌های داستان و رمان خارجی
قیمت نسخه صوتی
۳۸۰۰۰ ت - 6.99 یورو
خرید کتاب صوتی

نقد، بررسی و نظرات کتاب صوتی ندای کوهستان

ریحانه عابدی
۱۴۰۰/۶/۳
مثل بقیه کتابهای خالد حسینی عالی بود، و البته راوی خوش صدا رضا عمرانی، ولی بنظر من نباید بیش از حد به زندگی مارکوس می‌پرداخت جوری که آدم یادش بره داستان اصلی مربوط به پری بود.. از سرنوشت خانواده اقبال چیزی نگفت.. اقبالو پیدا نکردن!
Tina Erzi
۱۴۰۰/۵/۶
کتاب فوق العاده ‌ای هست. بعد از یک فایل صوتی به صدای گوینده عجیب خو می‌گیرید. چند داستان مختلف در راستای هم روایت می‌شود و در انتها مثل یک پازل بهم می‌رسند. جالب و لذت بخش
Azadeh Akbari
۱۴۰۰/۶/۶
خیلی جذاب بود
هزاران خورشید تابان هم قبلا خوانده بودم عااالی بود
صدای گوینده هم خوب بود واقعا بهش خو میگیرید
سولماز بویری
۱۴۰۰/۵/۱۹
فکر نکنم خالد حسینی کتاب بدی داشته باشه. جالبه که همه کتاب هاش عالی ان
neda Neda
۱۴۰۰/۵/۲۴
من دوتا از کتاب‌های خالد حسینی رو خوندم عالی بودن اینم خوب بود
مریم غلامی
۱۴۰۰/۵/۲۰
بسیار عالی بود لذت بردم😍😍
مشاهده همه نظرات ۷

راهنمای مطالعه کتاب صوتی ندای کوهستان

برای دریافت کتاب صوتی ندای کوهستان و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.