معرفی و دانلود کتاب صوتی زنان یونان باستان

عکس جلد کتاب صوتی زنان یونان باستان
قیمت:
۳۱۰۰۰ تومان - 5.99€
خرید کتاب صوتی
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50

برای دانلود قانونی کتاب صوتی زنان یونان باستان و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب صوتی زنان یونان باستان و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب صوتی زنان یونان باستان

کتاب صوتی زنان یونان باستان اثر دان ناردو، از مجموعه تاریخ جهان، در مورد زندگی و سرگذشت زنان یونانی است و شما را با با رفتارهای سلطه‌جویانه بیشتر مردان یونانی با زنان این سرزمین آشنا می‌کند.

در طول تاریخ همواره زنان در تلاش برای احقاق حقوق از دست رفته خود در جامعه‌ی مردسالار بوده‌اند. این تلاش در بعضی از دوره‌های زمانی و در بعضی از جوامع بیشتر بوده است. در کشور یونان جایگاه زن و حقوق او چون سایر مسائل در این کشور شگفت‌انگیز است.

دان ناردو (Don Nardo) در کتاب صوتی زنان یونان باستان (Women of Ancient Greece) به نگرش مردسالارانه در مورد زنان، جایگاه اجتماعی زنان، و مبارزه آنان برای دستیابی به حقوق اولیه خود پرداخته است. دیدگاهی که در آن زنان فقط مجاز به ماندن در خانه و انجام امور خانه بودند، زیرا از نگاه آنان زن بهره هوشی مناسبی برای انجام امور دیگر ندارد. در اواخر این دوران زنان برای رهایی خود از بند استبداد نهضتی را پدید می‌آورند و نام خود را به عنوان زنان پیشتاز برای کسب حقوق اولیه در تاریخ ثبت می‌کنند.

در جامعه‌ی یونان زن بسیار مظلوم بود، زن حق قرارداد در معاملات و حق اقامه‌ی دعوا در محکمه را نداشت و بعد از اینکه شوهرش فوت می‌شد از او ارث نمی‌برد. در یونان قدیم اعتقاد بر این بود که نیروی بر‌تر، یعنی قدرت بارداری از آن مرد است و زن جز حمل و تولد طفل و پرستاری وظیفه ندارد. از طرف دیگر سن شوهر زن آتنی بسیار بالا بود و تقریباً دو برابر زن سن داشت و این مطلب هم باعث شده بود که زن تحت تاثیر عمیق مردان باشد.

در سراسر تاریخ باستان، زنان یونانی از اندک حقوق مدنی برخوردار بودند و جالب‌تر اینکه تقریباً همه مردان و بیشتر زنان، این وضعیت را به عنوان امری طبیعی پذیرفته بودند. اما باید گفت از دیدگاه امروز چنین امری بی‌تردید غیرطبیعی و ناعادلانه می‌نماید و شایسته جامعه‌ای چون جامعه یونان نیست که از بسیاری جهات و به شکلی نامعمول نسبت به عصر خود پیشرفته و روشن‌بین بود. آنچه نظریه برابری حقوق زن و مرد را به طور خاص محل بحث و جدل قرار داده است، فقدان مطالعه‌ای تاریخی درباره این موضوع است.

در سراسر تاریخ و در همه‌ جوامع باستانی مانند مصر و یونان و در بیشتر جوامع ، گروه‌ها و مذاهب عصر میانه، به طور طبیعی زنان را فرمانبردار و زیردست مردان می‌دانستند. اغلب نوشته‌ها یا نقل قول‌هایی که در کتاب مقدس یا آثار چهره‌های دینی معروف مانند پولس قدیس یا آگوستین مقدس آمده، حاکی از این عقیده است که خداوند مرد را به عنوان مظهری از وجود خود، و زن را به عنوان خدمتگزار و فرمانبردار او آفریده است. اما گهگاه زنان پرتوان و برجسته‌ای چون ایزابل ملکه اسپانیا، ملکه ژان پادشاه فرانسه و الیزابت اول ملکه انگلستان بودند که شکوه و عظمت خاصی یافتند.

دان ناردو مورخ، آهنگساز و نویسنده آمریکایی است. وی یکی از پرکارترین نویسندگان در ایالات متحده و نویسنده‌ای چیره دست در ادبیات کودک و نوجوان است که نزدیک به پانصد کتاب در زمینه‌های مختلف را به رشته تحریر در آورد.

دوران کودکی «ناردو» در سفرهایی که پدر و مادر او به واسطه شغل خود داشتند گذشت. وی به خاطر سفرهای پیوسته‌ی والدینش تحصیلات رسمی نداشت و تنها در نوجوانی موفق به تحصیل رسمی در زمینه تئاتر شد و بعد از کارگردانی چند تله فیلم بود که یکی از تله فیلم‌هایش برنده‌ی جایزه از بنیاد هنرمندان ماساچوست شد. ناردو از سال 1980 شروع به نوشتن کتاب‌های تاریخی کرد. او کتاب ژولیوس سزار را برای اولین بار در سال 1999 منتشر کرد.

از جمله آثار وی که توسط شرکت آوانامه صوتی شده است می‌توان به «هند باستان»، «امپراتوری آشور»، «امپراطوری ایران»، «جنبش زنان در آمریکا» و «عصر استعمارگری» اشاره کرد.

فهرست مطالب کتاب صوتی

نمونه 1
نمونه 2
۱۶ دقیقه
پیشگفتار: تصویری محدود، اما جذاب از زنان یونانی
۲۷ دقیقه
فصل اول: زنان در جوامع اولیه یونان - قسمت اول
۱۹ دقیقه
فصل اول: زنان در جوامع اولیه یونان - قسمت دوم
۷ دقیقه
ضمائم فصل اول
۲۱ دقیقه
فصل دوم: جایگاه‌های قانونی و حقوقی زنان در دوره کلاسیک - قسمت اول
۲۲ دقیقه
فصل دوم: جایگاه‌های قانونی و حقوقی زنان در دوره کلاسیک - قسمت دوم
۲ دقیقه
ضمائم فصل دوم
۳۵ دقیقه
فصل سوم: زندگی داخلی زنان یونان در عصر کلاسیک
۶ دقیقه
ضمائم فصل سوم
۲۲ دقیقه
فصل چهارم: نقش‌ها و فعالیت‌های اجتماعی زنان یونان باستان - قسمت اول
۱۹ دقیقه
فصل چهارم: نقش‌ها و فعالیت‌های اجتماعی زنان یونان باستان - قسمت دوم
۶ دقیقه
ضمائم فصل چهارم
۳۵ دقیقه
فصل پنجم: زنان یونانی در اسطوره، نمایشنامه و فلسفه
۶ دقیقه
ضمائم فصل پنجم
۲۷ دقیقه
فصل ششم: زندگی زنان یونانی در دوره‌ی هلنی پیشرفت می‌کند
۶ دقیقه
ضمائم فصل ششم

مشخصات کتاب صوتی

نام کتابکتاب صوتی زنان یونان باستان
نویسنده
مترجملیلا رضایی
گویندهاکرم پریمون
ناشر چاپیانتشارات ققنوس
ناشر صوتی آوانامه
سال انتشار۱۳۹۷
فرمت کتابMP3
مدت۴ ساعت و ۳۴ دقیقه
زبانفارسی
موضوع کتابکتاب صوتی تاریخی، فلسفی و اجتماعی، کتاب‌های تاریخ جهان
قیمت نسخه صوتی
۳۱۰۰۰ ت - 5.99 یورو
خرید کتاب صوتی

نقد، بررسی و نظرات کتاب صوتی زنان یونان باستان

امیر فرمانیه
۱۳۹۷/۱۰/۲۴
من این کتاب رو نخوندم علاقه‌ای هم به خوندنش ندارم فقط این سئوال برام پیش اومده که توی کتابهای تاریخی فقط یک کتاب ناقص در مورد تاریخ ایران صوتی شده و هیچ کتابی از تاریخ ایران صوتی وجود نداره واقعا چرا؟ ؟
مهدی سوداگر
۱۴۰۰/۱۰/۲۸
راضیم کتاب خوبی بود اطلاعات مهم ودر عین حال جامع کامل از جامعه و زنان یونان باستان در اختیار خواننده قرار میده مرسی ممنون از کتابراه
مشاهده همه نظرات ۲

راهنمای مطالعه کتاب صوتی زنان یونان باستان

برای دریافت کتاب صوتی زنان یونان باستان و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.