معرفی و دانلود کتاب صوتی خانم! فردا کوچ است: سفرنامه سکینه سلطان (وقارالدوله)

عکس جلد کتاب صوتی خانم! فردا کوچ است: سفرنامه سکینه سلطان (وقارالدوله)
قیمت:
۳۲۰۰۰ تومان - 5.99€
خرید کتاب صوتی
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50

برای دانلود قانونی کتاب صوتی خانم! فردا کوچ است و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب صوتی خانم! فردا کوچ است و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب صوتی خانم! فردا کوچ است: سفرنامه سکینه سلطان (وقارالدوله)

کتاب صوتی خانم! فردا کوچ است از سکینه سلطان (ملقب به وقارالدوله)، یکی دیگر از عناوینی است که ذیل مجموعه‌ی پربار سفرنامه‌های قدیمی زنان به انتشار رسیده است. در این اثر به شرح شنیدنیِ سفر یکی از همسران ناصرالدین شاه قاجار به مکه‌ی مکرمه گوش خواهید داد. گفتنی‌ست تحقیق و پژوهش در باب اثر حاضر بر عهده‌‌ی رسول جعفریان و کیانوش کیانی بوده است.

درباره کتاب صوتی خانم! فردا کوچ است:

سفرنامه از جنبه‌های بسیاری، یکی از مهم‌ترین و البته متفاوت‌ترین گونه‌‌های ادبی به شمار می‌رود. این ژانر از گذشته‌های دور، همیشه برای مردمان متعلق به فرهنگ‌های گوناگون جذاب بوده، و تا امروز نیز رنگ کهنگی به خود نگرفته است؛ بله، حتی در این عصرِ حکمرانی رسانه‌های دیجیتال بر جهان نیز نمی‌توان از مرگ سفرنامه‌ سخن گفت.

اما جاذبه‌ی سفرنامه‌ از کجا نشأت می‌گیرد؟ در پاسخ می‌توان گفت که جذابیت‌های ژانر سفرنامه تا حد زیادی برآمده از ماهیت و فرم سیال آن است که برای نویسنده چهارچوبی در نظر نمی‌گیرد، و به وی اجازه می‌دهد که در کار نگارش، «خود» باشد. همین است که عادی‌ترین افراد نیز می‌توانند هنگام دیدار از مکان‌هایی که تا به حال ندیده‌اند، قلم به دست گرفته و مشاهدات خویش را به رشته‌ی تحریر درآورند. در واقع نیز، عمده‌ی سفرنامه‌های جالب نه توسط ادیبان، بلکه به دست مردمان معمولی نوشته شده‌اند.

در این میان نکته‌ی مهم دیگری نیز وجود دارد، و آن این است که مطالعه‌ی سفرنامه‌ها همان اندازه که جذاب و سرگرم‌کننده است، آموزنده نیز هست. زیرا در غالب آنها می‌توان به اطلاعات تاریخی، جغرافیایی، فرهنگی و البته سیاسی - اجتماعی‌ای برخورد که در منابع دیگر یافت نمی‌شوند. این امر خصوصاً درباره‌ی سفرنامه‌های قدیمی صادق است.

کتاب صوتی خانم! فردا کوچ است که اکنون پیش روی شماست، یکی از سفرنامه‌های شنیدنی‌‌ و جذابی‌ست که طی سالیان اخیر به همت نشر اطراف به انتشار رسیده‌اند. در این کتاب، سکینه سلطان که یکی از زنان حرمسرای ناصری بوده، ماجرای مشرف شدنش به مکه و عتبات را به رشته‌ی تحریر درآورده است. زبان شیرین و حاضر جوابی او که در سرتاسر کتاب پیداست، در کنار تسلط نسبی‌ او بر زبان نوشتار، نشانه‌هایی دال بر برخورداری این زن از جایگاهی ممتاز در عصر قاجارند.

کتاب صوتی خانم! فردا کوچ است مناسب چه کسانی است؟

علاقه‌مندان به ژانر سفرنامه بی‌تردید از گوش سپردن به کتاب خانم! فردا کوچ است لذت خواهند برد. دوست‌داران تاریخ معاصر نیز در این کتاب به اطلاعات مفیدی درباره وضعیت اجتماعی - سیاسی ایران در عصر قاجار برخواهند خورد.

در بخشی از کتاب صوتی خانم! فردا کوچ است می‌شنویم:

تا چادرها را زدند باران گرفت. بارانی شدید از آسمان می‌آید. و من بی‌عار با این باران نشسته‌ام این را می‌نویسم. تا شب اگر اینطور باران بیاید چه کار بکنیم؟ دیگر هر چی خدا می‌خواهد می‌شود. دیشب حاجی مجید پول‌ها را که گرفت، امروز پیش رفت که کشتی بگیرد. می‌گفت وقت دیر شده و می‌ترسم کشتی گیر ما نیاید و حاجی‌ها نرسند...

فهرست مطالب کتاب صوتی

نمونه
۱۹ دقیقه
یادداشت و مقدمه
۵۱ دقیقه
فصل اول: روز اطراقی است
۳۳ دقیقه
فصل دوم: چه عرض کنم که چه دیدم
۳۹ دقیقه
فصل سوم: ما را می‌برند... (بخش یک)
۴۶ دقیقه
فصل سوم (بخش دو)
۴۹ دقیقه
فصل چهارم: از دولت پشه‌بند راحت خوابیدم
۳۱ دقیقه
فصل پنجم: با برادرم خیلی مونس کرده (بخش یک)
۳۰ دقیقه
فصل پنجم (بخش دو)
۳۳ دقیقه
فصل ششم: دلم برایت گوری می‌کند (بخش یک)
۴۲ دقیقه
فصل ششم (بخش دو)

مشخصات کتاب صوتی

نام کتابکتاب صوتی خانم! فردا کوچ است: سفرنامه سکینه سلطان (وقارالدوله)
نویسنده، ،
گویندهلیلا سلطانی
ناشر چاپینشر اطراف
ناشر صوتی شرکت توسعه محتوای لحن دیگر
سال انتشار۱۴۰۰
فرمت کتابMP3
مدت۶ ساعت و ۱۲ دقیقه
زبانفارسی
موضوع کتابکتاب صوتی شعر، ادبیات و زندگینامه، کتاب‌های سفرنامه
قیمت نسخه صوتی
۳۲۰۰۰ ت - 5.99 یورو
خرید کتاب صوتی

نقد، بررسی و نظرات کتاب صوتی خانم! فردا کوچ است

هیچ نظری برای این کتاب ثبت نشده است.

راهنمای مطالعه کتاب صوتی خانم! فردا کوچ است

برای دریافت کتاب صوتی خانم! فردا کوچ است و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.