معرفی و دانلود کتاب صوتی مردی با کبوتر

عکس جلد کتاب صوتی مردی با کبوتر
قیمت:
40000 تومان - 4.99€
خرید کتاب صوتی
۳۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب صوتی مردی با کبوتر و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب صوتی مردی با کبوتر و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب صوتی مردی با کبوتر

کتاب صوتی مردی با کبوتر اثر رومن گاری به روایت رخدادی عجیب در نیویورک می‌پردازد، خبری عجیب از سوی خبرنگاران منتشر می‌شود. مرد جوانی در یکی از اتاق‌های ساختمان سی و دو طبقه سازمان ملل پنهان شده و نیمه شب‌ها هم‌چون اشباح در حالی که کبوتری در بغل دارد در راهروهای ساختمان می‌گردد. این مرد چه اهدافی دارد و همدستانش چه کسانی هستند؟

مردی با کبوتر (A Man with a Pigeon) از جمله آثار به نسبت مشهور رومن گاری (Romain Gary) است که در انتقاد از رویه کاری سازمان ملل نوشته شده است. داستان خیلی ساده با واژه‌های تمسخرآمیز راجع به سازمان ملل آغاز می‌شود. مخاطب از همان صفحات نخست بدون رودربایستی و شگردهای داستان‌نویسی مدرن به سراغ اصل مطلب می‌رود.

گاری با لحن شیوا و طنز خود به سیاست‌های سازمان ملل طعنه می‌زند. این کتاب حاصل تجربیات او از روزهایی است که عضو هیئت نمایندگان سازمان ملل بوده است و از این جهت می‌توان به صحت آن اطمینان کرد.

رومن گاری، نویسنده مشهور و پر اعجاب دنیای ادبیات است که به گواه بسیاری از منتقدین او یکی از عجیب و غریب‌ترین نویسنده‌ها و شاید دروغگوترین آن‌ها در جهان باشد. او دو بار جایزه ادبی گنکور فرانسه را دریافت کرده است.

در بخشی از کتاب صوتی مردی با کبوتر می‌‌شنویم:

تنها اتفاق آن روز صبح، نماینده‌ی یک کشور عقب افتاده بود که با ردای شاهزاده‌ای بنفش و طلایی‌اش روی پلکان برقی روبه‌روی ورودیه نمایندگان با خادمانش نشسته بود و دو ساعتی می‌شد که با چهره‌ای خالی از اضطراب اما آشکار مغلوب از تمدن غرب، بالا می‌رفت و پایین می‌آمد. در سالن بزرگ مجمع عمومی که مزین به دو نقاشی دیواری بود، روزنامه‌نگاران و مردم دو ساعت گوش به سخنرانی یک نماینده سپرده بودند. نقاشی‌ها یکی تخم‌مرغ‌های خاگینه را نشان می‌داد و یکی آقا خرگوشه‌ را (سمبل‌هایی دوسویه) گرسنگی تسکین‌یافته و ساده‌لوحی شگرف ملت‌ها... .

فهرست مطالب کتاب صوتی

نمونه
29 دقیقه
بخش اول
27 دقیقه
بخش دوم
29 دقیقه
بخش سوم
28 دقیقه
بخش چهارم
23 دقیقه
بخش پنجم
29 دقیقه
بخش ششم
18 دقیقه
بخش هفتم
27 دقیقه
بخش هشتم

مشخصات کتاب صوتی

نام کتابکتاب صوتی مردی با کبوتر
نویسنده
مترجملیلی گلستان
گویندهرضا عمرانی
ناشر چاپینشر ثالث
ناشر صوتینشر ماه آوا
سال انتشار۱۳۹۷
فرمت کتابMP3
مدت۳ ساعت و ۳۰ دقیقه
زبانفارسی
موضوع کتابکتاب صوتی داستان و رمان خارجی، کتاب‌های داستان و رمان خارجی
قیمت نسخه صوتی
40000 ت - 4.99 یورو
خرید کتاب صوتی

نقد، بررسی و نظرات کتاب صوتی مردی با کبوتر

📚الناز محمدی📚
۱۴۰۱/۷/۱۵
🍁رومن گاری که توی لیتوانی به دنیا اومد، توی فرانسه حقوق خوند، و خلبان نیروی هوایی فرانسه شد. بعدجنگ جهانی دوم، به عنوان دیپلمات و به عنوان سخنگوی هیأت نمایندگان فرانسوی سازمان ملل توی نیویورک و لندن کار کرد. اون دوبار برنده جایزه گنکور شد.
اینارو در مورد نویسنده که داستانش توی ساختمون سازمان ملل
میگذره، گفتم تا بگم که؛ چقدر رومن گاری اون فضا رو میشناخته و به زیر ‌بم‌اش واقف بوده!
در کل خط داستان ساده و غیرپیچیده‌ بود. یه داستان رئالیستی بود که توی آسمون خراش سازمان ملل میگذشت. نکته‌ی جالب و کنجکاو کننده برای خوانده این بود که؛ مردی به اسم ‘جانی’ با کبوتر روی دوش‌اش توی سازمان ملل چیکار میکنه!؟ مردی که متمایز نیست و کاراکتر قوی نداره، ادای گاندی رو در میاره، و هدف خاصی هم توی زندگی نداره!! و‌ آخر هم کتاب از فضای رئالیسم به سورئالیسم تغییر فضا میده و مرد داستان با غیبش زدن به مدت ۱۲ روز، نهایتا به انرژی تبدیل میشه!! اون همه وجودش بجز قلبش تجدید میشه! و‌نهایتا با کبوترش که نشان صلح جهانی هست به خاک سپرده میشه!
کبوتر به عنوان نماد صلح توی جهان، کابوی به عنوان نماد غرب، و سرخپوست به عنوان نماد اکثریت مورد ظلم واقع شده و جدا مانده از فرهنگ خودشه. در کل داستان میخواد از عملکرد سازمان ملل نقدکنه. تمام چیزهای کاملا ذاتی در سازمان ملل به تجرید بدل میشن، نان، صلح، برادری، و حقوق بشر اینجا تبخیر میشه و به کلام، هوا، یا سیاقی در سبک تبدیل میشه! سازمان این کار رو میکنه تا خودش رو از مسایل رها کنه!! اونها به آسمان پرواز میکنن و به آرمان‌هاشون تبدیل میشه! درواقع از سازمان ملل تنها شبحی مونده که به دلیل ساختار نظام سرمایه داری حتی دیگه اثری از آرمان‌های اولیه‌ خودش هم نداره! ممنون کتابراه
مریم مهدی
۱۴۰۱/۷/۳
اول یه خواهش از دوستانی که نظر ثبت می‌کنند دارم و اون هم اینه که وقتی ساعت‌ها وقت میذارن و کتابی را مطالعه می‌کنند، دقایقی را هم صرف ثبت نظری کنند که واقعا به بقیه در انتخاب یا عدم انتخاب کتاب بعدی شون کمک کنه. برای یه کتاب فوق العاده سیاسی و سنگینی مثل این کتاب، جملاتی مانند خوب بود و لذت بردم هیچ واقعا کاربردی برای سایر خوانندگان نخواهد داشت.
و اما کتاب، اگر بعد از خوندن «زندگی پیش رو» رومن گاری تصمیم می‌گیرید برای سیر در حال و هوایی شبیه آن سراغ کتاب دیگه‌ای از نویسنده برید اشتباه بزرگی کرده اید.
فضای این کتاب دنیایی کاملا متفاوت از اثار دیگر گاری است، کتاب سرتاسر نماد و سمبل‌هایی از ایدئولوژی‌ها و جهان بینی‌های مکاتب سیاسی است و شاید بدون زمینه ذهنی و شناخت قبلی نسبت به اونها، خیلی از جنبه‌های داستان را نتوان دریافت.
در سرتاسر کتاب، بی حاصلی و پوچی نهادهای حقوق بشر و سازمان ملل، بروکراسی‌های بی فایده و بی خاصیت اداری و کاغذ بازی‌های همیشگی و بی نتیجه دنیای سیاست به سخره گرفته شده.
این که بشریت با این همه انقلاب‌های متعدد صنعتی و فرهنگی در طول قرون دراز، هنوز بسیار ساده اندیش تر و جاهل تر از این است که دریابد همیشه و هر دفعه به گونه‌ای جدید بازیچه دست سیاستمداران و قدرتمندان انتخاب شده‌ی جهان است.
اینکه آزادی و آزادی خواهی کلماتی وزین و پرطمطراق و دهن پر کن هستند که سودجویان سیاسی و فرهنگی با کشیدن روکش درخشانی روی این مفاهیم همچنان به دنبال پر کردن جیب‌های خودشون با سکه‌های ثروت و قدرت هستند.
ترجمه خانم گلستان و اجرای اقای عمرانی مثل همیشه درخشان و فوق العاده بود.
Amir Roudgar
۱۳۹۷/۸/۷
رومن گاری، از یک سو در قامت یک دیپلمات و از سویی دیگر، در لباس یک نویسنده منتقد، در کتاب مردی با کبوتر، به زیبایی مفاهیم زیبایی چون حقوق بشر، دموکراسی و امثالهم را که در سازمان‌های بین المللی چون سازمان ملل بسیار از آن می‌گویند و چون به خلوت می‌روند آن کار دیگر می‌کنند را به تصویر کشیده است. در واقع مردی با کبوتر از آرمان‌هایی می‌گوید که در عمل به گونه‌ای دیگر اجرا می‌شوند.
بهاره ندیمی
۱۳۹۷/۶/۱۸
قلم رومن گاری شیرین و به دل نشینه
با اینگه طنز داشت ولی یه جورایی واقعی بود
سارا سوری
۱۳۹۸/۹/۱۸
جالب بود اما نه انقدری که کتاب رو تموم کنم
hassan samangani
۱۳۹۷/۱۰/۲۷
عالی بود، لذت بردیم
مشاهده همه نظرات 6

راهنمای مطالعه کتاب صوتی مردی با کبوتر

برای دریافت کتاب صوتی مردی با کبوتر و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.