معرفی و دانلود کتاب چیزی درون آب

عکس جلد کتاب چیزی درون آب
قیمت:
28000 تومان - 5.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب چیزی درون آب و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب چیزی درون آب و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب چیزی درون آب

کتاب چیزی درون آب اثر پرفروش کاترین استدمن، رمانی روان‌شناسانه و مجذوب کننده، با ساختار نوشتاری درجه یک، هوش‌مندانه، گیرا و هیجان‌انگیز، هم‌چون جواهری در دل تاریکی است که آدرنالین خونتان را بسیار بالا می‌برد.

چیزی درون آب (Something in the water)، یکی از پرفروش‌ترین آثار سال 2018 و نامزد بهترین کتاب اسرار آمیز و هیجان انگیز از نظر کاربران سایت گودریدز در این سال شده است. این کتاب اثری نفس‌گیر و جسورانه می‌باشد که در آن تهدیدها و تصمیمات بد رو به فزونی با شتابی چشم‌گیر پیش می‌روند.

کاترین استدمن (Catherine Steadman) در این کتاب با نگاهی نافذ و پیچش‌هایی خیره کننده خواننده را به چالش می‌کشاند و مجبورش می‌کند با امیدهایی که در تاریکی به آن‌ها دل می‌بندد، آرمان‌هایی که وسوسه‌ی ترکشان را در سر می‌پروراند و دروغ‌های بی‌نقصی که به خودش می‌گوید روبرو شود.

ارین مستندسازی که در شرف یک موفقیت کاری به سر می‌برد، مارک هم یک کارمند بانک خوش تیپ است که طرح و نقشه‌های زیادی در سر دارد. هر دو با عشقی روز افزون تصمیم می‌گیرند ماه عسل رؤیایی‌شان را در جزیره‌ی استوایی بورابورا بگذرانند و بتوانند هر چقدر که دوست دارند از آفتاب، ماسه‌ها و بقیه‌ی چیزهای لذت‌بخش آن‌جا بهره ببرند.

اما یک روز حین غواصی در آب شفاف دریا، چیزی درون آب می‌بینند که رؤیاهایشان تبدیل به کابوش می‌شود. این زوج تازه مزدوج مجبور می‌شوند تصمیم خطرناکی بگیرند: یا باید بروند و همه چیز را گزارش دهند یا این ماجرا را به عنوان یک راز پیش خودشان پنهان کنند.

اصلاً چه می‌شود اگر به کسی نگویند؟ ولی تصمیم‌شان منجر به یک سری رویداد زنجیروار می‌شود. آیا تا به حال، با خودتان فکر کرده‌اید کندن قبر چقدر طول می‌کشد؟ خب دیگر نیاز نیست فکر کنید. صدای پر هیجان نویسنده را می‌شود به راحتی در لابه‌لای خطوط نخستین رمانی که به چاپ رسانده شنید.

این اثر جذاب و فکورانه به عنوان نخستین کتاب نویسنده، بی‌شک نفس‌گیر نشان داده و ضربه‌ فنی کرده است. چیزی درون آب از همان نخستین جمله شما را مجذوب خودش می‌کند. یکی از کتاب‌هایی است که باید بروید کنار ساحل بنشینید و بخوانید و یک جورهایی قورتش دهید!

این اثر از آن کتاب‌هایی است که شما را با شخصیت‌ها همراه می‌کند و باعث می‌شود از خودتان بپرسید: خب اگر من جایش بودم چه کار می‌کردم؟ و خب طبیعتاً، خیلی اوقات پاسخی که می‌دهید به مذاق خودتان هم خوش نمی‌آید. کتاب را نمی‌شود حتی یک لحظه کنار گذاشت؛ مدام در حال زیر سؤال بردن شناخت شما از دیگری است و شاید مهم‌تر از آن، شناخت خودتان.

برخی نظرات درباره‌ی رمان جنجال برانگیز چیزی درون آب:

- یک اثر هیجانی هم‌چون جواهری در دل تاریکی. (از بررسی‌های کتاب کرکوس)
- آدرنالین خالص! من یکی که کتاب را بلعیدم. (ارین کلی، نویسنده‌ی کتاب یک کلاغ، چهل کلاغ)
- هم وحشت‌ناک است و هم بامزه؛ چیزی درون آب یکی از آن کارهای هیجان‌انگیز مناسب این دوره و زمانه است، یک جور نشاط سیاه. (لوئیس کاندلیش، نویسنده‌ی کتاب استخر شنا و خانه‌ی ما)
- گیرا... با ضرب‌آهنگی حرفه‌ای، خوشگل و باحال... . [کاترین] استدمن خیلی خوب موفق شده هر سه عامل هوشمندی، زمان‌بندی و فراست را در این رمان نمایان کند... چیزی درون آب یک اثر خواندنی به تمام معناست.» (نیویورکر تایمز)
- یک ماجرای روان‌شناسانه که از همان نخستین صفحه مرا جذب خودش کرد. هر چه جلوتر می‌روی، فرایند خواندن هم هیجان‌انگیزتر و جالب‌تر می‌شود! جان می‌دهد بروید لب ساحل بنشینید و بخوانیدش! (ریس ویترسپون - باشگاه کتاب‌خوانی ریس)

در بخشی از کتاب چیزی درون آب می‌خوانیم:

مورد بعدی یک کیف زیپی بخار کرده به اندازه یک آیپاد کوچک بود. داخلش پر از خرده‌ریز است. یک چیز شکسته، مثل شیشه خرده. آب شور دریا وارد این کیفه شده و از داخل روی دیواره‌هایش بخار کرده و نمی‌شود به راحتی داخلش را دید. می‌دوم توی اتاق و یک حوله برمی‌دارم. وقتی برمی‌گردم، دوباره همان جوری می‌نشینم زمین و پلاستیک دور و بر کیفه را پاک می‌کنم ولی هنوز از داخل بخار دارد. دوباره می‌روم سراغ قیچی و گوشه کیفه را با دقت می‌برم. تمام چیزهای داخلش را دانه دانه می‌ریزم روی هوله.

چند تا الماس می‌افتد بیرون. زیبایی و خوش تراشی‌شان توی نور خورشید بدجوری چشم آدم را می‌گیرد. خیلی زیادند. اصلاً نمی‌توانم بگویم چندتا. صد تا؟ دویست تا؟ همه‌ این زبان بسته‌ها ولو شده‌اند توی آفتاب. ظاهر تراش‌شان که بیش‌تر به طرح گلابی و شاه‌زاده شبیه‌اند، ولی خب طرح قلب و اشکم بین‌شان می‌بینم. من خودم تراش و رنگ و اندازه الماس‌ها را یاد گرفته‌ام. پیش از آن که من و مارک روی طرح الماس روی حلقه‌ام به توافق برسیم، تقریباً تک‌تک‌شان را وارسی کردم.

نگاهی به دست‌هایم می‌اندازم؛ حلقه خودم هم زیر آفتاب برق می‌زند. تقریباً همه الماس‌ها یک اندازه‌اند. همه‌شان هم هم‌اندازه‌ی سنگ روی انگشتر خودم هستند. یعنی حدوداً دو عیار. وای، خدای من. دوباره سرم را می‌گیرم پایین و به توده الماس‌های درخشان و زیبای کف زمین نگاه می‌کنم، نفسم بالا نمی‌آید. آفتاب ازشان می‌گذرد و رد می‌شود. شاید ارزش این الماس‌ها چیزی در حدود دو میلیون پوند باشد. وای، وای، وای. خدای من.

فهرست مطالب کتاب

درباره‌ی کتاب
تقدیر و تشکر
1. شنبه، 1 اکتبر: قبر
2. جمعه، 8 جولای: صبح سالگرد ازدواج
3. دوشنبه، 11 جولای: تماس تلفنی
4. ماجرای آشنایی ما
5. چهارشنبه، 20 جولای: گفت وگوی شماره یک
6. جمعه، 29 جولای: لو رفتن من
7. چهارشنبه، 3 آگوست: لباس عروسی
8. شنبه، 13 آگوست: چشیدن غذاها
9. دوشنبه، 15 آگوست: گفت وگوی دو
10. یکشنبه، 4 سپتامبر: ماه عسل
11. جمعه، 9 سپتامبر: توفانی در راه است
12. شنبه، 10 سپتامبر: چیزهای توی آب
13. یکشنبه، 11 سپتامبر: یک روز بعد
14. دوشنبه، 12 سپتامبر: آب آورده یا بار اضافی؟
15. سه شنبه، 13 سپتامبر: نقطه‌ای در دریا
16. سه شنبه، 13 سپتامبر: مسیرهای هوایی
17. چهارشنبه، 14 سپتامبر: گوشی
18. چهارشنبه، 14 سپتامبر: عواقب
19. چهارشنبه، 14 سپتامبر: پیوندها
20. پنجشنبه، 15 سپتامبر: گمرک
21. جمعه، 16 سپتامبر: خانه
22. شنبه، 17 سپتامبر: زن خوشگل
23. شنبه، 17 سپتامبر: پول
24. یکشنبه، 18 سپتامبر: مرده ایم یا زنده؟
25. دوشنبه، 19 سپتامبر: پیگیری هالی
26. سه شنبه، 20 سپتامبر: سنگ‌ها
27. چهارشنبه، 21 سپتامبر: پیگیری آلکسا
28. جمعه، 23 سپتامبر: چیزهای عجیب
29. جمعه، بعدازظهر 23 سپتامبر: آدم‌های عجیب وغریب
30. شنبه، 24 سپتامبر: گفت وگوی سه
31. چهارشنبه، 28 سپتامبر: لاتی
32. چهارشنبه، 28 سپتامبر: مردی در چهارچوب در
33. پنجشنبه، 29 سپتامبر: پایان‌های گسستنی
34. پنجشنبه، 29 سپتامبر: بانویی پریشان
35. جمعه، 30 سپتامبر: خط و نشان
36. شنبه، 1 اکتبر: چیزی در تاریکی
37. شنبه، 1 اکتبر: مارک دارد میآید
38. شنبه، 1 اکتبر: مرتبکاری
39. یکشنبه، 2 اکتبر: گمشده
40. دوشنبه، 3 اکتبر: خالی
41. شنبه، 24 دسامبر: آنچه که بعداً رخ داد

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب چیزی درون آب
نویسنده
مترجمآرش خوش صفا
ناشر چاپینشر روزگار
سال انتشار۱۳۹۷
فرمت کتابEPUB
تعداد صفحات410
زبانفارسی
شابک978-964-374-882-1
موضوع کتابکتاب‌های داستان و رمان خارجی
قیمت نسخه الکترونیک
28000 ت - 5.99 یورو
خرید کتاب الکترونیک

نقد، بررسی و نظرات کتاب چیزی درون آب

s a
۱۳۹۸/۲/۲۴
این کتاب توصیفات بسیار زیادی داره و حداقل نصف کتاب حرفاییه که شخصیت اصلی داستان داره تو ذهنش با خودش میزنه یا توصیفات نه چندان جذاب محیطه فلذا حداقل نصف کتاب رو میشه به راحتی رد کرد. ولی داستان اصلی جذابه و پرکشش.
اول از نظراتی که گفتن آموزندست تعجب کردم ولی بعد دیدم واقعا نشون داده در پس یک غلط،
انتخاب چه سلسله اتفاقات ناگواری میفته که فرد و زندگی فرد رو میتونه در لبه‌ی پرتگاه قرار بده و حسرتی که انتهای داستان با جملاتش و کلماتش بیان میکنه، تا اعماق جان ادم نفوذ میکنه.
کتاب غافلگیرکننده‌ای بود. حداقل برای من. توی گودریدرز که نظرات رو میخوندم برخی‌ها معتقد بودن خیلی شبیه دیگر کتب جنایی بود ولی من به شخصه مشابهش رو نخونده بودم.
ترجمه هم نمیشه گفت فوق العاده بود ولی چون نصف داستان پرته و نیازی به دقیق شدن روش نیست، اصلا اذیت کننده نبود و میشد راحت مطالعه کرد بدون این که گیج کننده یا اذیت کننده باشه.
امنه عابدینی
۱۳۹۸/۲/۲۸
من حدود دو سال هست که کتاب‌های کتابراه رو مرتبا خریداری کرده و مطالعه میکنم این رمان نیز جزو ان دسته کتاب‌هایی هست که خواننده رو به دنبال خودش میکشونه وتا پایان ذهنتون رو در گیر خوش میکند. هم از بابت هیجانى و پر رمز و راز بودنش و هم از نظر بار اخلاقى و پیام هاى مربوط به عشق و انسانیت و طمع و حرص و آز و انتخاب هاى درست و نادرست و غیر قابل جبران انسان ها.
پیشنهاد میکنم حتما حتما این کتاب رو در لیست خود قرار بدهید
Maedre
۱۳۹۸/۴/۱۳
نظرم درباره کتاب رو در دو کلمه بیان میکنم: زیبا و پراحساس. اگه خیلی وقته در این سبک و سیاق کتاب مناسبی نخوندید که دوست داشته باشید برای بار دوم مطالعه‌ی اون رو از سر بگیرید، من این کتاب رو پیشنهاد میکنم و خودم هم بزودی برای بار دوم اون رو مطالعه میکنم
یاسمین زارع دزفولی
۱۳۹۹/۱/۱۰
سلام. خیلی کتاب طولانی بود و زیادی سعی کرده بود مرموز و جنایی به نظر برسه. نکات خیلی مبهمی داشت اما در کل به آدم یاد میداد هر دروغی دروغ بزرگتری رو پشت سر خودش میاره و آدما چوب انتخاب‌های غلطشون رو خواهند خورد.
داریوش عباسی
۱۳۹۷/۱۲/۲۵
نسخه نمونه رو خوندم داستان جذابی داره ولی متاسفانه ترجمه ش ضعیفه و بعضی جاهاش واقعا نامفهوم ترجمه شده. باید چند بار بعضی سطر‌ها رو خوند تا متوجه بشید منظورش چی بوده
محمد عزیزی
۱۳۹۷/۱۲/۲۱
یک کتاب هیجان انگیز که با صحنه قبر کندن توسط یک خانم شروع میشه، داستانی درباره وسوسه پیش رفتن در دنیایی نامعلوم و جدا از زندگی روزمره خود...
Arezou .
۱۴۰۰/۱/۲۶
نویسنده خیلی از قسمت‌ها به خوبی غافلگیرتون میکنه اما خوب جا داشت بعضی قسمت‌ها اینقدر طولانی و پر از توصیف‌های اضافه نباشن
Elham Kazemi
۱۳۹۸/۱۲/۲۱
جناییه و احساسی. آخرش اشک آدمو درمیاره. من خیلی جاها رو خیلی سرسری میخوندم و رد میکردم. اول‌های کتاب خیلی کند پیش میرفت.
آمنه فتح اللهی
۱۳۹۸/۹/۳
متاسفانه جذابیت نداشت و کتاب خیلی ضعیفی به حساب میاد. کتابی نیست که بشه روش وقت گذاشت و تو این زمان خیلی کتابهای بهتر و بیشتری هست که میشه مطالعه کرد.
شهناز جهانی
۱۳۹۸/۷/۹
کتاب داستان جالب و پرکششی دارد. بنظر من در پایان، در حالی که منتظر ادامه داستان هستی، ناگهانی همه قضایا بسته می‌شود.. خوب بود
علیرضا شفیعی
۱۳۹۸/۱/۱۵
واقعا عالی بود. مدتها بود کتابی به این خوبی نخوانده بودم. کتابی که وقتی شروع می‌کنی تا تمامش نکردی زمین نمی‌گذاریش.
کاوه عزیزی
۱۳۹۷/۱۲/۲۰
یک داستان بسیار هیجان انگیز و خواندنی از زوجی جوان که ناخواسته وارد ماجرایی پیچیده می‌شوند...
Elham Ostad
۱۴۰۰/۵/۲۷
کتاب جالبیه و ارزش خوندن داره. از چیزی که تصور می‌کردم پرکشش تر بود و پایان غافلگیرکننده‌ای هم داشت. توصیه میشه.
Faezeh Tvgh
۱۳۹۹/۸/۲۲
من خوشم نیومد و نیمه کاره ولش کردم... شاید بخاطر توصیفات کش دار داستان بودش... شاید بعدا دوباره بخونمش
مبینا اسماعیلی
۱۳۹۸/۸/۱۹
کتاب عالی بود اصلا نمیشد آخرش رو حدس زد واقعا بعنوان یک رمان ارزش خوندن داره
مشاهده همه نظرات 28

راهنمای مطالعه کتاب چیزی درون آب

برای دریافت کتاب چیزی درون آب و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.