معرفی و دانلود کتاب صوتی دور دنیای فلسفه در هشت روز

عکس جلد کتاب صوتی دور دنیای فلسفه در هشت روز
قیمت:
۱۷۰۰۰ تومان - 3.49€
خرید کتاب صوتی
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50

برای دانلود قانونی کتاب صوتی دور دنیای فلسفه در هشت روز و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب صوتی دور دنیای فلسفه در هشت روز و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب صوتی دور دنیای فلسفه در هشت روز

کتاب صوتی دور دنیای فلسفه در هشت روز نوشته‌ی دیو رابینسون و ریچارد آزبرن، سفری‌ به زمانه‌های دور و سیری جذاب در تاریخ اندیشه‌ی بشری است. مولفین در این اثر شنیدنی و آموزنده به بررسی مکاتب فکری گوناگون و مقایسه‌ی اندیشه‌ی فیلسوفان مختلف با یکدیگر پرداخته‌اند.

درباره کتاب صوتی دور دنیای فلسفه در هشت روز:

آشنایی با تاریخ فلسفه و دانستن اندیشه‌های فیلسوفان بزرگ و تاثیرگذار جهان، همواره برای علاقه‌مندان به فلسفه جذاب بوده است. کتاب دور دنیای فلسفه در هشت روز نیز از چنین ویژگی برجسته‌ای برخوردار است و تلاش کرده مهم‌ترین مکاتب فکری شرق و غرب در طول سه هزار سال از تاریخ بشریت را معرفی نموده و امکان مقایسه این دو را بایکدیگر آسان‌تر نماید.

البته کتاب حاضر ترجمه‌ی دو کتاب مجزا از یکدیگر به نام‌های معرفی فلسفه شرق (Introducing Eastern Philosophy) و معرفی فلسفه (Introducing Philosophy) است که به ترتیب ریچارد آزبرن و دیو رابینسون آن‌ها را نگاشته‌اند.

در بخش اول کتاب دور دنیای فلسفه در هشت روز، شما با فلسفه غرب آشنا خواهید شد. این قسمت تمام ایده‌ها و استدلال‌های فیلسوفان مهم جهان غرب از هراکلیتوس تا دریدا را بررسی و توضیح می‌دهد و سوالاتی اساسی درباره وجود خداوند، ماهیت انسان و جهان مطرح می‌کند. اینکه ماهیت واقعیت چیست؟ به راستی انسان چگونه است؟ ذهن و شعور انسان چه ویژگی‌هایی دارد؟ آیا ما مختار هستیم که هر کاری انجام دهیم؟ آیا می‌توان اثبات کرد که خداوند وجود دارد؟ آیا می‌توانیم در مورد هر چیزی مطمئن باشیم؟

اما در بخش دوم این کتاب صوتی، فلسفه شرق به عنوان یکی از کهن‌ترین اشکال اندیشه بشری شرح داده می‌شود. البته تمرکز این قسمت بر روی فلسفه شرقی کشور هند و چین است؛ چراکه به عنوان دو خاستگاه قدیمی و تاثیرگذار شرقیان شناخته می‌شوند. درواقع نویسنده تلاش کرده تا درباره آیین بودیسم در هند و سنت‌های کنفوسیوس و تائو در چین توضیحاتی روشن ارائه دهد و تفاوت‌های اساسی آن‌ها را با ایده‌های غربی آشکار سازد.

کتاب صوتی دور دنیای فلسفه در هشت روز به چه کسانی پیشنهاد می‌شود؟

اگر تاریخ فلسفه و مکاتب مختلف فکری برایتان جذابیت دارد، این کتاب صوتی انتخابی شایسته برای شماست.

با نویسندگان کتاب صوتی دور دنیای فلسفه در هشت روز آشنا شویم:

دیو رابینسون (Dave Robinson) سال‌هاست که فلسفه را تدریس می‌کند و نویسنده کتاب‌های پرفروشی در زمینه فلسفه اخلاق است. او هم‌اکنون به صورت پاره وقت دروس مطالعات انتقادی را به دانشجویان آموزش می‌دهد.

ریچارد آزبورن (Richard Osborne) فیلسوف و نویسنده‌ایست که علاقه خاصی به هنر، فناوری و فرهنگ معاصر دارد. او نویسنده چندین اثر از جمله «فلسفه برای مبتدیان و فروید برای مبتدیان» است. آزبورن در حال حاضر تئوری و فلسفه هنر را در دانشگاه هنر لندن تدریس می‌کند.

در بخشی از کتاب صوتی دور دنیای فلسفه در هشت روز می‌شنویم:

شاید بتوانیم فلسفه پست مدرن را با صورت‌بندی آن به وسیله سه «اگر» بزرگ بهتر بفهمیم. اگر اندیشه‌های انسانی را دیگر نتوانیم با اطمینان و قاطعیت از آن خودمان بدانیم، اگر زبانی که با آن می‌اندیشیم نتواند به طرز معناداری به جهان بیرون از خودش دلالت کند، اگر معنی نشانه‌های مستقل زبانی دائما دستخوش تغییر باشد، پس فلسفه، منطق و خود علم با خبرهای بسیار بدی روبه‌رو هستند. کلید فهم شکاکیت پسامدرن عبارت است از: مسئله زبان یا بیشتر پندار معنای آن است. (نیچه، توهم حقیقت)

بحث‌های شکاکیت پست مدرنیسم همیشه درون فلسفه غرب وجود داشته حتی از زمان کرالیتوس که از حرف زدن خودداری می‌کرد چون معتقد بود معانی واژه‌هایی که به کار می‌برد، ناپایدار و متغیر است. بانی متاخر و شناخته‌تر پست‌مدرنیسم نیچه است. او با تاکید می‌گفت که زبان تنها می‌تواند استعاره‌ای باشد و بس.

فهرست مطالب کتاب صوتی

نمونه
۱ دقیقه
معرفی
۸ دقیقه
مقدمه
۶۰ دقیقه
تاریخ فلسفه غرب، دیو رابینسون / فصل اول: پرسش‌هایی که ما را رها نمی‌کنند
۶۰ دقیقه
فصل دوم: برهان آنسلم
۶۰ دقیقه
فصل سوم: دولت و پایان تاریخ
۶۱ دقیقه
فصل چهارم: مقدمه‌ای بر فلسفه قرن بیستم
۶۴ دقیقه
فصل پنجم: سه اگر بزرگ پست مدرنیسم / تاریخ فلسفه شرق، ریچارد آزبرن
۵۷ دقیقه
فصل ششم: اوپانیشادها
۶۱ دقیقه
فصل هفتم: گسترش بودیسم از هند
۴۴ دقیقه
فصل هشتم: آیین بودا در چین

مشخصات کتاب صوتی

نام کتابکتاب صوتی دور دنیای فلسفه در هشت روز
نویسنده،
مترجمشهاب الدین عباسی
گویندهسام قریبیان
ناشر چاپیانتشارات خزه
ناشر صوتی گروه فرهنگی سماوا
سال انتشار۱۴۰۰
فرمت کتابMP3
مدت۷ ساعت و ۵۷ دقیقه
زبانفارسی
موضوع کتابکتاب صوتی تاریخی، فلسفی و اجتماعی، کتاب‌های فلسفه و منطق
قیمت نسخه صوتی
۱۷۰۰۰ ت - 3.49 یورو
خرید کتاب صوتی

نقد، بررسی و نظرات کتاب صوتی دور دنیای فلسفه در هشت روز

سیامک متقی
۱۴۰۰/۱۱/۱۶
کناب بسیار خوبی هستش. من بخش اول که مربوط به فلسفه غرب هستش را بیشتر پسندیدم.
ادیت کتاب صوتی بسیار اشکال دارد. در واقع انگار که ادیت نشده (مخصوصا فصل ۶).
بسیاری از کلمات و جملات تکراری که برای اصلاح خوانش کتاب اتفاق افتاده با کمال تعجب در نسخه ارائه شده وجود دارد! حتی یکجا گفتگوی یک فرد دیگر را
در پس زمینه می‌شود تشخیص داد.
اصرار برای تلفظ اسامی افراد (که در کتاب هم بسیار زیاد هستش) با لهجه غلیظ غیر فارسی هم برای من اصلا خوشایند نبود.
از لحن راوی به نظر می‌رسد که هر چقدر به انتهای کتاب می‌رسیم لحن ایشان هم خسته‌تر می‌شود.
reza withcher
۱۴۰۱/۳/۳۱
خوبه چند تا از پارت هاشو گوش کردم راجبه عقایده فکری انسان‌ها و فیلسوف‌ها و فرقه هایه مختلف میگه و خیلی جالب میاد بحث میکنه و سوال و جوابایه جالبی داره
جلیل آهنگرنژاد
۱۴۰۰/۱۱/۲۷
سطح توقعم از کتاب بالا بود. نگاه ساندویجی و فست فودی به مقولات مهم، برای جویندگان معادن نایافته‌ی فلسفه نمی‌تواند اقناع‌گر باشد
Elaheh Ebrahimian
۱۴۰۰/۹/۱۰
بنظرم برای افرادی که به فلسفه علاقه دارن بسیار مفید هست لحن گوینده دلنشین و روان وشمرده هست. من بسیار لذت بردم ممنونم
سروش میرزائیان خمسه
۱۴۰۰/۸/۱۲
کمی کسل کننده... نتونستم اصلا گوشش بدم
سورن نورزاد
۱۴۰۰/۸/۲
گفتار متن خوب نبود
میشد بهتر باشه
مشاهده همه نظرات ۶

راهنمای مطالعه کتاب صوتی دور دنیای فلسفه در هشت روز

برای دریافت کتاب صوتی دور دنیای فلسفه در هشت روز و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.