معرفی و دانلود کتاب صوتی سفر بخیر آقای رئیس جمهور

عکس جلد کتاب صوتی سفر بخیر آقای رئیس جمهور
قیمت:
۳۱۰۰۰ تومان - 5.99€
خرید کتاب صوتی
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50

برای دانلود قانونی کتاب صوتی سفر بخیر آقای رئیس جمهور و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب صوتی سفر بخیر آقای رئیس جمهور و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب صوتی سفر بخیر آقای رئیس جمهور

کتاب صوتی سفر بخیر آقای رئیس جمهور محصول سالِ‌ 1992 از گابریل گارسیا مارکز است. این اثر دوازده داستان درخشان از این نویسنده‌ی کلمبیایی را در بر می‌گیرد. غم، آرزو، مالیخولیا و مهاجرت از جمله‌ درون‌مایه‌های مشترک این داستان‌هاست.

درباره کتاب صوتی سفر بخیر آقای رئیس جمهور

کتاب حاضر، اثر گابریل گارسیا مارکز (Gabriel Garcia Marquez)، نویسنده‌ی برجسته‌ی کلمبیایی، مجموعه‌ای از چند داستان کوتاه است. داستان‌های این کتاب در دهه‌ی هفتاد و هشتاد نوشته شده‌اند اما اولین بار در سال 1992 به صورت یک مجموعه با عنوان کتاب سفر بخیر آقای رئیس جمهور (Strange Pilgrims) منتشر شدند. این مجموعه به زبان‌های مختلف دنیا ترجمه شده و در ایران نیز با عناوین مختلفی به انتشار رسیده است.

عناوین این دوازده داستان از این قرارند: «سفر به خیر آقای رئیس‌جمهور، قدیسه، زیبای خفته و هواپیما، رویاهایم را می‌فروشم، فقط آمدم که تلفن کنم، ارواح ماه اوت، ماریا دوس پراسرس، باد شمالی، تابستان خوش دوشیزه فروبس، نور شبیه آب است و رد خون تو در برف»

در یکی از داستان‌ها با زنی سالخورده در برزیل همراه می‌شویم که به سگش آموزش می‌دهد تا پس از مرگش بر مزاری که برای خود انتخاب کرده گریه کند. در قصه‌ی بعدی، داستان زندگی زنی دیگر را می‌شنویم به دنبال گشودن بخت خود در وین است. داستان اول نیز که عنوان کتاب از آن گرفته شده، قصه‌ی یک راننده آمبولانس و همسرش است که رئیس‌جمهور یکی از کشورهای آمریکای جنوبی را در خانه‌ی خود پذیرا می‌شوند.

کتاب سفر بخیر آقای رئیس جمهور روایتی‌ست از تنهایی و تراژدی زندگی انسانی. این موضوعی به خوبی در داستانی با عنوان «فقط آمده‌ام که تلفن کنم» نمایان می‌شود. می‌توان این اثر را که در میان کارهای گابریل گارسیا مارکز از شهرت فراوانی برخوردار است، نوعی مانیفست علیه روانشناسی مدرن نامید. اینْ قصه‌ی ماریا دِ لالوز سروانتس است که برای یافتن تلفن از یک بیمارستان روانی سر در می‌آورد... به گفته‌ی بسیاری از منتقدان، فقط آمده‌ام که تلفن کنم یکی از بهترین داستان‌های کوتاه مارکز است که در این مجموعه نیز قرار دارد.

کتاب صوتی سفر بخیر آقای رئیس جمهور را با صدای امین شکوهی و ترجمه‌ی فرزام حبیبی می‌شنوید. این اثر به همت نشر واوخوان به صورت کتابی صوتی درآمده است.

نکوداشت‌های کتاب صوتی سفر بخیر آقای رئیس جمهور

- سرشار از ذوقی ناشی از شگفتی زندگی. (The New York Times)
- یک از این داستان‌ها جواهر هستند. (The Seattle Times)
- گارسیا مارکز در بهترین ورژن خود. (Los Angeles Times)

کتاب صوتی سفر بخیر آقای رئیس جمهور مناسب چه کسانی است؟

علاقه‌مندان به مطالعه‌ی داستان کوتاه از کتاب سفر بخیر آقای رئیس جمهور لذت می‌برند.

با گابریل گارسیا مارکز بیشتر آشنا شویم

گابریل خوزه دلا کنکوردیا گارسیا مارکز (Gabriel Garcia Marquez) رمان‌نویس، داستان‌نویس، فیلمنامه‌نویس و روزنامه‌نگار کلمبیایی بود که در کشور زادگاهش به اسم «گابو» شهرت داشت و یکی از برجسته‌ترین نویسندگان قرن بیستم محسوب می‌شود. او موفق شد در سال 1982 برنده جایزه نوبل ادبیات شود.

مارکز در دانشگاه بوگوتا تحصیل کرد و بعدها به عنوان یک خبرنگار در روزنامه کلمبیایی ال اسپکتادور مشغول به فعالیت شد و برای تهیه گزارش به شهرهایی نظیر رم، پاریس، بارسلونا، نیویورک و کاراکاس سفر کرد.

او به خاطر نوشتن رمان مشهور صد سال تنهایی (1967) و عشق در زمان وبا (1985) شهرت و محبوبیت فراوانی پیدا کرد و به طور کل آثار این نویسنده علاوه‌بر آنکه در آمریکای لاتین طرفداران فراوانی دارد، در سراسر دنیا منتقدان و مردم نوشته‌هایش را تحسین می‌کنند. همچنین یکی از ویژگی‌های جذاب نثر گابریل گارسیا استفاده از سبک ادبی رئالیسم جادویی‌ست که عناصر و رویدادهای جادویی و افسانه‌ای را وارد تجربیات واقعی زندگی می‌کند.

از دیگر آثار این نویسنده می‌توان به «پاییز پدرسالار، گزارش یک مرگ، از عشق و شیاطین دیگر» اشاره کرد.

در بخشی از کتاب صوتی سفر بخیر آقای رئیس جمهور می‌شنویم

بدون هیچ شتابی روزنامه را خواند. اثر دلنشینی که ندای ویلن سل برامس رویش داشت، باعث می‌شد تا درد درونش را به باد فراموشی بسپارد. از جیب جلیقه‌اش، ساعت کوچک طلایی‌اش را بیرون آورد و نگاهی به آن انداخت. آنگاه دو قرص مسکن را با آخرین جرعه‌ی آب معدنی بلعید و پیش از اینکه عینک را از چشم بردارد، نگاهی دیگر به کف فنجان قهوه انداخت. بی اختیار لرزید. انگار که تردید در آن جا تلنبار شده بود. بعد، صورتحساب را پرداخت. پول خردی هم بابت انعام به آن اضافه کرد. عصا و کلاهش را برداشت و از کافه بیرون آمد. به آرامی از کنار باغچه‌هایی گذشت که باد، گل‌های آن را شکسته بود. هرچه جلوتر می‌رفت، احساس می‌کرد که بیشتر از شر آن کابوس خلاص می‌شود.

اما ناگهان صدای پایی را از پشت سر شنید. ایستاد و به عقب برگشت. مردی که او را تعقیب می‌کرد نیز ایستاد تا به او برخورد نکند. بیش از چهار، پنج اینچ با او فاصله نداشت و با چشمانی وحشت زده به او خیره شده بود.

نجواکنان گفت: «آقای رئیس جمهور؟»

فهرست مطالب کتاب صوتی

نمونه
۲۴ دقیقه
سفر بخیر آقای رئیس جمهور - قسمت یک
۲۴ دقیقه
سفر بخیر آقای رئیس جمهور - قسمت دو
۲۱ دقیقه
سفر بخیر آقای رئیس جمهور - قسمت سه
۳۸ دقیقه
قدیسه
۱۶ دقیقه
زیبای خفته و هوایپما
۱۹ دقیقه
رویاهایم را می‌فروشم
۴۱ دقیقه
فقط آمده‌ام که تلفن کنم
۷ دقیقه
ارواح ماه اوت
۳۳ دقیقه
ماریا دوس پراسرس
۱۵ دقیقه
باد شمالی
۳۱ دقیقه
تابستان خوش دوشیزه فوربس
۹ دقیقه
نور شبیه آب است
۲۰ دقیقه
رد خون تو در برف - قسمت یک
۲۷ دقیقه
رد خون تو در برف - قسمت دو

مشخصات کتاب صوتی

نام کتابکتاب صوتی سفر بخیر آقای رئیس جمهور
نویسنده
مترجمفرزام حبیبی
گویندهامین شکوهی
ناشر چاپینشر چلچله
ناشر صوتی واوخوان
سال انتشار۱۴۰۱
فرمت کتابMP3
مدت۵ ساعت و ۲۴ دقیقه
زبانفارسی
موضوع کتابکتاب صوتی داستان و رمان خارجی، کتاب‌های داستان و رمان خارجی
قیمت نسخه صوتی
۳۱۰۰۰ ت - 5.99 یورو
خرید کتاب صوتی

نقد، بررسی و نظرات کتاب صوتی سفر بخیر آقای رئیس جمهور

هیچ نظری برای این کتاب ثبت نشده است.

راهنمای مطالعه کتاب صوتی سفر بخیر آقای رئیس جمهور

برای دریافت کتاب صوتی سفر بخیر آقای رئیس جمهور و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.