معرفی و دانلود کتاب صوتی روح یک پروانه

عکس جلد کتاب صوتی روح یک پروانه
قیمت:
42000 تومان - 7.99€
خرید کتاب صوتی
۴۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب صوتی روح یک پروانه و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب صوتی روح یک پروانه و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب صوتی روح یک پروانه

مهم‌ترین قدرت محمد علی چه بود: مشت‌های آهنین، یا روح لطیف؟ در کتاب صوتی روح یک پروانه، محمد علی با کمک دخترش هانا یاسمین علی، سرگذشت خود را قبل از شروع بوکس تا روزهای پایانی عمرش روایت می‌کند. داستانی صادقانه که احساسات خواننده را درگیر می‌کند و تصویری جدید از این ورزشکار مشهور در اختیار می‌گذارد.

درباره کتاب صوتی روح یک پروانه:

اگر از شما بپرسند قدرتمندترین فرد دنیا چه کسی است، چه می‌گویید؟ جواب دادن به این سؤال در صد سال پیش کار سختی نبود. مردم در گذشته لیستی از پادشاهان، وزیرها و فرماندهان جنگی داشتند که با یک اشاره می‌توانستند شهری را ویران کنند اما تعریف قدرت در دنیای امروز به این آسانی نیست. حتماً شما هم خواننده‌ای را می‌شناسید که با اشتراک‌گذاری یک پست در فضای مجازی رای میلیون‌ها نفر را تغییر می‌دهد، یا بازیگری که با حضور در تبلیغی تلویزیونی، یک صنعت را دگرگون می‌کند. کتاب صوتی روح یک پروانه هم درباره قدرتی از جنس مردم است، درباره مردی که قلب میلیون‌ها نفر را در دست داشت: محمد علی.

محمد علی که قبل از مسلمان شدن کاسیوس کلی نام داشت، یکی از مشهورترین ورزشکاران جهان است. قهرمان سه دوره مسابقات سنگین وزن دنیا و فعال مدنی که وقتی به شهرت رسید، بیست و دو سال بیشتر نداشت و توانست این محبوبیت را در تمام عمر خود حفظ کند. از محمد علی به عنوان چهره ورزشی قرن نام برده می‌شود و با اینکه او سال‌ها پیش از بوکس حرفه‌ای کناره گرفت، کمتر کسی را می‌توان پیدا کرد که او را نشناسد. او حتی از بعد بازنشستگی یک شخصیت اثرگذار جهانی بود و طرفداران بسیاری در سرتاسر دنیا از جمله ایران داشت. در واقع محبوبیت محمد علی به حدی بود که هر زمان مسابقه‌ای داشت، شهرها خلوت می‌شد و افراد با رادیو یا تلویزیون بازی‌های او را دنبال می‌کردند. کوچک یا بزرگ، زن یا مرد، مسلمان یا غیرمسلمان فرقی نداشت. محمد علی کلی جادویی داشت که در قلب انسان‌ها می‌نشست و آن چیزی جز روح مهربان و خیرخواهش نبود.

کتاب صوتی روح یک پروانه (The Soul of a Butterfly) مجموعه‌ای از خاطرات، شعرها و مطالبی است که با تلاش هانا یاسمین علی جمع‌آوری شده تا تصویر دقیق‌تر از پدرش به دنیا ارائه دهد. این کتاب برای ما داستان محمد علی را تعریف می‌کند و آماده است تا به تمام سؤالات ما از دلیلی که محمد علی را به سمت بوکس سوق داد گرفته تا دلایل گرایش او به اسلام و آنچه بعد از مسلمان شدن تجربه کرد پاسخ دهد. همین‌طور به گوشه‌ای از فعالیت‌های سیاسی‌اش برای دفاع از حقوق سیاه‌پوستان اشاره می‌کند، توضیح می‌دهد چرا از شرکت در جنگ ویتنام خودداری کرد و اینکه چه تلاش‌هایی برای تبدیل دنیا به یک جای بهتر انجام داد.

محمد علی در پایان کتاب از ابتلایش به پارکینسون سخن می‌گوید و سفر معنوی و درونی‌اش که حتی در طول بیماری هم ادامه داشت. تمام این ویژگی‌ها کتاب صوتی روح یک پروانه را به کتابی شنیدنی و فوق‌العاده تبدیل کرده است که از زبان چهره ورزشی قرن روایت می‌شود، قهرمانی که در دنیای بیرون از رینگ هم قدرتمند بود و تمام نیرویش را برای به جا گذاشتن اثری مثبت به کار برد.

کتاب صوتی روح یک پروانه مناسب چه کسانی است؟

علاقه‌مندان به زندگی‌نامه مشاهیر، طرفداران محمد علی کلی و افرادی که می‌خواهند با این شخصیت اثرگذار آشنا شوند، از شنیدن کتاب صوتی روح یک پروانه لذت خواهند برد.

با نویسندگان کتاب صوتی روح یک پروانه بیشتر آشنا شویم:

محمد علی کلی (Muhammad Ali) (2016 - 1924) بوکسور حرفه‌ای، فعال مدنی، چهره رسانه‌ای، شاعر و بشردوست آمریکایی بود. او که از برجسته‌ترین و مشهورترین چهره‌های ورزشی قرن بیستم است، اغلب در جایگاه بهترین مشت‌زن تاریخ بوکس در تمام دوران‌ها رتبه بندی می‌شود.

فیلم‌ها و مستندهای متعددی درباره محمد علی ساخته شده که «وقتی ما شاه بودیم، غرش در جنگل، من علی هستم و علی (با بازی ویل اسمیت)» مشهورترین آن‌ها هستند. او کتاب‌های متعددی درباره حرفه و زندگی خود نوشته است که «من بزرگترین هستم: داستان خودم و روح پروانه» در بین مردم شناخته شده‌تر هستند.

هانا یاسمین علی (Hana Yasmeen Ali) سومین فرزند محمد علی است. او نویسنده سه کتاب درباره زندگی و میراث پدرش است و در چندین فیلم مستند و تلویزیونی در مورد پدرش حضور داشته که مهمترین آن‌ها «من علی هستم و محاکمه محمد علی» هستند. هانا یاسمین ده سال به عنوان یک متخصص رفتاردرمانی با کودکان اوتیستیک کار کرد و هم اکنون یک مشاور املاک است.

در بخشی از کتاب صوتی روح یک پروانه می‌شنویم:

من هرگز فقط و فقط برای خودم وارد رینگ نشدم. می‌دانستم که مردم سراسر دنیا نگاهم می‌کنند. می‌دانستم که مردی قوی را می‌بینند که بعد از تحمل سختی‌ها و مشکلات، آن‌ها را فراموش نکرد. فراموش نکرد که از کجا آمده است و شاید آن‌ها با دیدن من، خود را بشناسند. می‌دانستم که جنگم، جنگی معنوی است؛ جنگی که روح و جان انسان‌ها را متعالی می‌کند، نه جنگی که جان مردم را می‌گیرد.

وقتی به گذشته نگاه می‌کنم، فقط دستاوردهایم را می‌بینم و بهایی که پرداختم درمقابل چیزی که به دست آوردم، هیچ بود. عنوان قهرمانی را از دست دادم، سه سال و نیم از بهترین دوران مبارزه‌ام را از دست دادم. امنیت مالی و حمایت عمومی را از دست دادم اما با دست کشیدن از تمام این‌ها، چیزی بزرگ‌تر به دست آوردم. عنوانی که هیچکس و هیچ حکومتی نمی‌توانست از من بگیرد. من قهرمان مردم بودم!

فهرست مطالب کتاب صوتی

نمونه
23 دقیقه
مقدمه
19 دقیقه
فصل یک: سال‌های اولیه - بخش اول
20 دقیقه
فصل یک: سال‌های اولیه - بخش دوم
20 دقیقه
فصل یک: سال‌های اولیه - بخش سوم
27 دقیقه
فصل دو: سال‌های میانی - بخش اول
29 دقیقه
فصل دو: سال‌های میانی - بخش دوم
31 دقیقه
فصل دو: سال‌های میانی - بخش سوم
29 دقیقه
فصل دو: سال‌های میانی - بخش چهارم
24 دقیقه
فصل سه: این سال‌ها - بخش اول
28 دقیقه
فصل سه: این سال‌ها - بخش دوم
23 دقیقه
فصل چهار: روزهای سخت
11 دقیقه
مؤخره

مشخصات کتاب صوتی

نام کتابکتاب صوتی روح یک پروانه
نویسنده،
مترجمماشاالله صفری، طاها صفری
گویندهمحمد علیزاده
ناشر چاپیانتشارات گلگشت
ناشر صوتی آوانامه
سال انتشار۱۴۰۰
فرمت کتابMP3
مدت۴ ساعت و ۴۵ دقیقه
زبانفارسی
موضوع کتابکتاب صوتی شعر، ادبیات و زندگینامه، کتاب‌های زندگی نامه
قیمت نسخه صوتی
42000 ت - 7.99 یورو
خرید کتاب صوتی

نقد، بررسی و نظرات کتاب صوتی روح یک پروانه

جمشید شاوری زاده
۱۴۰۱/۷/۳
سلام شنیدن داستان واقعی این قهرمان به راستی با اطلاعات قبلی من در مورد او زمین تا آسمان متفاوت بود اینکه محمدعلی مرد بلامنازع یکی از خشن‌ترین ورزشهای عالم بوده و اشتغال او در این رشته می‌بایستی روحی بی رحم، سرکش و ستیزه جو را در او تقویت میکرده است ولی به عملا میبینیم هر چه در این قهرمان در این شده رشته بزرگتر روح لطیف او متعالی تر شده است این موضوع بیشتر به یک معجزه شباهت دارد، به نظر من این تنها از قدرت لایزال خداوند نشئت گرفته که این مرد مسیحی به دور از اسلام آنچنان مسلمانی میشود که بتواند هزاران بلکه میلیونها انسان را به راه راست هدایت نموده و مسلمان گرداند، ضمنا هارمونی بسیار زیبای متشکل از اجرای بی بدیل مجری گوینده به همراه موزیک زیبای هم خوان با موضوع کتاب در کنار غنای کتاب مجموعه‌ای بدون نقص را به شنونده تقدیم میکند که ماحصل آن لذت عمیق شنونده از شنیدن این کتاب می‌باشد، از کتاب راه بابت این کتاب ممنونم
Alireza Dehqan
۱۴۰۱/۴/۲۱
محمد علی کلی معروف‌ترین و شناخته شده‌ترین ورزشکار در دنیا این کتاب بیشتر راجب سختی‌های و برخورد‌های نژادپرستانه آمریکا در قبال سیاه دوستان و ایستادگی محمد علی در مقابل این تبعیض‌ها این کتاب ارزشمند حتما پیشنهاد میکنم گوش کنید
امیررضا اسدپور
۱۴۰۱/۸/۲
ابن کتاب خوب را به شما دوستان عزیز توصیه می‌کنم.
خیلی آمرزنده است مخصوصاً به کسانی که ورزشکار هستند خیلی از خصوصیات مهم محمد علی کلی را نوشته است
محمد باقر بهرامی
۱۴۰۱/۷/۲۰
کتاب خوبی ولی به نظر من زیاد کاربردی نبود بیشتر در مورد اینکه باید انسان خوبی باشی صحبت میکرد و به نظر من زیاد انگیزشی نبود و بیشتر جنبه دین و ادم بودن داشت
شادیا رفعت خواه
۱۴۰۱/۶/۳۱
جالب بود خیلی داستانگونه بود. اموزنده هم بود ولی اینکه چند فصلش رو به اسلام اختصاص داده بود و حالت کتاب دینی شده بودو دوست نداشتم.
Ali esfandiar
۱۴۰۱/۴/۸
کتاب خوبیست و ارزش خواندن دارد. آشنایی با زندگی وطرز فکر یکی از محبوبترین ورزشکاران تاریخ و نوع نگاهش به رویدادها جالب است
حمیدرضا ذعاب
۱۴۰۰/۱۱/۱۳
من عاشق زندگی نامه‌ام امیدوارم که کلی بودن رو تجربه کنم
حبیب دلیری فرد
۱۴۰۱/۸/۲۱
با تشکر از کتابراه
بد نبود ولی من انتظار داشتم زوایای بیشتری از زندگی این اسطوره ورزش روشن بکنه.
علی علیخانی
۱۴۰۰/۱۲/۱۳
بسیارعالی وتاثیرگذار هست وکوینده توانایی هم اجرا کرده
واقعاخداقوت
زهرا قربانی
۱۴۰۰/۱۱/۲۴
کتاب خیلی قشنگیه من شخصیت محمد علی کلی رو دوست دارم
سعید طالبی زاده
۱۴۰۱/۱/۲۱
عالی عالی، لذت بخش و درجه یک
Mahya Haghi
۱۴۰۱/۱/۲۸
و باز هم کلی استوری قرن بی نظیر بود
Zeinab Hoseini
۱۴۰۱/۱/۱۲
زندگینامه جالب وسرشار از آرامش
مشاهده همه نظرات 13

راهنمای مطالعه کتاب صوتی روح یک پروانه

برای دریافت کتاب صوتی روح یک پروانه و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.