معرفی و دانلود کتاب صوتی زنی با موهای قرمز

عکس جلد کتاب صوتی زنی با موهای قرمز
قیمت:
70000 تومان - 7.49€
خرید کتاب صوتی
۳۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب صوتی زنی با موهای قرمز و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب صوتی زنی با موهای قرمز و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب صوتی زنی با موهای قرمز

کتاب صوتی زنی با موهای قرمز اثر اورهان پاموک، نویسنده و رمان‌نویس اهل ترکیه و برنده‌ی جایزه نوبل ادبیات سال 2006 است که با قلم جسورانه و خلاقانه‌اش افسانه‌ها و اسطوره‌ها را با واقعیت پیوند می‌زند و ماجرایی تودرتو و جذاب با پایانی غافل‌گیر کننده و فراموش‌ نشدنی می‌آفریند.

جِم پسری جوان و سودایی است که پدرش، او و مادرش را رها می‌کند و پسر جوان برای تامین مخارج خود به روستایی در اطراف استانبول سفر می‌کند و شاگرد اوستا محمود چاه­‌کن می‌شود. در نزدیکی روستای محل کار او گروه تئاتری مشغول فعالیت است و در این گروه زنی با موهای قرمز حضور دارد. او آنجا درگیر ماجرایی عاشقانه می‌شود که زندگی‌اش را برای همیشه تغییر می‌دهد.

در کنار داستان جم، دو افسانه‌ی مهم شرق و غرب هم بیان می‌شود. «رستم و سهراب» اثر جاودان حکیم فردوسی با مضمون کشتن فرزند و «اودیپ شهریار» اثر تراژدی‌نویس نام‌آور یونان باستان، سوفوکل با موضوع کشتن پدر. او با مقایسه‌ی این دو داستان پدرکشی و پسرکشی را به تصویر می‌کشد.

اگرچه داستان رمان زنی با موهای قرمز (The Red-Haired Woman) حول محور رابطه‌ی پدر و فرزندی می‌گذرد، پاموک سعی می‌کند با توسعه‌ی این داستان، نگاهی تازه‌ به هرگونه رابطه‌ی مرید و مرادی بیندازد؛ چه این رابطه، رابطه‌ی پدر و فرزند باشد، چه رابطه‌ی حکومت و شهروند و چه رابطه‌ی خدا و بنده. ایده‌ی اصلی بسیاری از داستان‌های کلاسیک پیشگویی اتفاقات پیشِ‌روست؛ به پادشاهی می‌گویند فرزندت تو را خواهد کشت و او به خیال خودش از شر فرزند خلاص می‌شود. بعدها همان فرزند او را می‌کشد و تخت پادشاهی را سرنگون می‌سازد؛ درونمایه‌ی رایج بسیاری از داستان‌های اسطوره‌ای در ملل و مذاهب مختلف.

اورهان پاموک (Orhan Pamuk) نیز در زنی با موهای قرمز از همین مفهوم استفاده می‌کند. او در استانبول محل تلاقی شرق و غرب، افسانه‌ای از شرق را با افسانه‌ای از غرب در هم می‌آمیزد و ضمن قرار گرفتن در جایگاه یک قصه‌گوی پُرگوی کلاسیک، سعی می‌کند از زاویه‌ای دیگر هم به شخصیت‌های داستانش نزدیک شود. برای پاموک تنها ارائه‌ی روایتی از سرنوشت ادیپ «سوفکلس» یا سهراب «فردوسی» مطرح نیست، بلکه او بیش از هر چیز می‌خواهد با نزدیک‌ شدن به فردیت ادیپ یا سهراب، فارغ از داستان کلی نگاهی بیندازد بر احوالات فردی آن‌ها؛ اینکه بر آن‌ها چه گذشت و رنج‌ها، دغدغه‌ها، دلتنگی‌ها و مسائل‌شان چه بود. این چیزی بیشتر از نگاه به یک عنصر منفعل در داستان که سرنوشتش از پیش تعیین شده است.

اینجاست که برای پاموک، فردیت جِم زیر فرمان‌ها و تعالیم اوستا محمود چاه‌کن، مهم‌تر از پایان داستان خواهد بود؛ همان‌گونه که برای او فردیت فرد در برابر حاکمیت مهم‌تر است. در واقع پاموک سعی می‌کند با نزدیک‌ شدن به فردیت شکننده‌ی قهرمان‌های داستان‌ها به تماشای شکستن آن‌ها در برابر تقدیر، سرنوشت یا هر قدرت برتری که بر فرد مستولی می‌شود، بنگرد و آن را روایت کند.

اورهان پاموک در سال 1952 درشهر استانبول ترکیه متولد شد. بعد از گذران دوره­‌ی متوسطه به اصرار خانواده در دانشگاه استانبول در رشته­‌ی معماری به تحصیل پرداخت اما دوره‌ی تحصیلات را به پایان نرسانده و پس از آن در رشته­‌ی روزنامه‌نگاری به تحصیل پرداخت و آن را به اتمام رساند.

اورهان پاموک به دلیل علاقه به ایران تاکنون دو بار به ایران سفر کرده است. وی در مورد ایران می‌گوید: «خوشحالم که در طول 25 سال گذشته آثارم در ایران ترجمه شده است. به باور من تاریخ و فرهنگ ایران و ترکیه در هم آمیخته است، اما به ایران که می‌آیم برایم همان حس بودن در استانبول تداعی می‌شود و اینجا را مانند وطن خودم می‌دانم.»

وی از داستان‌های ایرانی و فضای فرهنگی حاکم بر ایران نیز تاثیر پذیرفته و این تاثیر پذیری در آثار وی نیز به چشم می‌خورد.

پاموک بعد از نوشتن اولین کتابش «جودت بیک و پسران» جوایز ملی ارهان کمال و کتاب سال را به خود اختصاص داد. در سال 1998 کتاب «نام من سرخ» باعث به شهرت رسیدن وی شد و جایزه‌­ی نوبل برای وی به ارمغان آورد. او در این‌ باره می‌گوید: «مانند هر نویسنده دیگری دوست داشتم نوبل ادبیات را ببرم اما فکر نمی‌کردم آن را به این زودی‌ها به من بدهند. فکر می‌کردم این جایزه را در 75 سالگی،‌ وقتی سیگار را ترک کرده‌ام، می‌گیرم و بعد از بردنش یک سیگار روشن می‌کنم. نوبل برای سلامت خوب است.»

پاموک در طول دوران حرفه‌ای خود کتاب‌های زیادی را تالیف کرده که به بیش از 40 زبان ترجمه شده است از آن جمله می‌توان به: «نام من سرخ»، «موزه‌­ی معصومیت»، «جودت بیک و پسران»، «قلعه سفید»، «کتاب سیاه»، «استانبول شهر و خاطره‌ها»، «برف» و... اشاره کرد.

جملات برگزیده کتاب صوتی زنی با موهای قرمز:

- اگر طوری رفتار کنید که انگار هیچ اتفاقی نیفتاده و واقعا هیچ اتفاقی هم نیفتد، در نهایت هیچ اتفاقی نخواهد افتاد.

- اگر بی‌پدر بزرگ شوی، نمی‌فهمی دنیا مرکز و حد و مرزی دارد، فکر می‌کنی هر کاری دلت خواست می‌توانی انجام دهی، اما بعد از مدتی نمی‌دانی چه کار باید بکنی، سعی می‌کنی در دنیا یک معنا، یک مرکز پیدا کنی، شروع می‌کنی به گشتن دنبال کسی که به تو بگوید نه.

- ما ترک‌ها شاهنامه را کنار گذاشته‌ایم، البته ما دیگر در دنیایی که حکایت قهرمانان مبارزی مثل رستم با لذت خوانده شود زندگی نمی‌کنیم. کتاب فردوسی فراموش شده، اما حکایت‌های شاهنامه فراموش نشده. آن‌ها زنده‌اند. تک تکشان لباس عوض کرده‌اند و بین ما می‌چرخند.

- پدر برای تو یعنی چه؟ پدر کسی است که از لحظه‌ی بسته نطفه تا آخرین لحظه‌ی عمرش از پسرش مراقبت می‌کند، قوی و مهربان است، آغاز و مرکز دنیا است. اگر باور کنی پدری داری، حتی اگر او را نبینی، حس خوبی داری، می‌دانی هست، می‌آید و از تو با محبت محافظت می‌کند. من چنین پدری نداشتم.

- سال‌ها بعد، وقتی سهراب می‌فهمد رستم نامدار پدر اوست، می‌گوید: «به ایران خواهم رفت، کیکاووس، شاه ظالم، را از تخت پایین خواهم کشید و پدرم را بر جای او خواهم نشاند. سپس به توران باز خواهم گشت و شاه توران، افراسیاب ظالم، را نیز همچون کیکاووس از تخت پایین خواهم آورد و خود بر جایش خواهم نشست. آن گاه پدرم رستم و من ایران و توران، باختر و خاور را یکی خواهیم کرد و عادلانه بر تمام جهان حکم خواهیم راند.»

- چرا ما دوست داریم پدری مصمم و قوی داشته باشیم که به ما بگوید چه باید بکنیم و چه نکنیم؟ آیا دلیلش این است که تصمیم‌گیری درباره‌ی باید و نبایدها و اینکه چه چیزی اخلاقی و درست است، چه چیزی گناه و اشتباه، سخت است؟ یا اینکه همیشه به شنیدن اینکه گناهکار و خطاکار نیستیم نیاز داریم؟ آیا احساس نیاز به پدر همیشه وجود دارد یا پدر را فقط زمانی می‌خواهیم که ذهنمان مشوش، دنیایمان ویران و روحمان مکدّر است؟

فهرست مطالب کتاب صوتی

نمونه 1
نمونه 2
12 دقیقه
فصل اول - بخش اول
25 دقیقه
فصل اول - بخش دوم الی چهارم
21 دقیقه
فصل اول - بخش پنجم و ششم
32 دقیقه
فصل اول - بخش هفتم الی نهم
28 دقیقه
فصل اول - بخش دهم الی دوازدهم
28 دقیقه
فصل اول - بخش سیزدهم الی شانزدهم
29 دقیقه
فصل اول - بخش هفدهم و هجدهم
35 دقیقه
فصل اول - بخش نوزدهم الی بیست و یکم
28 دقیقه
فصل دوم - بخش بیست و دوم الی بیست و چهارم
28 دقیقه
فصل دوم - بخش بیست و پنجم الی بیست و هفتم
27 دقیقه
فصل دوم - بخش بیست و هشتم الی سی‌ام
29 دقیقه
فصل دوم - بخش سی و یکم الی سی و سوم
31 دقیقه
فصل دوم - بخش سی و چهارم الی سی و ششم
32 دقیقه
فصل دوم - بخش سی و هفتم الی سی و نهم
17 دقیقه
فصل دوم - بخش چهلم و چهل و یکم
28 دقیقه
فصل دوم - بخش چهل و دوم و چهل و سوم
21 دقیقه
فصل سوم - بخش اول
19 دقیقه
فصل سوم - بخش دوم
27 دقیقه
فصل سوم - بخش سوم

مشخصات کتاب صوتی

نام کتابکتاب صوتی زنی با موهای قرمز
نویسنده
مترجممژده الفت
گویندهمجتبی مسافری نژاد، ماهتینار احمدی
ناشر چاپینشر نون
ناشر صوتی آوانامه
سال انتشار۱۳۹۷
فرمت کتابMP3
مدت۸ ساعت و ۱۷ دقیقه
زبانفارسی
موضوع کتابکتاب صوتی داستان و رمان خارجی، کتاب‌های داستان و رمان خارجی
قیمت نسخه صوتی
70000 ت - 7.49 یورو
خرید کتاب صوتی

نقد، بررسی و نظرات کتاب صوتی زنی با موهای قرمز

Mehran Hakha
۱۴۰۱/۶/۸
با سلام
خدمتتون عرض کنم، چون نظرات کمی در مورد کتاب هست وظیفه دانستم که مقداری اطلاعات بابت کتاب بهتون بدم شاید در انتخابتون و زمانی که میگذارین مثمر ثمر شما قرار بگیره
اورهان پاموک ضعفیت‌ترین کتابش هم به نظر من قابل خوانش هستش و در توضیح معیار استاندارد‌های این نویسنده شکی نیست
در وهله اول اگر
کتابی ازش مطالعه نکردین پیشنهاد بنده (نام من سرخ) هستش که خوب سطح بالاتری از نظر نگارش و حتی روایت شنیدازی داره و کتاب صوتی عالی هستش
و اما این کتاب
بسیار روان قابل لمس به خاطر نزدیک بودن فرهنگ ما با ترک‌ها و پر از داستان‌های پند امور و همچنین درگیر شدن با دنیا مدرن و دنیا قدیم هستش
داستان مقداری باگ داستان نویسی از نظر واقعیت پذیری داره ولی خوب به هر حال رمانی هستش که برای مخاطب عام هم لذت خودش رو داره هم برای مخاطب حرفه ایی
داستان مقداری مشابه به سریال‌های ترکی و جوو جامعه امروزی ترکیه هست ودر مقطعی هم خوده نویسنده بهش اشاره میکنه
در مجموع رمانی پند اموز و هیجان انگیز از نظربنده قلمداد میشه به پس زمینه ایی فلسفی که جای تعمق داره
فاطمه آفتابی
۱۳۹۹/۷/۳۰
جالب بود در واقع همان دو افسانه اودیپ و رستم و سهراب بود که هنرمندانه امروزی شده بود که البته اگر خود داری و کمی اخلاق در شخصیت‌ها وجود می‌داشت چنین وقایعی پیش نمی‌آمد و یا خیانت این قدر ساده نبود آدم با شخصیت‌های افسانه قدیمی راحت تر همدردی میکند چون فقط تقدیر بوده که وقایع را رقم زده اما در رمان نه!!!
Mahroo Makhlooghian
۱۳۹۹/۴/۱۵
داستان جالبی داشت و تشبیهات و توصیفات قشنگی در کتاب بود که باعث میشد صحنه‌های کتاب جلوی روی خواننده تصویر شود. داستان کشش داشت و خسته کننده نمیشد. اشاره‌هایی که به شاهنامه شده بود و سفر به تهران و دید نویسنده نسبت به ایرانیها جالب و واقعی بود.
سینا وزیری
۱۴۰۲/۸/۲۳
نثر روانی داشت، گوینده لحن و فضای خوبی ایجاد کرده بود و داستان روند جالبی رو طی میکرد، به خاطر نزدیکی فرهنگی ترکیه به ایران، کتاب حس دوری نداشت بنظرم پایانش هم جالب بود و در کل ارزش خوانش/شنیده شدن رو داره
کتایون طاهرخانی
۱۴۰۰/۳/۲۰
زیبا شروع شد ولی به نظر شخصی من بعدا شبیه فیلم‌های و سریالهای ترکی شبکه جم شد. پسری به دنبال پدر واقعی خود ویا برعکس. ولی اینکه باشاهنامه این داستان گره خورده بود برای ما ایرانیان جذاب بود
Armin Foroozanfar
۱۳۹۸/۱۲/۲۷
خیلی سطحی بود منطق اخلاقی درستی نداشت و ارزش وقت گذاشتن ندارد راوی‌ها هم متوسط بر عکس اثر درخشان نویسنده به نام من سرخ این اثر دارای ایرادات بسیار ساختاری و محتواییست
سولماز بویری
۱۳۹۸/۷/۱۱
عالی بود... راوی‌ها که محشر بودن ولی خود کتاب هم خیلی گیرا بود باعث میشد آدم از شنیدن هر فصل بیشتر و بیشتر لذت ببره جالب اینجاست که لحظه‌ای حس نکردم دیگه داره خسته کننده میشه.
فرید روشن
۱۴۰۲/۱/۵
شاید کارهای پاموک رو همه دوست نداشته باشن، ولی من عاشق نثر و خط سیر داستان‌هاش هستم. این کتاب و کتاب نام من سرخ واقعا شاهکار هستن که به همه پیشنهاد می‌کنم.
کتایون عطار
۱۴۰۱/۱۱/۲
کتاب خوبی بود و تاکید بر تاثیر عمیق جاری شدن کلمات داشت و دو به اینکه زمین کرد است بصورت مستقیم اشاره میکنه برای من جالب بود
ارین رادمهر
۱۴۰۱/۱۲/۲۲
یعنی در یک کلام شاهکاره ادبی هستش و انسان با خواندن این اثاره اورهان پاموک میفهمه چرا جایزه نوبل ادبی بهش تعلق گرفته
Ateff Jeffri
۱۳۹۸/۴/۱۰
عالی عالی عالی و جالب اینکه یک نویسنده ترک این همه در موردادبیات فارسی میدونه...
zahrahhooshmand null
۱۳۹۷/۸/۲۵
از کتاب لذت بردم و دلم پیش اوستا محمودِ داستان گیر کرد. هرچند محتواش مثل فیلمنامه‌های جم تی وی بود
نگین محمودی
۱۳۹۸/۱۲/۶
عالیییییی بود واقعا خیلی قشنگ نوشت حتی نمیتوانم ان را توصیف کنم
gholami ka
۱۴۰۰/۹/۶
خسته نباشید کتاب جالبی است راوی هم خوب اجرا کرده
Hani Khodadadian
۱۳۹۷/۱۲/۷
داستان جالب ولی راوی بسیار بسیار عالییی 👌🏼👌🏼👌🏼
مشاهده همه نظرات 19

راهنمای مطالعه کتاب صوتی زنی با موهای قرمز

برای دریافت کتاب صوتی زنی با موهای قرمز و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.