معرفی و دانلود کتاب صوتی چرا با آدم عوضی ازدواج می‌کنیم؟

عکس جلد کتاب صوتی چرا با آدم عوضی ازدواج می‌کنیم؟
قیمت:
۱۰۱۰۰ تومان - 2.49€
خرید کتاب صوتی
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50

برای دانلود قانونی کتاب صوتی چرا با آدم عوضی ازدواج می‌کنیم؟ و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب صوتی چرا با آدم عوضی ازدواج می‌کنیم؟ و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب صوتی چرا با آدم عوضی ازدواج می‌کنیم؟

کتاب صوتی چرا با آدم عوضی ازدواج می‌کنیم؟ نوشته‌ی آلن دوباتن، یکی از آثار مجموعه مدرسه زندگی‌ست که در سال 2016، به عنوان خواندنی‌ترین مقاله نیویورک تایمز معرفی شد. این کتاب به شما کمک می‌کند تا آدم‌های اشتباهی را وارد زندگی خود نکنید و نگاهی جدید به مفهوم عشق و زندگی زناشویی‌تان داشته باشید.

درباره کتاب صوتی چرا با آدم عوضی ازدواج می‌کنیم:

رابطه عاطفی و ازدواج همواره یکی از پرچالش‌ترین و شیرین‌ترین تجربیاتی‌ست که هر انسانی در زندگی خود طعم آن را می‌چشد. با این حال عده‌ای از آدم‌ها ممکن است یک یا چندین بار وارد روابطی شوند که در نهایت جز ناراحتی، خشم و خاطرات بد برایشان باقی نماند. آثار فراوانی نیز در زمینه روابط زنان و مردان نوشته شده که هرکدام وجوه مختلفی از این مقوله را بررسی و تحلیل کرده‌اند. با این حال کتاب چرا با آدم عوضی ازدواج می‌کنیم؟ (Why You Will Marry the Wrong Person) راهنمایی موجز و مفید برای کسانی‌ست که می‌خواهند با مهم‌ترین و رایج‌ترین مشکلات عاطفی آشنا شوند و نگاهی جدید نسبت به مسئله عشق و ازدواج پیدا کنند.

همانطور که می‌دانید هیچ انسانی کامل نیست و هرچقدر هم عاشق کسی باشید و فکر کنید بسیار به همدیگر شباهت دارید، باز هم چالش‌های مختلفی را در رابطه با او تجربه می‌کنید. با این حال بسیاری از زوجین هستند که ناسازگاری و تضادهای عمیقی با یکدیگر دارند و نمی‌توانند با هم کنار بیایند. در این صورت است که می‌توان گفت آن‌ها با فردی اشتباه و عوضی ازدواج کرده‌اند.

آلن دوباتن در این کتاب آموزنده و سرگرم‌کننده تلاش کرده تا دلایل این امر را بررسی کند و سپس رویکرد جدیدی را برای ازدواج پیشنهاد دهد. پس اگر شما هم جزء آن دسته از افرادی هستید که نگاهی کاملا رمانتیک به مسئله ازدواج دارید و قصه‌های زیبای عاشقانه را الگوی زندگی خود قرار می‌دهید، حتما این راهنمای کاربردی و عملی را گوش کنید تا رابطه عاطفی خود را از مرگ و نابودی نجات دهید.

درباره مجموعه مدرسه زندگی:

آلن دوباتن در سال 2008 به همراه جمعی از مربیان و نویسندگان حوزه روانشناسی و فلسفه و سایر علوم، مدرسه علوم (The School of Life Library) را راه‌اندازی کردند. مدرسه‌ای که در حال حاضر در بسیاری از شهرهای مهم دنیا همچون لندن، پاریس، آمستردام، سئول، استانبول، برلین، ملبورن و... فعالیت می‌کند و مسائل و دغدغه‌های روزمره زندگی مردم از جمله روابط، کار، معاشرت، آرامش و... را سوژه اصلی کار خود قرار داده است.

دوباتن درباره این مدرسه می‌گوید: «ایده راه اندازی مدرسه زندگی به خاطر به چالش کشیدن دانشگاه‌های سنتی و آکادمیک بود. درواقع می‌خواستیم که دانش و فرهنگ را به گونه‌ای سازماندهی کنیم که به سمت زندگی عادی مردم بچرخد.»

مدرسه زندگی یک برند جهانی به شمار می‌رود و با بیش از 5 میلیون مشترک در یوتیوب، حدود 343 هزار دنبال کننده در فیس بوک، بیش از 183 هزار دنبال کننده در اینستاگرام و 160 هزار دنبال کننده در توییتر با سرعت بالایی در حال رشد است.

کتاب صوتی چرا با آدم عوضی ازدواج می‌کنیم به چه کسانی پیشنهاد می‌شود؟

تمامی زنان و مردان که به دنبال رفع مشکلات زناشویی خود هستند و یا می‌خواهند با رویکردی عاقلانه و سالم وارد رابطه‌ای عاشقانه شوند و آن را حفظ نمایند، حتما این کتاب صوتی را گوش دهند.

آلن دوباتن را بیشتر بشناسیم:

کمتر متفکر و فیلسوفی را سراغ داریم که بتواند فلسفه را به زندگی روزمره مردم پیوند بدهد و با زبانی ساده و صمیمی، مفاهیم مهم انسانی همچون عشق، کار، هنر، سفر، دوستی و... را از منظری متفاوت‌تر بررسی نماید. آلن دوباتن (Alain de Botton) نویسنده، تهیه کننده تلویزیون و فیلسوفی سوئیسی است که کتاب‌های داستانی و غیرداستانی فراوانی را منتشر کرده که همگی آن‌ها از ایده‌ها و تفکرات هنرمندان، دانشمندان و فیلسوفان سرچشمه می‌گیرد.

از آثار مشهور و برجسته این نویسنده سوئیسی می‌توان به این عناوین اشاره کرد: «دین برای خداناباوران، جستارهایی در باب عشق، تسلی‌بخشی‌های فلسفه، هنر سیر و سفر، پروست چگونه می‌تواند زندگی شما را دگرگون کند، هنر چگونه می‌تواند زندگی شما را دگرگون کند، خوشی‌ها و مصایب کار، سِیر عشق، در باب مشاهده و ادراک، یک هفته در فرودگاه، اضطراب منزلت(موقعیت) و مصیبت‌های شاغل بودن.»

در بخشی از کتاب صوتی چرا با آدم عوضی ازدواج می‌کنیم می‌شنویم:

شاید عجیب باشد اگر بپرسیم، قصه‌های عاشقانه به چه درد می‌خورند؟ معمولا زیاد توجه نمی‌کنیم که قصه‌های من درآوردی عاشقانه چه نقشی باید در زندگی ما داشته باشند؟ معمولا تصور می‌کنیم که این قصه‌ها فقط برای سرگرمی خوانده می‌شوند؛ با این حال برای یک منبع عمده فرهنگی، این بی‌برنامگی محسوب می‌شود. یک رمان عاشقانه دستگاهی برای شبیه‌سازی تجربه است؛ یک شبیه‌ساز زندگی. و مثل شبیه‌ساز پرواز به ما امکان می‌دهد بدون هیچ خطری آن چیزی را تجربه کنیم که در زندگی عادی ممکن بود سال‌ها طول بکشد و گذراندن آن خطرات بسیار زیادی داشته باشد. بدون کمک داستان‌ها نیروی همدلی و درک‌مان ضعیف است؛ از زندگی درونی دیگران جداست. تجارب ما محدود است چون وقتش را نداریم و نمی‌توانیم با بخش اندکی از دنیا شخصا روبه‌رو شویم.

فهرست مطالب کتاب صوتی

نمونه
۲ دقیقه
دلایل انتخاب وصله‌ی ناجور
۵ دقیقه
یک: ما خودمان را نمی‌شناسیم
۴ دقیقه
دو: دیگران را درک نمی‌کنیم
۲ دقیقه
سه: ما به خوشبخت بودن عادت نکرده‌ایم
۳ دقیقه
چهار: مجرد بودن وحشتناک است
۳ دقیقه
پنج: غریزه بسیار پرستیژ دارد
۲ دقیقه
شش: ما به مدرسه‌ی عشق نمی‌رویم
۵ دقیقه
هفت: می‌خواهیم خوشبختی را منجمد کنیم
۲ دقیقه
هشت: فکر می‌کنیم خیلی خاصیم
۲ دقیقه
نُه: می‌خواهیم دیگر به عشق فکر نکنیم
۲۰ دقیقه
چه موقع آماده‌ی ازدواج هستیم؟
۱۶ دقیقه
تأثیر مخرب داستان‌های عاشقانه بر زندگی عاشقانه

مشخصات کتاب صوتی

نام کتابکتاب صوتی چرا با آدم عوضی ازدواج می‌کنیم؟
نویسنده
مترجمبامداد صالحی
گویندهمحمد یاغچیان
ناشر صوتیانتشارات رخداد کویر
سال انتشار۱۴۰۰
فرمت کتابMP3
مدت۱ ساعت و ۷ دقیقه
زبانفارسی
موضوع کتابکتاب صوتی روانشناسی و موفقیت، کتاب‌های خانواده و روابط
قیمت نسخه صوتی
۱۰۱۰۰ ت - 2.49 یورو
خرید کتاب صوتی

نقد، بررسی و نظرات کتاب صوتی چرا با آدم عوضی ازدواج می‌کنیم؟

Moj Gan
۱۴۰۰/۱۱/۲۵
لحن خواندن راوی اینقدر روی اعصابه که ناخودآگاه از متن کتاب هم بیزاری میاره!
مهدی حسینی
۱۴۰۰/۱۱/۱۰
مختصر و مفید بود. خواندنش برای هر فردی توصیه می‌شه.
عباس رحیمیان
۱۴۰۰/۱۰/۲۲
به نظرم وقت کمی میخواد و یکبار گوش بدید خوبه
کاربر s
۱۴۰۱/۲/۱۶
عالی. کاش زودتر میشنیدمش
Sattar Saber
۱۴۰۰/۱۲/۲۴
اطلاعات مفیداما کافی وکامل نیست
مشاهده همه نظرات ۵

راهنمای مطالعه کتاب صوتی چرا با آدم عوضی ازدواج می‌کنیم؟

برای دریافت کتاب صوتی چرا با آدم عوضی ازدواج می‌کنیم؟ و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.