معرفی و دانلود کتاب صوتی راه به قدم‌های تو روشن می‌شود: 21 قاعده مولانا

عکس جلد کتاب صوتی راه به قدم‌های تو روشن می‌شود: 21 قاعده مولانا
قیمت:
45000 تومان - 8.49€
خرید کتاب صوتی
۳۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب صوتی راه به قدم‌های تو روشن می‌شود و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب صوتی راه به قدم‌های تو روشن می‌شود و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب صوتی راه به قدم‌های تو روشن می‌شود: 21 قاعده مولانا

از نگرانی‌های بی‌مورد، وسواس‌های فکری و نشخوارهای ذهنی خسته شده‌اید؟ راهی برای رهایی از آن‌ها نمی‌شناسید؟ هاکان منگوچ کتاب صوتی راه به قدم‌های تو روشن می‌شود را برای راهنمایی شما به سوی آرامش حقیقی نگاشته است. اثری که می‌توان آن را نسخه‌ی مدرن معنویت دانست. نویسنده گریزی به دنیای شعر و عرفان مولوی داشته و تلاش دارد که برای انسان دردمند امروزی، پناهگاهی از جنس آگاهی بیابد.

درباره‌ی کتاب صوتی راه به قدم‌های تو روشن می‌شود

از همان لحظه که به‌عنوان انسان پا به این جهان پرسروصدا گذاشتیم، فکرها و استدلال‌های گوناگون هم با ما به این جهان قدم گذاشتند. همین فکرها که البته خیلی از مواقع به کمکمان آمده‌اند، گاهی به دشمن درجه‌یک ما بدل می‌شوند. می‌خواهیم کار جدیدی را شروع کنیم اما موانع ذهنی خودساخته، جلوی ما را می‌گیرند. همه چیز در امن و امان است اما نگرانی‌های گوناگون به ذهنمان هجوم می‌آورند که مبادا خطری در راه باشد. خب، می‌بینید که دستگاه پرقدرت مغزمان همیشه در حال فعالیت است اما این پرکاری گاهی به ضرر ما تمام می‌شود. بله، آرامش، شادی و رضایت از زندگی در جدال با افکار بیهوده و اضطراب‌ها شکست خورده و برای همیشه ما را تنها می‌گذارند. هاکان منگوچ (Hakan Mengüç) که می‌توان او را از صوفیان مدرن دانست با تعمق در ابیات مولوی و سیر در اندیشه‌های بی‌کران این شاعر، آثاری را تألیف کرده که از پرطرفدارترین کتاب‌های روانشناسی هستند. کتاب صوتی راه به قدم‌های تو روشن می‌شود (Sen yola çık Yol sana görünür) یکی از همین آثار تحسین‌شده است.

شاید هیچ‌وقت به سراغ ادبیات کلاسیک و شعر مولوی نرفته باشیم و شاید اصلاْ میانه‌ی خوبی هم با ادبیات کهن نداشته باشیم اما بدون شک همه از آوازه‌ی مولوی و جهان‌بینی او در میان فیلسوفان، روانشناسان و ادیبان خبر داریم. بیراه نیست اگر ادعا کنیم مولوی و باورهایش هرگز کهنه نمی‌شوند! مرور زمان به‌هیچ‌روی نتوانسته غباری بر صفحات دیوان شمس یا مثنوی معنوی بنشاند. برعکس، ارزش این گهرهای ارزشمند با گذر زمان بیشتر هم شده است. بسیاری از روانشناسان و فیلسوف‌های معاصر با تأمل در آثار مولوی به کشفیات مهمی پی برده‌اند و چه‌بسا آثاری را با الهام از دیدگاه این شاعر تدوین کرده‌اند. هاکان منگوچ، نویسنده، عارف و روانشناس جوانی است که سال‌ها لابه‌لای اشعار مولوی زندگی کرده و درس انسانیت را از او آموخته است. کتاب صوتی راه به قدم‌های تو روشن می‌شود، 21 قاعده را دربر می‌گیرد که نویسنده از تفحص در آموزه‌های مولانا استخراج کرده و به انسان آشفته‌ی قرن بیست‌و‌یکم عرضه نموده است.

پیام هاکان منگوچ را در کتاب صوتی راه به قدم‌های تو روشن می‌شود، می‌توان به صورت یک جمله خلاصه کرد: «رها شو!» رهایی از آینده، از خطاهای گذشته، رهایی از ترس‌هایی که مدام به شما یادآوری می‌کنند ممکن است شکست بخورید. باید بپذیریم که شکست و ناکامی همیشه در راه رسیدن به هدف‌هایمان کمین کرده‌اند اما با ترس از آن‌ها هرگز به پیروزی نخواهیم رسید؛ تنها اراده‌ی ما برای برداشتن اولین قدم‌ها سست می‌شود.

می‌خواهید به جای نگرانی‌های روزمره، آرامش راستین را به خود هدیه بدهید؟ آرزو دارید که بدون دغدغه‌های پوچ، راه دستیابی به رویاهایتان را کشف کنید؟ شادی عمیق معنوی، آرزوی شما هم هست؟ شاه‌کلید رسیدن به این خواسته‌ها در کتاب مقابلتان نهفته. با شنیدن این کتاب، خوشبختی را مهمان زندگی خود کنید.

اثر حاضر با ترجمه‌ی فائزه پورعلی از سوی انتشارات نسل نواندیش به چاپ رسیده و نشر صوتی ماه آوا نیز آن را با خوانش امیر فرحان‌نیا منتشر کرده است.

کتاب صوتی راه به قدم‌های تو روشن می‌شود برای چه کسانی مناسب است؟

اگر می‌خواهید در دنیای معنویت و آموزه‌های عرفانی راهی به سوی خودشناسی، خودسازی و آرامش بیابید، کتاب پیش‌رو راهنمای شما به سوی چنین مسیری خواهد بود.

با هاکان منگوچ بیشتر آشنا شویم

هاکان منگوچ در ترکیه متولد شد و در دانشگاه اولوداغ به تحصیل ادامه داد. نوجوان بود که به موسیقی علاقه‌مند شد و در هنرستان هنرهای زیبا به تحصیل پرداخت اما کمی بعد آن را رها کرد. هاکان منگوچ زبان عثمانی می‌داند و دوره‌های متعددی در رابطه با صوفیسم گذرانده است. او اکنون یکی از مشهورترین نویسندگان و سخنرانان حوزه‌ی تصوف و خودیاری به شمار می‌آید.

در بخشی از کتاب صوتی راه به قدم‌های تو روشن می‌شود می‌شنویم

می‌دانم که ترس و اضطراب آینده و مشکلات جدیدی که برایمان در عصر حاضر به وجود آمده و وضعیتمان را نامشخص کرده، ذهن ما را بسیار درگیر کرده است. ترس‌هایمان بزرگتر و افکارمان به گره کوری تبدیل شده‌اند که راه به جایی نمی‌برند. به‌طور کلی نمی‌دانیم امروز و فردایمان چه خواهد شد.

چیزی که در پی گفتنش هستم این است که نباید به خاطر ترس‌هایمان دچار حرص و طمع شویم. هر زمان که فرصت زندگی کردن را از دست می‌دهی، درواقع زیان‌کار هستی. به نظر می‌رسد که راه‌حل در آینده است اما این طور نیست؟ به نظر می‌رسد درمان زمانی است که به اهدافمان برسیم... اما متأسفانه این‌گونه نیست. خیال می‌کنی با رسیدن به هدف مسائلت هم پایان می‌یابد، در آینده آرامش بیشتری خواهی داشت و آسوده و شاد خواهی بود. آینده اکنون است هم‌سفر من!

درمان تو رسیدن به هدف نیست، در این است که با آرامش، سلامتی و عزم در مسیر رسیدن به هدف گام برداری. هرگز از رویاهایت دست برندار. مراقب باش که در مسیر رسیدن به رویاهایت، خودت و عزیزانت را نابود نکنی. چون در این صورت هنگامی که به رویاهایت رسیدی، کسی نمی‌ماند که شادی‌ات را با او قسمت کنی؛ خودت هم دیگر در آن رویاها حضور نخواهی داشت.

فهرست مطالب کتاب صوتی

نمونه
62 دقیقه
بخش اول
41 دقیقه
بخش دوم
42 دقیقه
بخش سوم
51 دقیقه
بخش چهارم
66 دقیقه
بخش پنجم
45 دقیقه
بخش ششم
57 دقیقه
بخش هفتم

مشخصات کتاب صوتی

نام کتابکتاب صوتی راه به قدم‌های تو روشن می‌شود: 21 قاعده مولانا
نویسنده
مترجمفائزه پورعلی
گویندهامیر فرحان نیا
ناشر چاپیانتشارات نسل نواندیش
ناشر صوتینشر ماه آوا
سال انتشار۱۴۰۱
فرمت کتابMP3
مدت۶ ساعت و ۴ دقیقه
زبانفارسی
موضوع کتابکتاب صوتی روانشناسی و موفقیت، کتاب موفقیت و خودسازی
قیمت نسخه صوتی
45000 ت - 8.49 یورو
خرید کتاب صوتی

نقد، بررسی و نظرات کتاب صوتی راه به قدم‌های تو روشن می‌شود

مصطفی عزیزی
۱۴۰۱/۱۲/۱۳
در حالی نظرمو بیان می‌کنم که در حال گوش دادنه فصل پنجم هستم. واقعا این یک کتاب فوق العاده است از همه لحاظ. نویسنده‌ی جوان ولی استاد در امر عرفان. به جرات می‌تونم بگم دقیقه به دقیقه این کتاب صوتی رو باید با دل و جون گوش داد نه یکبار بلکه بارها و بارها. هاکان منگوچ افکار خاصی داره که با الهام از حضرت مولانا و اشعارشون دست به قلم شده و کتابهای ناب خودشو در اختیار مخاطبین خاص خودش قرار داده. این کتاب به تمام معنا باهاتون صحبت می‌کنه اگه دل بدی بهش و تا آخرش همراهی کنی. کار ترجمه که حرف نداره واقعا ممنونم. راوی چه کردی شما با دل من آخه! خلق شدی برای اینکار و اینجور کتاب‌ها که جذب کنی خواننده رو. آقای فرحان نیا استادانه کتاب می‌خوانی به نظرم. کتابراه و تیم خوبش خداوند بهتون سلامتی بده که اینگونه مارو تشویق به کتاب خوانی می‌کنید.
صدیقه فتحی
۱۴۰۱/۱۲/۲۴
مثل همیشه عالی و فوق العاده بود هر بار که کتاب‌های این نویسنده را مطالعه می‌کنم ایمانم به هستی و خداوند قوی تر می‌شود بعد از مطالعه کتاب "هیچ ملاقاتی تصادفی نیست" ایشان که برای من چیزی جز معجزه نبود مطالعه این کتاب تکمیل کننده مطالب کتاب قبلی بود داستان‌های بسیار زیبا و به جایی که در این کتاب شده و استفاده دقیقاً انگشت بر نقطه ضعف‌های من در مورد ایمانم در بعضی از مسائل گذاشت بعد از سالیان سال که بر مباحث خود شناسی خدا شناسی تمرکز دارم و می‌توانم بگویم که بیشتر زندگیم بعد از ۴۰ سالگی صرف چنین فعالیت‌هایی بوده است ولی احساس می‌کنم ایمانم همچنان در برخی مسائل ضعیف است و خواندن چنین کتاب‌هایی تاثیر بسزایی بر من می‌گذارد از کتابراه به خاطر این کتاب نهایت تشکر را دارم
Melika,s
۱۴۰۱/۱۲/۱۲
اولا تشکر و سپاس فراوان از همه عوامل کتابراه.
کتابهای هاکان همش بینظیرن، در عین سادگیش بینهایت دلنشین. چون برخواسته از دل و عشق معنوی. سیر و سفر به سلوک مولانا فوق العادست. انقدر مکتبش کامل و پرفکت. گویندگی آقای فرحان نیا و لحن صداشون واقعا بینظیر و مهارت خیلی خاصی دارن تو شیوه بیانشون. با و تامل
طمانینه و مکث داستان را روایت می‌کنند که مخاطب را در فضای داستان قرار می‌دهد، صداشون انقدر برازندست که ادم ترغیب می‌کنن با تمرکز فراوان به داستان گوش بدی. در ضمن صدای گرمشون ادم یاد قصه‌های جمعه که از رادیو پخش میشد میندازه...
نسیم مسیب زاده
۱۴۰۲/۱/۲۰
تقریبا تمام کتابهاى این نویسنده را خواندم و واقعا از تک تک کلمات آن لذت مى برم، چقدر زیبا و شیوا دیدگاه صوفیان را بیان مى کند، آنقدر زیبا و با احساس از تعالیم شمس تبریزى و مولانا در کتابهاى خود سخن مى گوید که مرا به وجد مى آورد، من با خواند کتاب ملت عشق از الیف شافاک با دیدگاه شمس تبریزى و مولانا و آشنا شدم بعد به لطف و هدایت الهى با خواندن کتابهاى این نویسنده بیشتر و بیشتر با دیدگاه این دو بزرگوار آشنا شدم و چقدر زیبا به این دنیا نگاه مى کنند، این کتاب بى نظیر است.
علیرضا جمشیدبیک
۱۴۰۱/۱۲/۲۳
کم نظیر! و یا بهتر بگویم بی نظیر. راهنمایی عالی برای گم گشتگان راه زندگی. چه عارف، چه عادی و چه انسان افسرده و بی قرار. هر که تشنه‌ی آرامش است میتواند از جام شکرشکن این کتاب بنوشد. تا کنون چند بار آن را گوش داده‌ام و هر بار متناسب با شرایط روزمره‌ی زندگی چیزی جدید از آن یافتم. گمانم تا آخر عمر هر و روز نیاز است که به آن مراجعه کنم. سریعا دیگر کتابهای این اندیشمند بزرگ را تهیه خواهم خواند. از هنر کلام شیوای گوینده نیز نباید قافل بود
M.S
۱۴۰۲/۱/۳
کتاب فوق العاده‌ای است من بااینکه دراوایل کتاب هستم ولی خیلی تأثیرگذار بوده وبااینکه چندکتاب درحال مطالعه داشتم همه راکنارگذاشتم وباعشق وعلاقه وافری این کتاب را دنبال می‌کنم دوستان عزیزی که می‌خواهند با مطالعه به یک زندگی بدون آشوب توأم با آرامش دسترسی پیداکنندتوصیه می‌کنم حتما این کتاب را مطالعه کنند. درضمن بایدازاقای فرحان نیا هم به خاطر صداگذاری ایده آل جهت فهم بهتر مطالب تشکروقدردانی کنم.
محسن سنجری
سمیرا *
۱۴۰۱/۱۲/۲۷
بیشتر مطالب کتابهای هاکان منگوچ اینگونه نیست که به اطلاعات اضافه کند بلکه با روح شما ارتباط برقرار میکند و در این میان راهکارهایی هم برای روابط اجتماعی شما ارائه میکند.
در کل از کتاب صوتی راضی بودم فقط به نظر من موسیقی متن مناسب نبود. روی کتابهای معنوی، سازهای سنتی بیشتر جواب میدهد تا موسیقی کلاسیک با پیانو.
شی شی محی الدینی
۱۴۰۱/۱۲/۱۱
هم‌ صدای گوینده عالیه. هم کتاب. حس خوبی بهت میده. وقتی به کتاب گوشی میکنی انگار داری مدیتیشن میکنی. موضوعاتی که تو کتاب گفته خیلی وقته از ذهن ما پاک شده. زندگی ما فقط تبدیل شده به ظاهر زندگی کردن. ولی با این کتاب انگار پدر یا مادر بزرگی داره نصیحتت میکنه. همون قدر دلنشین
ساناز عالم زاده
۱۴۰۲/۱/۲
سلام به همگی
با تشکر از همه عزیزان برای تهیه این کتاب صوتی. اولین کتاب صوتی هست که از این نویسنده جوان و بسیاااار توانا خوندم. به صورتی تصادفی باهاشون آشنا شدم و چقدر خوشحالم از این آشنایی. کتابی عالی و دلنشین که با خوانش محشر آقای فرحان نیا زیباییش چندین برابر میشه. 💖
Titi Mo
۱۴۰۲/۳/۱
بنظرم یکی از بهترین‌های هاکان منگوچ بود البته که من همه کتاب‌های این نویسنده رو دوست دارم‌ی آرامش خاصی تو این دنیا‌ی پر هیاهو به آدم انتقال
میده..... از اون مدل کتاب‌هایی هست که میشه بارها و بارها خواند یا شنید.... ممنون از کتابراه
فاطمه یحیی
۱۴۰۲/۲/۴
بسیار عالی بود. سخنان ایشان همون چیزی بود که من نیاز داشتم چون دچار مشکلات خانوادگی و همچنین سوگوار آسمانی شدن مادر عزیزم هستم. ‌ای کاش می‌توانستم از برادر هاکان عزیز تشکر کنم و منتظر آثار عمیق و دلی ایشان هستم. خیلی حالم بهتر شد. متشکرم
اکرم سیانی
۱۴۰۲/۱/۱۳
با سلام
بسیار عالی، آموزش‌هایی که در این کتاب میباشد اگر به درستی به کار گرفته شود و تمرین شود زندگی بسیار با معنا و لذت بخش خواهد بود، کتابی بسیار کاربردی برای داشتن زندگی آرام.
از همه عوامل سپاسگزارم
کاربر sha
۱۴۰۱/۱۲/۲۵
اشعار مولانا بی نظیر و فوق العاده هستند در این کتاب هم به زیبایی بیان شده و با صدای خیلی خوب خوانش شده بود و به ادم ارامش میدهد همچنین موارد با اهمیت در زندگی را بیان میکند
مریم بیاتى
۱۴۰۲/۳/۴
انگار مولانا به عصرما سفر کرده و داره آگاهى متناسب با امروزمون رو در اختیارمون قرارمیده، کلمه فوق العاده برای توصیف این کتاب کافی نیست، به هرکس پیشنهاد کردم بامن هم نظر بوده😊
سالومه عسکری
۱۴۰۲/۱/۲۱
در حال گوش کردن کتاب هستم و واقعا دوسش دارم و جذبش شدم فقط دلم می‌خواست نسخه متنی کتاب رو هم در کتابخانه‌ام داشته باشم ممنون می‌شم کتابراه نسخه متنی رو هم موجود کنه.
مشاهده همه نظرات 35

راهنمای مطالعه کتاب صوتی راه به قدم‌های تو روشن می‌شود

برای دریافت کتاب صوتی راه به قدم‌های تو روشن می‌شود و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.