معرفی و دانلود کتاب صوتی برج

عکس جلد کتاب صوتی برج
قیمت:
68000 تومان - 7.49€
خرید کتاب صوتی
۳۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب صوتی برج و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب صوتی برج و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب صوتی برج

کتاب صوتی برج نوشته‌ی جی. جی. بالارد، یکی از مطرح‌ترین چهره‌های ادبیات علمی - تخیلی است که به ماجراهای ساختمانی مسکونی و پیشرفته در دوران پسارستاخیز می‌پردازد. ساکنان این برج مسکونی پس از قطع شدن امکانات، خوی حیوانی خود را نشان می‌دهند و مانند انسان‌های غارنشین در مقابل یکدیگر به خشونت روی می‌آورند.

درباره‌ی کتاب صوتی برج:

همه‌ی داستان‌های علمی - تخیلی برای سرگرمی نوشته نشده‌اند، برخی از نویسندگان هم در این سبک ادبی هستند که با نگاه فیلسوفانه به علم و تکنولوژی تلاش می‌کنند تا تصویری متفاوت از آینده را روایت کنند، آینده‌ای که همواره اتفاقات خوبی در انتظار انسان‌ها نیست. جی جی بالارد (J. G. Ballard) نیز با چنین طرز تفکری دست به قلم می‌برد و همواره با نگاهی بدبینانه زندگی مدرن بشریت را مورد نقد و بررسی قرار داد.

یکی از موضوعات مورد علاقه‌ی نویسندگان علمی - تخیلی نوشتن در رابطه با پادآرمانشهرها است و بالارد نیز توانست در برابر این موضوع جالب و هیجان‌انگیز مقاومت کند و در کتاب برج (High - Rise) تفسیر خود را در این رابطه به نمایش گذاشت.

ماجرای داستان در دوران پسارستاخیز جهان می‌گذرد؛ ساختمانی مسکونی مرکز داستان است که تمام امکانات ضروری و پیشرفته برای زندگی مردمی که در آن حضور دارند، فراهم شده است. بانک، فروشگاه، استخر، مدرسه و ... نیز در این مکان موجود است. با توجه به امکانات کامل این ساختمان، ساکنان این برج دیگر از آن خارج نمی‌شوند و ارتباطی با دنیای بیرون ندارند. همه چیز خوب پیش می‌رود تا این‌که اتفاقات کوچکی رخ می‌دهد و اندک اندک نظم موجود در برج تغییر پیدا می‌کند. در حقیقت مشکلات کوچکی که برای اهالی ساختمان پیش می‌آید منجر می‌شود مردم از یکدیگر کینه به دل بگیرند. افراد ساکن به سه گروه پایین، متوسط و بالا دسته‌بندی می‌شوند.

هر یک از این گروه‌ها، گروه دیگری را دشمن خود می‌پندارند و تصور می‌کنند که باید یکدیگر را نابود کنند. این بدبینی‌ها و تلاش برای بقا، کشتار و خشونت بی‌سابقه‌ای را در برج رقم می‌زند. افراد ساکن برج در گذشته با هم دوست بودند اما اکنون گویی همه‌چیز را از یاد برده‌اند و فقط به دنبال نابودی یکدیگر هستند و دیگر خبری از مهر و محبت گذشته نیست. افراد خوب و مهربان گذشته دیگر رفته‌اند و جای خود را به انسان‌هایی خشن و بی‌رحم داده‌اند. برج که زمانی ساختمانی مدرن و امن برای زندگی محسوب می‌شد دیگر تبدیل به غاری شده است که انسان‌های بدوی با خوی حیوانی در آن برای بقا دست و پا می‌زنند.

لحن بالارد در این کتاب صوتی و جذاب بسیار سرد و بی‌تفاوت است؛ گویی می‌خواهد این احساس را به شما منتقل کند که دیگر کار از کار گذشته است و نمی‌توان اقدامی صورت داد و تنها کاری که دیگر از دست جی جی بالارد برمی‌آید این است که گوشه‌ای بنشیند و مشاهدات خود را برای شما به عنوان شنونده روایت کند. لحن و بیان نویسنده دقیقاً به گونه‌ای است که تمام مشاهدات خود را به عینه دیده و آن‌ها را از نزدیک تجربه کرده است.

اتفاقات این رمان در سال 1975 رخ می‌دهد و همین موضوع ممکن است در شما وحشتی ایجاد کند؛ این دقیقاً همان چیزی به حساب می‌آید که بالارد به دنبال آن است؛ او می‌خواهد شما به فکر فرو روید، سبک زندگی خود زیر ذره‌بین قرار دهید و به این سوال فکر کنید که: آیا در زمانه‌ای به سر می‌برم که نویسنده به آن می‌پردازد؟

اقتباس از رمان برج:

در سال 2015 فیلمی با همین نام توسط بن ویتلی ساخته شد و ستارگانی مانند تام هیدلستون و جرمی آیرونز در آن حضور داشتند؛ اما نتوانست طرفداران این رمان خواندنی را راضی کند.

جی جی بالارد را بیشتر بشناسیم:

نام کامل او جیمز گراهام بالارد (James Graham Ballard) است و در نوامبر 1930 در بندر شانگهای چین متولد شد. او یکی از مطرح‌ترین و موفق‌ترین نویسندگان سبک پادآرمانشهر محسوب می‌شود و از میان آثار او می‌توان به مواردی مانند امپراتوری خورشید، تصادف، مرد ناممکن و ... اشاره کرد.

علی اصغر بهرامی را بیشتر بشناسیم:

امروزه بهرامی در زمره‌ی یکی از بهترین مترجمان فارسی زبان قرار دارد و تاکنون دوستداران ادبیات را با بسیاری از مشهورترین آثار دنیا مانند همه چیز فرو می‌پاشد، سلاخ‌خانه‌ی شماره‌ی پنج، شب مادر و ... آشنا کرده است. او در سال 1319 در شیراز متولد شد و دوران دبیرستان خود را نیز در همین شهر به پایان رساند. بهرامی در دانشگاه شیراز زبان و ادبیات انگلیسی خواند و برای تکمیل دانش خود به سیدنی رفت. او هم‌اکنون در تهران ساکن است و به ترجمه‌ی آثار ادبی می‌پردازد.

کتاب صوتی برج برای چه کسانی مناسب است؟

رمان برج اثر جذابی است و قابلیت این را دارد که تمام دوستداران ادبیات را به خود جذب کند اما اگر به صورت خاص به سبک ادبی علمی - تخیلی علاقه‌مند هستید، مطمئن باشید شنیدن این کتاب صوتی به یکی از بهترین تجربه‌های زندگی‌تان تبدیل خواهد شد.

در بخشی از کتاب صوتی برج می‌شنویم:

با این همه، هنوز هم از عظمت این برج مسکونی به هیجان می‌آمد. برج محل سکونت لنگ، بخشی از پروژه ساختمانی‌ای بود که از پنج واحد کاملاً مشابه تشکیل می‌شد، و واحد لنگ نخستین واحد از این پنج واحد بود که تمام شده و مورد بهره برداری قرار گرفته بود. همه این پنج واحد در زمینی به وسعت حدود دو کیلومتر مربع بنا می‌شدند؛ این قطعه زمین محل ساختمان اسکله‌ها و انبارهای متروکی بود که در ساحل شمالی رودخانه واقع شده بود. این پنج برج مسکونی در حاشیه شرقی مجتمع قرار داشت و مشرف به یک دریاچه مصنوعی بود. دریاچه فعلاً یک استخر بزرگ بتونی بود که هنوز خالی بود و اطراف آن چند پارکینگ و محل ریختن مصالح و ماشین آلات ساختمانی بود.

فهرست مطالب کتاب صوتی

نمونه
54 دقیقه
فصل اول: توده بحرانی
43 دقیقه
فصل دوم: زمان پارتی
27 دقیقه
فصل سوم: مرگ یکی از ساکنان
25 دقیقه
فصل چهارم: بالا
31 دقیقه
فصل پنجم: شهر عمودی
32 دقیقه
فصل ششم: خطر در خیابان‌های آسمان
38 دقیقه
فصل هفتم: آماده شدن برای رفتن
23 دقیقه
فصل هشتم: پرندگان شکاری
28 دقیقه
فصل نهم: به درون منطقه سقوط
33 دقیقه
فصل دهم: دریاچه خشک
27 دقیقه
فصل یازدهم: گروه‌های انضباطی
32 دقیقه
فصل دوازدهم: به سوی قله
31 دقیقه
فصل سیزدهم: نشانه‌گذاری
25 دقیقه
فصل چهاردهم: پیروزی نهایی
19 دقیقه
فصل پانزدهم: تفریحات شبانه
35 دقیقه
فصل شانزدهم: نظم رضایت‌بخش
21 دقیقه
فصل هفدهم: کلاه فرنگی کنار دریاچه
23 دقیقه
فصل هجدهم: باغ خون
19 دقیقه
فصل نوزدهم: بازی‌های شبانه

مشخصات کتاب صوتی

نام کتابکتاب صوتی برج
نویسنده
مترجمعلی اصغر بهرامی
گویندهاحسان چریکی
ناشر چاپینشر چشمه
ناشر صوتی نوین کتاب گویا
سال انتشار۱۳۹۹
فرمت کتابMP3
مدت۹ ساعت و ۲۵ دقیقه
زبانفارسی
موضوع کتابکتاب صوتی داستان و رمان خارجی، کتاب‌های داستان و رمان خارجی
قیمت نسخه صوتی
68000 ت - 7.49 یورو
خرید کتاب صوتی

نقد، بررسی و نظرات کتاب صوتی برج

ن ب
۱۴۰۲/۱/۱
این کتاب حتی ارزش نقد نوشتن رو نداره باز چند جمله مینویسم، انگار در این کتاب شما یک رمان خوب رو برداشتید و تمام فصل‌ها و حتی پاراگراف ها. رو بطور رندوم جابجا کردید و یک رمان جدید ساختید با جزئیات قابل فهم اما با کلیات بی ربط، جزئیات رو میتونید تصویر سازی کنید اما اینکه در کل چه اتفاقی افتاده خیر، و رابطه منطقی‌ای بین اتفاقات اصلا وجود نداره، در داستان‌های پسارستاخیزی باید یک اتفاق وجود داشته باشه که باعث هرج مرج‌های غیر متعارف شده باشه اما در این داستان هیچ دلیل منطقی‌ای برای اینکه ادم‌ها هوش داشته باشند اما شعور شون رو از دست داده باشند نمیبینید، بدتر اینکه این برج در لندن هست اما انگار هیچ ارتباطی با شهر نداره، اجرا هم خیلی ضعیفه، ایراد زیاد داره، مثلا یک گوینده حرفه‌ای باید حداقل یک بار کلاه فرنگی به گوشش خورده باشه و تلفظش رو درست بلد باشه، این عبارت موصوف و صفت نیست، واژه کلاه با ه ساکن به فرنگی میچسبه، در کل این کتاب جزو معدود مواردی بود که واقعا حس کردم با خریدنش پول و امتیازم هدر رفت.
ممنون از عوامل کتابراه
وحید شریفی
۱۴۰۰/۱۲/۲۲
در کتاب منطق بسیار زیر سوال رفته بود البته هدف کتاب منطق نبود به تصویر کشیدم غریزه پایه انسان بود و به تصویر کشیدن جامعه بی قانون و در رساندن این مفهوم تا حد زیادی موفق بود
خواندن کتاب برای افرادی که به مطالب جامعه شناسی علاقه دارند توصیه می‌شود
Pejman Pirmoradi
۱۳۹۹/۹/۲۹
این کتاب به نوعی ادامه قصر کافکا و نرسیده به کوری ساراماگو هست و از نظر زمان نگارش هم دقیقا حد وسط قرار میگیره حرکت از طبقات تحتانی برای رسیدن به بام برج همان شوق جوزف ک قصر کافکاست و هرج و مرج پایان انسانیت راه این صعود کوری انسان ساراماگو
نسرین ..
۱۳۹۹/۱۲/۱۷
کتاب نگاه جالبی به خوی غریزی انسان‌ها داره که میتونه دور از جامعه و قوانین و نظارتهای اجتماعی حتی بی دلیل بیرون بیاد
The God Movies
۱۳۹۹/۸/۳
پیشنهاد میکنم بعد از کتاب حتما فیلمش رو هم ببینید
مشاهده همه نظرات 5

راهنمای مطالعه کتاب صوتی برج

برای دریافت کتاب صوتی برج و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.