معرفی و دانلود کتاب جایی که جنگل با ستاره‌ها دیدار می‌کند

عکس جلد کتاب جایی که جنگل با ستاره‌ها دیدار می‌کند
قیمت:
74000 تومان - 7.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب جایی که جنگل با ستاره‌ها دیدار می‌کند و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب جایی که جنگل با ستاره‌ها دیدار می‌کند و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب جایی که جنگل با ستاره‌ها دیدار می‌کند

کتاب جایی که جنگل با ستاره‌ها دیدار می‌کند، رمانی دلربا و پرفروش در مورد یک دختر گمشده و زندگی‌هایی است که او با روحیه تسخیرناپذیرش لمس می‌کند. شما توسط شخصیت‌های غنی و قابل ارتباط گلندی وندرا و شیوه‌ای که او داستان‌های آن‌ها را به هم می‌بافد جذب خواهید شد.

دربارۀ کتاب جایی که جنگل با ستاره‌ها دیدار می‌کند:

داستان مسحور کننده جنگل با ستاره‌ها دیدار می‌کند (Where the forest meets the stars) دربارۀ دختربچه‌ای عجیب است که به دو غریبه کمک می‌کند تا دوباره بتوانند عشق بورزند و به دیگران اعتماد کنند... جوانا تیل بعد از درگذشت مادرش و مبارزۀ خود با سرطان پستان، به تحقیق در مورد پرندگان در روستاهای ایلینویز روی می‌آورد تا این‌گونه به خود و دیگران ثابت کند سختی‌هایی که پشت سر گذاشته او را از پا نینداخته‌اند.جوانا از ساعت‌های اولیه صبح تا غروب آفتاب خودش را به کار مشغول می‌کند تا اینکه حضور یک دختر مرموز پابرهنه با بدنی کبود، تنهایی و آرامش او را به هم می‌ریزد.

این دختر اسرارآمیز خود را اورسا معرفی و ادعا می‌کند که از یک سیارۀ دیگر برای دیدن پنج معجزه به آن‌جا فرستاده شده است. جوانا با وجود نگرانی دربارۀ خانه و خانوادۀ اورسا، با اکراه می‌پذیرد که دختربچه برای مدتی کوتاه و بعد از به دست آوردن اطلاعات بیشتر دربارۀ گذشته‌اش نزد وی بماند.

جوانا برای حل معمای رمزآلود این کودک جذاب و یافتن اطلاعات بیشتری از او، از همسایه گوشه‌گیر و منزوی خود گابریل نش کمک می‌گیرد. با گذشت روزها میان آن دو عشقی رمانتیک شکل می‌گیرد. هر چه زمان بیشتری سپری می‌شود، آن‌ها سؤالات بیشتری از خود می‌پرسند. چگونه یک دختر جوان بدون خواندن آثار شکسپیر می‌تواند نوشته‌هایش را درک و فهم کند؟ چرا تمام اتفاقات خوب در کنار و با حضور جوانا رخ می‌دهد؟ و چرا او و گابریل دیگر سایت‌های مربوط به کودکان گمشده را چک نمی‌کنند؟

هر چند این دو و آن دخترک مرموز پیوندی باورنکردنی با یکدیگر برقرار کرده‌اند، اما خوب می‌دانند که انتخاب‌های سختی پیش رو دارند. هر چه تابستان به پایان خود و اورسا به پنجمین معجزه‌ای که به چشم می‌بیند، نزدیک می‌شود گذشتۀ خطرناکش از بین می‌رود. زمانی که او سرانجام به تمام معجزه‌ها دست پیدا کند، ناچار می‌شود تمام اسرار دردناکش را فاش کند و سرنوشت خود و آن دو را به ستاره‌ها بسپارد.

جالب است بدانید اورسا کودک رازآمیز این داستان یادآور شخصیت جذاب و ماندگار شازده کوچولو اگزوپری است. کتاب جایی که جنگل با ستاره‌ها دیدار می‌کند علاوه بر درون‌مایه عاشقانه و رمزآلود خود در ژانر رئالیسم جادویی نیز قرار می‌گیرد. در این سبک ساختارهای واقعیت بهم می‌ریزند و جهانی واقعی اما با روابط علت و معلولی ویژۀ خود خلق می‌شوند. رئالیسم جادویی ترکیبی از افسانه، تخیل، واقعیت و تاریخ است. در داستان‌های این ژانر همه چیز معمولی و عادی جلوه می‌کند اما همواره یک امر جادویی و غیرطبیعی در آن‌ها وجود دارد.

افتخارات کتاب جایی که جنگل با ستاره‌ها دیدار می‌کند:

- پرفروش‌ترین کتاب آمازون چارتس
- پرفروش‌ترین کتاب وال‌استریت ژورنال
- پرفروش‌ترین کتاب واشنگتن‌پست
- نامزد نهایی جایزه Goodreads Choice

نکوداشت‌های کتاب جایی که جنگل با ستاره‌ها دیدار می‌کند:

- داستان زیبا و انسانی وندرا به ما یادآوری می‌کند که گاهی اوقات باید از ورای بلندی درختان به ستاره‌ها نگاه کنیم تا کمی نور به زندگی‌مان وارد شود. (New York Journal of Books)

- جایی که جنگل با ستاره‌ها دیدار می‌کند، از همان صفحۀ اول، شما را شکار و غافلگیر می‌کند. این یک داستان فوق‌العاده بدیع، تخیلی و کنجکاوانه است. گلندی وندرا توانسته جهانی را بسازد که بسیار واقعی و در عین حال کاملاً غیرعادی است. (تیلور جنکینز رِید - نویسنده کتاب هفت شوهران)

- جایی که جنگل با ستاره‌ها دیدار می‌کند، نگاهی دوست‌داشتنی، شگفت‌آور و بصیرت‌آمیز به‌نحوۀ تشکیل پیوندها است. هم پیوندهایی که ما انتخاب می‌کنیم و هم پیوندهایی که به نظر می‌رسد ما را انتخاب می‌کنند. (ربکا کافمن - نویسنده کتاب توپچی‌ها)

- داستانی دل‌انگیز و جادویی که خوانندگان را به یاد کودک برفی امروزی می‌اندازد. (کریستوفر میدِز - نویسنده کتاب هانا که از آسمان افتاد)

- در فصل‌های آخر، با زیرکی نقشۀ یک اوج شدید را می‌کشد و آن را می‌سازد. جایی که جنگل با ستاره‌ها دیدار می‌کند، یکی از اولین اثرهای زیبا و فراموش‌نشدنی است. (جولیان مک لین - نویسنده پرفروش USA Today)

- یک داستان زیبا از عشق، مقاومت و قدرت شانس‌های دوم. (سوزی اورمان شنل - نویسنده کتاب دختران مترو)

- یک رمان دلربا و پر از امید و قدرت عشق که عمیق‌ترین احساسات قلبی شما را جذب می‌کند. (کارن کچر - نویسنده کتاب خواهران کوه‌های آبی)

- جایی که جنگل با ستاره‌ها دیدار می‌کند، یک الماس جادویی کوچک در قالب یک کتاب است، پر از عشق و امید. (Hello Giggles)

خواندن کتاب جایی که جنگل با ستاره‌ها دیدار می‌کند به چه کسانی پیشنهاد می‌شود؟

اگر به سبک رئالیسم جادویی علاقه‌مند هستید و دوست دارید رمانی عاشقانه و فانتزی بخوانید، این کتاب را از دست ندهید.

با گلندی وندرا (Glendy Vanderah) بیشتر آشنا شویم:

گلندی وندرا در شیکاگو، ایلینویز بزرگ شد. او دختر دو معلم مدرسه دولتی بود. یک طبیعت‌گرای مادرزاد که در یک شهر بزرگ به دام افتاده بود. او دربارۀ همۀ موجودات حیاط خانۀ کوچک پدر و مادرش مطالعه کرده بود. مطالعه، به ویژه داستان‌های حیوانات، همان اشتیاقی بود که باعث شد علاقه‌اش به نوشتن زیاد شود.

با تحقق یک رویای کودکی، شهر را برای تحصیل در رشتۀ بوم‌شناسی و تکامل در دانشگاه ایلینویز در اوربانا رها کرد. در دوره‌های زیست‌شناسی میدانی، متوجه شد که اجبارش برای گرفتن مار و سمندر آن‌طور که تصور می‌کرد عجیب نبود. در طول یکی از آن کلاس‌ها، اولین نمای ناب او از یک سهرۀ نیلی در دوربین شکاری، لحظه‌ای بود که تصمیم گرفت روی زیست‌شناسی پرندگان تمرکز کند.

درحالی‌که به عنوان زیست‌شناس میدانی کار می‌کرد، چندین سال در رشته‌های نویسندگی، شعر و ادبیات به تحصیل پرداخت، اما سرانجام پرندگان بر نوشتن فائق آمدند و او مدرک کارشناسی ‌ارشد را در آن رشته گرفت. موضوع پایان‌نامۀ او به یک پرنده آبی پر زرق ‌و ‌برق دیگر، cerulean warbler متمرکز بود.

او به عنوان یک متخصص پرندگان در معرض انقراض کار کرد و همچنین به عنوان دستیار سردبیر در یک مجلۀ علمی مشغول شد. او با پرنده‌شناسی ازدواج کرد که کاملاً طبیعت‌گرایی او را درک می‌کرد. وقتی شوهرش شغلی را در دانشگاه فلوریدا پذیرفت، آن‌ها ایلینویز را ترک کردند. از زمان نقل مکان آن‌ها، تربیت سه فرزند و داشتن وقت کم برای کارهای بیولوژیکی باعث شده است که دوباره به نوشتن برگردد. در حال حاضر در حومۀ فلوریدا زندگی می‌کنند و هر چقدر که می‌توانند برای غنای پناهگاه حیات‌وحش کوچکشان، از پرندگان، پروانه‌ها و گل‌های بومی نگهداری می‌کنند.

در بخشی از کتاب جایی که جنگل با ستاره‌ها دیدار می‌کند می‌خوانیم:

ساعت، رأس چهار جو را بیدار کرد. معمولاً روزهایی که به مسافت‌های دور می‌رفت تا به مناطق مورد مطالعه‌اش سر بزند، این ساعت از خواب بیدار می‌شد. زیر نور یک چراغ کوچک پیراهنی به تن کرد و دکمه‌هایش را بست، شلوار و پوتین‌هایش را هم به پا کرد. به‌نظر نمی‌آمد که تا وقتی چراغ مهتابی بالای اجاق را روشن کرد، دختربچه را به‌ خاطر آورده باشد. باورش سخت بود که در مدت نیم ساعت اولیۀ بیدار شدن، بین خواب و بیداری توانسته باشد به چیز دیگری فکر کند. از در پشتی به بیرون و به صندلی‌های خالی‌ای که دور چالۀ آتش چیده شده بود نگاه کرد. چراغ ایوان جلویی را روشن کرد و به قسمت جلوی ایوان که در توری داشت رفت. هیچ اثری از دختربچه نبود. احتمالاً به خانه رفته بود.

هم‌زمان که صبحانه‌اش آماده می‌شد، جو یک ساندویچ ماهی تن درست کرد و آن را کنار آجیل‌ها و بطری آبش گذاشت. بیست دقیقه دیرتر از خانه بیرون رفت و همین‌قدر هم دیر به منطقۀ تحقیقاتی‌اش رسید. وقتی که هوای صبح هنوز خنک بود، در جادۀ کلیسا دنبال لانۀ سهره‌های نیلی گشت، کم‌سایه‌ترین بخش از نه منطقۀ مورد مطالعه‌اش، و بعد از آن به جادۀ کِیوهالو رفت.

او ساعت پنج کارش را تمام کرد، زودتر از همیشه. در دو سال گذشته بی‌خوابی برایش تبدیل به یک عادت شده بود، مخصوصاً بعد از تشخیص بیماری و مرگ مادرش، اما به دلایلی اضطراب او سه شب متوالی ادامه پیدا کرده بود. او می‌خواست تا در دیرترین حالت، ساعت نه در رختخواب باشد تا بتواند راحت بخوابد.

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب جایی که جنگل با ستاره‌ها دیدار می‌کند
نویسنده
مترجممیلاد یساول
ناشر چاپینشر روزگار
سال انتشار۱۳۹۹
فرمت کتابEPUB
تعداد صفحات408
زبانفارسی
شابک978-622-233129-0
موضوع کتابکتاب‌های داستان و رمان خارجی
قیمت نسخه الکترونیک
74000 ت - 7.99 یورو
خرید کتاب الکترونیک

نقد، بررسی و نظرات کتاب جایی که جنگل با ستاره‌ها دیدار می‌کند

مانی نادری
۱۴۰۱/۹/۱۰
داستان خوبی داشت و در فضای خوبی اتفاق می‌افتاد، حداقل من صدای علفزار شبهای تابستون رو میتونستم موقع خوندن داستان بشنوم. یه مقدار ماجرای عشق دو شخصیت داستان برام ابکی بود و پایان کار که پرده از شرایط دختر کوچولو برداشته میشد. چون در طول داستان به قدری به فضایی بودن دخترک اصرار میشد که ادم باور میکرد با یک داستان تخیلی رو برو شده. در کل درجه یک نبود اما خوندنش برام لذت بخش بود. ممنون از ترجمه ساده و روان مترجم که به سرعت خوندن اضافه کرده بود.
سارا دالوند
۱۴۰۲/۴/۱۵
کتاب دائم حول قبول نکردن فضایی بودن دختر بچه و بحث کردن سر این موضوعه تا حدی که شاید یه جایی دیگه کلافه بشید و دلتون نخواد ادامش بدید. سر معجزه‌ها توقع داشتم نویسنده یکم خلاقیت بیشتری به خرج بده. در کل سطح داستانش به نظرم خیلی معمولیه
maryam nazemi
۱۴۰۱/۹/۱۲
کتابی که انسان‌ها را برای مواجهه با بحران‌های زندگی در غالب داستانی آماده می‌کند هرچند سبک زندگی این داستان با جامعه ما فرق دارد و پسندیده به نظر نمی‌رسد ولی باید بتوانیم از لابلای این سبک زندگی هم آن نکاتی را که برای ما مفید هست پیدا کنیم
فرشته قنبری
۱۳۹۹/۱۱/۱۲
فوق العاده زیبا بود. از اون رمان‌ها که دلم نمیخواست تموم بشه ولی انقدر جذاب بود برام که زود تمومش کردم. مرسی از مترجم که خیلی عالی کارشون و انجام داده بودن.
Bibliophilia
۱۴۰۲/۵/۷
کتاب ترجمه خوبی داشت، بزرگترین جاذبه‌ای که داستان برای من ایجاد می‌کرد این بود نویسنده مدام بین فضایی بودن یا نبودن دختربچه تو ذهن مخاطب شک و تردید ایجاد می‌کرد.
Mahya Marjani
۱۴۰۰/۱۰/۲۷
کتاب قشنگی بود به لطف مترجمه عزیز که واقعا امانت داری کرده بود. آدم باید یه جاهای شهامت گفتن احساس و افکارش رو داشته باشه تا پشیمون نشه، همیشه فرصت دوباره وجود نداره!!!
نیلوفر مرادی
۱۴۰۱/۸/۲۶
کتاب خیلی بدی بود، موضوع داستان اول جذاب بود ولی بعد درگیر موضوعات پیش و پا افتاده و مسخره‌ای شد که قابل تصور نیست. حتی ارزش تا اخر خوندن نداشت
زینب ممبینی
۱۴۰۱/۸/۹
سلام
کتاب خیلی خوبی بود لذت بردم، واقعا فکرم مشغول این بود که نکنه اورسا واقعا داره راست میگه، من که همزاد پنداری عجیبی با اورسا داشتم، زیبا بود
Sororgh
۱۴۰۱/۸/۱
این کتاب فوق العاده زیبا بود از صفحه اول که شروع کردم جذبش شدم داستان خوبی داشت و نگارش عالی همچنین چیزای خوبی از کتاب یاد گرفتم به شدت پیشنهاد میشه
Mahboobeh Nazemi
۱۴۰۱/۲/۲۸
این کتاب یک داستان معمولی داره و خواندنش حس خوبی به خواننده میده. ولی منتظر یک شاهکار نباشید. ولی خوندنش روحیه اتونو تو این شرایط سخت خوب می‌کنه
Roya Ag
۱۴۰۰/۹/۲۳
از خوندنش واقعالذت بردم. خواننده رو با خودش همراه میکنه و از نکته‌های خوبش اینه که از توصیفات اضافی که خسته کننده هستند دوری کرده. پیشنهاد میشه
لیلا فرضی
۱۴۰۰/۸/۱۴
اولش که شروع کر‌دم به خوندن خیلی خسته کننده بود چند بار خواستم بزارمش کنار و ادامه ندم…..
ولی هر چی جلوتر میرفتم جذاب تر و قشنگ تر شد
خیلی کتاب خوبی بود…
آیناز تقوی
۱۴۰۰/۴/۱۹
با تک تک شخصیتهای این کتاب میشه زندگی کرد، و یاد گرفت نباید قضاوت کرد تا زمانیکه در موردشون چیزی نمیدونیم، هرفرد داستان و مشکلات خودش رو داره، من دوستش داشتم
Darya *-*
۱۴۰۱/۷/۱۹
خیلی کتاب دوست داشتنی بود خیییییلی به آدم آرامش میداد من مدت‌ها قبل خوندم و هنوز تو ذهنمه حتما پیشنهادش میکنم ادمو وارد دنیای خودش میکرد
Mahtab D
۱۴۰۰/۸/۱۴
خیلی زیبا و دلنشین بود و داستان جذاب و گیرایی داشت.
این کتاب بعد از مدت‌ها من رو دوباره به کتاب و رمان خوندن ترغیب کرد.
مشاهده همه نظرات 40

راهنمای مطالعه کتاب جایی که جنگل با ستاره‌ها دیدار می‌کند

برای دریافت کتاب جایی که جنگل با ستاره‌ها دیدار می‌کند و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.