معرفی و دانلود رایگان کتاب صوتی مردی به نام مادر

عکس جلد کتاب صوتی مردی به نام مادر
قیمت:
رایگان - 0€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50

برای دانلود قانونی کتاب صوتی مردی به نام مادر و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب صوتی مردی به نام مادر و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب صوتی مردی به نام مادر

کتاب صوتی مردی به نام مادر نوشته‌ی مجید اوریادی زنجانی، ماجرای زنی به نام راضیه را روایت می‌کند که فرزندش صحبت نمی‌کند و همسرش نیز به این موضوع توجهی ندارد. درنهایت، راضیه تصمیم می‌گیرد فرزندش را نزد پزشک ببرد تا بفهمد ریشه‌ی مشکل از کجاست.

درباره‌ی کتاب صوتی مردی به نام مادر:

مجید اوریادی زنجانی ماجرای مادری جوان را به تصویر می‌کشد که راضیه نام دارد. اتفاقات کتاب صوتی مردی به نام مادر در منزل پدرشوهر وی رخ می‌دهد. پسر کوچک راضیه سروش صحبت نمی‌کند و همین مسئله منجر به شکل گیری اختلافات خانوادگی بسیاری می‌شود. راضیه نگران این موضوع است اما احمد یعنی پدر سروش اصلا این موضوع برایش اهمیتی ندارد و مرد بی‌خیالی است. بالاخره راضیه سروش را با خود نزد پزشک می‌برد تا حقیقت ماجرا را متوجه شود.

کتاب صوتی مردی به نام مادر مناسب چه کسانی است؟

مجید اوریادی زنجانی قلمی قوی و جذاب دارد و با توصیفات دقیقی که ارائه می‌دهد شما را حیرت‌زده می‌سازد؛ بنابراین، اگر به دنبال تجربه‌ای متفاوت در میان داستان‌های ایرانی هستید کتاب صوتی مردی به نام مادر را از دست ندهید.

در بخشی از کتاب صوتی مردی به نام مادر می‌شنویم:

توی آینه نگاه کرد رد چهار انگشت روی صورتش مانده بود. به چشمانش نگاه کرد. رمقی در آن‌ها نبود دریغ از حتی یک قطره اشک.

- نمی‌خوای شیر آب رو ببندی؟

به خودش آمد، لقبش به شدت می‌زد، صدای مادرشوهرش بود. چشم از خودش برنداشت دست برد و یک مشت آب آورد بالا و به صورتش پاشید. دوست نداشت دوباره آن صدا را بشنود. شیر را بست. صدای سروش نمی‌آمد. اگر بیشتر از این توی دستشویی می‌ماند حتما یک الم شنگه‌ای به پا می‌شد.

خیلی آرام از دستشویی بیرون آمد. سروش گوشه‌ی حال روی زمین خوابش برده بود. ماشینش هنوز توی دستش بود. وقتی داشت با احمد بلند بلند حرف می‌زد، چند بار نگاهش کرده بود.

فهرست مطالب کتاب صوتی

۲۵ دقیقه
داستان مردی به نام مادر

مشخصات کتاب صوتی

نام کتابکتاب صوتی مردی به نام مادر
نویسنده
گویندهمهدی رضایی، بهاره سرمدی، مریم کرمی، زهرا کامکار، علی فخاری، حسام عسگری
ناشر صوتی کانون فرهنگی چوک
سال انتشار۱۴۰۰
فرمت کتابMP3
مدت۲۵ دقیقه
زبانفارسی
موضوع کتابکتاب صوتی داستان و رمان ایرانی، کتاب‌های داستان و رمان ایرانی
قیمت نسخه صوتی
رایگان - 0 یورو
افزودن به کتابخانه

نقد، بررسی و نظرات کتاب صوتی مردی به نام مادر

منیر تیموری
۱۴۰۰/۴/۱۱
خسته نباشید خدمت نویسنده کتاب خوبی بود ولی شما چرا شان یک زن یانه شان یک مادروبااستعاره مرد آورده بودید من خودم مادرم بادوتا بچه به خداوندی خدا حوصله و صبری که من نسبت به بچه هام دارم همسرم قدسرسوزن بهشون نداره چراپس بایدکنار اسم استوره‌ای به نام مادر اسم مرد بیاد من به خاطر اسم کتابتون یک ستاره کم دادم ولی کتاب موضوع خوبی داشت درحین غم انگیز بودن وداشتن فقرفرهنگی که بازهم به وفورتوی جامعه بیدادمیکنه شیرزنهایی هستن که جلوی کل دنیا می‌ایستن مانندشیرزن قصه من که لذت بردم
fari jafari
۱۴۰۰/۹/۲۸
سلام... خسته نباشید... ممنون از نویسنده عزیز، رنج و درد و حقارت یه مادر رو بخاطر بچه ش توصیف کردند.. به نظر من قیاس دو مادره... بخوام از عنوان نویسنده کمک بگیرم یکی مرد به معنای واقعی مادر فرشته گونه.. ودومی بد سیرت و بد خواه.. من و مادرم قصه رو شنونده بودیم. مادرم میگفت واقعا هستن مادرایی که مثل و مادر احمد اینقد بد جنس بد ذات باشن.. عنوان قصه قطعا نویسنده استعاره‌ای جاندار در خور شان و منزلت مادر پیدا نکردن.. چه بسا مادر بسان کوه... خورشید... پروانه.. وووو... راوی قصه آقای رضایی من روایات دیگه‌ی شمارو شنیدم.. به کرات گفتم.. شما تن و لحن صداتون خوبه. تو اجرا تو رل شخصیت‌ها فوق العاده این. تو روایت متاسفانه راوی خوبی نیستین.. هیچ فراز و فرودی تو گفته‌ها ندارین.. وجالب اینجاست.. بدون مکث و یه نفس میرین جلو.. تا شنونده بخواد به شما برسه.. ذهنش پرتاب میشه... چرا دروغ روایت ((اندوه)) چخوف رو هیچ وقت از یادها نخواهم برد.. کتابر اه نازنین تشکر ویژه از شما... امیدواریم در آینده آثار گوهر بار رو از شما داشته باشیم..... با آرزوی بهترینها برای همه‌ی ما....
عاطفه کاشانی
۱۴۰۰/۴/۱۹
داستان بسیار خوبی بود از ظلمی که در حق خانم‌ها میشه وصبر واستقامت واز خود گذشتگی که یک مادر به خاطر فرزندش انجام می‌ده ودر برابر هر ظلم وتوهین ‌تحقیر برای فرزندش به جون می‌خره اما چند نکته حائز اهمیته یکی اینکه صدای گوینده اصلا خوب نیست دوم اینکه چرا از صدای یک خانم استفاده نشده وسوم اسم کتاب هست چرا مثلا نگذاشتند قهرمانی به نام مادر اون مردی که درداسنان هست که پدر هم هست هم به زنش وهم بچه داره ظلم می‌کنه تازه اسم داستان روهم گذاشتند مردی به نام مادر به خاطر همین من یک ستاره کم میدم
شیدا جوان
۱۴۰۱/۶/۲۲
متاسفانه داستان اصلا موضوع جدید و یا جالبی نبود
هیچ ابتکار و خلاقیتی در شرح داستان وجود نداشت
و نحوه نگارش داستان هم ضعیف بود (شیوه شکسته نویسی که در بسیاری از موارد باعث جذابیت دوچندان داستان می‌شود در اینجا صرفا باعث گمراهی و سردرگمی شنونده می‌شود)
از نظر شخصیت پردازی هم این ضعف وجود داشت و
که شخصیت‌ها سیاه سفید بودند
یعنی راضیه خوب مطلق و خانواده شوهرش بد مطلق بودند که البته نحوه گویندگی اثر هم باعث تشدید این امر می‌شد
نویسنده با نگارش این داستان بحث جایگاه زن در خانه و اجتماع رو مورد هدف قرار داده ولی هیچ چیز تکان دهنده یا حتی آموزنده‌ای در مورد این داستان وجود نداره و داستان به شکل بیخود و بی جهتی تمام می‌شود
سارینا دهدشتی
۱۴۰۱/۶/۹
سلام و درود
خیلی زیبا و خوب مشکلات یک فرد بدون همراه و شریک در زندگی بنمایش گذاشته شد. زنی که از مشکلات فرزندش با خبره و مردی که پذیرفتن مشکل براش غیرممکنه.
مردان و زنان نابالغی که هنوز از نظر روانی و شخصیتی کودک هستند و تصور میکنند اگر به اطرافیان نه بگویند، آسمان به زمین می‌آید. حالا هرچقدر هم
که باعث سلب آرامش خود و اطرافیانشون باشه و والدین و خواهر و برادرهایی که بنام دلسوزی یا هم خونی، زندگی دو نفر دیگه رو تحت الشعاع افکار، عقاید، خواسته‌ها و خلاصه خودخواهی خودشون میکنن.
و مایی که هنوز یاد نگرفتیم مسئولیت پذیر باشیم، وقتی که فرد یا افراد دیگه‌ای رو وارد زندگی خودمون میکنیم.
ممنون از عوامل کتاب و کتابراه
Monir Naghikhani
۱۴۰۰/۳/۲۲
باید بگویم نویسنده بسیار زیبا فقر فرهنگی را توضیح داده، البته نوشته دوستان هم خواندم، (همیشه مثل مردا بودی) این سخن ازروزی که بیاد دارم بهم گفته شده، البته شاید لفظیست ولی به این زودی ازبین نمیره، شاید به خاطر اینکه جنس مخالف همیشه قوی تربوده یک اصطلاح است، به امید روزیکه همه از تعصبات خشکشون دست بردارن وعاقلانه بیندیشن ومردمی آگاه باشیم.
ملیحه دانش طلب
۱۴۰۱/۱/۲۹
آقای اوریادی زنجانی و آقای رضایی، فکر نمی‌کنین دیگه دوره واژه‌های جنسیت زدگی رو به اتمامه؟؟؟ چرا به وجود یک انسان برچسب جنسیت دیگه رو میزنین؟؟ یک مادرِقوی به تنهایی ارزشمند بودنش رو ثابت کرده ، چطور کنار اسم مادر واژه مرد رو به کار میبرین؟؟ 😡😡😡 مرد یک انسانه زن هم یک انسانه و کاملا با هم هیچکدام برابرند. بر دیگری برتری ندارند، دیگه دوره اینکه بگی مرد نماد قوی بودنه تموم شده ، انسانهای آگاه و کتابخوان امروز دیگه برچسبی رو به هیچ جنسیتی نمی‌زنند.
Donya Dn
۱۴۰۰/۳/۱۸
چقدر بد که زن ستیزی میکنید حتی توی کتاب‌ها اصلا مادر آنقدر مقدسه آنقدر بالا که از هر مرد و زنی بالاتره مگه مرد خیلی خوبه که تازه مادر آنقدر فداکاری می‌کنه آنقدر از خود گذشتگی که تازه صفت مرد بهش بدین؟؟؟!!!!!! واقعا متاسفم
Kimia Omidvar
۱۴۰۰/۱۱/۲۱
متاسفانه این کتاب واقعیت جامعه‌ی ماست.. بچه اگه باهوش وباادب و... باشه میشه بچه‌ی باباش وگرنه بچه‌ی مادرشه... این داستان اوج عشق مادر به فرزند ناشنواشو نشون میده که بخاطرش حتی از غرورش میگذره، همه چیزو تحمل میکنه، متلک‌ها و غرغرها رو به جون میخره فقط به خاطر پسرش... نویسنده اوج عشق و درماندگی یه مادرو به تصویر کشیده... درسته تلخه ولی ارزش وقت گذاشتن برای گوش کردن داره پیشنهاد میکنم گوش کنید⚘⚘⚘
Smile Rakhshan
۱۴۰۰/۳/۲۴
به نظرم کتاب قشنگی بود و فقر فرهنگی رو خوب به نمایش کشیده بود، اما اسم کتاب خودش از درجه دو بودن زن حکایت داره که اینطور نیست، و اینکه زن‌ها خودشونن که به خودشون جایگاه میدن و سکوت بیش از حد باعث این نوع زندگیا میشه
در آخر از کتابراه میخوام کتاب‌های صوتی رایگان رو بیشتر کنه🙏🏻
Hadis Gholipour
۱۴۰۱/۲/۱۱
درود، داستان غم انگیز و کلیشه‌ای داشت، دعوتی بین مادر شوهر و نیشخند‌های خواهر شوهر نیز همه حالت کلیشه داشت. صدا‌ها برای نقش‌ها خوب انتخاب شده بود ولی گوینده‌ها احساسی در گفتارشون نداشتن. سخت بود کمی فهمیدن زمان‌های داستان زیاد از این شاخه به اون شاخه می‌پرید. و اینکه یک مادر قوی رو اینقدر حقیر و تو سری خور به تصویر کشیده بود آدم رو ناراحت و عصبانی می‌کرد. سپاس.
Ghazal Javanshir
۱۴۰۰/۴/۱۴
من اول با شنیدن این کتاب فکر کردم مردی انقدر فداکاره
که صفت مرد رو بهش دادن
اما به قول یکی از دوستان معنی این رو خیلیا متوجه نمیشن
چون این زن با توجه به داستان در برابر
ناشنوایی فرزندش، بد رفتاری شوهرش، بیشعوری خواهر شوهرش، بد بودن مادرشوهرش، حاملگیش
و خیلی از مشکلات دیگش مقاومت کردو امید وار بود
که بچش به وضعیت خوبی راه پیدا میکنه برای همین صفت مرد رو بهش دادن
Farima Mehmandoost
۱۴۰۰/۴/۱۲
از نظر من داستان مفهوم کلی داشت و کمی جالب بود اما‌ای کاش راوی (احمد) کمی صداش قابل درک تر بود. همچنین اسم داستان هم درست نیست میدونم که دلیل نامگذاری چیه ولی هیچ گاه مرد‌ها با زنان قابل مقایسه نیستند البته نه تمام زنان.، بهتر بود نام داستان اسطوره‌ای به نام مادر یا چیزی شبیه به این بود.
H E
۱۴۰۰/۴/۲۶
برای من جذابیت زیادی نداشت این روایت که در بسیاری از خانه‌ها هنوز هم مرد سالاری است و درک متقابل وجود ندارد و زنان بار زیادی را متحمل میشوند و حتی خانواده‌هایی که از ترس آبروی خود فرزندانشان را که سال‌ها زمان صرف آن‌ها کرده‌اند را به شخص نادرست می‌سپارند حقیقت بزرگی است که میتوان در این کتاب دید.
حسین
۱۴۰۱/۹/۹
خدای روی زمین مادر
این کتاب واقعا درد‌های یک مادر رو گفته اگر تب و تاب داستان بیشتر بود و آن سختی‌هایی ک مادر میتونه تحمل کنه رو بیشتر با آب و تاب و آه و سوز نوشته شده بود کتاب خوبی برای توصیه کردن به کسانی که مادرانشان واقعا با سختی آن‌ها را بزرگ کرده است میشد. بعضیا واقعا تو سختی هستن. دم نویسنده گرم
مشاهده همه نظرات ۲۸۱

راهنمای مطالعه کتاب صوتی مردی به نام مادر

برای دریافت کتاب صوتی مردی به نام مادر و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.