معرفی و دانلود کتاب صوتی آن‌جا که پنچرگیری‌ها تمام می‌شوند

عکس جلد کتاب صوتی آن‌جا که پنچرگیری‌ها تمام می‌شوند
قیمت:
50000 تومان - 5.49€
خرید کتاب صوتی
۳۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب صوتی آن‌جا که پنچرگیری‌ها تمام می‌شوند و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب صوتی آن‌جا که پنچرگیری‌ها تمام می‌شوند و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب صوتی آن‌جا که پنچرگیری‌ها تمام می‌شوند

کتاب صوتی آن‌جا که پنچرگیری‌ها تمام می‌شوند اثر حامد حبیبی شامل داستان‌هایی کوتاه است که اغلب وقایع‌نگار فاجعه‌اند، در فضایی رنگین، پرجوش و خروش و گهگاه طنز.

زبان داستان‌های این کتاب امروزی و بازیگوش است که با آن روزمرگی آدم‌های معمولی، ترس‌ها و آینده نامعلومشان با طنزی تلخ بازنمایی می‌شود. شاید این مجموعه بیان این حقیقت باشد که در دنیای امروز فقط ترس‌ها هستند که واقعی‌اند.

این اثر دومین مجموعه داستانی است که از حامد حبیبی منتشر می‌شود. نام اولین اثر او «ماه و مس» است. این مجموعه داستان از نه داستان کوتاه تشکیل شده است که نام یکی از این داستان‌ها « آن‌جا که پنچرگیری‌ها تمام می‌شود» است و بر روی این مجموعه گذاشته شده است، داستان قابل توجهی است و با زاویه دید سوم شخص نوشته شده است.

آن‌جا که پنچرگیری‌ها تمام می‌شوند روایت شخصی است که در روزنامه آگهی فروش خانه، ماشین و تمام اسباب و اثاثیه‌ منزلش را می‌بیند و فکر می‌کند کسی می‌خواهد با او شوخی بچه‌گانه کند، یا سر به سرش بگذارد. با خودش فکر می‌کند که چه کسی مرتکب این وقاحت شده است! او فردی تنهاست در قالب یک زندگی کارمندی و نمی‌داند چه کسی او را به بازی گرفته است؟! داستان بسیار جذاب و روان نوشته شده و مخاطب را مجاب می‌کند تا انتها با شخصیت اصلی همراه شود. زیرا داستان فضایی باورپذیر و رئال دارد.

داستان‌های دیگر کتاب هم بسیار قوی و خواندنی نوشته شده‌اند طوری که مخاطب از شنیدن آن لذت می‌برد، شخصیت‌ها را دوست خواهد داشت و گاه شریک تنهایشان خواهد شد. این کتاب ظاهراً در فضایی رئال می‌گذرد اما با جزییات ریز، روابط انسانی و توصیفات خواندنی‌ای که دارند، فضایی منحصربه‌فرد را که چندان هم به مقتضیات یک داستان رئال پایبند نیستند، رقم می‌زنند.

نویسنده با نگاهی خاص به رفتار آدم‌ها، حالات، عکس‌العمل‌ها و درونیاتشان در بستری تعلیق‌آمیز با موقعیت‌های عجیب و شبه سوررئالیستی، پیرنگ داستانی خود را قوام می‌دهد. او با رعایت اصول کلاسیک داستان‌نویسی قصه‌های نسبتا حرفه‌ای تحویل خواننده می‌دهد که چندان هم بی‌شباهت با نمونه‌های غربی‌شان نیستند.

فهرست مطالب کتاب صوتی

نمونه 1
نمونه 2
26 دقیقه
بخش اول: فیدل
8 دقیقه
بخش دوم: شوخی
17 دقیقه
بخش سوم: شب ناتمام
29 دقیقه
بخش چهارم: قمر گمنام نپتون
17 دقیقه
بخش پنجم: هتل
26 دقیقه
بخش ششم: اشکاف
22 دقیقه
بخش هفتم: شب در ساتن سفید
31 دقیقه
بخش هشتم: اکازیون
21 دقیقه
بخش نهم: آنجا که پنجرگیری‌ها تمام می‌شود

مشخصات کتاب صوتی

نام کتابکتاب صوتی آن‌جا که پنچرگیری‌ها تمام می‌شوند
نویسنده
گویندهمیلاد فتوحی
ناشر چاپیانتشارات ققنوس
ناشر صوتی آوانامه
سال انتشار۱۳۹۷
فرمت کتابMP3
مدت۳ ساعت و ۱۷ دقیقه
زبانفارسی
موضوع کتابکتاب صوتی داستان و رمان ایرانی، کتاب‌های داستان و رمان ایرانی
قیمت نسخه صوتی
50000 ت - 5.49 یورو
خرید کتاب صوتی

نقد، بررسی و نظرات کتاب صوتی آن‌جا که پنچرگیری‌ها تمام می‌شوند

امین د
۱۳۹۷/۴/۸
"نمره واقعی یک و نیم" نوشتن از ترسها و دلهره‌های آدمیزاد، به اندازه وسعت مصداقها و پیچیدگی وضعیتهای گوناگونش، نمونه‌های درخشان زیادی در ادبیات دارد، از رویکردهای فلسفی تا روانشناختی. بنابراین انتخاب سوژه‌اش خود دلهره‌ای است که به نظرم مطالعه و تاملی بیشتر از آنچه در این اثر دیدم، میطلبد. دلهره‌هایی که احتمالا چندان واقعی نیستند تا مخاطب با آن‌ها همزادپنداری کند، نهایتا تبدیل میشوند به سوژه‌ای برای فضاسازی و جزییات نه چندان مفید و گاهی هم با پایانی نامتجانس یا فاقد روایتی مشخص
حالاحالاها جای کار دارد پرداختن به موضوعی همچو دلهره که با درونی‌ترین و عمیق‌ترین احساسات بشری کلنجار میرود و در دنیای ما هر روز نمونه‌های جدیدی به خود می‌بیند. تنها داستانی که ایده‌اش را پسندیدم، داستان آخر بود که در آنهم مساله نه خود ترس، بلکه دشواری نفی آن است.
alba beta
۱۳۹۷/۹/۱۲
واقعاً خوب بود
مشاهده همه نظرات 2

راهنمای مطالعه کتاب صوتی آن‌جا که پنچرگیری‌ها تمام می‌شوند

برای دریافت کتاب صوتی آن‌جا که پنچرگیری‌ها تمام می‌شوند و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.